تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تغییر الگوی فکری، ضرورت و چگونگی آن

توضیحات کوتاه :
تلاش برای تغییر الگوی فکری، باعث تغییر نگرش شما نسبت به مسائل پیرامونتان می‌شود. مثلاً در حوزه کسب و کار، اگر نمی‌توانید کار جدیدی را شروع کنید لازم است الگوهای فکری خود را تغییر دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تغییر الگوی فکری، ضرورت و چگونگی آن

 

خلاصه ای از مقاله

تغییر الگوی فکری، می‌تواند وضعیت شما را به لحاظ فردی تغییر دهد. مثلاً اگر در زندگی خود احساس می‌کنید که دیگران همیشه باید به شما توجه کنند، باید الگوی فکری خود را تغییر دهید. یعنی باید بپذیرید که نباید از دیگران انتظار توجه داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با ضرورت تغییر الگوی فکری، آشنا کنیم. همچنین روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید به افکار سازنده‌ای دست یابید، را بیان خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رابطه تغییر الگوی فکری و تغییر نگرش

تلاش برای تغییر الگوی فکری، باعث تغییر نگرش شما نسبت به مسائل پیرامونتان می‌شود. مثلاً در حوزه کسب و کار، اگر تصور می‌کنید که نمی‌توانید کار جدیدی را شروع کنید یا نسبت به توانایی خود در کسب درآمد بالا تردید دارید، لازم است الگوهای فکری خود را تغییر دهید. به این معنا که مثلاً باید بپذیرید دستیابی به درآمد بالا، صرفاً با تبعیت از الگوهای قبلی امکان پذیر نیست و لازم است روش بیزینس خود را تغییر دهید.

همچنین، تغییر الگوی فکری، می‌تواند وضعیت شما را به لحاظ فردی تغییر دهد. مثلاً اگر در زندگی خود احساس می‌کنید که دیگران همیشه باید به شما توجه کنند، باید الگوی فکری خود را تغییر دهید. یعنی باید بپذیرید که نباید از دیگران انتظار توجه داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با ضرورت تغییر الگوی فکری، آشنا کنیم. همچنین روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید به افکار سازنده‌ای دست یابید، را بیان خواهیم کرد.

 

سبک زندگی کارآفرینان چگونه است

 

ضرورت تغییر الگوی فکری

1. تغییر فکر به صورت خود به خودی انجام نمی‌شود

متأسفانه، تغییر فکر به طور خودکار انجام نمی‌شود و هیچگاه ایده‌های خوب، به سراغ افراد نمی‌روند بلکه خود اشخاص باید به دنبال یافتن آنها باشند. اگر می‌خواهید ایده خوبی پیدا کنید، باید شخصاً به جست و جوی آن بپردازید. به این منظور لازم است سطح فکری خود را ارتقا دهید. در حقیقت، موفقیت شما در ارائه ایده‌های خوب، بستگی  به سطح فکری کنونی شما دارد.

2. تغییر فکر، ارزش سرمایه گذاری را دارد

بر اساس استدلال ناپلئون هیل: «تا به امروز استخراج طلا بیشتر از افکار انسان‌ها بوده است تا از زمین». زمانی که وقت را صرف تغییر فکر خود می‌کنید و سعی می‌کنید به متفکر بهتری تبدیل شوید، در واقع برای خودتان سرمایه گذاری کرده‌اید.

این در حالی است که ذخیره منبع طلا ممکن است تمام شود، بازار سهام ممکن است دچار شکست شود، سرمایه گذاری در بازار املاک ممکن است با موفقیت همراه نباشد اما ذهن انسان توانایی خوب فکر کردن دارد و شبیه معدنی از الماس است که هیچگاه تمام نمی‌شود و قیمتی نمی‌توان روی آن گذاشت.

 

ضرورت تغییر الگوی فکری

 

روش های تغییر فکر

اگر می‌خواهید در فرآیند فکر کردن، موفق عمل کنید و طرز فکر فردای شما بهتر از امروز باشد، بنابراین باید وارد فرآیند مداومی شوید که به ارتقا فکر شما کمک کند. راهکارهای زیر شما را در این مسیر یاری می‌کند. 

1. خودتان را در معرض ایده‌های خوب قرار دهید

افراد متفکر همیشه خود را در معرض ایده‌های خوب قرار می‌دهند یا شرایط را برای شروع فرآیند فکر کردن فراهم می‌کنند. زیرا آنچه به ذهن شما وارد می‌شود، همیشه بر خروجی و نتیجه کار شما تأثیر دارد. برای این که بتوانید به ایده‌های خوبی دست یابید، توصیه می‌کنیم کتاب بخوانید، مجله‌های تجاری را ورق بزنید، به فایل‌های صوتی مرتبط با کارتان گوش کنید و وقت خود را با افراد متفکر و صاحب نظر بگذرانید.

همچنین وقتی ایده‌ای به ذهنتان رسید یا از ایده شخص دیگری خوشتان آمد، آن را همیشه پیش چشم خود نگه دارید. به این صورت که آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در محلی که بیشتر به فکر کردن می‌گذرانید، نگه دارید تا هر بار با نگاه کردن به آن، به یاد ایده بیفتید و شروع به فکر کردن درباره آن کنید.

 

مقاله پیشنهادی: گام های رشد فکری را طی کنید

تغییر الگوی فکری

 

2. بر روی افکار خوب خود کار کنید

ایده‌ها، معمولاً عمر مفید کوتاهی دارند، بنابراین قبل از این که به اصطلاح از تاریخ انقضای آنها بگذرد یا شخص دیگری به فکر عملی کردن آنها بیافتد، خودتان بر روی آنها کار کنید.

3. به احساسات خود تکیه نکنید

برای شروع فرآیند فکر کردن، نمی‌توانید صرفاً به احساسات خود تکیه کنید. به این معنا که اگر صبر کنید تا احساستان به شما بگوید که برای شروع کاری اقدام کنید یا نه، احتمالاً هیچ وقت آن را به پایان نخواهید رساند. همین مسئله برای فکر کردن هم صدق می‌کند. یعنی نمی‌توانید صبر کنید تا یک روز احساستان به شما اعلام کند که زمان فکر کردن است. با این حال، یافته‌ها نشان می‌دهد، وقتی خود را درگیر فرآیند خوب فکر کردن کنید، می‌توانید احساسات خود را هم در فکرتان دخیل کنید.

4. مکان مناسبی را برای فکر کردن انتخاب کنید

اگر همیشه برای فکر کردن به مکان مشخصی می‌روید، می‌توانید به تولید افکار خوب امیدوار باشید. شاید بپرسید بهترین مکان برای فکر کردن کجا است؟ احتمالاً هر شخص، مکان متفاوتی را برای فکر کردن انتخاب می‌کند. برخی از افراد هنگام دوش گرفتن، به ایده‌های خوبی می‌رسند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند به پارک بروند. در هر حال محل فکر کردن شما هر کجا که باشد، اگر به طور مرتب به آنجا بروید، قطعاً ذهن شما شرطی شده و ایده‌های خوبی به ذهنتان خطور خواهد کرد.

ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد را روی کاغذ بنویسید تا فراموششان نکنید. وقتی شما محلی را برای فکر کردن پیدا کنید، افکارتان هم جایی در درون شما پیدا خواهند کرد.

 

تغییر الگوی فکری ضرورت و چگونگی آن

 

5. مکانی را برای شکل دادن به افکارتان انتخاب کنید

به ندرت پیش می‌آید که ایده‌ها از همان ابتدا در ذهن شما به شکل کامل و نهایی در آیند. بیشتر اوقات، باید فکر خام را بارها مورد ارزیابی قرار داد تا به فکر نهایی که مورد نظرمان است دست یابیم. زمانی که می‌خواهید به ایده خود شکل دهید، باید آن را با دقت و وسواس زیر ذره بین قرار دهید. بسیاری از اوقات، فکری که ممکن است در اواخر شب به ذهنتان خطور کند، ممکن است فردا احمقانه به نظر برسد.

از خودتان درباره ایده‌تان سؤال کنید و آن را اصلاح کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار این است که افکارتان را به صورت کتبی در بیاورید. اس. آی هایاکاوا، استاد و رئیس دانشگاه و سناتور سابق آمریکا می‌گوید: «اگر یاد بگیرید بنویسید، در واقع یاد می‌گیرید که چطور فکر کنید و تا زمانی که افکار خود را به صورت مکتوب در نیاورید، نمی‌توانید به اطلاعات شفاف و دقیقی در مورد آنها دست یابید و به قابلیت عملی شدن آنها پی ببرید.»

6. مکانی را برای بسط دادن افکارتان پیدا کنید

وقتی افکار بزرگی به ذهنتان خطور کرد و زمانی را صرف پرورش آن‌ها کردید، نباید تصور کنید کار به اتمام رسیده است. چون در این صورت، برخی از جنبه‌های با ارزش فکر را نادیده خواهید گرفت و تمام پتانسیل‌های آن عملی نخواهد شد. در این جا فرمولی به شما ارائه می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید، افکار خود را بسط و گسترش دهید. بر اساس این فرمول:

افکار درست + افراد صاحب فکر+ محیط  و زمان مناسب+ دلیل مناسب = نتیجه دلخواه

البته دستیابی به این ترکیب کمی سخت است. هر فکر و ایده‌ای، همانند انسان قابلیت رشد و پیشرفت دارد و اگر مکان مناسب برای بسط و گسترش افکارتان را پیدا کنید، به قابلیت پیشرفت آنها هم پی خواهید برد.

 

کسب درآمد با فروش در آمازون

 

ارائه ایده های خوب با تغییر تفکر

در این مقاله به دو موضوع، یعنی ضرورت تغییر فکر و راه‌های رسیدن به ایده های خوب آشنا شدید. از آنجا که تغییر فکر به خودی خود صورت نمی‌گیرد و ایده‌ها خودشان به سراغ انسان نمی‌آیند، بنابراین تغییر فکر و تلاش برای یافتن ایده‌های جدید، یکی از ضروریات موفقیت است. نکته دیگر این که یافتن محلی برای فکر کردن ذهن شما را شرطی می‌کند، چون با ورود به آن محل ذهن شما خود به خود درگیر فکر کردن می‌شود.

همانطور که در این مقاله هم اشاره کردیم، فکر کردن و یافتن ایده به خودی خود کافی نیست بلکه باید به دنبال بسط و گسترش آن هم باشید، چون تنها در این صورت است که می‌توانید به تمام پتانسیل‌های ایده خود پی ببرید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-and-why-change-thinking-patern
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh