موفقیت در کسب و کار

انسان در طول زندگی همواره در پی موفقیت است. از زمانی که فرد، شناختی از هویت خود پیدا می‌کند، درصدد پیدا کردن راه‌هایی است که او را به سمت موفقیت سوق دهد. به دلیل این ویژگی ذاتی، در هر سن و جایگاهی که باشید تمایل دارید روی پله‌های موفقیت گام بگذارید. تفاوتی نمی‌کند خانه دار باشید یا یک کارمند یا یک بیزنس من. هر چه جایگاه شما بالاتر باشد، مسلماً ملزم به انجام تلاش بیشتری خواهید بود. به جهان پیرامون خود نگاهی بیندازید. تمام موجودات برای برآوردن نیازهای خود در تلاش هستند. انسان نیز از این قاعده مستثنی نیست. موفقیت برای ما یک نیاز به شما می‌رود. لازم است با خود صادق باشید و اعتماد به نفس داشته باشید. انگیزه‌ها و علایق درونی شما همانند قطب‌نما عمل می‌کنند و مسیر را به شما نشان می‌دهند. در صورتی که با توجه به این قطب‌نمای درونی حرکت کنید، روزی به گذشته نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید با طی مسیر منحصر به فرد خود، به موفقیت دست یافته‌اید. افراد موفق اصول و قوانینی را برای خود تعریف کرده‌اند و همواره از آنها کمک می‌گیرند. می‌توانیم این عادات را سرمشق خود قرار دهیم و ما نیز در گروه افراد موفق قرار بگیریم.   

 

آموزش فروش در آمازون

 

1-برنامه‌ریزی برای موفقیت در کسب و کار

همیشه اولین گام، مهم‌ترین مرحله در انجام هر کاری می‌باشد. در صورتی که پایه‌های اقدامات خود را محکم و استوار بنا کنید، در مراحل بعدی با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. افراد موفق برای شروع کسب وکار خود در این مرحله دقت لازم را دارند. پیش از شروع هر کاری، از قبل برنامه ریزی دارند و تمام مراحل را به طور پیش فرض برای خود تصور می‌کنند. هر گونه مشکلات احتمالی را می‌سنجند و برای آنها تدابیری می‌اندیشند تا در صورت وقوع، بتوانند راهکارهایی را ارائه دهند. در صورتی که برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید اولویت کارهای خود را تعیین کنید.  

2-پرهیز از نکات حاشیه‌ای برای موفقیت در کسب و کار

همواره هوشمندانه عمل کنید. گاهی اتفاقاتی در حین کار برای شما پیش می‌آید و تنها موجب می‌شود تمرکز شما از موضوع اصلی کاسته شود. تلاش کنید وقوع چنین حوادثی را به حداقل برسانید و در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدید، رویکردی مناسب را اتخاذ کنید. مطمئناً نمی‌توان بی‌نقص و بدون مشکل به جلو رفت. آنچه اهمیت دارد این است که اعتماد به نفس خود را حفظ نمایید و در جستجوی راه حل‌های مناسب باشید.

3-به منظور موفقیت در کسب و کار، برای خود الگو تعیین کنید

استفاده از تجارب دیگران، همواره کمک خواهد کرد یک گام جلوتر از دیگران باشید. افراد موفق در زمینه کاری خود را بیابید. نسبت به سرگذشت آنها مطالعه و تحقیق داشته باشید. از خطاها و اشتباهات آنها درس بگیرید و تلاش کنید در مسیر خود از این نوع اشتباهات پرهیز کنید. مواردی که باعث رشد و ترقی آنها شده است را جایی برای خود یادداشت نمایید و تلاش کنید همان تجارب را به صورت بهینه و کارآمدتر استفاده نمایید.

 

کسب و کار موفق

 

4-موفقیت در کسب و کار را تجسم کنید

شاید قدم در راهی گذاشته باشید که به نظر سخت و دور از انتظار باشد. انسان قادر است با تلاش و کوشش همه موانع را از سر راه بردارد. اگر همه جوانب را سنجیده‌اید پس تردید نداشته باشید و با اتکاء به توانایی‌های خود اقدام نمایید. در همان جایگاه مورد نظر و دلخواه، خود را تصور کنید. از خیال پردازی و رویا واهمه‌ای نداشته باشید. هرآنچه در ذهن شما شکل بگیرد، ضمیر ناخود آگاه به همان سمت ترغیب خواهد شد. در عمل با حوادثی مواجه خواهید شد که موفقیت شما را آسان‌تر خواهد نمود و به همان ایده آل‌های خود دست خواهید یافت. قانون جذب به شما کمک خواهد کرد به جایگاه دلخواه خود برسید.

5-زمان را تلف نکنید

برای شروع کسب و کار خود به فاکتور زمان توجه ویژه‌ای داشته باشید. تلاش کنید از لحظه لحظه‌هایی که در اختیار دارید در جهت ارتقاء و پیشرفت کار خود بهره بگیرید. هیچ گاه کار امروز را به فردا موکول نکنید.

6-اهداف خود را تعیین کنید

پیش از شروع هر کاری، طرح کسب و کار را برای خود تعریف کنید. بسیاری از کسب و کارهای جدید در ماه‌های اول با شکست مواجه می‌شوند. به منظور آنکه از این گروه مستثنی شوید، اهداف کاری خود را تعیین کنید. یک دسته از اهداف بلند مدت هستند و زمان طولانی باید منتظر بمانید تا نتایج آنها را شاهد باشید. برای حصول این نتایج عجله نکنید. اما دسته دوم اهداف، کوتاه مدت هستند و می‌توانید در هر مرحله شاهد نتایج خوب آنها باشید. نتایجی که در کوتاه مدت حاصل می‌شوند، موجب می‌شوند تا برای اهداف بلند مدت خود گام‌های استوارتری بردارید. در صورتی که هدف شما ایجاد کارآفرینی باشد، با ایده‌هایی که در مرحله اول دارید، شاید بتوانید تنها برای تعداد اندکی کارآفرینی کنید، اما با گذشت زمان و حصول نتایج خوب، می‌توانید تعداد بیشتری را در کسب و کار خود وارد کنید. هیچ گاه دچار روزمرگی نشوید و اجازه ندهید به حالتی برسید که امروز با روز گذشته برای شما تفاوتی نداشته باشد. اهداف شما همواره باید طراوت و تازگی خود را حفظ کنند و موجب رشد و ارتقاء کاری شما شوند.

7-شکست، درسی برای موفقیت

اکثر افرادی که موفقیت را تجربه کرده‌اند به این مسئله آگاه هستند که شکست راهی برای موفقیت‌های آتی می‌باشد. همواره این پل‌ها هستند که موجب می‌شوند از مکانی نامطلوب و خطرناک به جایی خوشایند و امن برسیم. شکست‌هایی که در زندگی تجربه می‌کنیم دقیقاً نقش همین پل‌ها را بازی می‌کنند. هر گاه با شکست مواجه شدید، اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، به این فکر نکنید که تصورات دیگران در مورد شما چه شکل و شمایلی خواهد داشت. افراد موفق گرچه بارها با شکست مواجه شده‌اند اما تلاش خود را نیز مضاعف نموده‌اند تا اهداف خود را به دست آورند. نگاه شما باید به زندگی مثبت باشد و برای موفقیت، مصصم باشید.

8-خود باوری داشته باشید

یکی از گزینه‌هایی که موجب می‌شود، مسیر موفقت را سریع‌تر بپیمایید، خود باوری شما در زمینه کسب وکار است. به ندای قلبی خود گوش کنید و اعتماد به نفس داشته باشید. مطمئناً، شما در خود توانایی‌هایی را شاهد بوده‌اید که این تفکرات به ذهن شما خطور کرده است. با اعتماد به توانایی‌هایی که در خود می‌بینید و مثبت‌نگری، می‌توانید موفقیت خود را در کسب و کار رقم بزنید.

 

موفقیت در کسب و کار

 

9-از ایجاد تغییر هراس نداشته باشید

گاه باورهایی در ما شکل گرفته است که مانع موفقیت‌های ما می‌شوند. گرچه می‌دانیم اینگونه باورهای نادرست باید تغییر داده شوند، اما در ایجاد تغییر تعلل می‌کنیم. باید عادت‌های کهنه و قدیمی را کنار بگذاریم و در صدد یافتن راهکارهای جدید باشیم. سعی کنید ابعاد جدیدی را برای خود ایجاد نمایید. در هر بعد می‌توانید، تجارب مختلفی کسب کنید و موفقیت‌های خود را افزایش دهید.

10-همواره به دنبال کسب تجربه باشید

افراد موفق هیچگاه خودشان را روی پله آخر نمی‌بینند. با آنکه موارد متعددی را تجربه کرده‌اند و در زمینه کاری خود دانش‌های لازم را آموخته‌اند، اما بر این باور هستند که ایستادن روی یک پله مانع پیروزی‌های آتی آنها خواهد شد. از این رو همیشه درصدد یادگیری و کسب تجربه‌های بیشتر هستند. گستره علم و دانش بسیار نامحدود است و هر چه مطالب جدید را فرا بگیرید باز هم درهای جدیدتری گشوده خواهند شد. از آنجا که علم هیچگاه متوقف نمی شود، شما نیز نباید دست از تلاش بردارید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/10-habits-for-successful-business
10 عادت برای کسب و کار موفق

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط