مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

13 راه برای بهبود و ارتقاء زندگی

توضیحات کوتاه :
آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان شرایط را به گونه‌ای تغییر داد که پیشرفت در زندگی حاصل شود؟ تغییر شگفت‌آور نتایج به طور چشمگیری به تخیلات و تصورات ما وابسته است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
13 راه برای بهبود و ارتقاء زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

برای بهبود شرایط زندگی و تغییر زندگی نسبت به قبل باید تغییراتی در سبک زندگی خود به وجود آورده و به شیوه جدیدی به پیش روید. در این مقاله 13 مورد را بیان می کنیم که با به کار بردن آن ها می توانید شرایط زندگی خود را بهبود بخشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان شرایط را به گونه‌ای تغییر داد که پیشرفت در زندگی حاصل شود؟ تغییر شگفت آور نتایج به طور چشمگیری به تخیلات و تصورات ما وابسته است. در سال 1960 سفر انسان به فضا غیر‌ممکن تصور می‌شد. به هر حال در طول ده سال، نخستین انسان بر سطح کره ماه قدم گذاشت.

پروسه شگفت آور تبدیل رویا به واقعیت زمانی شروع شد که جامعه علمی به چالش واداشته شد تا هر آنچه را لازم است انجام دهد و آمریکا در پایان این دهه انسان را به کره ماه بفرستد. این چالش روح یک ملت را برانگیخت تا بذر پیشرفت آینده را در خاک بارور رویا بکارد. با قدرت گرفتن این چالش، غیرممکن تبدیل به واقعیت شد. نمونه این ماجرا را می‌توان در هر حوزه و زمینه‌ای به کار برد. آیا یک فرد فقیر می‌تواند ثروتمند شود.

بله، البته می‌تواند. راز و رمز ثروتمند شدن ثروتمندان چیست؟ ترکیبی از علاقه، برنامه ریزی، تلاش و پشتکار، هر کاری را که غیرممکن به نظر می‌رسد، ممکن می‌سازد. اکنون مسئله این نیست که آیا این فرمول برای موفق شدن جواب می‌دهد یا خیر بلکه مهم این است که خود فرد چگونه این فرمول را به کار می‌گیرد. این یک متغیر ناشناخته است و همه ما با آن مواجه هستیم.

همه ما می‌توانیم از جایی که الآن هستیم به جایی که می‌خواهیم حرکت کنیم. هیچ رویایی غیرممکن نیست تنها به شرطی که در ابتدا رویای خودمان را باور کنیم. در ادامه می‌توانید با 13 روش آشنا شوید که این کار را برای شما ممکن می‌سازد و می‌توانید با به کارگیری آنها شرایط زندگی خودتان را بهبود دهید:

 

چگونه یک بیزینس موفق راه اندازی کنیم؟

 

1. با ترس‌هایتان مواجه شوید

ترس‌هایی که با آنها روبرو هستیم موجب توقف ما در رسیدن به رویاها و تجربه‌های جدید می‌شوند. بی‌شک افراد موفق، کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کار در مسیر موفقیت ترس‌هایی را تجربه کرده‌اند.

حقیقت این است که ترس برای ما هر روز وجود دارد. اما باید تلاش کنیم ترس را به ابزار قدرتمندی برای پیشرفت و موفقیت تبدیل کنیم. مهم این است که ترس را کنار بگذاریم و راه غلبه بر هر ترسی در زندگی را یاد بگیریم.

2. برای تغییر مسیر زندگی قدرت اراده داشته باشید

در صورتی که در شش سال گذشته کاری را انجام داده‌اید که هیچ سود و منفعتی برای شما نداشته است، دیگر لازم نیست این کار را ادامه دهید. مسیر جدیدی را انتخاب کنید و در این مسیر حرکت کنید. از قدرت اراده برای شروع این پروسه و یادگیری تاکتیک‌های موفقیت استفاده کنید.

نیازی نیست هر آنچه را در سال گذشته رخ داده است، تکرار کنید. اشتباهاتی را که داشته‌اید اصلاح کنید. از هم اکنون برای سال آینده سرمایه گذاری کنید و تفاوت‌های شگرفی را شاهد باشید.

 

راه هایی برای ارتقاء زندگی

 

3. اشتباهاتتان را بپذیرید

گاهی لازم می‌شود اشتباهات خود را بپذیرد. یکی از بهترین وکوتاه‌ترین عباراتی که می‌توانید استفاده کنید عبارت «متأسف هستم» می‌باشد. حتی گاهی اوقات همین عبارت کوتاه منجر به شکل گیری یک رابطه دوستانه جدید خواهد شد. مهم این است که در ابتدا خودتان اشتباهی را که مرتکب شده‌اید بپذیرید و افراد دیگری را که در اطرافتان هستند به خاطر آن سرزنش نکنید.

4. گاهی اهدافتان را بازنگری و اصلاح کنید

این پروسه را آغاز کنید. برخی از اهدافی را که برای خودتان تعیین کرده‌اید به سطح بالاتری ارتقاء دهید. به چیزهایی بیش از آنچه احساس می‌کنید قابلیت انجام دادنش را دارید، فکر کنید. برخی افراد تصور می‌کنند مهم‌ترین فایده تعیین اهداف، رسیدن به هدف است اما در واقع، مهم کاری است که شما انجام می‌دهید و شخصیتی که در این راه پیدا می‌کنید.

تعیین هدف موجب می‌شود در مسیری که حرکت می‌کنید تمرکز بیشتری داشته باشید. همچنین موجب می‌شود رشد و پیشرفتی را که قبلاً  هرگز تجربه نکرده‌اید، اکنون تجربه کنید.  

 

13 راه برای بهبود زندگی

 

5. به خودتان اعتماد داشته باشید

به طور معمول شما عادت کرده‌اید که چیزهای ممکن را باور داشته باشید. باور دارید که فردا می‌تواند اتفاقات بهتری نسبت به امروز رخ دهد اما در مورد خودتان چه تصوری دارید؟ در حقیقت شما باید خودتان را باور کنید. هیچ مهارتی وجود ندارد که شما توانایی یادگیری آن را نداشته باشید.

هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که شما نتوانید خودتان را با آن وفق دهید. هیچ کتابی وجود ندارد که شما نتوانید آن را بخوانید. همه کارها ممکن خواهد بود اگر و تنها اگر شما خودتان را باور داشته باشید و در ادامه برای انجام آنها عزمی راسخ و تلاشی پیوسته به کار گیرید.

6. عاقلانه فکر کنید

در هر مرحله از زندگی عاقلانه فکر کنید تا بتوانید برای مسائل و مشکلات خودتان پاسخ‌های مناسبی خلق کنید. در این صورت می‌توانید از عهده چالش‌هایی که امروز یا فردا با آنها مواجه می‌شوید راحت‌تر برآیید. همیشه انتظار نداشته باشید که همه چیز برای شما به آسانی آب خوردن باشد. آرزو کنید ای کاش خود شما بهتر بودید و برای همین منظور نیز تلاش کنید.

7. از زمان بهترین استفاده را داشته باشید

گاهی اوقات افراد در مورد گذر زمان خودشان را گول می‌زنند. هر سال که می‌گذرد این احساس را دارید که فرصتی را از دست داده‌اید اما در هر حقیقت هر روز و هر لحظه فرصتی برای شما به حساب می‌آید تا به اهداف و آرزوهایتان دست یابید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

13 راه برای بهبود و ارتقاء زندگی

 

8. روی سود سرمایه گذاری کنید

برخی از افراد به این فلسفه معتقد هستند سودی که به دست می‌آورید بهتر از حقوق است. شما می‌توانید با حقوقی که می‌گیرید زندگی جاری و فعلی‌تان را به پیش ببرید اما سود، آینده شما را می‌سازد. آیا می‌توان در عین پیش‌بردن زندگی، سود آور نیز بود؟ قطعاً پاسخ مثبت است. با ساخت باورهای قوی برای کسب ثروت شما نیز می‌توانید به اهداف مالی دست یابید و در زندگی آتی خودتان استقلال مالی داشته باشید.

9. با شور و هیجان بیشتری زندگی کنید

کمی قوی‌تر و اندکی عاقلانه‌تر باشید. برای پیش راندن زندگی بیشتر تلاش کنید و با قلب و روحی سرشار از انرژی برای تحقق آرزو، رویا و اهدافتان حرکت کنید.

10. جایگاه حقیقی خودتان را پیدا کنید

اگر در حال حاضر در جایی مشغول به کار هستید کمی با خودتان فکر کنید آیا این دقیقاً همان جایگاه و موقعیتی است که با شرایط و ویژگی‌های شما سازگار است. به دنبال بهترین جایی باشد که با توانایی و استعدادهای شما هم خوانی دارد. در حد توان بهترین عملکرد خودتان را ارائه دهید.

11. عملکرد و رفتار یکپارچه‌ای داشته باشید

یکپارچگی دقیقاً همانند وفاداری است. منظور از این تعبیر این است که شما نمی‌توانید از دیگران تقاضای وفاداری داشته باشید بلکه ابتدا باید از خودتان این توقع را طلب کنید. اگر نسبت به دیگران وفادار بمانید مطمئن باشید دوستان وفاداری را جذب خواهید کرد.

 

چگونه درآمد دائمی از اینترنت داشته باشیم؟

 

12. اصول و قوانین را رعایت کنید

شاید این مورد یکی از بهترین نکات باشد زیرا رعایت اصول و ایجاد نظم در کارها موجب خلق واقعیت خواهد شد. فعالیتی که با رعایت اصول و به صورت منظم انجام شود بهره‌وری و بازدهی بیشتری خواهد داشت.

13. برای گرفتن حق خودتان تلاش کنید

گاهی از افراد این عبارت شنیده می‌شود: «من برای فرزندانم جنگیدم، برای آنچه که حقم بود تلاش بسیاری کردم، برای سلامتی‌ام جنگیدم، به خاطر حفظ شرکت هر کاری از دستم بر می‌آمد انجام دادم، برای به دست آوردن شغلی که با آن می‌توانستم خانواده‌ام را حفظ کنم، جنگیدم» تمام این موارد ارزشمند هستند.

هر گاه احساس کردید برای به دست آوردن چیزی که حق شما است نیاز به تلاش فراوان دارید، از حق خودتان کوتاه نیایید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thirteen-ways-to-improve-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط