مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 عادت بد که باید آنها را کنار بگذاریم

توضیحات کوتاه :
شخصیت شما برگرفته از مجموعه‌ای از عادات است. زمانی که شما به عادت‌های بدتان اجازه قوت گرفتن بدهید، به طور ناگهانی و البته فزاینده راه موفقیت خودتان را سد کرده اید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 عادت بد که باید آنها را کنار بگذاریم

 

خلاصه ای از مقاله

عادات بد تاثیر شگرفی بر روی عدم موفقیت افراد دارد. با شناخت این عادات و تلاش برای ترک آنها می توانید دستیابی به موفقیت را برای خود هموارتر نمایید. در این مقاله به 10 عادت بد اشاده می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

افراد موفق چه عاداتی را حذف کرده اند؟

شخصیت شما برگرفته از مجموعه‌ای از عادات است. زمانی که شما به عادت های بدتان اجازه قوت گرفتن بدهید، به طور ناگهانی و البته فزاینده راه موفقیت خودتان را سد کرده اید. نکته مهم و چالش برانگیز این جا است که این عادات چندان آشکار نیستند و به تدریج روی شما اثر خواهند گذاشت و موجب نتایج جبران‌ناپذیری خواهند شد.

وارن بافت معتقد است

«زنجیره عادات بد بسیار سبک است و شما نمی‌توانید آنها را حس کنید اما زمانی که بخواهید این زنجیره را بشکنید سنگینی آن را حس خواهید کرد.»

شکستن این عادات ملزم به مهارت خود کنترلی می‌باشد. محققان ادعا می‌کنند از آنجا که خود‌کنترلی اثرات شگرفی بر موفقیت دارد، ارزش تمرین و عمل کردن را نیز دارد. دو محقق در دانشگاه پنسیلوانیا روی گروهی از دانشجویان این دانشگاه تحقیقی انجام دادند.

این محققان IQ و مهارت خود کنترلی دانشجویان را در بدو ورود دانشگاه برآورد کردند. چهار سال بعد نیز میانگین نمرات آنها را بررسی کردند و متوجه شدند که مهارت خود کنترلی به اندازه IQ در داشتن نمرات بالا اثر گذار بوده است.

 

چگونه باورهای افراد موفق میلونر را بسازیم؟

 

لازمه مهارت خود کنترلی داشتن و بهبود عادات خوب و حذف عادات بد می‌باشد. برای ایجاد و تقویت مهارت خود کنترلی دقیقاً همانند عضله سازی، نیاز به تمرین دارید. مهارت خود کنترلی را می‌توانید با حذف این عادات بد، ایجاد و تقویت نمایید:

1. از تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر هنگام خواب استفاده نکنید

اکثر افراد به این موضوع آگاه نیستند و نمی‌دانند که استفاده از این وسایل، بر خواب و بهره‌وری آن‌ها اثر گذار خواهد بود. طول موج نور آبی ساطع شده از این ابزارها نقش مهمی بر اخلاق، حوصله، سطح انرژی و کیفیت خواب شما خواهد داشت.

در هنگام صبح، نور خورشید حجم بالایی از این نور را ساطع می‌کند. هنگامی که چشم شما مستقیماً در برابر آن قرار بگیرد، نور آبی تولید هورمون ملاتونین را متوقف می‌کند و هشیاری شما افزایش خواهد یافت.

در هنگام عصر، اشعه خورشید نور آبی کمتری دارد و در نتیجه بدن شما ملاتونین بیشتری ترشح می‌کند و خواب آلودگی‌تان بیشتر خواهد شد. در هنگام شب، مغز شما انتظار ندارد که در معرض این نور آبی قرار بگیرد و نسبت به آن حساسیت بیشتری نشان می‌دهد.

اغلب ابزارهایی که شب هنگام استفاده می‌شوند از قبیل؛ لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه همین نور آبی را ساطع می‌کنند و مستیقماً به صورت و چشم شما برخورد دارند. قرار گرفتن در معرض این نور، تولید ملاتونین را دچار مشکل می‌کند و در نتیجه دچار اختلال خواب خواهید شد.

همانطور که همه افراد این تجربه را داشته‌اند، خواب ناکافی شبانه موجب اثرات بدی خواهد شد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که پس از صرف شام از این نوع وسایل استفاده نکنید. البته تماشا و دیدن تلویزیون از فاصله دور و مناسب مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

ترک عادات بد

 

2. غرق شدن در اینترنت را کنار بگذارید

شاید قبل از آنکه بخواهید به طور جدی وارد کاری شوید احساس کنید باید به مدت 15 دقیقه یا نیم‌ساعت در اینترنت جستجویی داشته باشید. اما با وارد شدن در این فضا حس می‌کنید بهره‌وری شما افزایش پیدا می‌کند و در آن غرق می‌شوید. تحقیقات نشان می‌دهد که در این حالت بازدهی شما پنج برابر بیش از حد معمول است اما پس از آن چه اتفاقی خواهد افتاد.

تصمیم می‌گیرید سری به سایر اخبار، فیسبوک و ... بزنید و از جریان اصلی خارج خواهید شد. به عبارت دیگر شما وارد 15 یا سی‌دقیقه دوم خواهید شد. این روند به همین صورت ادامه پیدا خواهد کرد و حتی ممکن است تمام طول روز را فارغ از کار و وظیفه اصلی‌تان ادامه دهید.

3. چک کردن تلفن همراه در حین مکالمه و گفتگو با دیگران ممنوع

یکی از عادات بدی که موجب آزار و نگرانی طرف مقابل مکالمه شما می‌شود این است که در حین گفتگو نیم نگاهی به تلفن همراهتان داشته باشید یا هر از گاهی آن را چک کنید.

زمانی که درگیر یک مکالمه می‌شوید، تمام حواس و انرژی خود را نسبت به آن متمرکز نمایید. در این صورت مکالمه لذت‌بخش و نتیجه بخشی خواهید داشت.

 

 10 عادت بد

 

4. استفاده از هشدار و اطلاعیه نرم افزارها و پیام رسان‌ها را متوقف کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر هشدار موبایل یا ایمیل شما فعال باشد، با دریافت هر پیام، هر لحظه تمرکز شما نسبت به آنها معطوف می شود، در نتیجه کارآمدی و بازدهی شما روندی نزولی پیدا خواهد کرد.

شاید احساس کنید با دریافت هر پیام در گوشی همراه یا ایمیل بازدهی شما بهتر خواهد اما در حقیقت این طور نیست. به جای این کار برای خودتان برنامه‌ریزی دشته باشید و زمانی را برای چک کردن هشدار ابزارهای ارتباطی خودتان در نظر بگیرید.

مثلاً هر یک ساعت به سراغ ایمیل‌های دریافت شده بروید. این روش یک راه اثبات شده است.

5. از گفتن نه نترسید

تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته است نشان می‌دهد زمانی که افراد می‌خواهند پاسخ «نه» بدهند، استرس و افسردگی بیشتری را تجربه خواهند کرد که از مهارت خود کنترلی نشأت گرفته می‌شود. در حقیقت نه گفتن برای افراد بسیاری، چالش خود کنترلی بزرگی به شمار می‌رود.

برخی افراد باهوش زمانی که باید نه بگویند هوشمندانه عمل می‌کنند، این افراد در چنین مواقعی از گفتن عباراتی از قبیل؛ «فکر نمی‌کنم بتوانم» یا «مطمئن نیستم» اجتناب می‌کنند. به خاطر داشته باشید که نه گفتن، نوعی مهارت خود کنترلی است.

6. فکر کردن در مورد افراد منفی و سمی را رها کنید

همواره در اطراف ما افرادی وجود دارند که منفی‌نگر هستند. هر زمان احساس کردید ذهن شما مشغول و درگیر همکار یا فردی شده است که خون شما را به جوش می‌آورد، در عوض ذهنتان را به سمت و سوی دیگری سوق دهید و به فرد یا افرادی متمرکز شوید که باید از آنها به دلایلی سپاسگزار باشید.

مطئناً در دایره ارتباطی شما افراد بسیاری وجود دارند که مستحق توجه شما هستند. نکته‌ای که باید توجه کنید دقیقاً همین است؛ به افرادی که هیچ اهمیتی برای شما ندارند فکر نکنید زیرا افراد دیگری هستند که اهمیت بسیار بیشتری برای شما دارند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه عادات ناسالم را در خود از بین ببریم ؟

10 عادت بد که باید آنها را کنار بگذاریم

 

7. از انجام چند کار همزمان در جلسات خودداری کنید

در انجام هیچ کاری توجه خودتان را تقسیم نکنید، به ویژه در هنگام جلسات یا ملاقات‌هایی که دارید. در صورتی که جلسه‌ای نیاز به دقت و تمرکز کامل شما ندارد، بنابراین لازم نیست به عنوان شخص اصلی در این جلسه حاضر شوید.

انجام چند کار همزمان در جلسات و ملاقات‌هایی که دارید ممکن است این حس را در شما ایجاد کند که نسبت به سایر افراد برتری بیشتری دارید و همین امر موجب آسیب رساندن به شما شود.

8. هرگز در مورد دیگران غیبت نکنید

این دسته از افراد لذت خودشان را از بدبختی دیگران کسب می‌کنند. شاید غیبت کردن در مورد دیگران در ابتدا لذت بخش به نظر برسد اما در طول زمان موجب افت ارزش شما و آزرده خاطر شدن دیگران خواهد شد.

به جای هدر دادن زمان برای این نوع کارها، در مورد جوانب مثبت افراد فکر کنید و سعی کنید همین جوانب مثبت را یاد بگیرید. برخی افراد معتقد هستند

«ذهن افراد بزرگ در مورد ایده‌ها مشغول می‌شود، ذهن افراد متوسط در مورد وقایع و ذهن افراد کوچک درگیر افراد می‌شود»

9. برای موفق شدن منتظر نمانید

نویسندگان بسیاری ساعت‌های بیشماری را در مورد شخصیت‌ها و کاراکترهای مورد نظرشان فکر می‌کنند و حتی صفحه‌ها در مورد آنها می‌نویسند. گرچه می‌دانند ممکن است هرگز این صفحات در کتابشان جای نگیرد اما بازهم به نوشتن ادامه می‌دهند چراکه معتقد هستند پرورش و پخته شدن ایده نیاز به زمان دارد.

بالعکس افراد بسیاری تا آخرین لحظه دست به هیچ کاری نمی‌زنند و هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند. اعتقاد دارند ایده‌شان هنوز کامل نیست و به احتمال زیاد آنچه تولید می‌کنند ویژگی‌های خوب و کاملی نخواهد‌ داشت.

اما تا زمانی که به سراغ ایده‌هایتان نروید چگونه می‌توانید از عیوب و نقایص احتمالی آگاهی پیدا کنید و برای رشد ایده‌هایتان زمان قائل شوید؟ شما می‌توانید یک صفحه بد را ویرایش کنید اما نمی‌توانید در مورد یک صفحه سفید کاری انجام دهید.

 

چگونه محصولات خود را در آمازون بفروشیم و درآمد بی وقفه داشته باشیم؟

 

10. مقایسه خودتان با دیگران

در صورتی که شادی و حس رضایت شما از مقایسه خودتان با دیگران نشأت گرفته شده باشد، این شادی دیگر به شما تعلق ندارد. زمانی که بابت کاری که انجام داده‌اید حس خوبی پیدا کردید اجازه ندهید نظرات دیگران بر شما تأثیر بگذارد.

گرچه نشان ندادن عکس‌العمل نسبت به نگرش و طرز فکر دیگران کار سختی است، ولی نیازی نیست خودتان را با دیگران مقایسه کنید. به سادگی از کنار نظرات دیگران بگذرید. با تمرین مهارت خود کنترلی می‌توانید این عادات بد را بشکنید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-habits-we-should-quit
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط