افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با کلید موفقیت وارد زندگی شوید

توضیحات کوتاه :
همه ما در اطراف خود انسان‌های موفق بسیاری را می‌بینیم. گرچه از همان ابتدای زندگی مسیر درستی را انتخاب نکرده‌اند اما در برهه‌ای از زندگی تصمیم می‌گیرند ادامه مسیر زندگی را با موفقیت طی کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
با کلید موفقیت وارد زندگی شوید

 

خلاصه ای از مقاله

در قسمت دوم مصاحبه، استاد عزت خواه به تاثیر دوره پاراسل زندگی بر موفقیت در کسب و کار و اینکه چرا سبک زندگی درست به موفقیت کسب وکار کمک می کند می پردازد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فرمول تغییر در زندگی و موفقیت چیست

همه ما در اطراف خود انسان‌های موفق بسیاری را می‌توانیم پیدا کنیم. گرچه از همان ابتدای زندگی نتواسته‌اند مسیر درستی را انتخاب کنند اما در برهه‌ای از زندگی تصمیم می‌گیرند ادامه مسیر زندگی را با موفقیت طی کنند.

در مقاله «کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید» بخشی از متن گفت‌و‌گوی استاد حسین عزت خواه با یکی از دانشجویان دوره آربی به نام آقای آرشام را خواندید. در این قسمت، ادامه این گفت و گو را مطالعه می‌کنید. در این بخش دو فرمول بسیار مهم برای تغییر زندگی به شما معرفی خواهد شد.

 

چگونه ذهنیت افراد موفق را بسازیم؟

 

تأثیر دوره پاراسل زندگی در موفقیت کسب و کار

آرشام: من به عنوان یک برادر کوچکتر یا دوست به کسانی که مانند من بوده‌اند توصیه می‌کنم حتماً پاراسل زندگی را تماشا کنند و بعد از آن وارد بیزینس شوند. مطمئن باشند که یک دوست، رفیق یا خانواده‌ای به نام «عزت خواه» دارند که از او حمایت می‌کند و با او به جلو حرکت می‌کند.

من 12 سال است در ایران نیستم و تیم پشتیبانی شما در ایران است. هیچ تیمی مثل تیم شما عمل نمی‌کند. ارزش این تیم را دقیقاً کسانی متوجه می‌شوند که خارج از ایران زندگی می‌کنند. چون پشتیبانی، نحوه پاسخ دادن، نحوه رسیدگی و سرعت عمل آن قابل توجه است. سیستم شما دقیقاً کانادایی و آمریکایی است.

این سیستم ایرانی نیست اما در این کشور پیاده می‌شود و واقعاً لذت بخش است. هر اتفاقی که برای دانشجویان می‌افتد، تیم پشتیبانی فوری به مشکلات آنها رسیدگی می‌کند. نمونه این حالت را می‌توان در آمریکا مشاهده کرد. یعنی به کسی که هزینه می‌کند و بسته آموزشی می‌خرد، احترام گذاشته می‌شود.

 

مسیر موفقیت

 

چرا داشتن نگرش و ذهنیت درست ضروری است؟

استاد حسین عزت خواه: ممنون از شما. گفته‌های شما را یک بار مرور می‌کنیم. برای موفقیت در کسب و کار لازم است، ابتدا ذهنیت درستی داشته باشید. این وضعیت مانند وقتی است که شما مهارت رانندگی نداشته باشید. در این صورت حتی اگر پشت خودرویی مثل لامبورگینی هم بنشینید، مسلماً تصادف خواهید کرد.

پس داشتن نگرش و ذهنیت درست، بسیار اهمیت دارد. یکی از اتفاقاتی که به لحاظ مالی برای شما رخ داد سرمایه گذاری اشتباه بود که باعث شد مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. مسلماً اگر ذهنیت لازم را داشتید، اتفاقات بد کمتری رخ می‌داد. نکته جالب این است که حالا شروع به ساختن این ذهنیت کرده‌اید.

 

 موفقیت

 

چرا سبک زندگی درست به موفقیت کسب و کار کمک می‌کند؟

داشتن سبک زندگی درست، بسیار مهمتر از بیزینس آمازون، Ebay، شاپیفای، بورس و هر کسب و کاری است که به آن فکر کنید. لایف استایل، همان دید شما نسبت به زندگی است. من حسین عزت خواه، واقعاً از صمیم قلب دوست دارم که یک زندگی سرشار از آرامش را برای شما ببینم و واقعاً به شما ایمان دارم.

به قول خودتان، شرایط قبلی شما آن قدر که باید تغییر نکرده است، اما فکر شما در حال عوض شدن است. من در حال دیدن یک درخت کامل هستم که بذر آن فعلاً زیر خاک است، اما من دارم ثمره آن را مشاهده می‌کنم. این موضوع برای من بسیار لذت بخش است.

اگر یک روز به من می‌گفتید که «فلان ماشین یا خانه را خریده‌ام و شرایط مالی خوبی پیدا کرده‌ام» شاید برایم بسیار عادی بود. اما از این که می‌بینم در چنین شرایطی، این نگاه را به دنیا دارید و متوجه شدید که می‌توانید از جای خودتان بلند شوید، برای من بسیار لذت بخش‌تر است.

من واقعاً به شما افتخار می‌کنم و 100 درصد به شما ایمان دارم که واقعاً می‌توانید به خواسته‌های خودتان در زندگی دست یابید و آن را به شکلی که دوست دارید تغییر دهید. استارت این کار را هم زدید و من واقعاً از این همه انگیزه لذت بردم.

مگر یک فایل انگیزشی چقدر می‌تواند تأثیر‌گذار باشد؟ به نظر من، صحبت‌های شما برای عده‌ای که در حال حاضر مشکلاتی دارند یا با سختی‌هایی رو به رو هستند، می‌تواند همانند نیرویی آنها را به جلو ببرد.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

مصاحبه با افراد موفق

 

کلید موفقیت در زندگی در دست خودتان است

-: شما در دوره پاراسل زندگی نشان دادید که کپی نمی‌کنید و در واقع کلید در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید. من خودم قفل زندگیم را پیدا می‌کنم و با آن کلید، قفل را باز می‌کنم.

این در حالی است که روانشناسان در برنامه‌های خود دائماً می گویند «این کار را انجام بده یا آن کار را انجام نده». من این موضوع را اصلاً در ویدئوهای شما ندیدم، بلکه متوجه شدم به من یاد می‌دهید چطور قفل زندگی خودم را پیدا کنم و کلید آن را بسازم.

یعنی هم قفل را پیدا می‌کنم و هم کلید باز کردن آن را می‌سازم تا در آینده هر اتفاقی که برای من افتاد، دیگر بتوانم قفل زندگی خود را پیدا کنم و کلید آن را ‌بسازم و در واقع راه حل آن را کپی نمی‌کنم. این بهترین اتفاقی است که در زندگی برای من رخ داد.

+: بسیار ممنونم. نظرات شما واقعاً برای من لذت‌بخش هستند. من تمام تلاش خود را می‌کنم تا به شما و هر کسی که در کنار من است کمک کنم. دوست دارم به کسانی که در شرایط بسیار سختی هستند و نیاز به شنیدن حرف شما دارند، توصیه‌ای بکنید.

من مطمئن هستم که انسان‌ها با وجود هزاران هزار مشکل، باز هم می‌توانند زندگی خود را تغییر بدهند. من هم این کار را کرده‌ام. من از لحاظ مالی و سلامتی، بارها شرایط بدی را تجربه کرده‌ام.

اتفاق بدی داشت برای من می‌افتاد اما از همان روز با خودم گفتم «حال که دارم زندگی خودم را چه به لحاظ مالی و سلامتی بهتر می‌کنم، باید بتوانم روش آن را به دیگران هم یاد بدهم. چون شاید یک نفر دیگر هم نیاز دارد که این حرف را بشنود». حالا دوست دارم این حرف را از زبان شما بشنوم.

 

افراد موفق

 

چرا هیچگاه نباید در زندگی نا‌امید شوید؟

-: رفیق و دوست من! این حرف را از ته دلم به شما می گویم. روزی که دنیا در چشم شما سیاه و تاریک شد و تصور کردید که هیچ راه دیگری برای شما وجود ندارد، امید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. این را بدانید که یک نفر هست که به شما کمک کند و دوباره شما را از زمین بلند می‌کند. اما اگر خودتان نخواهید، هیچ کس دیگری نمی‌تواند به شما کمک کند.

روزی که احساس کردید همه درها به رویتان بسته شده است و به نقطه تاریک رسیدید، امید داشته باشید که می‌توانید بلند شوید و دوباره زندگی خود را بسازید. مطئمن باشید که می‌توانید اعتماد به نفس خودتان را به دست بیاورید. به آقای عزت خواه عزیز اعتماد کنید. ایشان به شما کمک می‌کند که دوباره از زمین بلند شوید و زندگی خود را از ابتدا بسازید.

حتی بهتر از قبل و حتی شادتر از وقتی که هنوز با مشکلات رو به رو نشده بودید. این بار زندگی جدیدی دارید. مطمئنم هیچ طوفان دیگری نمی‌تواند شما را نابود کند. چون یاد گرفته‌اید که چطور در مقابل این طوفان‌ها سالم بمانید. این نکته را حتماً یاد بگیرید.

 

کسب موفقیت

 

بهای موفقیت خود را بپردازید

+: خیلی لذت بردم. واقعاً حرف‌هایی که شما بزنید، برای من تأثیر گذار است، چه برسد برای کسانی که واقعاً نیاز دارند این حرف‌ها را بشنوند. من واقعاً به شما ایمان دارم و باور دارم که بهترین‌ها برایتان اتفاق خواهد افتاد و یک آرشام قوی و بهتر خواهید ساخت. هر هزینه و اشتباهی هم که در گذشته داشته‌اید، به نظرم ارزش داشت.

گاهی اوقات باید برای اشتباهی پولی پرداخت کنید، 80 یا 100 هزار دلار هزینه کنید اما مطلبی را یاد خواهید گرفت که گاهی میلیون‌ها دلار ارزش دارد. شما آن را به دست آورده‌اید. پس به خودتان ایمان داشته باشید. من از کسانی که متن این گفت و گو را می‌خوانند می‌خواهم برای زندگی خودشان بجنگند نه برای من یا شخص دیگری که بخواهد از زندگی خودش تعریف کند که خیلی موفق است.

همه این حرف‌ها را دور بریزید. شما در حال جنگیدن برای رسیدن به رویای خودتان هستید. دارید می‌جنگید که زندگی خودتان را به دست بیاورید. این موضوع بسیار لذت بخش است. از این که در گفت و گو شرکت کردید، از شما بسیار سپاسگزارم و مطمئنم که تأثیر بسیار خوبی بر دنیا و کائنات به جا خواهد گذاشت. آرشام عزیز! بهترین‌ها را برایتان آرزو می‌کنم.

-: دوست دارم مطلب دیگری را هم اضافه کنم. من تمایل دارم گفت و گوی دیگری هم با شما داشته باشم و آن وقتی که کاملاً تغییر کرده باشم و به همه ثابت کنم که چه اتفاقی برای من افتاد. دوست دارم کسانی که این گفت و گو را خواندند در مصاحبه بعدی، باز هم همراه ما باشند. دوست دارم در آن زمان، نتیجه کارهایم را به آنها اعلام کنم. من چه کار کردم و نتیجه آن چه شد.
+: صد در صد این کار را انجام خواهیم داد.

 

-: دوستان نگران نباشید، یک نفر مثل برادر و یکی از اعضای خانواده‌تان، در کنار شما است. مبلغی که برای خرید دوره‌ها می‌پردازید، در مقابل مطلبی که می‌آموزید، بسیار ناچیز است. زمانی متوجه این موضوع می‌شوید که ویدئوی گفت و گوی بعدی را ببینید و متوجه شوید چه اتفاقی افتاد.
+: ممنون، تشکر. بهترین‌ها را برایت آرزو می‌کنم. خدا نگهدار.
-: خداحافظ

 

موفق شدن

 

چگونه مشکلات را به موفقیت تبدیل کنیم

نابغه میلیونر، اگر در شرایط سختی هستید یا مشکلاتی که چند سال پیش داشته‌اید را پشت سر گذاشته‌اید، این را بدانید که همیشه دلیلی بوده است که شما آن را تجربه کنید و آن مشکل، محصول تصمیم‌های شما در آن زمان بوده است. باید مشکلات را در آغوش بکشید، آن‌ها را بپذیرید و حتی دوست‌شان داشته باشید، بپذیرید و بعد به جلو بروید.

هر موفقیتی، بهایی دارد. گاهی ممکن است جلوی مغازه‌ای ایستاده باشید و اگر چیزی بخواهید باید پول آن را بپردازید و مال خودتان کنید. اما اگر نمی‌خواهید پول آن را بپردازید، می‌توانید مثل یک بچه سه ساله جلوی آن مغازه بنشینید، گریه کنید ولی کسی آن چیزی که می‌خواهید را به شما نخواهد داد.

آن درس و تجربه را کسی به شما نمی‌دهد. پس بهای آن را باید حالا بپردازید. شاید بهای آن، این است که ورشکسته شده‌اید و کل زندگی‌تان را از دست بدهید و دوباره از صفر یا حتی زیر صفر شروع کنید.

بهای آن را بپردازید، قبولش کنید و درس مهم را از آن یاد بگیرید. همیشه این مشکلات باعث می‌شود که شما شخصیت قوی‌تری پیدا کنید. به شرط آن که این نگرش را داشته باشید که از آنها یاد بگیرید.

 

 موفقیت در زندگی

 

رمز پیشرفت در زندگی مقاومت در برابر مشکلات است

گاهی یک نفر ممکن است ضربه‌ای بخورد و هیچ گاه از زمین بلند نشود، اما گاهی اوقات ممکن است با این ضربه به خودش بیاید وتلاش کند تا در دو قدم بعدی قوی‌تر باشد. وقتی می‌خواهید تمرین کنید داخل رینگ شوید و مبارزه کنید، قبل از آن باید با دوست، رقیب و هم باشگاهی خود بارها مبارزه کنید و حتی بارها کتک بخورید.

زمانی که وارد رینگ واقعی می‌شوید، مشت‌هایی که قبلاً خورده‌اید، باعث می‌شوند که جلوی مشت‌های بقیه قوی‌تر باشید. زندگی هم شاید همین کار را با ما کند. نمی‌دانیم، شاید روزی از لحاظ مالی در رفاه باشیم و همه چیز همانطور که می‌خواهیم باشد و روزی هم برسد که برای ما بسیار سخت باشد. گاهی شرایط خوبی را برای خودمان می‌سازیم، اما بعد، آن را از دست می‌دهیم و دوباره شرایطی بهتر از آن را به دست می‌آوریم.

در مورد روابط هم این قضیه صدق می‌کند. دنیا به خط آخر نرسیده است و اگر تصمیم گرفته‌اید که آن را تغییر بدهید می‌توانید. حال دو فرمول در اختیار شما قرار می‌دهیم که اگر آنها را اجرا کنید، می‌توانید تغییر لازم را در زندگی خودتان به وجود آورید.

 

 کلید موفقیت

 

فرمول‌های ایجاد تغییر در زندگی

1. به خودتان دروغ نگویید

در هر شرایطی که هستید و هر شکستی را که تجربه کرده باشید، مهم نیست. باید آنها را قبول کنید و به خودتان دروغ نگویید.  اگر در شرایط مالی بدی هستید، خودتان را گول نزنید، نه این که بخواهید با وقت گذرانی یا غرق شدن در دنیای مجازی از آن فرار کنید. زندگی واقعی شما همانی است که در آن مشکل دارید.

اگر مشکل را نبینید، اصلاً نمی‌توانید آن را حل کنید. مشکل بسیاری از کسانی که هیچ اقدامی برای زندگی خود نمی‌کنند، این نیست که شرایط زندگی در کشوری که هستند سخت است. نه! بلکه مشکل اصلی این است که به خودشان دروغ می گویند.

ممکن است شخصی شرایط خوبی نداشته باشد و فاقد شغل و درآمد باشد ولی به شکلی به خودش دروغ می‌گوید که گویا مدیر یک شرکت چند صد نفره است. این فرد ظاهراً زندگی خودش را می‌کند، اما زمانی که با خودش تنها شد، متوجه می‌شود که تا چه حد فرو پاشیده است و هیچ چیز برای خودش ندارد.

این فرد شاید بتواند به دیگران دروغ بگوید، ولی تنها خودش می‌داند که با چه مشکلاتی رو به رو است و هر روز هم بدتر می‌شود. مسلماً اگر این دروغ‌ها را ادامه بدهد از خودش متنفر می‌شود و در نهایت به جایی خواهد رسید که حتی راضی به نابودی خودش می‌شود.

پس حواسمان باشد که می‌توانیم به بقیه انسان‌ها دروغ بگوییم، می‌توانیم وانمود کنیم که زندگی بسیار خوبی داریم یا خودمان را شاد جلوه دهیم. می‌توانید به شکل مصنوعی خودمان را شکل دیگری نشان دهیم، اما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم.

قانون اول من این است که به خودتان دروغ نگویید. یعنی شرایطی که در آن هستید را بپذیرید. یعنی بررسی کنید در حال حاضر کجا هستید و قرار است به کجا برسید. اگر مسیر زندگی خودتان را روی یک خط بکشید، باید بدانید کجا هستید تا مشخص شود می‌خواهید به کجا برسید.

 

با کلید موفقیت وارد زندگی شوید

 

2. برای ایجاد تغییر زود دست به کار شوید

اگر در رابطه با مشکل خود لازم است اقدامی انجام دهید، فوری دست به کار شوید و به فردا موکول نکنید. الان ذهن خودتان را با مطلبی مثلاً در اینستاگرام مشغول نکنید و تصور نکنید که مثلاً دو ساعت می‌توانید در اینستاگرام وقت بگذرانید یا فلان سریال را تماشا کنید تا وقت خودتان را از آن موضوع پرت کنید و فکر کنید که تا دو روز دیگر هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

پس اصل “immediate action” یا اقدام فوری را فراموش نکنید. این اقدام باید در جهت ساخت رویای شما و رسیدن به هدفتان باشد. هدف شما هر چیزی می‌تواند باشد و الزاماً نباید مولتی میلیونر شدن باشد. شاید هدف شما این باشد که غذای خوب یا جای خوابی برای خودتان تهیه کنید یا شغل مناسبی پیدا کنید یا آرامش برای خودتان و همسرتان فراهم کنید یا این که به فرد بهتری تبدیل شوید.

پس لازم است اقدامی انجام دهید. پس، از هر کاری مثل غرق شدن در فضای مجازی که فکر می‌کنید می‌تواند  شما را لحظه‌ای یا ساعتی از مشکلاتتان دور کند، پرهیز کنید و با خودتان رو راست باشید. یعنی با خودتان بگویید «زندگی من این است و باید این اقدام را نیز انجام دهم. باید به سراغ شغل مورد نظرم بروم. حتی اگر دستمزد کمی هم به من می‌دهند فعلاً سر کار بروم.

می‌دانم این مبلغ به اندازه‌ای نیست که زندگی من را عوض کند، ولی فعلاً باید بروم این مبلغ را به دست بیاورم تا بعداً بتوانم در قدم بعدی آن را بهتر کنم یا اولین قسط بدهی خود را بدهم». پس شما به یک اقدام نیاز دارید که هر چند کوچک باشد باید آن را انجام بدهید. هر چند در نگاه اول ممکن است تصور کنید که هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت.

چرا باید تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟

اگر تجربه‌ای شبیه این دارید، حتماً با ما در میان بگذارید. برای یک بار هم که شده 10 یا 20 دقیقه وقت بگذارید و حداقل در 10 خط تجربه خود را توضیح بدهید. شرایط سخت‌تان در گذشته چه بوده و اگر الان وجود دارد، چه هست و این که چه راهکاری برای آن دارید و اقدامی که باید برای آن انجام دهید دقیقاً چه چیزی است.

مطمئناً شش ماه دیگر افراد زیادی هستند که به همین مطلب مراجعه خواهند کرد، کامنت خودشان را می‌خوانند و مجدداً کامنت دیگری می‌گذارند و می گویند: «آقای عزت خواه، من قبلاً ورشکسته بودم، یا در روابط خود مشکل داشتم، مشکل خود را نوشتیم و قبول کردیم و اقداماتی که لازم بود را برای آن انجام دادیم و حالا در این مرحله هستیم».

قطعاً نوشتن چنین نظراتی بسیار زیبا خواهد بود. لطفاً بعد از خواندن این مطلب، 10 یا 15 دقیقه وقت بگذارید و برای ما به طور کامل تجربه خودتان را توضیح بدهید.

 

چگونه با فروشندگی در آمازون درآمد کسب کنیم؟

 

واقعاً دانستن تجربه دیگران لذت‌بخش است. حداقل کار این است که از طریق کامنت با استاد عزت خواه صحبت می‌کنید. ایشان زمانی که ویدئوها را می‌سازند که البته کار ساده‌ای هم نیست، تک تک احساسات شما را درک می‌کنند. استاد عزت خواه با توجه به مشغله کاری که دارند، وقت زیادی را صرف ساختن ویدئوها می‌کنند ولی می‌دانند این کار بر کسانی که نیاز به شنیدن این حرف یا دیدن ویدئو دارد، تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

با به اشتراک گذاشتن تجربه‌های خود، شاید بتوانید به یک نفر دیگر کمک کنید. دنیا همین طور تغییر می‌کند. یعنی باید ابتدا از خودمان شروع کنیم و بعد تجربه‌های خودمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم. شاید بسیاری از ما فقط به یک تلنگر نیاز داشته باشیم تا آن تغییر بزرگ زندگی خود را پیدا کنیم. منتظر نظرات شما هستیم.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

قسمت اول مصاحبه را در مقاله کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/enter-life-with-success-key
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط