افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فرمول ثروتمند‌ شدن

توضیحات کوتاه :
کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا رویایی است که همه ما در سر می‌پرورانیم. اما نکته مهم این است که افرادی وجود دارند که توانسته‌اند به این مهم دست پیدا کنند. راز موفقیت آنها چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فرمول ثروتمند‌ شدن

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که برخی از موفق ترین افراد جهان، نیازهای لازم برای پولدار شدن را چه چیزهایی می‌دانند. در ادامه 7 فرد بسیار موفق، از تجربیات خود حرف زده و راز موفقیت خود را با شما در میان می گذارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

ثروتمند شدن را تجربه کنید

طرح‌هایی که شما را به پولدار شدن سریع ترغیب می‌کنند، در حقیقت در حد همان یک طرح باقی می‌مانند. هیچ یک از ما هرگز نتوانسته است یک شبه از داشتن یک زندگی متوسط به لیست ثروتمندترین افراد جهان در فوربس دست پیدا کنیم. بنابراین، این سؤال مطرح است چگونه آدم‌های ثروتمند به ثروت فعلی خود دست پیدا کرده‌اند؟

ما می خواهیم به این موضوع بپردازیم که برخی از موفق ترین افراد جهان، نیازهای لازم برای پولدار شدن را چه چیزهایی می‌دانند. در ادامه 7 فرد بسیار موفق، از تجربیات خود حرف زده و راز موفقیت خود را با شما در میان می گذارند.

 

برای همیشه ثروتمند باشید

 

1. پول خود را ذخیره کنید

مارک کوبان، کارآفرین و مالک Dallas Mavericks با ارزش 3.3 میلیارد دلار است. او از هیچ به ثروت فعلی خود دست پیدا کرد و اکنون از راهنمایی کردن کسانی که می‌خواهند مثل او موفق باشند، دریغ نمی‌کند. یکی از راهنمایی‌های کوبان در زمینه ثروتمند شدن چیست؟ پول نقد خود را برای موارد احمقانه هدر ندهید. در ادامه به یکی از توصیه‌های او در یکی از پست‌های یک وبلاگ با عنوان «چگونه پولدار شویم؟» خواهیم پرداخت. «پول خود را پس انداز کنید. تا آنجایی که می‌توانید صرفه جویی کنید و هزینه‌های بیهوده را حذف کنید. اولین قدم برای ثروتمند شدن، داشتن نظم است. اگر واقعاً می‌خواهید ثروتمند شوید، باید در زندگی خود نظم داشته باشید. آیا می‌توانید؟»

2. برای موفقیت برخلاف بقیه حرکت کنید

«اوراکل اوماحه» یک الگوی محبوب برای کسانی است که دوست دارند با فکر سرمایه گذاری کنند. تعجب برانگیز نیست که او سومین مرد ثروتمند جهان است و ارزش خالص دارایی‌های او 80.5 میلیارد دلار است. کلید موفقیت وارن بافت، سرمایه گذاری مداوم است. او از طریق سرمایه گذاری کردن روی شرکت‌هایی که توسط دیگر سرمایه گذاران نادیده گرفته شده‌اند، ثروت خود را به دست آورده است. در ادامه خلاصه‌ای از رویکرد او که در کتاب خود بیان کرده است را عنوان خواهیم کرد. «من می‌خواهم راز ثروتمند شدن در وال استریت را به شما بگویم. تمام درب‌ها را ببندید. زمانی که دیگران ترسیده‌اند، شما حریص باشید و زمانی که آنها حریص هستند، شما بترسید.»

 

رموزثروتمند شدن

 

3. همچون افراد موفق ترسو نباشید

افراد به شدت خجالتی و گوشه گیر نمی‌توانند گزینه مناسبی برای میلیاردر شدن در آینده به شمار بروند. اگر شما می‌خواهید ثروتمند شوید، باید به اندازه کافی شجاع باشید. در غیر این صورت ایده‌های شما احمقانه به نظر می‌رسند. این رویکرد ریسک پذیری، همان رویکردی است که الی برود، بنیانگذار KB Home پیش برده است. ارزش دارایی‌های او در حال حاضر 7.1 میلیارد دلار است. در اواسط سال 1950، برود در این فکر بود که از طریق ساخت خانه‌هایی بدون زیرزمین، کسب درآمد کند.

بدین ترتیب خرید خانه برای اکثر مردم مقرون به صرفه‌تر می‌شد. این حقیقت که او در زمینه ساخت و ساز هیچ تجربه‌ای ندارد، باعث نشد او از دنبال کردن رویاهای خود دست بردارد. او این حرف را در سال 2006 در مدرسه هنر و معماری UCLA عنوان کرده بود.

«هیچکس تا به حال نتوانسته است به واسطه محتاط و ترسو بودن یا دنبال کردن عقل و منطق به یک میلیون دلار دست پیدا کند. من 22 ساله بودم و به تازگی ازدواج کرده بودم که این ایده دیوانه کننده به ذهنم رسید. به خاطر دستیابی به این هدف باید کار خود را رها کرده و به یک خانه ساز تبدیل می‌شدم. من هیچ چیزی درباره ساخت خانه نمی دانستم. گاهی اوقات احماقانه ترین ایده‌ها، دقیقاً آنهایی هستند که بیشترین سود را به شما می‌دهند.»

 

مقاله پیشنهادی: راز ثروتمند شدن وارن بافت (بخش اول)

کسب ثروت

 

4. خودتان چیزی را درست کنید و موفقیت را تجربه کنید

این دستورالعمل که برای رسیدن به موفقیت به دیگران تکیه کنید، فاجعه آمیز است. این حداقل درسی بود که فارست مارس، زمانی که در شرکت آبنبات سازی پدر خود کار می‌کرد، آموخت. در آن زمان، مارس پدر تمام شکلات مورد نیازش را از رقیب خود، هرشی، خریداری می‌کرد. مارس پسر پش از رها کردن کسب و کار خانوادگی خود، به اروپا رفت و در یک کارخانه آبنبات سازی مشغول به کار شده و یاد گرفت که چگونه شکلات درست کند.

سپس کسب و کار خود را به راه انداخت. او در نهایت به کسب و کار خانوادگی خود بازگشت و شرکت او در حال حاضر ششمین شرکت خصوصی بزرگ در ایالات متحده می‌باشد. او در زمان مرگ خود در سال 1999، حدود 4 میلیارد دارایی داشت. به گفته او: «اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید بدانید چگونه یک محصول را تولید کنید. نباید کسی را برای درست کردن آن محصول استخدام کنید تا شما را پولدار کند». او همچنین در کتاب سازندگان کسب و کار در شیرینی، عنوان نموده است: «من به هیچ عنوان سازنده آب نبات نیستم. من خود یک امپراطوری هستم».

 

فرمول ثروتمند شدن

 

5. فرصت‌های حاضر برای دستیابی به موفقیت خود را شناسایی کنید

بنا بر گفته اریک اشمیت، مدیرعامل پیشین و مدیر اجرایی فعلی گوگل، گاهی ممکن است موفقیت‌های بزرگ شانسی به نظر برسند. اما در حقیقت کسی موفق می‌شود که بداند چه زمانی از یک فرصت عالی استفاده کند. او در حال حاضر 13.1 میلیادر دلار دارایی دارد. اشمیت، مؤسس گوگل نیست اما آنقدر باهوش بود که زمانی که در سال 2001 به او شغلی پیشنهاد شد، آن را بپذیرد.

او در نشست خبری خود در دانشگاه کارنگی ملون در سال 2009 گفت: «بخش بزرگی از موفقیت، تنها این است که تلاش کنید و در زمان مناسب در جای درستی قرار داشته باشید». او همچنین افزود: «هرگز نگران این نباشید که برنامه‌ای ندارید. به نظر من باید یاد بگیرد و از فرصت‌هایی که در برابرتان قرار می‌گیرد، استفاده کنید و شانس خود را بسازید. شما باید سعی کنید تا همیشه در وقت مناسب در جایی که باید، باشید.»

6. همانطور که افراد موفق از خودشان مراقبت می کنند، از خودتان مراقبت کنید

جستین ماسک ممکن است خودش یک میلیاردر نباشد اما درباره اینکه آنها چگونه ثروتمند شده‌اند، ایده‌های خیلی خوبی دارد. او همسر سابق بنیانگذار تسلا، آلون ماسک است که دارایی خالص او حدود 21 میلیارد دلار است. از نظر او دستیابی به این سطح از ثروت، آسان نیست. همانطور که او توضیح داده است، شما نه تنها باید وسواس داشته باشید، بلکه باید از نظر شرایط فیزیکی نیز در اوج باشید.

به گفته او: «این کار به شما کمک می‌کند تا انرژی فوق انسانی و استقامت بالایی داشته باشید. سعی کنید به بهترین شکل خود دست پیدا کنید.» ماسک در ادامه افزود: «ممکن است شما با بی‌خوابی یا کم خوابی، خستگی ذهنی، دعواهای سخت، تنهایی، جلسات نامناسب، مشکلات بزرگ، مسائل خانوادگی یا خیلی از مسائل دیگر رو به رو شوید. باید از نظر جسمی و ذهنی آنقدر قوی باشید که بتوانید در این شرایط سخت دوام بیاورید». 

 

 

7. احساسات خود را دنبال کنید تا تجربه موفقیت را داشته باشید

اکثر میلیاردرها با این گفته موافق هستند که اگر برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ تلاش می‌کنید، باید انگیزه کافی داشته باشید. از نظر برخی از آنها داشتن انگیزه مهم‌ترین فاکتور است. شما باید به جای اینکه از همان ابتدا روی پول تمرکز کنید، روی شور و اشتیاق خود متمرکز شوید و بعد از آن به موفقیت دست پیدا خواهید کرد. جیم کچ، مؤسس شرکت Boston Beer گفته است که عامل موفقیت او در تبدیل شدن به یک میلیاردر همین بوده است.

او به عنوان یک کارآفرین موفق در کسب و کار خود به شمار می‌رود. او در مصاحبه خود با Business Insider گفته است: «رایج‌ترین چیزی که همیشه آن را یادآور می‌شوم این است که کاری را که دوست دارید، دنبال کنید. چراکه برای رشد و توسعه کسب و کارهای کوچک باید تمام انرژی خود را روی آنها بگذارید. اگر شما کاری که دوست دارید را انجام دهید، می‌توانید سختی‌ها و مشکلات را بپذیرید. حتی شاید از تمامی آنها لذت نیز ببرید.

اما اگر کاری را تنها برای ثروتمند شدن انتخاب کرده و انجام دهید، در آن شکست می‌خورید». او در ادامه مصاحبه خود عنوان کرد: «چیزی که من همیشه به همه می گویم این است که ثروتمند شدن، بزرگ‌ترین دام زندگی است. همه چیز به این بستگی دارد که شما به دنبال چه چیزی هستید. پولدار شدن یا شاد بودن؟ من می گویم کاری را انجام دهید که شما را شاد می‌کند». 

از اینکه ما را در این مقاله همراهی کردید، سپاسگزاریم. آرزوی ما موفقیت و شادکامی شما در تمام مراحل زندگی است و امیدواریم در گروه افراد موفق قرار بگیرید. به همین خاطر هدیه ما برای شما مجموعه برنامه‌های هیروتایم با محوریت معرفی افراد موفق است. امیدواریم با تماشای ویدئوهای رایگان هیروتایم راه موفقیت را پیدا کنید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/get-rich-formula
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط