افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

توضیحات کوتاه :
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که قفل موفقیت در زندگی تنها به دست خود شما باز می‌شود؟ چه تغییراتی باید لحاظ کنید تا طعم یک زندگی ایده‌آل را بچشید؟ آیا به فکر تغییر شرایط زندگیتان بوده‌اید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

 

خلاصه ای از مقاله

کلید موفقیت در زندگی چیست؟ چگونه می توان به موفقیت دست یافت؟ در این مقاله قسمت اول مصاحبه استاد عزت خواه با آرشام را می خوانید. آنها در این مقاله، تجربیاتی که در زمینه موفقیت داشته اند را بیان می کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

برای تغییر زندگی چه باید کرد؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که قفل موفقیت در زندگی تنها به دست خود شما باز می‌شود؟ چه تغییراتی باید لحاظ کنید تا طعم یک زندگی ایده‌آل را بچشید؟

کوتاهی، ناتوانی، ورشکستگی، شکست، قصور، خرابی، عدم موفقیت، واماندگی، درماندگی، بدبختی، نا‌امیدی، بی‌پولی، دردسر، بیماری. آیا یکی از این کلمات برای شما آشنا نیست؟ آیا تجربه‌اش نکردید؟ اگر فقط یک بار در یکی از این شرایط قرار گرفته‌اید، حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

چگونه درآمد خود را با موفقیت افزایش دهیم؟

 


شاید اکنون که این مقاله را می‌خوانید، ورشکسته شده باشید یا اصلاً شغلی نداشته باشید و از لحاظ مالی در شرایط فوق‌العاده بدی باشید. یا ممکن است از همسر خود طلاق گرفته باشید یا در آستانه طلاق باشید. ممکن است با همسر خود رابطه خوبی نداشته باشید و مدام در حال دعوا و نزاع باشید.

ممکن است در محل کار خود آرامش نداشته باشید. یا حتی آنقدر پول نداشته باشید که غذای خوب بخورید یا جایی برای خوابیدن داشته باشید. ممکن است از درون ورشکسته شده باشید و همیشه هم به خودتان می گویید: «این اتفاق، فقط برای من افتاده است.»

یا این که «من بدبخت‌ترین کسی هستم که در طول تاریخ، پا روی این کره گذاشته است.» خلاصه این که حس خوبی ندارید. جالب است بدانید فقط 10 درصد از کسانی که در شرایط بسیار سخت قرار می‌گیرند، به فکرشان می‌رسد که آن شرایط را تغییر بدهند یا اصلاً به خروج از آن شرایط فکر می‌کنند. حال از این 10 درصد، چند درصد موفق می‌شوند، باز داستان پیچیده‌ای می‌شود.

 

مصاحبه با افراد موفق

 

چرا بیشتر افراد از تغییر مسیر زندگی گریزان هستند؟

سؤال این است: چرا 90 درصد باقی مانده، اصلاً به این فکر نمی‌افتند که می‌توانند خودشان را تغییر بدهند؟ یا اصلاً می‌توانند این شرایط را عوض کنند و به شرایط بهتری برسند؟ مثلاً اگر از لحاظ مالی دچار مشکل هستند، بتوانند کمی اوضاع خود را تغییر بدهند.

شاید برایتان جالب باشد کسانی که به فکر تغییر دادن شرایط بد خود نیستند و دوست ندارند درباره مشکلات خود فکر کنند و راه حلی برای آنها بیابند، شروع به سیگار کشیدن می‌کنند. شاید بگویید: «من نه سیگار می‌کشم، نه مشروبات الکلی مصرف می‌کنم ولی زندگیم پر از مشکل است».

با این حال، وقتی از شما درباره برنامه روزانه‌تان سؤال می‌شود، متوجه می‌شویم که در طول روز ناخودآگاه وارد اینستاگرام می‌شوید و شروع به دیدن پست‌های بقیه افراد می‌کنید. زمانی که به خودتان می‌آیید، متوجه می‌شوید که یک، دو یا حتی پنج شش ساعت از وقت خود را در اینستاگرام گذرانده‌اید. چرا؟

چون مغز شما ناخودآگاه به شما دستور می‌دهد از موقعیت سخت یعنی تغییر زندگی فرار کنید و کاری را انجام دهید که نیازی به توجه و تمرکز و صرف انرژی زیاد از سوی شما نداشته باشد.

در این صورت می‌توان گفت که استفاده از رسانه‌های اجتماعی، همانند سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل یا استعمال مواد مخدر، راهی برای فرار کردن از مشکلات است. نکته بسیار جالب این است که افرادی که علاقه زیادی به رسانه‌های اجتماعی دارند، سعی می‌کنند تظاهر به داشتن شخصیتی کنند که در دنیای واقعی نیستند.

مثلاً در واقعیت زندگی او پر از مشکل است، اما عکس‌های فوق‌العاده خوبی در اینستاگرام می‌گذارد. به این خاطر که این راه، بسیار راحت‌تر از این است که بخواهد زندگی واقعی خود را درست کند و از این راه می‌تواند خودش را آرام کند.

 

کلید موفقیترا خودتان بسازید

 

چگونه زندگی خود را تغییر دهیم؟

حال برمی گردیم به موضوع اصلی: زمانی که زندگی ما از درون کاملاً ویران شده است یا فکر می‌کنیم به نقطه آخر رسیده‌ایم، یا به عبارتی نا‌امید شده‌ایم، اصلاً به چه شکلی می‌توانیم بازی را عوض کنیم و حتی به تغییر فکر کنیم. یعنی قبل از این که اقدامی کنیم، حداقل به آن فکر کنیم و با خودمان بگوییم: «من هم می‌توانم تغییری در زندگی خود ایجاد کنم».

استاد عزت خواه، زمانی در زندگی شخصی خود به لحاظ مالی در شرایط بسیار بدی بوده‌اند و مجموعه اتفاقاتی برای ایشان رخ داد که مجبور شدند 24 یا 25 روز، فقط یک مدل غذا آن هم ماکارونی با پیاز که فاقد گوشت و مخلفات و حتی رب گوجه فرنگی بوده است صرف کنند.

تصور این موضوع شاید سخت باشد، اما استاد عزت خواه بیست و چند روز فقط همین یک غذا را مصرف کردند. این شرایط درس بزرگی برای ایشان بوده است. به گفته خودشان: «من واقعاً عاشقانه آن لحظات را دوست دارم».

منظور ایشان از نقل این شرایط این نیست که اصلاً کسی که در این شرایط است را درک نمی‌کنند، بلکه اگر کسی بگوید ورشکسته یا بی‌خانمان شده است یا غذای خوبی برای خوردن ندارد، شغل و حرفه‌ای ندارد، با تمام وجود حال او را درک خواهند کرد.

 

مسیر موفقیت

 

برای تغییر کردن منتظر کسی نباشید

هدف از نگارش این مقاله نیز دقیقاً بیان این موضوع است که می‌توان شرایط را تغییر داد، اما نباید منتظر باشید که شخص دیگری این تغییر را برای شما به وجود آورد، بلکه این کار به عهده خود شما است. به این خاطر که شما اینقدر قدرت دارید که تغییر را به وجود آورید.

اما در نقطه اول باید مشخص کنید که آیا توانایی ایجاد این تغییر را دارید یا خیر. در ادامه این مقاله، نکاتی را به شما خواهیم گفت که بتوانید این تحول را در زندگی خود به وجود آورید و قدم به قدم به جلو بروید.

نمونه‌ای از تأثیر تغییر نگرش بر موفقیت

استاد عزت خواه: سلام آرشام عزیز. امیدوارم که حالتان خوب باشد. ابتدا خودتان را معرفی کنید.
آرشام: سلام آرشام هستم. 12 سال است که کشورم را ترک کرده‌ام. در حال حاضر در آمریکا هستم. تجربه‌ای از زندگی دارم و می‌خواهم اطلاعاتی را در رابطه با زندگیم در اختیار شما قرار بدهم.

+: من حدود 10 روز پیش، جلسه مشاوره‌ای با آرشام داشتم. در آن جلسه، موضوعاتی مطرح شد که واقعاً برای خود من فوق‌العاده جالب بود و مسلماً برای کسانی که به شنیدن این صحبت‌ها نیاز دارند هم بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در ابتدا می‌خواهم بپرسم مشکلات شما چه بوده است؟ احتمالاً در حال حاضر برخی از آنها همچنان در زندگی شما باقی مانده‌اند؟ دوست دارم برای کسانی که این مقاله را می‌خوانند آنها را توضیح دهید.
-: 12سال است که از ایران خارج شده‌ام. در چند کشور زندگی کرده‌ام. پس از آن به آمریکا آمدم. روش زندگی و بیزینس در آمریکا با سایر نقاط جهان متفاوت است. من در ایران و کشورهای دیگر هم کسب و کار داشتم. اما اتفاقی که برای من رخ داد، بسیار بزرگ بود.

اتفاقی که شاید قبل از آن هیچ وقت در زندگی خودم آن را لمس نکرده بودم و هیچ وقت فکر نمی‌کردم که روزی برای من اتفاق بیفتد. این واقعه، باعث شد که پول و سرمایه خود را از دست بدهم، به اندازه‌ای که خانه و زندگی خودم را از دست دادم و این اتفاق برای من افتاد. حتی شاید باور این موضوع برای عده‌ای سخت باشد و بگویند وقوع چنین اتفاقی بعید است.

من هم جزء این افراد بودم و فکر می‌کردم چنین اتفاقی نخواهد افتاد. اما افتاد! زندگی من به جایی رسید که بسیاری از دوستان و اطرافیانم، چهره واقعی خودشان را به من نشان دادند. در این زمان متوجه شدم چه افراد بدی در اطرافم بوده‌اند که من نمی‌دانستم.

من از آنها کمک خواستم ولی هیچ کدام از آنها به من یاری نرساندند. من دنبال راهی، حداقل برای فرار از این مشکل بودم تا دوباره بتوانم به زندگی بازگردم اما پیدا نکردم.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت 

موفق شدن

 

آشنایی با استاد عزت خواه و تغییر مسیر زندگی

تا این که یک روز که در حال جست و جو در یوتیوب بودم، به ویدیوی شما برخورد کردم. متوجه شدم که مدت زمان آن هم زیاد است. بنابراین تصمیم گرفتم بدون تماشا کردن، از کنار آن بگذرم. چون اصلاً اعتقادی به این شکل از ویدئوها نداشتم و تصور می‌کردم که صحبت‌های غیرواقعی در آنها عنوان می‌شود.

اما نمی‌دانم چه انرژی به من گفت که «حتماً آن را تماشا کن». از آنجا که واقعاً فرد بدی در زندگی خودم نبودم، بنابراین دنبال معجزه‌ای می‌گشتم. یعنی اتفاقی که من را از این شرایط خارج کند. چون قبل از آن زندگی بدی نداشتم و همانطور هم که گفتم انسان بدی نبودم.

وقتی ویدئو را پخش و شروع به تماشای آن کردم، متوجه شدم که شما در حال صحبت درباره بعضی مسائل هستید. شما همانند یک دوست که از زندگی من خبر داشته باشد، با من صحبت می‌کردید. از این که می‌دیدم شخص دیگری حال من را به خوبی متوجه می‌شود، کاملاً متحول شدم.

من کسی را در کنار خود می‌دیدم که می‌خواست به من کمک کند. آن روز بود که این جرقه در ذهن من ایجاد شد که بتوانم شما و سایت‌تان را پیدا کنم، به شما متصل شده و وارد مسیرتان شوم.

 

موفقیت در زندگی

 

همیشه آماده ایجاد تغییر در زندگی باشید

+: بسیار خوب. من از این که توانسته باشم به شما کمکی کنم، بسیار خوشحال هستم. نکته‌ای که هست، زمانی در زندگی ما همه چیز به خوبی پیش می‌رود و هیچ وقت به ذهنمان خطور نمی‌کند که یک روز ممکن است ورق برگردد و اوضاع خراب شود.

اگر آمادگی نداشته باشیم که اوضاع را به حالت اول بازگردانیم، ماجراهای بدی اتفاق خواهد افتاد. نکته این جا است که شاید بسیاری از افراد، در شرایط شما یا بدتر از شما باشند. شاید یک ماه پیش اوضاع زندگی شما بسیار بدتر از حال حاضر بوده و نیاز به یک اثر، ضربه یا در اصطلاح انگلیسی impact داشتید تا به خودتان بگویید: «تو می‌توانی اوضاع خودت را تغییر بدهی.

اگر قبلاً شرایط زندگی تو خوب بوده است و حالا به رتبه صفر رسیده‌ای، می‌توانی بلند شوی و زندگی خودت را بسیار بهتر از گذشته کنی». به عبارت دیگر می‌توانید تغییر مورد نظر را در خودتان ایجاد کنید. بعضی از افراد نیاز به این ضربه دارند. برای شما این تأثیر یا impact با تماشای ویدئوی من اتفاق افتاد.

دوست دارم از حس و حال خودتان برای ما بگویید. چه عاملی باعث شد که در ذهن خودتان این باور را پیدا کنید که دوباره می‌توانید همه چیز را درست کنید؟ مسلماً اطرافیان به شما ایمان نداشتند، زیر پای شما را خالی کردند و حس بدی به شما دادند.

اما در نهایت این احساس به شما دست داد که می‌توانید بلند شوید و اوضاع را درست کنید. آن حس چه بود؟

 

کلید موفقیت

 

فواید استفاده از تجربه دیگران برای موفقیت

-: شما در آن ویدئو، بسیار صادقانه صحبت می‌کردید. گفته‌های شما واقعاً از دل شما بر می‌آمد و مطمئناً بر دل من هم نشست. حرف دل بود و گویا خود شما هم آن دردها را کشیده بودید. مثل آن بود که شما هم قبلاً این مسیر را رفته بودید.

شما کسی نبودید که فقط حرف بزنید، بلکه کسی بودید که این مشکلات را خودتان تجربه کرده بودید. به همین خاطر صحبت‌های شما به دل من هم نشست. کسی که هدفش فقط حرف زدن است، نمی‌تواند این حس را به خوبی منتقل کند. مطمئنم که تجربه داشتید و این اتفاق‌ها برای شما افتاده بود. بعد از آن، می‌خواستم شما را برادر خودم بدانم، اما با خودم فکر کردم که شاید برادرم هم این لطف را در حق من نکند.

واقعاً نمی‌دانم چه نامی بر این کار شما بگذارم. چون شما برای موفقیت مخاطبان خود بسیار همراهی می‌کردید، بدون این که موضوعی را سانسور کنید یا این که بخواهید از کمک کردن به دیگران دریغ کنید. این موضوع را بعداً کسانی که با شما آشنا می‌شوند و ویدئوهایتان را تماشا می‌کنند، متوجه خواهند شد.

از آن جا که خود شما قبلاً شرایط سخت را تجربه کرده‌اید، افرادی مثل من را می‌شناختید و می‌دانستید چطور باید با آنها صحبت و به ایشان کمک کرد. شما آن حالت خودتان را کامل به من انتقال دادید. من وقتی جزو دانشجویان شما شدم، دیگر مطمئن شدم که حرف‌های شما دقیقاً درست هستند.

اگرچه قبل از آن هم شک نداشتم، اما وقتی شروع به دیدن فایل‌های ویدئویی شما کردم، متوجه شدم که خالصانه کار خود را انجام می‌دهید.

 

موفقیت در زندگی

 

ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی با تماشای ویدئوهای استاد عزت خواه

-: همین حالا که با شما گفت‌و گو می‌کنم، هنوز با مشکلاتی مواجه هستم، اما امروز تجربه بسیار زیادی دارم. می دانم که می‌توانم بدون ترس همزمان وارد چند کار شوم و آن کارها را بلد هستم. کارهایی که قبلاً دانشی درباره‌شان نداشتم. من قبلاً در eBay کار کرده بودم، اما چنین تجربیاتی نداشتم.

شما بسیار زیبا آموزش داده‌اید و حالا که دارم آنها را تمرین می‌کنم، متوجه شدم که چقدر خوب همه چیز را بلد هستم و مطمئن هستم که موفق خواهم شد، چون در کنار من کسی هست که مثل آرشام چنین روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. خود او امروز به موفقیت رسیده است، چون زمانی مثل من بوده است.

پس، می‌تواند به دیگران کمک کند. من، هنوز مشکلاتی دارم اما امیدی که در دل من ساختید و مطالبی که به من یاد دادید، زندگی من را هزار برابر تغییر داده است. من کسی بودم که همیشه از زندگی خود زیاد می‌خواستم، اما هیچ وقت راه به دست آوردن خواسته‌هایم را پیدا نمی‌کردم.

نمی‌دانستم وارد چه کاری شوم که پتانسیل آن، من را به خواسته‌هایم برساند. من قبلاً شغل و درآمد داشتم، اما هیچ وقت آن پتانسیلی که شما به من یاد دادید را نداشتند. امروز این امید است که حال من را خوب کرده است، امید به زندگی من و حال دختر من را خوب کرده است.

چون اگر حال من خوب باشد، حال همسر، دختر و خانواده من هم خوب خواهد بود. من مطمئن هستم که با این کار، نه تنها می‌توانم خودم بلکه خانواده‌ام را هم نجات بدهم. یعنی من باز می‌گردم به همان آرشام سابق که بودم، با همان قدرت و اعتماد به نفس، اما خیلی بیشتر. این را مطمئن هستم.

 

کلید موفقیت در زندگی

 

نگرش و سبک زندگی چه تاثیری در موفقیت کسب و کار دارند؟

+: روزی که با هم صحبت کردیم، در مورد مشکلات خودتان به من گفتید. اگر بخواهم صادقانه بگویم، به یاد زندگی خودم افتادم. چون من واقعاً روزهای سختی را داشتم. در بسیاری از ویدئوها، اصلاً صحبتی درباره آنها نکردم. این که چه مشکلات مالی را پشت سر گذاشتم.

فقط در یکی از ویدئوها مختصراً به موضوع بیماریم اشاره کردم که یک هفته بسیار بدی در زندگی من بود. امیدوارم این ویدئو را دیده باشید یا کسانی که ندیده‌اند آن را در اینترنت جست و جو کنند. در مورد یک هفته‌ای که پزشکان به اشتباه به من گفتند که دچار سرطان شده‌ام و زندگی من را خراب کردند.

از لحاظ مالی گاهی در زندگی خود به سطح پایینی سقوط کردم. بنابراین اگر یک نفر به من بگوید پولی برای خریدن غذا ندارم، حال او را حس می‌کنم. چون من خودم تجربه این موضوع را داشته‌ام. نکته مهم در این میان این است که وقتی در چنین شرایطی قرار می‌گیرید بتوانید خودتان را نجات بدهید و آن ضربه شما را وادار به دوباره بلند شدن کند، گویا یک امپراطوری ساخته‌اید.

این بار آنقدر قوی هستید که اگر قرار باشد طوفان دیگری در زندگی‌تان رخ بدهد، اصلاً نگران نیستید. یعنی بابت پول یا سرنوشت کسب و کار خودتان، دلواپس نخواهید بود. شما قبل از این سوال‌های زیادی راجع به آمازون از من پرسیدید.

من به شما جواب دادم: «کسب و کار آمازون خوب است، اما در کنار آن باید تغییرات لازم را از نظر نگرش و سبک زندگی در خودتان ایجاد کنید و حتی بعد از آن به سراغ بیزینس بروید.» تصور می‌کنم که حالا خودتان هم متوجه این موضوع شده‌اید. در مورد این موضوع کمی صحبت کنید.

 

 

کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

لازمه شروع یک کسب و کار موفق چیست؟

-: زمانی که جزو دانشجویان شما شدم، فقط فایل‌های مربوط به آمازون و علی بابا را تهیه کردم. شما فایل دیگری به نام «پاراسل زندگی» هم داشتید که می‌خواستم آن را هم تهیه کنم، اما بعد منصرف شدم و احساس کردم خریدن آن لازم نیست. تصمیم داشتم ابتدا مبحث آمازون را یاد بگیرم و بعد به سراغ پاراسل زندگی بروم.

شما به خاطر شرایطی که داشتم لطف کردید و بسته پاراسل زندگی را به من هدیه دادید و گفتید که همراه دوره آربی، آن را هم تماشا کنم. حدود 10 روز بود که دوره آربی را تماشا می‌کردم، یاد می‌گرفتم و تمرین می‌کردم. بعد از آن به سراغ پاراسل زندگی رفتم. در این جا بود که متوجه شدم که راه را اشتباه رفته‌ام.

یعنی باید ابتدا پاراسل زندگی را تماشا می‌کردم و ذهنیت و دید خودم را درست می‌کردم. اگر این کار را نمی‌کردم، امکان شکست دوباره من وجود داشت. هنوز نتوانسته بودم آن را درست کنم و من همان آرشام قبلی بودم که اشتباه‌هایی داشت، اما امروز خطاهای او روز به روز در حال کم شدن است، به شرطی که آن فرمول و روش را اجرا کند. آن شیوه، دارد اثر خود را بر من به جا می‌گذارد.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

 

من بعد از پاراسل زندگی وارد بیزینس می‌شوم. آن روز است که انسان موفقی خواهم شد. من با تماشای پاراسل زندگی متوجه شدم ابتدا باید مشکلاتی که در زندگیم وجود دارند را برطرف کنم و اقداماتی که برای پیشرفت کردن در زندگی لازم است را انجام بدهم و بعد به سراغ بیزینس بروم.

من کسب و کار را شناختم، اما هنوز اشتباه‌های خود را پیدا نکرده‌ام. پس ابتدا باید پاراسل زندگی را تماشا کرد و بعد از آن وارد بیزینس شد. هر کسی که مثل آرشام است، حس و حال او را درک می‌کند. انسان‌ها شاید همیشه حال همدیگر را درک نکنند، اما کسی که مثل من با اتفاقات بدی در زندگی خود رو به رو بوده است، احساس من را درک خواهد کرد.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

قسمت دوم این مقاله را می توانید با عنوان «با کلید موفقیت وارد زندگی شوید» مطالعه نمایید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/make-key-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط