مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تقویت زمینه های رشد فکری

توضیحات کوتاه :
میزان تأثیر افکار روی کار و زندگی خیلی بیشتر از آن است که بتوان به زبان آورد. اگر بتوانید در جهت رشد افکار مثبت گام بردارید و به خوبی فکر کنید، فاکتوری بسیار مهم برای داشتن بهره‌وری بیشتر است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 1

  • 4.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تقویت زمینه های رشد فکری

 

خلاصه ای از مقاله

هنگامی که شما نتوانید زمانی را به فکر کردن درباره خودتان، کارتان و زندگیتان اختصاص دهید، در زندگی شکست را تجربه خواهید کرد. زمانی که این اتفاق به وقوع می‌پیوندد، شما در رسیدن به چیزهایی که باعث رشد و پیشرفت ما می‌شوند، شکست خواهید خورد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رشد افکار مثبت

میزان تأثیر افکار روی کار و زندگی خیلی بیشتر از آن است که بتوان به زبان آورد. اینکه بتوانید در جهت رشد افکار مثبت گام بردارید و به خوبی فکر کنید، یک فاکتور بسیار مهم برای داشتن بهره‌وری بیشتر، استرس کمتر و دستیابی به اهداف می‌باشد. قسمت ناراحت کننده ماجرا این است که زمانی که سرتان شلوغ است، اولین چیزی که ممکن است آن را رها کنید، تمرکز روی افکارتان است.

این اتفاق، به معنای واقعی کلمه غم انگیز است. هنگامی که شما نتوانید زمانی را به فکر کردن درباره خودتان، کارتان و زندگیتان اختصاص دهید، در زندگی شکست را تجربه خواهید کرد. زمانی که این اتفاق به وقوع می‌پیوندد، شما در رسیدن به چیزهایی که باعث رشد و پیشرفت ما می‌شوند، شکست خواهید خورد.

حتی اگر شما زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید، در صورتی که شما این کار را به شکل درستی انجام ندهید، همچنان نمی‌توانید به مزایای این کار دست پیدا کنید.

 

برنامه ریزی برای زندگی و کسب و کار

 

به منظور داشتن رشد فکری مناسب که بهره‌وری شما را بیشتر کرده و ایده‌های اولیه شما را بهبود می‌بخشد باید یک چهارچوب درست داشته باشید. شما به راحتی نمی‌توانید به تفکر عمیق دست پیدا کرده یا به شکل متفاوتی فکر کنید. شما باید به شکل درست و مشخصی فکر کرده و این کار را باید در دفعات زیاد و با تلاش فراوان انجام دهید. اما آیا حقیقتاً شما می‌دانید که به شکلی می‌توانید به رشد فکری دست پیدا کنید؟

شما باید طرز فکر خود را تغییر دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که به رشد فکری رسیده و به شکل مثبتی فکر می‌کنند، بهتر می‌توانند با احساس استرس شدید رو به رو شده، سیستم ایمنی قوی‌تری داشته و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی نیز در آنها کمتر است.

4 راه حل برای اینکه به یک فرد مثبت نگر تبدیل شوید

شما برای اینکه بتوانید افکار مثبت را درون خودتان به وجود آورید، باید چه کارهایی انجام دهید؟ یک راه حل رایج این است که افکار منفی را شناسایی کرده و آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید. اگر چه این کار کمی زمان بر است اما در نهایت شما می‌توانید به یک فرد مثبت نگر تبدیل شوید. در ادامه به 4 کاری که برای تبدیل شدن به یک فرد مثبت باید انجام دهید، اشاره خواهد شد.

 

تقویت ذهن

 

1. از اینکه با خودتان حرف‌های منفی بزنید، اجتناب کنید

شما به صورت ذهنی حرف‌هایی را به خودتان می‌زنید. به این فرآیند، حرف زدن با خود گفته می‌شود. در حقیقت، انگار صدایی درون ذهن، عملکرد شما را تجزیه و تحلیل کرده و با جهان اطراف شما ارتباط برقرار می‌کند. اگر افکار منفی در ذهن شما متکلم وحده باشند، به احتمال خیلی زیاد عزت نفس و خودباوری شما آسیب خواهد دید.

بنابراین شما برای از بین بردن این الگوی منفی در ذهن خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ یک راه برای شکستن این الگوهای منفی این است که زمانی که این افکار در ذهن شما شکل می‌گیرند، به آنها دقت نموده و سعی کنید آنها را تغییر دهید. زمانی که شما شروع به فکر کردن درباره خودتان به شکل انتقادی می‌کنید، برای لحظه‌ای مکث کرده و افکار خود را ارزیابی نمایید.

یک گام بسیار مناسب برای اینکه به فرد مثبت نگری تبدیل شوید این است که به حرف‌هایی که با خودتان می‌زنید، دقت نمایید. اگر شما متوجه شوید که افکار منفی، ذهن شما را در بر‌گرفته‌اند، می‌توانید به دنبال راهی برای تغییر الگوهای فکری خود باشید. سپس به دنبال آن، تعریف خود از رفتارهایتان را تغییر دهید.

الیزابت اسکات، محقق در زمینه مدیریت استرس، به همه توصیه می‌کند که از همین لحظه به الگوهای فکری خود دقت نموده و سپس روی تغییر این الگوها به الگوهای مثبت تمرکز نمایند. زمانی که احساس کردید افکار منفی شما را دربرگرفته است، به صورت ذهنی به خودتان بگویید «دست از این افکار بردار.» این کار به شما کمک می‌کند تا این الگوهای منفی را بشکنید.

 

رشد فکری

 

2. سعی کنید شوخ طبع باشید

اگر فردی خیلی حس شوخ طبعی و شاد بودن در خود نداشته باشد، خیلی سخت می‌تواند به فرد مثبت نگری تبدیل شود. بسیار مهم است در هنگام رویارویی با چالش‌های زندگی، احساس شادی و شوخ طبعی خود را حفظ کنید. گاهی اوقات، داشتن طنز بالقوه در هنگام رویارویی با یک وضعیت می‌تواند استرس را کاهش داده و چشم انداز شما را روشن نماید. به منابع طنز، مثل تماشای یک سریال خنده دار یا خواندن لطیفه های آنلاین رو بیاورید. این کار به شما کمک می‌کند تا به شکل مثبت‌تری فکر نمایید.

3. مثبت نگر باشید

زمانی که شما تلاش می‌کنید تا به شکل مثبتی فکر کنید، انگار در حال تقویت و قدرت بخشیدن به یک ماهیچه هستید. هر چقدر که بیشتر از آن استفاده کنید، آن ماهیچه قوی‌تر خواهد شد. محققان بر این باورند که روش استدلال شما و اینکه به چه شکلی اتفاقات را توضیح می‌دهید، با مثبت یا منفی بودن شما رابطه مستقیم دارد.

افراد مثبت نگر تلاش می‌کنند تا همه چیز را به شکل مثبت برای خود توضیح دهند. اگر شما در نتیجه مهارت و تلاش خود، منتظر وقوع اتفاق‌های خوبی هستید، می‌توان گفت که شما احتمالاً فرد مثبت نگری هستید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت نگرش مثبت برای کسب موفقیت

تقویت زمینه های رشد فکری

 

اما افراد منفی نگر در طرف مقابل، همیشه به همه چیز با دید منفی نگاه می‌کنند. اگر شما معمولاً نتایج مثبتی که به دست می‌آورید را به نیروهای بیرونی نسبت می‌دهید، شما به احتمال زیاد فرد منفی گرایی هستید. برای بحث اینکه شما به چه شکلی اتفاقات منفی را توضیح می‌دهید نیز اصول مشابهی وجود دارد. افراد مثبت تمایل دارند که به اتفاقات بد، به عنوان اتفاقی نگاه کنند که کنترل آنها از دستشان خارج است.

در حالی که افراد منفی به این اتفاقات به شکل یک اتفاق معمول نگاه کرده و خودشان را به خاطر آنها ملامت می‌کنند. شما باید زمانی را به بررسی آن اتفاق اختصاص داده و اطمینان حاصل کنید که شما در وقوع آنها نقشی نداشته‌اید. بدین ترتیب دیگر خودتان را به خاطر چیزهایی که کنترل آنها دست شما نمی‌باشد، ملامت نمی‌کنید. از آن پس شما می‌توانید فرد مثبت‌تری باشید.

4. دست از تلاش کردن برندارید

مثبت نگری مثل یک کلید نیست که شما بتوانید به کمک فشردن آن کلید این احساس را در خودتان به وجود آورده یا آن را از بین ببرید. حتی اگر شما به صورت مادرزادی نیز یک فرد مثبت نگر باشید، باز هم برای اینکه بتوانید در موقعیت‌های چالش برانگیز مثبت باشید، باید تلاش کنید.

مثل هر هدف دیگری، کلید موفقیت در دستیابی به این هدف، تلاش طولانی مدت است. حتی اگر شما خودتان را غرق در افکار منفی پیدا کنید، بازهم می‌توانید به دنبال راهی برای به حداقل رساندن این افکار منفی و رسیدن به یک دید مثبت باشید.

 

کسب درآمد از آمازون

 

در آخر از اینکه از دوستان و خانواده خود تقاضای کمک کنید، واهمه نداشته باشید. هر زمان که احساس کردید افکار منفی شما را درگیر کرده است، با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود که می‌توانید روی او حساب باز کنید، تماس بگیرید. از او بخواهید که نظرات مثبت و تشویق کننده‌ای را به شما دهد. به یاد داشته باشید برای اینکه مثبت فکر کنید، شما باید خودتان را پرورش دهید.

انرژی خود را روی چیزهایی که از آنها لذت می‌برید، سرمایه گذاری کنید و اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید. با انجام این دو کار شما می‌توانید افکار مثبت را درون زندگی خود آورده و زندگی بهتری داشته باشید. اما فراموش نکنید که مثبت نگری را نمی‌توانید خیلی سریع در خودتان ایجاد کنید. شما برای اینکه بتوانید به آن دست پیدا کنید، باید تلاش کرده و روی آن زمان بگذارید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آنلاین فروش در آمازون شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/mental-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط