وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شکرگزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

توضیحات کوتاه :
استاد حسین عزت خواه مدت ها است مجموعه برنامه های الآن وقتشه را با محوریت موفقیت و با هدف فراهم کردن بستری برای ایجاد زندگی و شخصیت بهتر تهیه می کنند. باید بدانید زندگی اطرافیان بر شما اثر دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 9

  • 3.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شکرگزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

اگر اطرافیان شما بتوانند روی شخصیت‌های خودشان کار کنند، مطمئناً می‌توانند در روابط خود بهتر بوده، در زندگی از لحاظ مالی و مهارتی پیشرفت داشته، راحت‌تر خود را شناخته و کنترل کنند. پس شما همانقدر که به فکر رشد شخصیتی خودتان هستید، می‌توانید به رشد شخصیتی اطرافیان خود نیز فکر کنید و هدف استاد حسین عزت خواه از ساخت مجموعه الان وقتشه نیز دقیقاً همین بوده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

هدف از تهیه برنامه های موفقیت

افراد زیادی در زمینه ساخت برنامه های انگیزشی فعالیت می کنند. استاد حسین عزت خواه نیز مدت ها است که مجموعه برنامه های الآن وقتشه با محوریت موفقیت را تهیه می کنند. هدف ایشان از همان ابتدای کار این بوده است که بستری را فراهم کنند که از طریق آن افراد بتوانند به یکدیگر کمک کرده و زندگی و شخصیت بهتری را برای خودشان بسازند. نکته‌ای که باید بدانید این است که زندگی اطرافیان شما روی زندگی شما تأثیر می‌گذارد.

چرا که اگر اطرافیان شما بتوانند روی شخصیت‌های خودشان کار کنند، مطمئناً می‌توانند در روابط خود بهتر بوده، در زندگی از لحاظ مالی و مهارتی پیشرفت داشته، راحت‌تر خود را شناخته و کنترل کنند. پس شما همانقدر که به فکر رشد شخصیتی خودتان هستید، می‌توانید به رشد شخصیتی اطرافیان خود نیز فکر کنید و هدف استاد حسین عزت خواه از ساخت این مجموعه ویدیوها نیز دقیقاً همین بوده است.

در نهایت این را به یاد داشته باشید همه ما بی شک لیاقت داشتن یک زندگی فوق العاده زیبا و رویایی را داریم. در نتیجه همه تلاش ایشان در هنگام ساخت این مجموعه ویدیوها این بوده است که افراد بتوانند در هر بعدی از شخصیت خود، یک گام به جلو بردارند.

 

سبک زندگی خود را با موفقیت شکل دهید

 

شروع کار ساخت برنامه الآن وقتشه

جرقه برنامه الآن وقتشه اولین بار زمانی در ذهن استاد حسین عزت خواه زده شد که ایشان تصمیم گرفتند تا در جنبه‌های مختلف زندگی خود بهتر شوند. برای مثال ایشان چندین سال پیش که ورزش‌های رزمی را شروع کردند، متوجه شدند که زمانی که فیزیک و بدن انسان قوی‌تر می‌شود، کنترل کردن آن نیز سخت‌تر می‌شود. چرا که شما قدرت بدنیتان نسبت به آدم‌های معمولی افزایش پیدا می‌کند و در نهایت قدرت این را خواهید داشت که حتی به آنها آسیب برسانید. به همین دلیل اینکه بتوانید خودتان را کنترل کنید، خیلی سخت‌تر خواهد بود. یک قسمت اعظم ورزش‌های رزمی این است که شما بتوانید از طریق روح خود، بدنتان را کنترل کنید. این مسئله یک چالش ذهنی بزرگ برای استاد حسین عزت خواه بود که چگونه به فردی تبدیل شود که کمتر عصبانی می‌شود و کمتر می‌توانند او را عصبانی کنند.

تصور کنید که شما الآن پشت چراغ قرمز ایستاده باشید و برای 4 نفر دیگر بوق بزنید. احتمال دارد که از این 4 نفر، 3 نفر آنقدر عصبانی شوند که حتی از ماشین خود بیرون آمده و با شما دعوا کنند. در نتیجه جامعه ما خیلی به این مسئله نیاز دارد که آدم‌ها بتوانند بیشتر از قبل روی خودشان مسلط شده و خود را کنترل نمایند. در راستای مثال قبل باید گفت که ایشان به خودشان گفتند: «اگر تو رزمی کار هستی به هیچ عنوان نباید این تصور را داشته باشی که می‌توانی از این مهارت در خیابان و برای دیگر افراد استفاده نمایی. تو تنها می‌توانی از این مهارت‌ها به عنوان یک ورزش رزمی استفاده کنی و اگر قصد سنجیدن خودت را داری هم تنها در مسابقه می‌توانی این کار را انجام دهی.»

در دوره‌ای که ایشان به این موارد فکر می‌کردند، از نظر سنی بسیار جوان‌تر بودند و انجام این کار در سنین پایین کار خیلی دشواری است. یکی دیگر از افکاری که ذهن استاد حسین عزت خواه را به خود مشغول کرده بود، رسیدن به موفقیت مالی بود. همان زمان این جرقه در ذهن ایشان زده شد که در زبان فارسی آنقدری که نیاز است پیرامون موفقیت و جنبه‌های آن صحبت نشده است. به همین دلیل ایشان برای مطالعه در این زمینه اقدام کردند. به مرور زمان با درخواست اطرافیان، ایشان شروع به اشتراک گذاشتن خلاصه و نکات مهم مطالبی که مطالعه نموده‌اند، کردند.

همه این موارد دست به دست هم دادند که ایشان به این فکر بیفتند که برنامه‌ای بسازند تا بتوانند از طریق آن، مواردی که یاد می‌گیرند را با دیگران در میان بگذارند. هدفی که به ذهنشان رسید این بود که تجارب، چالش‌ها و سختی‌هایی که داشته‌اند را به دیگران یاد بدهند. تمامی قسمت‌های برنامه الآن وقتشه با این هدف ساخته شده است که زندگی هزاران، صدها یا حتی یک نفر را تغییر دهد.

 

راز شکرکزاری و موفقیت

 

داشتن علاقه به کار یک اصل انکارناپذیر

در خصوص تولید محتوای الآن وقتشه، یک نکته بسیار جالب وجود دارد که ذکر آن خالی از لطف نیست. استاد حسین عزت خواه در حین مطالعاتی که داشته‌اند نکات مهم آنها را یادداشت کرده و از آنها برای تولید محتوای الآن وقتشه استفاده می‌نمایند. گاهی حتی پیش آمده است که برای تولید یکی از قسمت‌های برنامه الآن وقتشه ایشان یک یا چندین کتاب مربوط به موضوع مورد نظر را مطالعه کرده‌اند تا بتوانند محتوایی را تولید کنند که به رشد شخصیتی و موفقیت همراهان در کار و زندگی کمک نماید.

مطمئناً برنامه موفقیتی که توانسته است تا 100 قسمت به صورت سلسله وار ساخته شود، می‌تواند در نوع خود بی نظیر باشد. استاد حسین عزت خواه بر این باور است که باید با دید اشتیاق به همه چیز نگاه کرد. چرا که در این صورت فرد هیچ وقت از کار خسته نمی‌شود و با خود نمی‌گوید: «باید دوباره این کار را انجام دهم.» احساس ایشان در هنگام ساخت برنامه الآن وقتشه نیز دقیقاً همین است. نه تنها هیچ وقت از این کار خسته نمی‌شوند، بلکه برای ساخت قسمت بعد انگیزه بسیاری داشته و زمانی که باید اپیزود بعدی این مجموعه را بسازند، بسیار خوشحال و راضی می‌باشند.

شما نیز سعی کنید هر زمان که کاری را انجام می‌دهید، همان حس و حالی را داشته باشید که ایشان در هنگام ساخت ویدیوهای الان وقتشه دارند. بدین ترتیب شما هیچگاه از کاری که انجام می‌دهید خسته نشده و اتفاقاً از آن انرژی نیز می‌گیرید.

اصل شکرگزاری را فراموش نکنید

همانطور که می‌دانید استاد حسین عزت خواه دارای کسب و کارهای متعددی می‌باشند و بنا به علاقه‌ای که به سیستم اقتصادی، بیزینس و کسب درآمد دارند، زمان زیادی را برای آن صرف می کنند. همانطور که می‌دانید زمانی که شما صاحب تعدادی بیزینس باشید، هر زمان که تعداد آنها بالاتر می‌رود، امکان فراموش کردن نیز افزایش پیدا می‌کند. حتی ممکن است درون این بیزنس ها گم شده و دیگر برای خودتان وقت نگذارید. شاید دیگر فکر نکنید که می‌خواهید تا چقدر در آن کار پیش بروید. چرا که شما به زیر آب رفته‌اید و صد متر از روی آب فاصله گرفته‌اید و اصلاً از یاد برده‌اید که روی آب یا حتی خشکی کجا است. چرا که مدام درگیر آن می‌شوید.

شاید برای خیلی از شما هم این اتفاق افتاده است که زمانی که خیلی جدی وارد یک کاری مثل ورزش کردن می‌شوید، دچار این احساس شده باشید. اگر یک بدنساز را در نظر بگیرید که در مسابقات حرفه‌ای شرکت می‌کند، خواهید دید که چنین فردی آنقدر درگیر بدنسازی می‌شود که حتی به مهمانی نمی‌رود، دوستان خود را نمی‌بیند و تنوع غذایی او نیز کاهش پیدا می‌کند. اگر شما هم احساس می‌کنید که به این حالت دچار شده‌اید از خودتان بپرسید که تا کجا باید پیش بروید و هدفتان چیست. به خود بگویید آیا روزی می‌رسد که به هدف خود دست پیدا کنید؟

شاید فکر کردن به این موضوع کار سختی باشد و شما از خودتان بپرسید که چه اتفاقی درون من در حال رخ دادن است و چرا من تشنه این می‌باشم که هر روز بیشتر درگیر ‌شوم و نمی‌توانم خود را از این درگیری‌ها جدا کنم؟ شاید دلیل آن فراموش کردن یک موضوع مهم باشد و آن اصل شکرگزاری است. خیلی از ما بعضی اوقات فراموش می‌کنیم که زندگی که امروز داریم، رویای گذشته ما بوده است. پس قدر داشته‌های خود را بدانید و از آنها لذت ببرید. صرفاً به دنبال این نباشید که تنها بیشتر و بیشتر کار کنید و خودتان را در هر چیزی که خیلی جدی وارد آن می‌شوید، غرق کنید.

شما باید از داشته‌های خود استفاده نمایید. فراموش نکنید که اگر شما موفق‌ترین آدم رشته خودتان باشید، فرقی نمی‌کند که ورزشکار هستید یا بیزینس من یا یک هنرمند. اگر در هر کاری که انجام می‌دهید بهترین هستید و این نگرش را در خودتان ایجاد نکنید به بیراهه رفته و شاید در انتها به افسردگی برسید. خیلی از افراد هستند که درآمدهای نجومی داشته و در کار خود بسیار موفق هستند اما احساس شادی نمی‌کنند و نمی‌توانند از زندگی خود لذت ببرند. دلیل آن نیز به اصلی اشاره دارد که ما در این مقاله درباره آن صحبت خواهیم کرد: اصل شکرگزاری.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

بابت موفقیت های خود سپاسگزار باشید

 

شکرگزاری، حرکت در مسیر لذت بردن از زندگی

چرا ما باید شکرگزار باشیم؟ زمانی که شما شکرگزار داشته‌های خود باشید، به یک انسان آرام تبدیل می‌شوید که از زندگی و لحظه‌ای که در آن قرار گرفته است لذت می‌برد. همه ما باید سعی کنیم به فردی تبدیل شویم که از پروسه و فرآیندی که درگیر آن است نیز لذت می‌برد. مطمئناً رسیدن به هدف خیلی مهم است و شما می‌توانید از جنبه‌های مختلفی به این ماجرا نگاه کنید. خیلی از اوقات افراد بر این باور هستند که تا زمانی که به هدف خود دست پیدا نکنند، هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. اما یکسری از افراد هستند که اعتقاد دارند، ممکن است شما هیچ وقت به هدفی که دارید دست پیدا نکنید، بنابراین باید از مسیر حرکت به سمت آن هدف لذت ببرید.

انواع نگرش ها:

نگرش‌های مختلفی وجود دارد و نیازی هم نیست که شما به یکی از این نگرش‌ها اعتقاد پیدا کرده و برای دیگری گارد بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که زمانی که شکرگزار باشید، یاد می‌گیرید که از چیزی که دارید، لذت ببرید و این مسئله خیلی مهمی است. چرا که شما بسیار سختی کشیده‌اید تا چیزی که اکنون دارید را به دست بیاورید، پس چرا نباید از آن نهایت لذت را ببرید؟ چرا سعی نمی‌کنید لحظه‌های شادی و خوشی را به خودتان هدیه دهید؟ در اینجا باید به یک بحث بسیار مهم و منطقی اشاره کرد.

نگرش اول:

در گذشته زندگی ما چیزهایی وجود داشتند که ما به دنبال آن بوده‌ایم. در حقیقت این موارد در گذشته آرزوها و رویاهای ما را تشکیل می‌دادند. ما اکنون و در زمان حال به آنها دست پیدا کرده‌ایم و در حال زندگی کردن با آنها هستیم. برای مثال ممکن است شما در زندگی به دنبال کسی بودید که از صمیم قلب او را دوست داشته و او نیز دقیقاً همین حس را به شما داشته باشد و شما بتوانید در کنار هم زندگی خیلی زیبایی داشته باشید. اکنون شما آن شخص را پیدا کرده‌اید و او را در کنار خود دارید اما بودن آن فرد دیگر برایتان عادی شده است.

چرا که اکنون 2 سال از رابطه شما می‌گذرد و شما دیگر مثل گذشته به آن فکر نمی‌کنید. شاید دو هفته اول به این فکر کرده باشید که چقدر وجود این شخص در زندگی شما اتفاق خوب و مثبتی است اما بعد از گذشت مدت زمانی دیگر داشتن او برایتان به امری عادی تبدیل می‌شود. نتیجه درست این است که به این فکر کنید که شما چیزی را در گذشته آرزو می‌کردید و اکنون آن چیز را در زندگی خود دارید. پس باید به خاطر داشتن رویای خود شکرگزار باشید.

 

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

 

نگرش دوم:

منطق دوم مربوط به زمانی می‌شود که شما در گذشته چیزی را می‌خواستید اما اکنون آن را ندارید. اگر چنین است هم باز شما نباید نگران باشید. چرا که می‌توانید به سه دلیل آن را به دست بیاورید. دلیل اول این است که شما زمان دارید. شما هنوز دارید نفس می‌کشید و توانایی راه رفتن و فکر کردن را دارید، پس نباید ناامید شوید. دلیل دوم افزایش مهارت‌های شما است. مورد آخر نیز این است که تجربه شما بالاتر رفته است.

شما اگر برای مثال 5 بار در مسیر شکست بخورید و در نهایت به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید، خیلی بهتر از دفعه اول می‌توانید به آن هدف برسید. چرا که شما خیلی از راه حل‌های دیگر را نیز امتحان کرده‌اید. پس لازم است بدانید که در این دو حالت باید به چه شکلی فکر کنید. اگر به چیزی رسیده‌اید باید شکرگزار آن باشید و اگر نرسیده‌اید نیز باید باز هم شکرگزار آن باشید. چرا که بنا بر سه دلیل عنوان شده می‌توانید در نهایت به آن برسید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thanksgiving-and-gratitude-are-the-greatest-mystery-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط