موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

توضیحات کوتاه :
یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در مسیر موفقیت به آنچه خواستار آن هستند، دست نیابند این است که سریع ناامید می‌شوند. شما باید یاد بگیرید چگونه ناامیدی را ناامید کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 5.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

شما در طول زندگی ممکن است تصمیم بگیرید که یک کار بزرگ را شروع کنید و زمانی که در این مسیر به جایی که خواستار آن هستید، نمی‌رسید ناامید می‌شوید. این حالت برای اکثر افراد به صورت پیش فرض اتفاق می‌افتد. ولی باید بدانید تمام انسان‌ها زمانی که چالش بزرگی را شروع می‌کنند مسلماً در این مسیر زمان‌هایی وجود دارد که آنها به آن چیزی که می‌خواهند، نمی‌رسند. پس این اتفاق برای همه پیش می‌آید ولی این که واکنش شما نسبت به این اتفاق چگونه باشد، موضوع و نکته اصلی است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه با ناامیدی مبارزه کنیم؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در مسیر موفقیت به آنچه خواستار آن هستند، دست نیابند این است که سریع ناامید می‌شوند. طبیعی است، زمانی که شما کار جدیدی که قبلاً انجام نداده‌اید را شروع می‌کنید و در آن کار موفق نمی‌شوید ناامید و ناراحت گردید. ولی نکته حائز اهمیت این است که شما یاد بگیرید چگونه ناامیدی را ناامید کنید. بعضی از افراد آنقدر ناامید می‌شوند که از انجام دوباره آن کار دست می‌کشند و دیگر ادامه نمی‌دهند ولی بعضی از افراد هم هستندکه چند روز صبر می‌کنند، از کار دست می‌کشند و دوباره شروع می‌کنند.

 

ذهنیت یک کارآفرین را بسازیم

 

چرا ناامید می شویم و چه چیزی از ناامیدی می آموزید

شما در طول زندگی ممکن است تصمیم بگیرید که یک کار بزرگ را شروع کنید و زمانی که در این مسیر به جایی که خواستار آن هستید، نمی‌رسید ناامید می‌شوید. این حالت برای اکثر افراد به صورت پیش فرض اتفاق می‌افتد. ولی باید بدانید تمام انسان‌ها زمانی که چالش بزرگی را شروع می‌کنند مسلماً در این مسیر زمان‌هایی وجود دارد که آنها به آن چیزی که می‌خواهند، نمی‌رسند. پس این اتفاق برای همه پیش می‌آید ولی این که واکنش شما نسبت به این اتفاق چگونه باشد، موضوع و نکته اصلی است.

 

چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

 

باورهای اشتباه چگونه به شما آسیب می‌زنند؟

تمام این ناامیدی‌هایی که تجربه می‌کنید، باورهای شما را می‌سازند. یعنی اگر پس از ناامیدی از ادامه مسیر دست بکشید و با خود تکرار کنید که نمی‌توانید آن کار را انجام بدهید در واقع در حال باورسازی در درون خود هستید و این اقدام باعث می‌شود زمانی که دوباره به سراغ آن کار می‌روید، ذهن شما به شما یادآوری کند که در چندین بار قبل هم نتوانسید این کار را انجام دهید و این باوری است که خود شما از قبل در ذهن خود ساختید. پس طرز نگرش و عکس‌العمل شما نسبت به موضوع ناامیدی بسیار مهم است. هر چالش جدیدی را که شروع می‌کنید مسلماً احتمالاتی وجود دارند که شما نتوانید موفق شوید. ولی این دلیل نمی‌شود که شما آن کار و مسیری را که برای موفقیت خود انتخاب نمودید، رها کنید. برای مثال یک بازیگر برای آنکه بتواند دیده شود و فیلمش فروش بالایی داشته باشد وارد این کار شده است و ممکن است بعضی مواقع در این مسیر به هدف خود نرسد ولی این دلیل نمی‌شود که کار و شغل خود را کنار بگذارد، تنها باید دید خود را تغییر بدهد.

 

مقاله پیشنهادی: 9 باور محدود کننده که مانع دست یابی به موفقیت می شوند

چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

 

مدیر توقعات خود باشید

بعضی از افراد ممکن است به شما بگویند راه‌حل این مشکل این است که شما سطح انتظار خود را در کاری که شروع کردید، کاهش دهید و مثلاً اگر به سطح 100 در آن کار فکر می‌کردید اکنون آن را به سطح 30 کاهش دهید. این باعث می‌شود اگر به سطح 20 هم در آن زمینه برسید خوشحال و راضی گردید. در کل آنها به شما می‌گویند که انتظار خود را از زندگی کم کنید. ولی این که شما انتظار خود را از زندگی کم کنید تا زودتر به اهداف و رویاهایتان برسید، اصلاً نگرش درستی نمی‌باشد. زیرا زمانی که شما هدف و رویای بزرگی در ذهن نداشته باشید درست مثل این است که در زندگی هیچ چیزی ندارید! اما مشکل اینجا است که احتمالاً اکثر شما در ابتدای هر کار به دنبال یک نسخه کامل از آن هستید تا بتوانید به این وسیله آن کار را بدون هیچ مشکلی انجام بدهید.

بهترین خودتان باشید

ولی بهتر است بدانید این که همه چیز کامل و درست باشد یک توهم است. همیشه به دنبال آن باشید، در مسیری که قدم گذاشته‌اید بهتر گردید و بدانید که بهترینی وجود ندارد. زیرا اگر خود شما همان کار را امروز انجام بدهید مطمئن باشید که آن را بهتر و کامل‌تر از دیروز انجام خواهید داد. پس آن نقطه کاملی که دیروز تعریف کردید دیگر امروز وجود ندارد چون امروز می‌توانید بهتر از دیروز باشید. برای مثال، اگر شما لیستی از اهدافتان برای 6 ماه دیگر بنویسید زمانی که 3 ماه بعد از نوشتن آنها به سراغ آنها می‌روید مطمئن باشید اهدافتان تغییر کرده و بهتر شده‌اند. بنابراین هیچ‌گونه بهترینی وجو ندارد و شما باید به این شیوه نگرش برسید که همه چیز را یک پروسه کامل شدن در مسیر موفقیت بدانید. حتی بزرگترین دانشمندان دنیا هم زمانی که یک تئوری را بیان می‌کنند ممکن است مدتی بعد آن را تغییر دهند و کامل نمایند. اکنون یک سؤال کلیدی از خود بپرسید. آخرین باری که ناامید شدید چه دستاوردی از این ناامیدی به دست آوردید؟

 

مقاله پیشنهادی: کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

 

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

گاهی افراد خودشان را در ترازوی قیاس با دیگران قرار می‌دهند. نتایجی که حاصل می‌شود چیزی جز یأس و ناامیدی نخواهد بود. هر کس باید به اندازه توانایی و استعدادی که دارد از خودش توقع داشته باشد. به طور مثال، شاید فردی انتظار داشته باشد بهترین رتبه علمی را به دست بیاورد. اما به این نکته توجه نمی‌کند که او به لحاظ فنی می‌تواند عملکرد قویتری نسبت به دوستانش داشته باشد. همین مقایسه نادرست باعث می شود در ادامه مسیرش تلاش و پشتکار کمتری داشته باشد. افراد بسیاری هم خودشان را در ترازوی مالی و اقتصادی با اطرافیان و آشنایان قرار می‌دهند و احساس می‌کنند از موقعیت خوبی برخوردار نیستند. بنابراین همواره به جای مقایسه کردن شرایط خودتان با دیگران به این فکر کنید که آیا از همه پتانسیل و توانایی خود استفاده کرده‌اید؟ تنها در صورتی که هنگام مقایسه با خودتان احساس ضعف کردید باید به دنبال راهکاری برای آن باشید. با افزایش یادگیری و مهارت می‌توانید به بالاترین سطح از توانایی‌هایتان برسید و ناامیدی را شکست دهید.

 

چگونه ناامیدی را ناامید کنیم؟

 

راز موفقیت چیست؟

تنها راز موفقیت یادگیری می‌باشد. شما باید یادبگیرید که در زمان حال زندگی کنید و هر دستاوردی را که در زندگی به دست می‌آورید، ارزیابی نمایید تا نسبت به نکات مثبت آنها آگاه شوید و از قسمت‌هایی که نتیجه ضعیفی داشتید درس بگیرید چرا که پیشرفت فقط در مسیر یادگیری حاصل می‌شود. آن چیزی که شما را هر روز موفق‌تر می‌کند این است که قدرت یادگیری خود را تقویت کنید، اشتباهات و نتایج ضعیف خود را بررسی کنید تا بفهمید که چرا آن‌ها اتفاق افتاده‌اند و بتوانید آنها را برطرف کرده و بهتر از دیروز اقدام نمایید. هیچ‌گاه افسوس چیزهایی که از دست داده‌اید را نخورید، به فکر این باشید که چه چیزهایی را می‌توانید به دست آورید ولی نشسته‌اید و به باخته‌های خود فکر می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

چگونه با ناامیدی مبارزه کنیم؟

 

روش برخورد با مشکلات

ذهن ناخودآگاه شما تشخیص نمی‌دهد که چه چیزی خوب یا بد است و گمان می‌کند هر چیزی را که شما روی آن متمرکز شده‌اید، باید گسترش دهد. پس دقت داشته باشید که روی چه مسائلی متمرکز می‌شوید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید که روی دستاوردهای خود متمرکز گردید. خیلی از کمپانی‌های بزرگ جهان به این دلیل پیشرفت کردند که در مسیر خود با یک سری مشکلات مواجه شدند، مشکلات را بررسی کرده و آنها را به ایده تبدیل نمودند. پس کمی به مشکلات روی خوش نشان دهید به جای اینکه همیشه از آنها ناامید بشوید. زمانی که در کاری یک مشکل به وجود می‌آید، مسلماً به دنبال آن ایده‌ای هم ایجاد می‌گردد. مهم نگرش و دیدگاه شما است که بتوانید آنها را بهتر ببینید، مدیریت کنید و بسازید.

امیدواریم از نکات گفته شده بهره‌مند شوید و آنها را در زندگی خود به کار بگیرید تا بتوانید هر روز موفق‌تر شوید و ناامیدی را ناامید کنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-disappoint-our-disappointment
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رضا گفته:
۰ | ۰

اگر منفی باشی نا امیدی بر تو غلبه میکند

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما رضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط