افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از طرز تفکر افراد بی پول فاصله بگیریم؟

توضیحات کوتاه :
برخی از عوامل باعث می‌شوند که افراد نسبت به درستی کار خود و امکان ادامه آن ناامید باشند. یکی از این عوامل، طرز فکری است که از سمت افراد بی‌پول به آنها القاء می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه از طرز تفکر افراد بی پول فاصله بگیریم؟

 

خلاصه ای از مقاله

داشتن طرز تفکر بی پولی می تواند تاثیر زیادی بر روی کسب ثروت و موفقیت مالی داشته باشد. ابتدا باید طرز تفکر درستی در این زمینه داشت تا بتوان به موفقیت و ثروت دست یافت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه از طرز تفکر افراد بی پول فاصله بگیریم؟

امروزه، راه اندازی یک کسب و کار جدید و دست‌یابی به لایف استایل مورد علاقه، به دغدغه اصلی بسیاری از افراد تبدیل شده است. به همین خاطر است که افراد دائماً در حال بررسی آخرین خبرها در حوزه کاری مورد علاقه خود هستند.

در این بین، برخی از عوامل باعث می‌شود که افراد نسبت به درستی کار خود و امکان ادامه آن ناامید باشند. یکی از این عوامل، طرز فکری است که از سمت افراد بی‌پول به آنها القاء می‌شود. در این مقاله ابتدا می‌خواهیم به بررسی طرز تفکر افراد بی‌پول بپردازیم و در ادامه راههای فاصله گرفتن از آنها را بیان کنیم.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

طرز تفکر افراد بی پول چگونه است؟

یکی از دلایلی که مانع از دستیابی افراد به ثروت و کسب درآمد می‌شود، طرز فکر آنها است. این افراد در عین این که ممکن است بلند پرواز باشند و در ذهن خود رویاهای بزرگی را بپرورانند اما در عین حال نگرش و طرز فکرهای نادرستی دارند که در این جا، به چند مورد آنها اشاره می‌کنیم.

1. هر کسب و کاری باید در اسرع وقت به نتیجه برسد

یکی از طرز فکرهای افراد بی‌پول این است که تصور می‌کنند هر کسب و کاری که راه اندازی کردند، باید در کمترین زمان ممکن، آن‌ها را به درآمد بالا برساند. به همین خاطر است که می‌بینیم بسیاری از کسب و کارها، بعد از مدت کوتاهی تعطیل می‌شوند. این دسته از افراد نمی‌دانند که شروع هر کسب و کاری به ویژه اگر قبلاً کسی مشابه آن را انجام نداده باشد، ممکن است تا چند سال هم درآمدی برای آنها نداشته باشد.

شما به عنوان یک کارآفرین، بعد از راه اندازی کسب و کار خود، باید به دنبال روش‌هایی برای جلب نظر مشتریان باشید، از جمله این که برای کالاهای فروخته شده خدمات پس از فروش در نظر گرفته بگیرید یا شرایط بازگرداندن محصول از سوی مشتری را فراهم کنید. از طرفی، ایجاد زیرساخت‌هایی مثل وب سایت، فروشگاه، استخدام کارمندان، تهیه کالا و حمل و نقل  اقداماتی هزینه بر است که باعث می‌شود تا زمان جذب مشتری و رونق گرفتن کسب و کار، سودی به دست نیاورید. 

 

کسب ثروت

 

2. فراهم کردن سرمایه کار دشواری است

طرز فکرِ دیگر افراد بی پول این است که برای شروع هر کسب و کاری هر چند کوچک، باید ثروت هنگفتی در اختیار داشته باشند. همین ایده، آن‌ها را از تلاش و رسیدن به آرزویشان باز می‌دارد. اگرچه در قسمت قبل گفتیم که اموری مانند تهیه زیرساخت‌ها و استخدام کارمندان ممکن است در ابتدا باعث تحمیل هزینه‌های زیادی شود، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای کسب درآمد می‌توانید از کسب و کارهایی شروع کنید که نیازی به سرمایه زیادی ندارند و بعد درآمد حاصل از آن را پس انداز و مجدداً وارد جریان کار خود کنید.

3. کاری که می‌خواهم انجام دهم ظرفیت پیشرفت ندارد

افرادی که نسبت به راه اندازی کسب و کارهای جدید ناامید هستند و اقدامی برای آن انجام نمی‌دهند، در واقع این‌طور فکر می‌کنند که قبلاً دیگران آن کار را انجام داده‌اند و دیگر آن کسب و کار، گنجایش و ظرفیت لازم برای پیشرفت را ندارد. مثلاً فرض کنید شما به کار عرضه غذای خانگی علاقه دارید و مهارت لازم برای پخت انواع غذاهای خانگی را هم دارید.

در عین حال، افرادی هم در اطراف شما هستند که مشابه همین فعالیت را انجام می‌دهند. در این میان شاید با خودتان فکر کنید که احتمال موفقیتتان بسیار پایین است. این طرز فکر کاملاً اشتباه است. چون شما می‌توانید گزینه‌های جدیدی به سرویس عرضه غذای خود اضافه کنید و آن را نسبت به رقبای خودتان متمایز سازید.

مثلاً می‌توانید ظرف غذای مشتریان را در پارچه‌هایی منقش به طرح‌های سنتی قرار دهید یا بر روی هر سرویس غذا، یک جمله انگیزشی قرار دهید. همچنین می‌توانید این گزینه را برای مشتریان در نظر بگیرید که در صورت عدم رضایت از غذا می‌توانند آن را بازگردانند و هزینه آن را پس بگیرند. این کار در عین این که باعث جلب نظر مشتری می‌شود، انگیزه شما را هم برای عرضه هرچه بهتر کار بالا می‌برد.

 

طرز تفکر

 

4. آینده قابل پیش بینی نیست

یکی دیگر از طرز تفکرهای افراد بی‌پول این است که چون آینده قابل پیش‌بینی نیست، بنابراین نباید دست به کار جدیدی زد. همین مسأله باعث می‌شود که آنها تحولی در زندگی خود ایجاد نکنند. در واقع این افراد، تأثیر مشاوره و کمک گرفتن از افراد متخصص را نادیده گرفته‌اند. کسانی که در یک کسب و کار موفق می‌شوند، قطعاً قبل از آن تحقیق کرده‌اند و از دیگران سؤال پرسیده‌اند. قابل پیش‌بینی نبودن آینده نباید باعث شود که شما دست از تلاش بردارید.

 

مقاله پیشنهادی: ساخت باورهای قوی برای کسب ثروت

 افراد بی پول

 

چگونه تحت تأثیر طرز تفکر افراد بی پول قرار نگیریم؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم روش‌هایی را بیان کنیم که به کمک آن بتوانید از طرز فکر افراد بی‌پول فاصله بگیرید.

1. هدف خود را مشخص کنید

معمولاً افراد بی‌پول کسانی هستند که هدف و رویایی برای خود در نظر نمی‌گیرند. در واقع هدف آن‌ها صرفاً به تأمین هزینه‌های ضروری زندگی مانند پرداخت قسط بانک، تأمین هزینه خوراک، مسکن و درمان اختصاص می‌یابد.

وقتی شما برای زندگی خود هدف و رویایی داشته باشید که حتی ممکن است در نظر دیگران دست نیافتنی باشد و خودتان را مقید به رسیدن به آن کنید، تمام تلاشتان را متمرکز به همان کار می‌کنید. اگرچه شاید در انتها دقیقاً به همان هدف مورد نظر دست نیابید اما در این مسیر متوجه نقاط ضعف خود می‌شوید و راهی برای رفع آن‌ها می‌اندیشید.

 

 تفکر افراد بی پول

 

2. همیشه به دنبال ایده های جدید باشید

یکی از روش‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا تحت تأثیر تفکر افراد بی‌پول قرار نگیرید این است که به دنبال ایده‌های نو باشید. شما می‌توانید به این ایده‌ها در هر زمان و مکانی فکر کنید. این کار نقطه مقابل طرز تفکری است که افراد بی‌پول دارند. به این معنا که آنها به جای این که به دنبال ایده‌های جدید باشند، سعی دارند از دیگران تقلید کنند.

در نتیجه بدون در نظر گرفتن پیامدهای کارشان، آن را شروع می‌کنند. وقتی به دنبال ایده‌های جدید هستید، هیچ‌گاه به منبعی که آن ایده را دریافت می‌کنید توجه نکنید. شاید شما ایده خود را هنگام خواندن یک نوشته یا حتی از یک کودک خردسال یا راننده تاکسی بگیرید. بنابراین سن و طبقه اجتماعی افراد را نباید ملاک استفاده از ایده‌هایشان قرار دهید.

 

چگونه از طرز تفکر افراد بی پول فاصله بگیریم؟

 

3. از منطقه امن خود خارج شوید

افرادی که در زمینه کاری موفق نبوده‌اند و امروز آنها را تحت عنوان افراد بی‌پول می‌شناسیم، کسانی هستند که همیشه در بند منطقه امن خود بوده‌اند و از آن خارج نمی‌شوند. این افراد، از این که از صبح تا عصر در اداره‌ای مشغول به کار باشند و آخر هر ماه، مبلغی را به عنوان حقوق دریافت کنند، راضی هستند. آن‌ها تصور می‌کنند که اگر از شغلشان استعفا بدهند و کسب و کار جدیدی را شروع کنند، موفق نخواهند شد.

جف بیزوس، بنیانگذار شرکت آمازون خود ابتدا در شرکتی معتبر در وال استریت آمریکا، سمت معاونت را به عهده داشت و از درآمد خوبی هم برخوردار بود. اما بعد از این که ایده ساخت آماوزن در ذهن او شکل گرفت، از آن کار استعفا داد و به کار ساخت شرکت آمازون مشغول شد. این شرکت در حال حاضر، بزرگ‌ترین شرکت خرده فروشی جهان است.

4. سرگذشت افراد موفق را بخوانید

خواندن زندگینامه و سرگذشت افراد موفق در زمینه کسب و کار، طرز فکر شما را نسبت به هدفی که در پیش گرفته‌اید، کاملاً تغییر می‌دهد. این افراد عمدتاً رویاهای بزرگی را در سر پرورانده‌اند و برای رسیدن به آن پافشاری کرده‌اند. اگر این افراد می‌خواستند تحت تأثیر تفکر دیگران قرار گیرند، مسلماً از همان مراحل اولیه عقب نشینی می‌کردند. با خواندن سرگذشت افراد موفق، می‌توانید طرز فکر خود را به آنها نزدیک کنید.

 

فروشندگی در آمازون

 

در این مقاله با طرز فکر افراد بی‌پول آشنا شدید. همانطور که دیدید این افراد دستیابی به موفقیت را امری دور از ذهن برای خود می‌دانند و از این لحاظ که هدفی برای خود در نظر نمی‌گیرند، تلاشی هم برای رسیدن به آن نمی‌کنند. این افراد، موفقیت دیگران را هم ناشی از شانس و اتفاق می‌دانند و نه طرز فکر و تلاش آنها.

برای این که تحت تأثیر افکار افراد بی‌پول قرار نگیرید، لازم است ابتدا نگرش و شخصیت یک فرد ثروتمند را در خود ایجاد کنید. همچنین تعیین هدف و جست و جو برای یافتن ایده‌های جدید از جمله راهکارهایی است که شما را از طرز فکر این افراد دور خواهد کرد.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/aviod-the-poor-attitude
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط