مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه در راه اندازی کسب و کار خود شکست نخوریم؟

توضیحات کوتاه :
در این مقاله قصد داریم درباره یک نکته بسیار مهم در زمینه کارآفرینی صحبت نماییم. چرا بیش از 80 درصد کارآفرینانی که کسب و کار خود را شروع می‌کنند، در آن شکست می‌خورند؟ دلایل شکست کسب و کار چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه در راه اندازی کسب و کار خود شکست نخوریم؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

 اگر شما کارمندی هستید که تصمیم گرفته‌اید به یک کارآفرین تبدیل شوید یا همین الآن شما یک کارآفرین هستید، حتماً به نکاتی که در این مقاله عنوان می‌شود، توجه کرده و آنها را اجرا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

دلایل شکست کارآفرینان

در این مقاله قصد داریم درباره یک نکته بسیار مهم در زمینه کارآفرینی صحبت نماییم. چرا بیش از 80 درصد کارآفرینانی که کسب و کار خود را شروع می‌کنند، در آن شکست می‌خورند؟ دلایل شکست کسب و کار چیست؟ اگر شما کارمندی هستید که تصمیم گرفته‌اید به یک کارآفرین تبدیل شوید یا همین الآن شما یک کارآفرین هستید، حتماً به نکاتی که در این مقاله عنوان می‌شود، توجه کرده و آنها را اجرا کنید.

در غیر این صورت شکست خواهید خورد. مسئله مهم این است که شما تصمیم گرفته‌اید یک بیزینس برای خود بسازید، برای خودتان کار کنید و صاحب یک کسب و کار شوید. شما می‌توانید صاحب یک رستوران شده یا یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی نمایید. هر کار دیگری هم باشد، تفاوتی نمی‌کند.

 

ایده بیزینس موفق چیست

 

پشت تمام این کارها یک فسلفه مهم وجود دارد. شما باید روحیه رویارویی با مشکلات را داشته باشید. شما هر کاری که می‌توانید را تصور کنید، در همه آنها از همان روز اول با مشکلاتی برخورد می‌کنید که پیش بینی آن را نکرده بودید. در این زمینه تفاوتی نمی‌کند که شما یادگیری خوبی داشته‌اید یا نه. این مشکلات سر راه شما قرار می‌گیرند. اگر شما روحیه رو به رو شدن با چنین مشکلاتی و حل آنها را دارید، پس به سمت راه اندازی کسب و کار خود بروید.

اما اگر فردی هستید که دائماً شکایت کرده، عصبانی شده، کم آورده و نمی‌توانید شرایط را به خوبی مدیریت کنید، بهتر است که به این سمت نروید. چرا که به احتمال بسیار زیاد شکست را تجربه خواهید کرد. شما باید این روحیه را داشته باشید که اگر مشکلی پیش آمد، با قدرت بلند شده و فریاد بزنید که من این مشکل را حل می‌کنم. اصلاً روحیه شما باید به شکلی باشد که عاشق این باشید که مشکلی پیش بیاید و شما آن را حل کنید.

 

موفقیت در کسب و کار

 

برای موفق شدن باید با مشکلات پیش رو مقابله کنید

در هر بیزینسی که مشکلاتی وجود داشته باشد و صاحب آن بیزینس بهتر بتواند مشکلات را حل کند، آن کسب و کار به بیزینس موفق‌تری مثل آمازون، اپل یا گوگل تبدیل خواهد شد. همه کسب و کارها به طور قطع مشکلاتی را پیش رو داشته‌اند. برای مثال زمانی که اوبر معرفی شد و تنها دو یا سه هفته از رونمایی آن گذشته بود، هزاران مشکل به وجود آمد. بعضی از رانندگان نمی‌توانستند مسیر را پیدا کنند، برخی مشتریان را می‌ربودند و حتی قتل نیز اتفاق افتاد. در کسب و کار Airbnb نیز روال به همین شکل بود. زمانی که به افراد خانه اجازه می‌دادند، قوانین محکمی ارائه نشده بود. چرا که پیش از این Airbnb ساخته نشده بود که قوانینی برای آن تنظیم کنند. پس دفعات اول مشکلات متعددی به وجود آمد.

در این مورد هم باز مجدداً در خانه‌هایی که افراد به یکدیگر اجاره می‌دادند، قتل اتفاق افتاد. حتی برخی از قاچاقچیان مواد مخدر از این طریق خانه‌ای را اجاره می‌کردند و از آن برای جا به جایی مواد استفاده می‌کردند. پس نوشتن قوانین Airbnb، اوبر، گوگل، جیمیل، یوتیوب، فیسبوک، آمازون و دیگر کمپانی‌های بزرگ جهان نیز به همین ترتیب بوده است. نوشتن قوانین باید گام به گام پیش برود.

هیچ وقت به این شکل نبوده است که شما از همان ابتدا یک پلتفرم کامل داشته باشید و آن را به مرحله اجرا دربیاورید. شما به عنوان یک کارآفرین یا مؤسس باید بدانید که چه اتفاقی می‌افتد. حتی اگر صاحب یک کافی شاپ یا رستوران کوچک باشید. پس باید بررسی کنید که چنین روحیه‌ای را دارید یا نه. اگر این روحیه را هم ندارید می‌توانید آن را بسازید. اما باید به آن دقت داشته و از آن غافل نشوید.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت های کارآفرینی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار

کسب و کار موفق داشته باشیم

 

ایجاد روحیه کارآفرینی برای دستیابی به موفقیت

متأسفانه خیلی از افرادی که بیزینسی را آغاز می‌کنند، شکست می‌خورند. چرا که آن‌ها نمی‌دانند چه چیزی در انتظارشان است. در بیزینس شما با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوید و اگر شما روحیه مقابله با آنها را نداشته باشید، خیلی راحت شکست می‌خورید. اگر شما دوست ندارید با مشکلی رو به رو شوید یا از استرس فراری هستید، بهتر است که به شغل کارمندی رو بیاورید.

برای شما بهتر است که برای فرد دیگری کار کنید. بدین ترتیب مشکلات در حقیقت گریبان کارفرمای شما را می‌گیرد و شما با آرامش، تنها کار می‌کنید. در این حالت داشتن فروش یا نداشتن آن در شرکتی که در آن مشغول به کار هستید به حال شما تفاوتی نمی‌کند، چرا که شما سر ماه حقوق خود را دریافت می‌کنید.

حتی اگر آن شرکت ورشکسته نیز شد باز هم مهم نیست. چرا که شما می‌توانید به شرکت دیگری بروید. زیرا شما در قبال آن شرکت وظیفه‌ای ندارید. اما اگر شما فردی هستید که می‌پذیرید که شرکتی را راه اندازی کنید، ممکن است در یک ماه هیچ سودی نداشته باشید و در این صورت دیگر فردی وجود ندارد که شما تقصیرات کار را بر گردن او بیندازید و دلیل شکست خود را از او بپرسید. چرا که مشکل از شماست و شما باید ببینید که می‌توانید آن مشکلات را حل کنید را خیر. پس باید روحیه رویارویی با مشکلات را در خودتان بسازید. تفاوتی هم نمی‌کند که بیزینس آنلاینی را راه اندازی می‌کنید یا یک کسب و کار فیزیکی.

هر کسب و کاری مشکلات مربوط به خود را دارد. نکته مهم این است که شما روحیه کارآفرینی را درون خودتان بسازید. حال شما می‌توانید این کار را با مطالعه کتاب‌هایی که در زمینه کارآفرینی نوشته شده است انجام دهید. می‌توانید برای خودتان یک الگو پیدا کنید که در زمینه کاری خود موفق بوده است. کتاب‌ها او را بخوانید و اگر دوره‌ای دارد در آن شرکت کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای مختلفی را مشاهده کنید و به مرور زمان به کمک آنها یاد بگیرید. هر شرکتی در جهان که توانسته است مشکلات بیشتری را حل کند، به موفقیت خوبی نیز دست پیدا نموده است.

 

موفقیت در کسب و کار را تجربه کنید

 

به کسب و کارتان فرصت رشد دهید

استاد حسین عزت خواه با توجه به کسب و کاری که دارند و دوره موفق آربی که پیرامون آموزش فروش کالای فیزیکی در وبسایت آمازون می‌باشد، با دانشجویان و فروشندگان زیادی در ارتباط می‌باشند. طی این گفتگوها ایشان با گلایه‌های زیادی رو به رو می‌شوند که افراد از نداشتن فروش و نرسیدن به انتظاراتی که داشته‌اند، گلایه می کنند. ممکن است با پس فرستادن محصول توسط خریدار مشکل داشته یا شاید هزینه‌های انبارداری یا تبلیغات PPC بالا باشد، شاید هم محصولی که سفارش داده‌اند از نظر کیفیت مناسب نباشد. هزاران هزار مشکل ممکن است از دید آنها وجود داشته باشد که این افراد درباره آنها با استاد حسین عزت خواه مشورت می‌کنند و ایشان نیز سعی می‌کنند به آنها مشاوره داده و راه حلی ارائه دهند تا مشکلات آنها حل شوند.

اما سوالی که ایشان از خودشان پرسیدند این بود که چرا این افراد دچار چنین مشکلاتی می‌شوند؟ جواب این سؤال این است که حدود 400 میلیون محصول در آمازون وجود داشته و خیلی از افراد در حال فروش در آمازون هستند، اما خیلی از آنها به مشکلاتی برمی‌خوردند که میان همه آنها مشترک است. ریشه این مشکلات را باید در نگرش، طرز فکر یا دیدگاه آن فروشنده یا کارآفرین پیدا کرد. می‌توان به جرات گفت که حدود 95 درصد از آنها آماتور هستند و شاید 6 ماه تا 1 سال است که این کسب و کار را شروع کرده‌اند.

مشکل آنها این است که بذری را به نام فروش در آمازون کاشته‌اند و اکنون رو به روی آن نشسته‌اند و می‌خواهند زمانی که این بذر در مراحل اولیه رشد خود می باشد، به آن تاب وصل کرده یا زیر سایه آن استراحت کنند. به نظر شما این کار شدنی است؟ مطمئناً جواب منفی است. آن‌ها باید صبر کنند تا این گیاه رشد کرده و به یک درختچه یا درخت بزرگ و تنومند تبدیل شود و بعد زیر سایه آن نشسته و استراحت کنند.

 

فرصت موفقیت در کسب وکارتان را ایجاد کنید

 

در مسیر کسب و کار صبور باشید

زمانی که شما کارآفرین می‌شوید و تصمیم می‌گیرید که بیزینس خود را داشته باشید، باید درباره زمانی که می‌خواهید از بذر کاری که کاشته‌اید، برداشت کنید به یک دیدگاه مناسب دست پیدا کنید. نکته این اتفاق این است که اگر شما بذری را کاشته‌اید، نمی‌توانید سه هفته بعد بگویید که می‌خواهم از سایه آن استفاده کنم. بعضی از کسب و کارها ممکن است به چندین سال زمان نیاز داشته باشد تا شکل بگیرد و در نهایت یک برند ساخته شود. کسی که توانست شرکت فورد را بسازد، به هیچ عنوان به این فکر نکرده بود که ماشینی را بسازد، آن را به فروش برساند و به بهترین برند تبدیل شود.

یک برند در طول سالیان سال ساخته خواهد شد. زمان آن به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. برای موفقیت در یک رستوران شاید به بازه زمانی 6 ماه یا 1 سال نیاز باشد که شما تبلیغات خوبی داشته، غذای مناسبی ارائه داده، تیم خوبی بسازید و یک محیط زیبا و تمیز را ارائه دهید و رستوران خود را به رستورانی به نام و شناخته شده با تعداد مشتریان بالا تبدیل کنید. اما شما نمی‌توانید از همان ماه اول انتظار داشته باشید که تعداد مشتریانی که دارید زیاد باشد. شما باید این موضوع را به خوبی درک کنید.

فراموش نکنید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد

در کسب و کار آمازون، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که هر کسی که کسب و کار خود را در آمازون شروع کرده است باید آن را بداند. زمانی که در بیزینس شما مشکلی به وجود آمد، مثلاً محصولتان فروش خوبی نداشته، تعداد اجناس مرجوعی بالا است یا تبلیغاتی که انجام می‌دهید بهینه نیست، باید بدانید که برای هر مشکل راه حلی وجود دارد. شما باید همان جا کار را متوقف کرده، کمی استراحت کنید. با خودتان خلوت کرده، فکر کنید و در نهایت دلیل مشکلات خود را پیدا کنید و سپس به دنبال راه حل‌های مناسب بروید.

چرا که باید بدانید سیستم و کسب و کاری که به آن مشغول هستید، درست است و شما در قسمتی از آن مشکل دارید. شاید به طور کلی محصولی که انتخاب کرده‌اید مناسب نبوده است، شاید کلیدواژه‌های خوبی برای آن ننوشته‌اید یا ممکن است رونمایی خوبی نداشته باشید. در نتیجه شما باید راه حل آن را پیدا کنید.

زمانی که یاد گرفتید و برای مثال 6 یا 9 ماه زمان گذاشتید تا تمام موارد آمازون را یاد بگیرید، بعد از آن می‌توانید محصولات خود را افزایش دهید و در نهایت برند خود را بسازید. متاسفانه خیلی از افراد تصور می‌کنند که پیش از آنکه یاد بگیرند، باید تعداد زیادی محصول در آمازون قرار دهند. اما این طرز فکر اشتباه است، چرا که شما هنوز مسیر را بلد نیستید.

به اعتقاد استاد حسین عزت خواه اگر شما راننده خوبی نیستید و تازه ده روز از گرفتن گواهینامه شما می‌گذرد، نباید یک پورشه، لامبورگینی یا فراری بخرید. شما باید یک ماشین ارزان قیمت بخرید تا اگر مشکلی برای آن ایجاد شد، هزینه آن برای شما زیاد نباشد. مطمئناً شما این مثال را به صدها شکل مختلف در زندگی تجربه کرده‌اید. شما هیچ وقت برای تست کردن یک چیز از بهترین موادی که در دست دارید استفاده نمی‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: نکات طلایی برای حل مشکلات کسب و کار

چگونه می توان یک بیزینس موفق راه اندازی کرد

 

فصل برداشت کسب و کارتان را پیدا کنید

نکته دیگری که باید بدانید این است که باید متوجه باشید که چه زمانی فصل برداشت از آن بیزینس است. توصیه‌ای که استاد حسین عزت خواه به تمام کارآفرینانی که یک استارت آپ را ساخته یا کسب و کاری را راه اندازی می‌کنند، دارند این است که تا دو سال اول به هیچ عنوان پولی را از کسب و کار خود خارج نکنید. شما نباید به دنبال این باشید که بیزینسی که دارید به شما حقوق ماهیانه دهد. اگر چنین بود شما اکنون یک کارمند بودید نه یک کارآفرین. اگر این نکته را ندانید، شکست خواهید خورد.

پس شما نباید تا دو سال اول پول خود را از بیزینسی که به راه انداخته‌اید بیرون بیاورید، حتی اگر هزاران درصد هم سود داشته باشید. اگر شما 1000 دلار سرمایه گذاری کرده اید و اکنون 10 میلیون دلار درآمد دارید، به هیچ عنوان پول خود را از کسب و کار خود خارج نکنید. پس قبل از اینکه به یک کارآفرین تبدیل شوید، خودتان را برای آن آماده کنید. در صورتی که شما فردی هستید که اگر به صورت ماهیانه درآمدی نداشته باشید، برای پول غذا، مکان یا نیازهای اولیه خود دچار مشکل می‌شوید، پس نباید به کارآفرینی رو بیاورید.

شرایط کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی شرایط خود را دارد و زمانی که شما وارد آن می‌شوید، باید آماده باشید. این آمادگی باید از نظر مالی، زمانی و روحی باشد. خیلی از افراد روحیه چنین کاری را ندارند و زمانی که با اولین مشکل رو به رو می‌شوند، ترسیده و ناامید می‌شوند و به این باور می‌رسند که ورشکست شده‌اند. اما مسئله‌ای که باید بدانند این است که آنها آماده نبوده‌اند. پس باید وقت بگذارند و همانطور که برای یک بیزینس پول و انرژی صرف می کنند، نگرش درست را نیز بسازند.

باید بررسی کنید که شما این نگرش را ساخته‌اید یا برای مثال از یک دنیای دانشجویی آن را به دست آورده‌اید. برای مثال یک نفر نمی‌تواند با این دید که من دکتری دارم کسب و کاری را راه اندازی کرده و چندین نفر را استخدام کند. آن فرد ممکن است دانشجوی بسیار خوبی باشد اما بیزینس را بلد نباشد.

 

موفقیت در کسب و کار آمازون را تجربه کنید

 

افراد زیادی در این جهان هستند که درس خوانده اند و مدارک بالایی نیز دارند اما تبحر لازم برای فروش حتی یک عدد خودکار یا دفتر را ندارند. این افراد تئوری‌های زیادی را بلد هستند اما از دنیای عملی جدا می‌باشند. این نکاتی که عنوان می‌شوند بسیار مهم بوده و تنها مربوط به شروع کسب و کار در آمازون نمی‌باشند و هر بیزینس دیگری را نیز در برمی‌گیرد.

شما شاید بخواهید یک استارت آپ را راه اندازی کنید یا یک رستوران تأسیس کنید. اگر شما بتوانید این نکات را یاد گرفته و در کسب و کار خود اعمال کنید، مطمئن باشید به یکی از افراد موفق آن حوزه تبدیل خواهید شد. فرقی هم ندارد که کاری که به آن روی می‌آورید فروش خانه، ماشین، مشاوره یا شروع کسب و کار آمازون باشد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/avoid-failure-in-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط