تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 عادت برای کسب و کار موفق

توضیحات کوتاه :
انسان در طول زندگی همواره در پی موفقیت است. از زمانی که فرد، شناختی از هویت خود پیدا می‌کند، درصدد پیدا کردن راه‌هایی است که او را به سمت موفقیت سوق دهد. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 عادت برای کسب و کار موفق

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت برای ما یک نیاز به‌شمار می‌رود. انگیزه‌ها و علایق درونی همانند قطب‌نما عمل می‌کنند و مسیر را به ما نشان می‌دهند. در صورتی که با توجه به این قطب‌نمای درونی حرکت کنیم با طی مسیر منحصربه‌فرد خود، به موفقیت دست می‌یابیم. افراد موفق اصول و قوانینی را برای خود تعریف کرده‌اند و همواره از آنها کمک می‌گیرند. می‌توانیم این عادات را سرمشق خود قرار دهیم و ما نیز در گروه افراد موفق قرار بگیریم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت در کسب و کار

انسان در طول زندگی همواره در پی موفقیت است. از زمانی که فرد، شناختی از هویت خود پیدا می‌کند، درصدد پیدا کردن راه‌هایی است که او را به سمت موفقیت سوق دهد. به دلیل این ویژگی ذاتی، در هر سن و جایگاهی که باشید تمایل دارید روی پله‌های موفقیت گام بگذارید. تفاوتی نمی‌کند خانه‌دار باشید یا یک کارمند یا یک بیزنس‌من. هر چه جایگاه شما بالاتر باشد، مسلماً ملزم به انجام تلاش بیشتری خواهید بود. به جهان پیرامون خود نگاهی بیندازید. تمام موجودات برای برآوردن نیازهای خود در تلاش هستند. انسان نیز از این قاعده مستثنی نیست. موفقیت برای ما یک نیاز به‌شمار می‌رود. لازم است با خود صادق باشید و اعتمادبه‌نفس داشته باشید. انگیزه‌ها و علایق درونی شما همانند قطب‌نما عمل می‌کنند و مسیر را به شما نشان می‌دهند. در صورتی که با توجه به این قطب‌نمای درونی حرکت کنید، روزی به گذشته نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید با طی مسیر منحصربه‌فرد خود، به موفقیت دست یافته‌اید. افراد موفق اصول و قوانینی را برای خود تعریف کرده‌اند و همواره از آنها کمک می‌گیرند. می‌توانیم این عادات را سرمشق خود قرار دهیم و ما نیز در گروه افراد موفق قرار بگیریم.   

 

آموزش فروش در آمازون

 

1- برنامه‌ریزی برای موفقیت در کسب و کار

همیشه اولین گام، مهم‌ترین مرحله در انجام هر کاری می‌باشد. در صورتی که پایه‌های اقدامات خود را محکم و استوار بنا کنید، در مراحل بعدی با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. افراد موفق برای شروع کسب‌وکار خود در این مرحله دقت لازم را دارند. پیش از شروع هر کاری، از قبل برنامه‌ریزی دارند و تمام مراحل را به‌طور پیش فرض برای خود تصور می‌کنند. هرگونه مشکلات احتمالی را می‌سنجند و برای آنها تدابیری می‌اندیشند تا در صورت وقوع، بتوانند راهکارهایی را ارائه دهند. در صورتی که برنامه‌ریزی داشته باشید، می‌توانید اولویت کارهای خود را تعیین کنید.  

2- پرهیز از نکات حاشیه‌ای برای موفقیت در کسب و کار

همواره هوشمندانه عمل کنید. گاهی اتفاقاتی در حین کار برای شما پیش می‌آید و تنها موجب می‌شود تمرکز شما از موضوع اصلی کاسته شود. تلاش کنید وقوع چنین حوادثی را به حداقل برسانید و در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدید، رویکردی مناسب را اتخاذ کنید. مطمئناً نمی‌توان بی‌نقص و بدون مشکل به‌جلو رفت. آنچه اهمیت دارد این است که اعتمادبه‌نفس خود را حفظ نمایید و در جستجوی راه‌حل‌های مناسب باشید.

3- به منظور موفقیت در کسب و کار، برای خود الگو تعیین کنید

استفاده از تجارب دیگران، همواره کمک خواهد کرد یک گام جلوتر از دیگران باشید. افراد موفق در زمینه کاری خود را بیابید. نسبت به سرگذشت آنها مطالعه و تحقیق داشته باشید. از خطاها و اشتباهات آنها درس بگیرید و تلاش کنید در مسیر خود از این نوع اشتباهات پرهیز کنید. مواردی که باعث رشد و ترقی آنها شده است را جایی برای خود یادداشت نمایید و تلاش کنید همان تجارب را به صورت بهینه و کارآمدتر استفاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: راز موفقیت در کسب و کار از زبان ست گودین

کسب و کار موفق

 

4- موفقیت در کسب و کار را تجسم کنید

شاید قدم در راهی گذاشته باشید که به نظر سخت و دور از انتظار باشد. انسان قادر است با تلاش و کوشش همه موانع را از سر راه بردارد. اگر همه جوانب را سنجیده‌اید پس تردید نداشته باشید و با اتکاء به توانایی‌های خود اقدام نمایید. در همان جایگاه مورد نظر و دلخواه، خود را تصور کنید. از خیال‌پردازی و رویا واهمه‌ای نداشته باشید. هر آنچه در ذهن شما شکل بگیرد، ضمیر ناخودآگاه به همان سمت ترغیب خواهد شد. در عمل با حوادثی مواجه خواهید شد که موفقیت شما را آسان‌تر خواهد نمود و به همان ایده‌آل‌های خود دست خواهید یافت. قانون جذب به شما کمک خواهد کرد به جایگاه دلخواه خود برسید.

5- زمان را تلف نکنید

برای شروع کسب‌وکار خود به فاکتور زمان توجه ویژه‌ای داشته باشید. تلاش کنید از لحظه لحظه‌هایی که در اختیار دارید در جهت ارتقاء و پیشرفت کار خود بهره بگیرید. هیچ‌گاه کار امروز را به فردا موکول نکنید.

6- اهداف خود را تعیین کنید

پیش از شروع هر کاری، طرح کسب‌وکار را برای خود تعریف کنید. بسیاری از کسب‌وکارهای جدید در ماه‌های اول با شکست مواجه می‌شوند. به منظور آنکه از این گروه مستثنی شوید، اهداف کاری خود را تعیین کنید. یک دسته از اهداف بلندمدت هستند و زمان طولانی باید منتظر بمانید تا نتایج آنها را شاهد باشید. برای حصول این نتایج عجله نکنید. اما دسته دوم اهداف، کوتاه‌مدت هستند و می‌توانید در هر مرحله شاهد نتایج خوب آنها باشید. نتایجی که در کوتاه‌مدت حاصل می‌شوند، موجب می‌شوند تا برای اهداف بلندمدت خود گام‌های استوارتری بردارید. در صورتی که هدف شما ایجاد کارآفرینی باشد، با ایده‌هایی که در مرحله اول دارید، شاید بتوانید تنها برای تعداد اندکی کارآفرینی کنید، اما با گذشت زمان و حصول نتایج خوب، می‌توانید تعداد بیشتری را در کسب‌وکار خود وارد کنید. هیچ‌گاه دچار روزمرگی نشوید و اجازه ندهید به حالتی برسید که امروز با روز گذشته برای شما تفاوتی نداشته باشد. اهداف شما همواره باید طراوت و تازگی خود را حفظ کنند و موجب رشد و ارتقاء کاری شما شوند.

7- شکست، درسی برای موفقیت

اکثر افرادی که موفقیت را تجربه کرده‌اند به این مسئله آگاه هستند که شکست راهی برای موفقیت‌های آتی می‌باشد. همواره این پل‌ها هستند که موجب می‌شوند از مکانی نامطلوب و خطرناک به جایی خوشایند و امن برسیم. شکست‌هایی که در زندگی تجربه می‌کنیم دقیقاً نقش همین پل‌ها را بازی می‌کنند. هرگاه با شکست مواجه شدید، اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنید، به این فکر نکنید که تصورات دیگران در مورد شما چه شکل و شمایلی خواهد داشت. افراد موفق گرچه بارها با شکست مواجه شده‌اند اما تلاش خود را نیز مضاعف نموده‌اند تا اهداف خود را به دست آورند. نگاه شما باید به زندگی مثبت باشد و برای موفقیت، مصصم باشید.

8- خود باوری داشته باشید

یکی از گزینه‌هایی که موجب می‌شود، مسیر موفقت را سریع‌تر بپیمایید، خود باوری شما در زمینه کسب‌وکار است. به ندای قلبی خود گوش کنید و اعتمادبه‌نفس داشته باشید. مطمئناً، شما در خود توانایی‌هایی را شاهد بوده‌اید که این تفکرات به ذهن شما خطور کرده است. با اعتماد به توانایی‌هایی که در خود می‌بینید و مثبت‌نگری، می‌توانید موفقیت خود را در کسب‌وکار رقم بزنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه باور در زندگی انسان نقش بازی می کند؟

موفقیت در کسب و کار

 

9- از ایجاد تغییر هراس نداشته باشید

گاه باورهایی در ما شکل گرفته است که مانع موفقیت‌های ما می‌شوند. گرچه می‌دانیم اینگونه باورهای نادرست باید تغییر داده شوند، اما در ایجاد تغییر تعلل می‌کنیم. باید عادت‌های کهنه و قدیمی را کنار بگذاریم و در صدد یافتن راهکارهای جدید باشیم. سعی کنید ابعاد جدیدی را برای خود ایجاد نمایید. در هر بعد می‌توانید، تجارب مختلفی کسب کنید و موفقیت‌های خود را افزایش دهید.

10- همواره به دنبال کسب تجربه باشید

افراد موفق هیچ‌گاه خودشان را روی پله آخر نمی‌بینند. با آنکه موارد متعددی را تجربه کرده‌اند و در زمینه کاری خود دانش‌های لازم را آموخته‌اند، اما بر این باور هستند که ایستادن روی یک پله مانع پیروزی‌های آتی آنها خواهد شد. از این‌رو همیشه درصدد یادگیری و کسب تجربه‌های بیشتر هستند. گستره علم و دانش بسیار نامحدود است و هر چه مطالب جدید را فرا بگیرید باز هم درهای جدیدتری گشوده خواهند شد. از آنجا که علم هیچ‌گاه متوقف نمی شود، شما نیز نباید دست از تلاش بردارید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/10-habits-for-successful-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط