آموزش خرید از آمازون ، خرید ارزان و باکیفیت مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

13 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید

توضیحات کوتاه :
خیلی از ما به طور آگاهانه و ناخودآگاهانه در روز بارها و بارها جملات منفی را با خود تکرار می‌کنیم. تکرار هر روز این جملات سبب می‌شوند که حرکت شما به جای اینکه رو به جلو باشد، به سمت عقب پیش برود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
13 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید

 

خلاصه ای از مقاله

تکرار مکرر کلمات منفی باعث می‌شود شما از درون دچار ناراحتی شوید و احساسات منفی به سمت شما هجوم بیاورد. سپس به مرور زمان این کلمات منفی به عادت شما تبدیل می‌شوند و در نهایت شما آنها را باور می‌کنید. انسان در زندگی همان چیزی خواهد شد که به آن اعتقاد و باور دارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

افکار منفی را از خودتان دور کنید

خیلی از ما به طور آگاهانه و ناخودآگاهانه در روز بارها و بارها جملات منفی را با خود تکرار می‌کنیم. تکرار هر روز این جملات سبب می‌شوند که حرکت شما به جای اینکه رو به جلو باشد، به سمت عقب پیش برود. به همین دلیل هم نمی‌توانید احساس رضایت و خرسندی در زندگی را داشته باشید. داشتن نگاه و طرز فکرمنفی نسبت به خودتان و زندگیتان، شما را از حرکت در مسیر رو به جلویی که دارید، باز می‌دارد. قدرت کلمات خیلی بیشتر از آن چیزی است که شما بتوانید تصور کنید.

تکرار مکرر کلمات منفی باعث می‌شود شما از درون دچار ناراحتی شوید و احساسات منفی به سمت شما هجوم بیاورد. سپس به مرور زمان این کلمات منفی به عادت شما تبدیل می‌شوند و در نهایت شما آنها را باور می‌کنید. انسان در زندگی همان چیزی خواهد شد که به آن اعتقاد و باور دارد.

 

به یک میلیونر نابغه تبدیل شوید

 

اگر باور شما این باشد که انسان ارزشمندی هستید، مطمئن باشید به همان دست پیدا خواهید کرد. حال تصور کنید که شما هر روز ذهن خودتان را با افکار منفی و ناامیدکننده تغذیه می‌کنید، حدس نتیجه کار خیلی راحت و آسان خواهد بود. مطابق قانون جذب، شما به یک شکست خورده همیشگی در زندگی تبدیل خواهید شد. این را هیچگاه فراموش نکنید که تا زمانی که شما تصمیم نگیرید که زندگیتان را تغییر دهید و به شرایط بهتری دست پیدا کنید، زندگی شما تغییری نمی‌کند و مطمئن باشید در همین شرایط باقی خواهید ماند.

حتی ممکن است شرایطی که خواهید داشت از شرایط موجود هم بدتر شود. پس سعی کنید همین الان تصمیم خود را بگیرید و به دنبال تغییر باشید. افکار منفی را از ذهن خود بیرون بریزید و جای آنها را با افکار مثبت پر کنید. در ادامه عبارتی که گاهی حتی ناخواسته به ذهن ما خطور می‌کنند و باعث ناراحتی و دلسردی ما می‌شوند را با هم مرور می‌کنیم.

عباراتی که هرگز نباید به خودتان بگویید

من لایق این اتفاق نیستم

این جمله دقیقاً عزت نفس شما را هدف قرار می‌دهد. هیچ وقت خودتان را آنقدر کوچک نبینید که به این باور برسید که سزاوار داشتن یک مورد مشخص در زندگی نیستید. همه انسان‌ها لیاقت داشتن یک زندگی خوب و دستیابی به اهداف خود را دارند. شما هم اگر بخواهید و تلاش کنید، مطمئن باشید سزاوارانه به هدف خود دست پیدا خواهید کرد.

این کار هیچ فایده‌ای ندارد

زمانی که چنین طرز فکری داشته باشید، خیلی سریع انگیزه لازم برای حرکت را از دست می‌دهید و این دقیقاً همان چیزی است که شما را از رسیدن به هدفتان باز می‌دارد. سعی کنید زمانی که پا در مسیری می‌گذارید به آن باور قلبی داشته باشید.

نمی‌توانم این کار را انجام دهم

این عبارت هم همچون عبارت قبلی انگیزه تلاش کردن را در شما از بین می‌برد. خیلی از ما زمانی که خسته می‌شویم، دقیقاً وسط کار دست از تلاش می‌کشیم و این جمله را با خودمان تکرار می‌کنیم. اگر دوباره به سراغ کار مورد نظر بروید، حس می‌کنید کار از قبل هم سخت‌تر شده است و دلیل آن هم کاملاً مشخص است. شما یک باور منفی در ذهنتان به وجود آورده‌اید و سبب شده‌اید باورتان رنگ واقعیت به خود بگیرد.

 

عبارات منفی

 

من خیلی برای این کار پیر هستم

این جمله را بارها و بارها از اطرافیان خود که وارد دوره میانسالی شده‌اند، شنیده‌ایم. خیلی اوقات ایده‌هایی که می‌توانند زندگی ما را متحول کنند، بعد از گذر سنین جوانی به ذهن ما خطور می‌کنند. یک فرد موفق با خود می‌گوید که من می‌توانم و به جلو می‌رود. اما یک فرد ناموفق مدام برای خود بهانه تراشی می‌کند که معمول‌ترین بهانه هم دقیقاً همین عبارت است. من پیر شده‌ام و نمی‌توانم به رویاهای خود دست پیدا کنم.

من شکست خواهم خورد

زمانی که شما این جمله را می گویید یعنی باور کرده‌اید که شکستتان محتمل است و از قبل برای آن برنامه ریزی هم کرده‌اید. مسئله‌ای که باید همیشه به یاد داشته باشید این است که اشتباهات و شکست‌ها همگی بخشی از زندگی هستند. هیچ وقت با یک شکست زندگی تمام نمی‌شود. شما باید یاد بگیرید که شکست‌های خود را بپذیرید و از آنها درس بگیرید. خود اینکه بخواهید از همان ابتدای کار با این فکر، پا در مسیر بگذارید، بزرگ‌ترین اشتباه و شکست ممکن است.

هیچ کس من را دوست ندارد

خیلی از افراد زمانی که وارد یک جمع می‌شوند، خیلی راحت با خود می گویند که دیگران من را دوست ندارند و این گفته خود را باور می‌کنند. گویی آنها پیشگو هستند و می‌توانند همه چیز را پیش بینی کنند. این اتفاق همچون مورد اول با عزت نفس افراد رابطه مستقیم دارند. گاهی این باور به دلیل اعتماد به نفس خیلی پایین در ذهن به وجود می‌آید و گاهی به خاطر داشتن اعتماد به نفس بالا، چنین طرز فکری به وجود می‌آید که در هر دو صورت باور ایجاد شده، باور درستی نیست.

باید تا روزی که تمام شرایط مهیا شود، صبر کنم

اگر شما منتظر روزی نشسته‌اید که همه چیز مهیا باشد تا کار خود را شروع کنید، باید بدانید که دارید وقت خودتان را تلف می‌کنید. این روز هیچ وقت نخواهد رسید. بیشتر اوقات خیلی از افراد برای شروع یک کار زمان تعیین می‌کنند. مثلاً می گویند، زمانی که بچه‌ها بزرگ‌تر شدند به سرکار می‌روم، زمانی که پول کافی به دست آوردم این کار مهم را انجام می‌دهم. این جملات همگی بهانه‌هایی هستند که شما برای فرار از هدف‌هایتان برای خودتان می‌تراشید.

 

افکار منفی

 

دیگران خیلی از من بهتر هستند

سعی کنید هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. انسان‌ها با قابلیت‌های مختلفی متولد می‌شوند و هر کس در یک چیز، مهارت بیشتری دارد. پس خودتان و قابلیت‌هایی که دارید را باور کنید. به خودتان بگویید که من در کاری که می‌خواهم انجام دهم تمام تلاش خود را می‌کنم، به همین دلیل هم می‌توانم بهترین باشم.

به اندازه کافی برای این کار خوب نیستم

زمانی که یک فرد احساس کمبود می‌کند، نمی‌تواند برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش کند. سعی کنید این باور را در خودتان حذف کنید. اگر هدفی دارید و به آن هدف عشق می‌ورزید، با چنین افکاری خودتان را از دستیابی به آن هدف محروم نکنید.

من به اندازه کافی باهوش نیستم

کاملاً مشخص است که چرا یک فرد به این باور می‌رسد. زمانی که شما به جای اینکه مثل افراد موفق، زمان خود را صرف یادگیری و مطالعه کنید، آن را بیهوده سپری می‌کنید، این باور کم کم در شما به وجود می‌آید. همه ما 24 ساعت در روز زندگی می‌کنیم و هیچ کس از این نظر نسبت به دیگری برتری ندارد. اگر می‌خواهید این باور را از ذهن خود پاک کنید، سعی کنید در هر زمینه‌ای که تمایل بیشتری نسبت به آن دارید، پیشرفت کنید.

باید بی نقص باشم

اگر می‌خواهید شکست خود را قطعی کنید، هر روز این جمله را با خودتان تکرار کنید. اینکه فردی تصور کند هیچ عیب و نقصی ندارد و باید به راحتی پیروز شود، دقیقاً او را از هدف دور می‌کند. فردی موفق خواهد بود که همیشه انتظار شکست را داشته باشد و بداند شکست جزء جدایی ناپذیر هر حرکتی است.

 

بدون مکث کسب درآمد کنید

 

ایده من اصلاً به درد نمی‌خورد

این جمله هم دقیقاً به عزت نفس پایین مربوط می‌شود. وقتی شما خودتان را باور ندارید، نمی‌توانید جرات ارائه هیچ ایده‌ای را داشته باشید. در نتیجه هیچ وقت نمی‌توانید پیشرفت کنید.

من هیچ وقت نمی‌توانم یک کار متفاوت انجام دهم

این یک طرز فکر ناامید کننده است که شما را در مسیرتان متوقف می‌کند. سعی کنید تمام تلاش خود را کنید تا این افکار را از خودتان دور کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thirteen-negative-words-that-you-should-never-tell-yourself
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط