مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رازهای موفقیت و مهارت خود کنترلی

توضیحات کوتاه :
روبین شارما نویسنده کتاب «راهبه ای که فراری‌اش را فروخت» در مقاله خود به 13 راز موفقیت اشاره نموده است. شما می‌توانید با یادگیری این رموز موفقیت را برای خودتان قابل دستیابی کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رازهای موفقیت و مهارت خود کنترلی

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به موفقیت راه های زیادی وجود دارد و هر شخصی نسبت به تجربیات خود نکاتی را در این زمینه بیان می کند. در این مقاله به 13 نکته از کتاب راهبه ای که فراری اش را فروخت می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

13 راز موفقیت و عناصر خود کنترلی

تاکنون افراد زیادی درباره رازهای موفقیت مقاله و کتاب نوشته‌اند یا همایش و سخنرانی‌هایی با این موضوع برگزار کرده‌اند. یکی از این افراد روبین شارما نویسنده کتاب «راهبه ای که فراری‌اش را فروخت» است که در این مقاله 13 مورد از رازهای موفقیت را از زبان او نقل می‌کنیم.

1. برای موفقیت عادت کم خوابیدن را در خودتان ایجاد کنید

کم کردن ساعات خواب از جمله راهکارهایی است که به افزایش بازده زندگی شما کمک می‌کند. بیشتر افراد با 6 ساعت خواب هم همچنان سلامت و تندرست هستند. برای این که عادت کم خوابیدن را در خود ایجاد کنید، می‌توانید به مدت 21 روز، یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید. این کار در درازمدت، به یک عادت قدرتمند برای شما تبدیل خواهد شد. توجه داشته باشید که کیفیت خواب از تعداد ساعت آن با اهمیت‌تر است. در ضمن شما هر ماه، 30 ساعت وقت اضافه‌تری خواهید داشت که می‌توانید آن را صرف انجام کارهای مهم‌تر کنید.

 

راه اندازی کسب و کار

 

2. هر روز صبح یک ساعت را صرف خودسازی کنید

هر روز صبح، ساعتی را به انجام کارهایی اختصاص دهید که به رشد و توسعه فردی شما کمک کند. مثلاً می‌توانید مدیتیشن انجام دهید، کارهایی که قرار است در طول روز انجام دهید را تصور کنید، مطالب انگیزشی بخوانید تا در آن روز حال و هوای متفاوتی برای انجام کارهای خود داشته باشید. همچنین می‌توانید به فایل‌های صوتی انگیزشی گوش کنید یا شاهکارهای ادبی را بخوانید.

همانطور که می‌بینید، همه این کارها را می‌توانید در سکوت انجام دهید و انرژی روحی لازم را برای انجام کارهای روزانه‌تان به دست آورید. یک روز در هفته را به تماشای طلوع خورشید بنشینید یا در طبیعت سپری کنید. شروع کردن روز با هر یک از این کارها، به شما قدرت لازم برای پیشبرد اهداف و رسیدن به خواسته‌هایتان را می‌دهد.

3. کارهای خود را اولویت بندی کنید

با اولویت بندی کارها، دیگر وقتی که باید صرف کارهای با اهمیت شود را به کارهای بی اهمیت اختصاص نخواهید داد. هر روز این سؤال را از خود بپرسید: «آیا این بهترین شیوه استفاده از وقت و انرژی برای من است؟» مدیریت زمان یعنی مدیریت زندگی، پس به دقت مراقب زمان و وقتی که در اختیارتان هست باشید.

4. برای رهایی از افکار منفی از روش «کش پول» استفاده کنید

این روش به شما کمک می‌کند که ذهن خود را صرفاً بر روی عناصر مثبت زندگی‌تان متمرکز می‌کنید. به این منظور، یک کش پول دور مچ خود ببندید، هر زمان که فکری منفی از ذهنتان می‌گذرد، کش را کشیده و روی مچتان رها کنید. چند بار که این کار را انجام دهید، مغز شما شرطی شده و متوجه رابطه افکار منفی با درد ناشی از برخورد کش می‌شود. به همین خاطر ذهن شما به سمت افکار مثبت خواهد رفت.

 

مقاله پیشنهادی: افکار منفی و راه های مقابله با آنها | عزت خواه دات کام

 مهارت خود کنترلی

 

5. همیشه با اشتیاق به تلفن جواب دهید

وقتی تلفن را جواب می‌دهید، صدایتان باید به صورتی باشد که تماس گیرنده احساس کند که برای حرف زدن با او مشتاق هستید. استفاده از روش‌های درست برای پاسخ دادن به تلفن اهمیت زیادی دارد. برای این که اقتدار خود را به شنونده منتقل کنید، بایستید. با این کار، اعتماد به نفس در صدای شما منتقل می‌شود.

6. ایده‌های عالی و الهام بخش را یادداشت کنید

در طول روز، انسان با ایده‌های الهام بخش خوبی مواجه می‌شود. یک مجموعه کارت به اندازه کارت‌های ویزیت تهیه کنید. (این نوع کارت‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم التحریر بخرید). این کارت‌ها را به همراه یک مداد برای یادداشت کردن ایده‌ها در کیف پول خود نگه دارید. وقتی به خانه رسیدید، آن‌ها را در یک دفتر یادداشت فنردار بنویسید و به طور مرتب آنها را مرور کنید. همانطور که اولیور وندل هولمز هم گفته است: «وقتی ایده‌ای جدید در ذهن انسان جای گرفت، دیگر ذهن به ابعاد قبلی خود برنمی گردد.» به این معنا که ذهن را درگیر خود می‌کند.

7. برای بازیابی انگیزه خود، هر جمعه عصر را به خودتان اختصاص دهید

عصر یکی از روزهای هفته مثلاً جمعه را فقط به خودتان اختصاص دهید و در آن برنامه هفته پیش رو را مشخص کنید. اهدافی که در آن هفته می‌خواهید دنبال کنید را در ذهنتان مجسم کنید. مثلاً شاید بخواهید مطالب جدیدی بخوانید یا کتاب‌های انگیزشی را شروع کنید، به موسیقی ملایم گوش کنید یا صرفاً استراحت کنید. با ایجاد این عادت علاوه بر این که تمرکز خود را معطوف به کارهای مورد علاقه‌تان می‌کنید، انگیزه و توان لازم برای انجام کارها در هفته پیش رو را هم به دست خواهید آورد.

 

راز های موفقیت

 

8. افکار مثبت را در خود تقویت کنید

همیشه این اصل مهم را به ذهن خود بسپارید که کیفیت زندگی شما بستگی به کیفیت ارتباطات شما دارد. به این معنی که روش ارتباط شما با دیگران و از آن مهمتر با خودتان، بر کیفیت زندگی شما تأثیر می‌گذارد. بر هرچه تمرکز کنید، همان را به خود جذب می‌کنید. این یکی از قوانین مهم طبیعت است.

9. به جای نتیجه، روی هدف متمرکز شوید

به عبارت دیگر، به جای این که منتظر باشید که چه زمانی کار به پایان می‌رسد، آن را انجام دهید. زیرا این همان چیزی است که به آن علاقه دارید یا به وسیله آن می‌توانید به دیگران کمک کنید. هیچ کاری را صرفاً برای گرفتن دستمزد یا دیده شدن توسط دیگران انجام ندهید. چون خواه ناخواه دیگران متوجه آن خواهند شد و در نهایت  بابت آن پول خواهید گرفت. این یکی از قوانین جهان است.

 

راز های موفقیت و مهارت خود کنترلی

 

10. هر روز صبح 5 دقیقه جلوی آیینه بخندید

این کار را استیو مارتین، بازیگر و کمدین آمریکایی نیز انجام می‌دهد. خنده، بسیاری از مواد شیمیایی مفید بدن را فعال می‌کند و احساس لذت بالایی به انسان می‌بخشد. خنده، حالت تعادل بدن را نیز حفظ می‌کند. سال‌هاست از روش خنده درمانی برای درمان انواع بیماری و رفع احساسات ناخوشایند زندگی استفاده می‌شود. در حالی که یک کودک 4 ساله، 500 بار در روز می‌خندد، یک فرد بالغ هر روز 15 بار می‌خندد. عادت به خندیدن را در خود تقویت کنید تا شاهد بازگشت شور و شوق تازه به زندگی خود باشید.

11. با روشن کردن شمع آرامش را به دست بیاورید

شب‌هایی که در حال مطالعه کردن هستید، یک شمع روشن کنید و کنار دستتان بگذارید. این کار، آرامش زیادی به شما بخشیده و جوی شگرف و آرام به وجود می‌آورد. خانه‌تان را با موسیقی، کتاب‌ها و دوستان خوب، به محیطی دلپذیر برای زندگی تبدیل کنید.

 

فروش در آمازون

 

12. شما می توانید با شمارش قدم هایتان تمرکز خود را بالا ببرید

برای این که قدرت تمرکز و توجهتان را بالا ببرید، هنگام راه رفتن، قدم‌هایتان را بشمارید. این یک تکنیک بسیار خوب است. به ازای هر شش قدمی که برمی دارید، یک نفس عمیق بکشید، به اندازه شش قدم آن را نگه دارید و بعد طی 6 قدم آن را بیرون دهید. اگر شش قدم برایتان زیاد است، تنفس خود را با هر تعداد قدمی که می‌توانید تنظیم کنید. این تکنیک شما را بسیار هوشیار و سرزنده نگه می‌دارد. به علاوه از درون به آرامش رسیده و تمرکزتان بالا خواهد رفت.

ذهن بیشتر افراد همیشه درگیر یک صدای درونی است که ظاهراً هیچ گاه خاموش نمی‌شود. بیشتر بازیگران برجسته نیز داشتن یک ذهن  آرام و خالی از افکار مزاحم را عاملی مهم برای حفظ تمرکز و انجام کارهای مهم می‌دانند.

13. روش درست تفکر را بیاموزید

ذهن به شکل طبیعی همانند یک ماشین پرسر و صدا است که می‌خواهد همانند یک پرنده آزاد از یک موضوع به موضوع دیگر بپرد. برای داشتن ذهنی آرام و تمرکز بر هدف‌های مورد نظرتان باید روش درست تفکر را یاد بگیرید. اگر به مدت 6 ماه، هر روز دو نوبت یک بار صبح و یک بار شب به مدت 20 دقیقه به تفکر و مدیتیشن بپردازید، به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا خواهید کرد. حکیمان شرقی حدود 5000 سال پیش، به  مزایای بی شمار مدیتیشن و تفکر اشاره کرده‌اند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/secrets-of-self-control-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط