وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ترفندهای ثروتمند شدن

توضیحات کوتاه :
افراد ثروتمند درسهای زندگی را به خوبی آموخته‌اند، درس‌هایی که در طول کسب ثروت خود یاد گرفته اند. این ها درس‌هایی است که سایر افراد تجربه‌ای از آنها ندارند اما می‌توانند یاد بگیرند.  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
ترفندهای ثروتمند شدن

 

خلاصه ای از مقاله

به رغم دریای عظیمی که بین شما و افراد ثروتمند وجود دارد، یک مورد کاملاً مشخص وجود دارد. افراد ثروتمند درسهای زندگی را به خوبی آموخته‌اند، درس‌هایی که در طول کسب ثروت خود یاد گرفته اند. این ها درس‌هایی است که سایر افراد تجربه‌ای از آنها ندارند اما می‌توانند یاد بگیرند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

افراد ثروتمند چه خصوصیاتی دارند؟

افراد عادی و معمولی با توجه خاصی به افراد ثروتمند نگاه می‌کنند. افراد ثروتمند در نظر سایرین، افرادی متکبر و افاده ای هستند و به نظر می‌رسد خودشان را برتر از همه می‌دانند یا حتی سعی می‌کنند شادی را نیز بخرند. البته بسیاری از این تصورات ریشه‌ای قدیمی دارند و توسط کسانی پایه گذاری شده‌اند که حتی تصور درستی از ثروت و افراد ثروتمند نداشته‌اند، از این رو نتوانسته‌اند نظرات عینی و درستی را ارائه کنند.

به رغم دریای عظیمی که بین شما و افراد ثروتمند وجود دارد، یک مورد کاملاً مشخص وجود دارد. افراد ثروتمند درسهای زندگی را به خوبی آموخته‌اند، درس‌هایی که در طول کسب ثروت خود یاد گرفته اند. این ها درس‌هایی است که سایر افراد تجربه‌ای از آنها ندارند اما می‌توانند یاد بگیرند.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. افراد ثروتمند به دنبال ثروت نمی‌روند

افراد ثروتمند، علاقه خود را دنبال می‌کنند. هنری فورد، بیل گیتس، استیو جابز و وارن بافت تنها علاقه خود را دنبال کردند. نکته‌ای که در مورد علاقه وجود دارد این است: علاقه باعث ترغیب افراد و موجب می‌شود برای اهداف خود تلاش مضاعف کنند و تسلیم شکست نشوند. اما همه ما به دنبال درآمد هستیم. درصدد هستیم مشاغلی را بیابیم که بتوانیم از پس پرداخت هزینه‌ها و چک‌های خود برآییم و به ما اجازه زندگی ساده و بی دغدغه را بدهد.

در این مشاغل پاداش‌ها و ترفیع‌هایی را به دست می‌آوریم و سبک زندگی ما بهتر می‌شود. هر چه درآمد بیشتری داشته باشیم، هزینه‌های بیشتری برای خود ایجاد می‌کنیم. بنابراین ترغیب می‌شویم درآمد بیشتری به دست بیاوریم تا بتوانیم بیشتر خرج کنیم. در حقیقت افراد ثروتمند با علاقه به چیزی، شروع می‌کنند؛ سرمایه گذاری، اتومبیل، تکنولوژی کامپیوتر یا هر مورد دیگر. بنابراین برای پیگیری علایق خود تلاش می‌کنند.

2. افراد ثروتمند از عدم راحتی، لذت می‌برند

همه ما تمایل داریم آسوده و راحت باشیم. افراد ثروتمند به واسطه عدم قطعیت و اطمینان خاطر، تلاش خود را بیشتر می‌کنند. آن‌ها از ریسک پذیری برای اهداف خود خوشحال می‌شوند به ویژه زمانی که نتیجه را نمی‌دانند. افراد عادی و معمولی تمایلی به ریسک پذیری ندارند مخصوصاً زمانی که در منطقه امن خود قرار می‌گیرند. افراد ثروتمند خودساخته، در تمام سرگذشت و پیشینه خود تمایل به ریسک‌های بزرگ داشته‌اند. افراد ثروتمند با خوش بینی، به آینده و اتفاقات پیش رو نگاه می‌کنند، حتی اگر قطعیتی در مورد آنها وجود نداشته باشد.

 

کسب ثروت

 

3. افراد عادی تمایل دارند زندگی را همانند آنچه در گذشته وجود داشته است، ببینند.            

زندگی در گذشته بسیار ساده‌تر بوده است، موسیقی‌های بهتری وجود داشته است، مردم با ابزار و وسایل مختلف سرگرم نمی‌شده‌اند و یک مرد واقعی و مرد زندگی برای به دست آوردن مخارج خانواده خود، در بیرون از خانه تلاش می‌کرده است. این گروه از افراد آینده را با بدبینی می‌بینند و اغلب ادعا می‌کنند که دیگر «جهان از هم پاشیده» شده است. هنگامی که افراد نسبت به آینده چنین بینشی داشته باشند و نسبت به آن روشن بین نباشند، مسلماً رویاهای بزرگی نخواهند داشت. افراد ثروتمند اغلب با خوش بینی به جهان پیش رو نگاه می‌کنند و برای ساختن آینده ای بهتر تلاش می‌کنند.

4. افراد ثروتمند برنامه‌های بزرگی دارند

افراد عادی و معمولی اهداف و برنامه‌های خود در زندگی را طوری برنامه ریزی می‌کنند تا به آنچه می‌خواهند دست یابند، آنچه برای فرزندان خود می‌خواهند و حتی چگونه می خواهند دوران بازنشستگی را سپری کنند. افراد ثروتمند، برنامه‌های بزرگی دارند که زندگی شخصی‌شان را شامل نمی‌شود. برنامه‌های آنها باعث می‌شود که تغییرات عمده‌ای ایجاد شود. آن‌ها تمایل دارند با برنامه‌های بزرگ خود، جهان را به مکان بهتری تبدیل کنند.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های افراد ثروتمند برای رسیدن به موفقیت

افراد ثروتمند

 

5. افراد ثروتمند، اعتماد به نفس خود را حفظ می‌کنند

این دسته از افراد اعتماد به نفس را به طرق گوناگونی در خود ایجاد می‌کنند، کم اهمیت‌ترین آنها عبرت گرفتن از شکست است. آن‌ها شکست را تجربه می‌کنند، از آن درس می‌گیرند و با اطمینان بیشتر به پیش می‌روند. آن‌ها اعتماد به نفس را در خود پرورش می‌دهند زیرا می‌دانند این ویژگی و خصلت یکی از مهترین شاخصه‌ها برای نبرد در جاده ثروت است.

افراد عادی و معمولی زمانی که خارج از منطقه امن خود قرار می‌گیرند، احساس عدم اعتماد به نفس دارند. شکست، باعث آسیب پذیری و خدشه دار شدن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. افراد ثروتمند با به دست آوردن موفقیت، اعتماد به نفس را در خود پرورش می‌دهند. افراد عادی که به موفقیت می‌رسند، مشاغل بهتر پیدا می‌کنند و به دنبال درآمد بیشتر هستند، حتی پس از شکست‌های متعدد، اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهند. در نهایت، این نگرش را در خود پرورش می‌دهند که هیچ چیزی وجودندارد که آنها نتوانند انجام دهند.

 

رموز افراد ثروتمند

 

6. افراد ثروتمند در مورد دوستی نهایت دقت را دارند

زمانی که فرد به ثروت می‌رسد، دوستان قدیمی و اطرافیان دور، به ناگهان وارد زندگی فرد می‌شوند. اهداف آنها کاملاً مشخص و واضح است، این افراد می‌خواهند یک قطعه و سهم از این ثروت انباشته شده را برای خود برداند. زمانی که درخواست آنها برای قرض یا پول نادیده گرفته می‌شود، احساس تنفر می‌کنند. Ken Fisher صاحب بیلیونر Fisher Investment می‌گوید: «شما شاهد نمای زشت چهره انسانی ما هستید، دنیایی از اشتباهات دروغین که به دنبال پول است.»

7. افراد ثروتمند می‌دانند که با افزایش سن، پول ارزش کمتری پیدا خواهد کرد

افراد ثروتمند با افزایش سن، به زندگی ساده‌تر، سلامتی و آسایش بیشتر تمایل پیدا می‌کنند. آن‌ها بیشتر زمان خود را صرف دیگران می‌کنند. این شاید درسی است که در زندگی یاد گرفته‌اند و همه افراد در نهایت باید این درس را یاد بگیرند. حتی افراد متوسط جامعه نیز که هرگز ثروتمند نبوده اند، در زمان سالمندی این موارد را ارزشمند دانسته‌اند.

8. افراد ثروتمند از امنیت همه چیز مطمئن می‌شوند

اگر شما چیزی را ارزان بخرید، باید با ریسک برای آن هزینه کنید. این عبارتی است که افراد ثروتمند به آن قسم می‌خورند. در حالی که افراد ثروتمند نسل‌های قبل، همه چیز را در گاو صندوق محافظت می‌کردند و برای فایل‌های خود قفل‌های امنیتی تهیه می‌کردند، افراد ثروتمند امروزی اهمیت ارزش اطلاعات مالی و شخصی خود را می‌دانند و آنها در یک شرکت ذخیره اطلاعات نگه داری می‌کنند. حفاظت و امنیت داده‌های ارزشمند آنها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. آن‌ها ترجیح می‌دهند قبل از آن که ناگهان خطایی ایجاد شود، برای امنیت اطلاعاتشان سرمایه گذاری کنند.

 

ثروتمند شدن

 

9. افراد ثروتمند می‌دانند که ثروت موجب رهایی ذهن می‌شود

افراد ثروتمند می توانند رویاهای بزرگی داشته باشند، آن‌ها می‌توانند چیزهایی را تصور کنند که حتی غیر ممکن باشد، اما آن‌ها می‌توانند این ایده‌های بزرگ را دنبال کنند. بالعکس افراد عادی و معمولی نمی‌توانند ذهن خودرا برای این ایده‌های بزرگ خالی کنند. آنها به لحاظ ذهنی، همیشه درگیر این مساله  هستند که چگونه زندگی خود را بسازند، از خود و خانواده‌شان حمایت کنند و چه زمانی می‌توانند از پس هزینه یک اتومبیل جدید برآیند.

10. افراد ثروتمند می‌دانند که کسب ثروت نیازمند نظم و انضباط است

این مورد به طور خاص در مرحله کسب و انباشتن ثروت کاربرد دارد. آنها در سطحی پایین تر از خود زندگی می‌کنند، لباس‌هایی متوسط و ارزان قیمت می پوشند، و حتی اگر درآمدشان اجازه دهد ماشین و خانه جدید نمی‌خرند. آن‌ها بر این باور هستند که برای ثروتمند شدن، ضمن پیگیری علائق خود باید درصدد پس اندازکردن و سرمایه گذاری باشند.

افراد معمولی، به محض آن که درآمدشان اجازه دهد، می‌خواهند چیزهای جدید بخرند. چرا که آنها تمایل دارند به دیگران نشان دهند می‌توانند این وسایل را خریداری کنند. افراد عادی تمایلی برای پس انداز و سرمایه گذاری ندارند و در عوض به صندوق بازنشستگی و بیمه اجتماعی وابسته هستند تا در زمان میانسالی آسوده باشند.

 

ترفندهای ثروتمند شدن

 

11. افراد ثروتمند از شکست هراسی ندارند

این افراد می‌دانند که احتمال شکست وجود دارد و معتقد هستند احتمال دارد به دلیل یک سرمایه گذاری ناموفق، همه پول خود را از دست بدهند. افراد ثروتمند بر این باور هستند که سرمایه گذاری بعدی نیز، منتظر آنها است و شاید همان چیزی باشد که مورد علاقه آنها است و موجب کسب ثروت آنها شود. افراد عادی از تلاش کردن هراس دارند. آنها می‌ترسند که پول کافی را نداشته باشند و می‌ترسند حتی همان حقوق ثابت را نیز از دست بدهند.

افرادی که با این ترس‌ها زندگی می‌کنند، هرگز صاحب ثروت نمی‌شوند. اکثر این افراد از شکست می‌ترسند چرا که موجب به وجود آمدن چیزهای دیگری می شود که از همان ها هراس دارند.

12. ثروت باعث می‌شود آزادی بیشتری به دست بیاورید

افراد ثروتمند درگیر شغل و بدهی‌های خود نیستند. در صورت بروز بیماری می‌توانند به بهترین پزشکان مراجعه کنند. در صورتی که مشکلات حقوقی داشته باشند، می‌توانند از بهترین وکلا مشاوره بگیرند. اگر بخواهند به مسافرت بروند، می‌توانند بهترین را برای خود مهیا کنند. افراد عادی تحت تأثیر رئیس، دولت، قرض‌هایی که باید پرداخت کنند و لزوم ایجاد امنیت برای زندگی خود قرار می‌گیرند.

زمانی که رعایت محدودیت ها را متوقف کنید می‌توانید طرز تفکر خود را تغییر دهید و برای خود قابلیت‌هایی را ایجاد نمایید. در نتیجه می‌توانید به آزادی دست یابید و پول بیشتری کسب نمایید. چشم اندازها و نحوه نگرش خود را تغییر دهید. فکر کردن درباره بدبختی و بدشانسی را کنار بگذارید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید در خود تغییراتی ایجاد کنید.

به طور مثال اگر قرض‌های دانشجویی و تحصیلی شما بالا است می‌توانید آموزش زبان انگلیسی را به دانشجویان آغاز کنید. می‌توانید با پولی که به دست می‌آورید، قروض خود را پرداخت نمایید. افزون بر این می‌توانید پولی را برای مسافرت یا شروع یک کسب و کار جدید پس انداز کنید.

 

فروش در آمازون

 

13. افراد ثروتمند تمایل دارند با دیگر افراد ثروتمند و موفق دوست شوند

چرا؟ به دلیل اینکه نه تنها با این افراد علایق مشترکی دارند، بلکه می‌توانند از آنها چیزهای جدید یاد بگیرند. در حالی که اغلب موارد به خاطر این رفتار مورد انتقاد قرار می‌گیرند اما آنها در این خصوص مثل سایر افراد رفتار می‌کنند. افرادی که به شکار یا ماهیگیری علاقه دارند، عموماً به دنبال افرادی هستند که به این کارها علاقه داشته باشند. افرادی که عاشق ورزش هستند با افراد مشابه ارتباط برقرار می‌کنند. برای افراد معمولی، این نوع رفتار نرمال و پسندیده است، اما برای افراد ثروتمند چطور؟ این رفتار باعث می‌شود افراد ثروتمند، افرادی متکبر و افاده‌ای به نظر برسند.

افراد ثروتمند نیز تنها به دنبال افرادی هستند که با آنها نقاط مشترک دارند. یکی از نکات موفقیت که عموماً نادیده گرفته می‌شود این است که به دنبال افرادی باشید که به شما انگیزه بدهند و شما بتوانید آنها را به عنوان الگو انتخاب کنید. با افراد ثروتمند، باهوش و موفق دوست شوید، اگر دوست دارید روزی یکی از این افراد باشید.

14. افراد ثروتمند تفاوت میان درآمد و دارایی را می‌دانند

هدف افراد ثروتمند این است که برای خود دارایی انباشته کنند نه صرفاً درآمد. زمانی که این دارایی‌ها مبلغ قابل توجهی شد، با درآمد حاصل از این دارایی‌ها زندگی می‌کنند. اما مردم عادی تلاش می‌کنند درآمد بیشتری کسب کنند نه دارایی. بنابراین آنها تا زمان بازنشستگی کار می‌کنند و وابسته به آن درآمد هستند. برای ثروتمندان، زمانی که دارایی‌هایشان انباشته می‌شوند، کار درآمد را انجام خواهد داد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tricks-of-getting-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط