بهترین ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین با سرمایه زیر 100 دلار مشاهده وبینار رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

توضیحات کوتاه :
داشتن نظم و برنامه‌ریزی به میزان زیادی به پیشرفت شما در روند کارهایتان کمک خواهد کرد. با داشتن نظم هم زمان کافی برای انجام کارها خواهید داشت و هم سرعت شما در انجام دادن کارها بالا می‌رود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.67

تعداد امتیازها: 6

  • 10.2k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

 

 

جهت دانلود ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله
برای رسیدن به موفقیت باید در زندگی نظم و برنامه‌ریزی داشته باشید. موفقیت حاصل همین قدم‌های کوچک و برنامه‌ریزی‌های روزانه است. تا زمانی که برنامه‌ای نداشته باشید موفقیتی هم حاصل نمی‌شود. اهدافی برای زندگی خود مشخص نمایید و سعی کنید به آنها پایبند بمانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نداشتن نظم چه تأثیری بر روند کارهای شما خواهد داشت؟

دوستان خوبم در این مقاله می‌خواهم 4 اصل اساسی و کلیدی را به شما بگویم که زودتر در زندگی شخصی خودتان بتوانید نظم و انضباط پیدا کنید و سریع‌تر به هدفتان برسید. زیرا داشتن نظم و برنامه‌ریزی به میزان زیادی به پیشرفت شما در روند کارهایتان کمک خواهد کرد. هنگامی که کارهای شما بی‌هیچ ترتیبی روی هم انباشته شده باشد، ذهن شما نیز به این علت که نگران اتمام آن‌هاست به هم می‌ریزد. در نتیجه برای پرداختن به فعالیت‌های خود تمرکز نخواهید داشت و عدم‌تمرکز کافی، موجب کاهش سرعت شما و ایجاد اضطراب و استرس می‌شود. در نهایت از فعالیتی که انجام می‌دهید لذت نخواهید برد و احساس خستگی مفرط به شما دست خواهد داد و در پایان نیز به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمی‌کنید. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید کارهای خود را اولویت‌بندی نموده و زمان کافی را برای انجام هر یک در نظر بگیرید. در این خصوص راهکارهایی را که در ادامه به شما معرفی می‌نماییم دنبال کنید.

 

کسب درآمد حتی از ایران

 

کلید اول : رویایی بیدار شوید

کلید اول : سعی کنید به کارتان چاشنی احساس بدهید به این شکل که اگر هر روز که بیدار می‌شوید قبل از اینکه کاری کنید حتی قبل از اینکه از تختخوابتان بیرون بیایید فقط چند دقیقه‌ای به تمام رویاهایتان فکر کنید، به این فکر کنید که اگر تمامی خواسته‌هایتان را به دست می‌آوردید چه حسی داشتید مثلا اگر به فلان ماشین فکر می‌کنید و دوست دارید که آن را سوار شوید یا هر ماسین دیگری که دوست دارید. به این فکر کنید که اگر همان را داشتم با چه حس و حالی سرکار می‌رفتم؟ به رویای خودتان به اندازه 5 دقیقه فکر کنیداین باعث می‌شود که خیلی عمیق رویاهایتان را ببینید و با احساس بیشتری روزتان را شروع کنید در نتیجه زمانی که تنبل می‌شوید و با خود می‌گویی که ولش کن الان حال ندارم این کار را انجام بدهم همون حس خوشی که در مغرت ایجاد شده یک محرکی قوی می‌شود که شما را به سمت هدفتان هل می‌دهد.

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام تا شروع زندگی رویایی | عزت خواه دات کام

اولویت بندی کارها

 

کلید دوم : به کار مهم خودت برس!!

در شروع روز کاری یا همان صبح باید دقیقا کار خودتان را شروع کنید یعنی اگر کارهای متفرقه‌ای هست البته اصلا در مورد چک کردن شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام حرف نمی‌زنم، کارهای متفرقه‌ای که شما را از اهدافتان دور می‌کند را هرگز اصلا انجام ندهید. نکته‌ای که هست باید اول کار خودتان را انجام بدهید، کاری که شما را حتی یک قدم به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند، هدف این هست که اولویت به کارهای مهم و موثر در رسیدن به اهدافتان را انجام بدهید.

 

در کارهای خود نظم داشته باشید

 

کلید سوم : برای هرکاری یک زمان مشخص تعیین کن!!

یعنی اگر می‌خواهید در طول روز به چند نفر مهم زنگ بزنید یا شخص خاصی را ملاقات کنید یا کتاب مشخصی را بخوانید یا می‌دانید که کارهایی را باید برای 10 روز یا بیشتر انجام بدهید، الان وقت این هست که برای تمامی کارهایتان یک زمان خاص تعریف کنید. مثلا بگویید که من ساعت 9:30 صبح به فلان شخص زنگ می‌زنم مواردی که نیاز دارم را با او چک می‌کنم، یا باید به فلان جلسه بروم یا حتی درساعت 4:30 عصر چند بخش از یک کتاب را بخوانم یا فلان مقاله را دانلود کرده و بخوانم نکته اصلی اینکه باید یک زمان مشخص شده را تعریف کنیم این به ذهن شما کمک می‌کند که در رأس همان زمان مشخص شده درآنجا حضور داشته باشید و کار تعریف شده در زمان مشخص را هم انجام بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهای عملی مدیریت زمان

جدول زمان بندی روزانه

 

کلید چهارم : به خودت پاداش بده

زمانی که حتی به موفقیت‌های کوچکی می‌رسید یا به خودتان قول دادید که هر روز 10 صفحه از یک کتاب مشخص را بخوانید وقتی که 10 صفحه را خواندید باید به خودتان جایزه بدهید به عبارت دیگر باید با خودتان جشن بگیرید و خوشحال باشید که به یک دستاورد رسیدید، مثلا می‌توانید با بهترین دوستتان به تفریح بروید و یا اینکه در یک جای دنج و عالی با هم یک چایی میل کنید. در ذهنتان به این باور می‌رسید که یک قدم مثبت برداشته‌اید و نتیجه را هم دیدید. توجه داشته باشید همیشه هدف‌های بزرگ خیلی عالی هستند به شرطی که هدف‌های کوچک هم تعیین شده باشند، اگر هدف‌های کوچک تعیین نشده باشند آنقدر انگیزه نداریم که به هدف‌های بزرگ برسیم. از اینکه هدف‌های بزرگی برای خودتان تعیین کنید نترسید. ریسک پذیر باشید و در ذهن هر هدف یا آرزویی دارید را متصور شوید. در این صورت ذهن ناخودآگاهتان هم به سمت و سویی سوق داده خواهد شد که شما را در جهت رساندن به هدف کمک کند. البته در هر مرحله باید یک برنامه زمانی داشته باشید و پس از رسیدن به هر مرحله پاداشی به خودتان بدهید. در این صورت انگیزه و اشتیاق شما برای رفتن به پله‌های بالاتر نیز بیشتر خواهد شد.

 

 

 

در هدفگذاری اگر هدف‌های پنج ساله تعریف می‌کنید باید هدفهای 2 ساله، 1 ساله هم داشته باشید البته هدف‌های 6 ماهه، 3 ماهه، 1ماهه هم داشته باشید  و مهمتر اینکه باید هدف‌های روزانه هم داشته باشید، وقتی که به هدفتان رسیدید ذهنتان باور می‌کند که شما برنده‌اید و به هر چیزی که بخواهید می‌رسید و قبول می‌کند اگر حرف می‌زنیم یا هدفی را یادداشت کرده و به آن می‌رسیم قطعا به آن می‌رسیم چرا که هر چیزی قبل از آنکه در واقعیت اتفاق بیفتد اول در ذهن رخ می‌دهد ، پس به خودتان جایزه بدهید و این چهار اصل کلیدی را در زندگیتان اجرا کنید و روز به روز مطمئن باشید به حالت یک درصد هم که شده شخص منظم‌تری خواهید شد .

 

دوست خوبم می‌توانید ویدئو تصویری همین مقاله را از این قسمت دانلود نمایید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/nazmbishtar
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کمال در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ گفته:
۱ | ۰

با دروووود فراوان. خیلی خوب بود

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما کمال عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نهایت سپاس و قدردانی را به شما اعلام می‌کنیم و بسیار مفتخر هستیم که مطالب وبسایت ما تاثیر سازنده و مثبتی در زندگی شما داشته است. رضایت شما تلاش ما را مضاعف تر خواهد کرد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
سیذد مرتضی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ گفته:
۰ | ۱

با سلام مطلب بسیار عالی است

مطالب مرتبط