مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

حفظ قدرت اراده برای رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
 اگر تمایل دارید به اهدافتان برسید باید تلاش و پشتکار داشته باشید. برخی در گذر زمان انگیزه‌شان را از دست می‌دهند و دوست دارند بدانند چگونه می‌توان قدرت اراده را تا رسیدن به موفقیت حفظ نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
حفظ قدرت اراده برای رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای محقق نمودن اهداف باید از اراده ای قوی برخوردار باشید و در طول مسیر انگیزه خود را حفظ نمایید. در این مقاله نکاتی را بیان می کنیم که می تواند به شما در بالا بردن اراده در مسیر موفقیت کمک نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

حفظ و تقویت انگیزه برای موفق شدن

لازمه موفقیت سخت‌کوشی است و اگر شما تمایل دارید به اهدافتان برسید باید تلاش کنید و پشتکار داشته باشید. اما ایجاد انگیزه و حفظ قدرت اراده کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

برخی افراد در گذر زمان انگیزه‌شان را از دست می‌دهند و دوست دارند بدانند چگونه می‌توان قدرت اراده را تا رسیدن به موفقیت حفظ نمود. شما قصد انجام دادن چه کاری را دارید؟ آیا می‌خواهید کتابی بنویسید، یک بیزینس شخصی را راه اندازی کنید یا برای بهبود سلامتی‌تان گام بردارید؟

به هر حال در هر یک از این موارد، باید ابتدا انگیزه داشته باشید و سپس قدرت اراده خود را در پیمودن این مسیر حفظ کنید. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود به شما کمک خواهندکرد در یک بازه زمانی طولانی انگیزه‌تان را حفظ کنید، با پشتکار، علاقه و سخت‌کوشی تا رسیدن به هدف مسیرتان را ادامه دهید.

 

چگونه درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

1. بر نکات مثبت تمرکز کنید

هیچ کسی خودش را برای هدفی که اهمیتی برایش ندارد، آماده نمی‌کند و برای انجام دادن آن به دنبال انگیزه نمی‌گردد. بنابراین پیش از هرگونه تلاش، لیستی از اثرات مثبتی که هدف بر شما خواهد داشت، تهیه کنید.

در صورتی که بیزینسی را راه اندازی می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه این شرکت می‌تواند موجب صرفه جویی در زمان و هزینه برای مشتری شود.

اگر قصد نوشتن یک کتاب را دارید، به افرادی که کتاب شما را در آینده می‌خوانند توجه داشته باشید، درس‌هایی که کتاب شما برای آنها خواهد داشت و اینکه این افراد چگونه از این درس‌ها برای پیشرفت زندگی و جهان اطرافشان بهره خواهند برد.

اگر به دنبال سلامتی بهتر هستید، تصور کنید که چگونه می‌توانید زندگی طولانی‌تری داشته باشید، چگونه می‌توانید از زندگی‌تان لذت بیشتری ببرید، چگونه باید به این مهم دست پیدا کنید و زمان بیشتری را با خانواده‌تان سپری کنید.

لیست کردن اثرات مثبتی که رسیدن به هدف برای شما ایجاد می‌کند، به دو طریق موجب ایجاد انگیزه برای شما خواهد شد:

  • با تمرکز بر نکات مثبت، روحیه بهتری خواهید داشت

نخست به واسطه ایجاد روحیه بهتر، از فاکتورهای روانشناسی و احساسی که موجب به تأخیر انداختن کارها خواهد شد، دوری می‌کنید. هر گاه احساس بهتری داشته باشید برای انجام کارهای بیشتر ترغیب خواهید شد.

به ویژه زمانی که احساسات شما با کار مرتبط باشد. هر چه بیشتر به نتایج مثبت فکر کنید، بهره‌وری و کارآمدی شما نیز بیشتر خواهد شد.

  • لیست کردن نکات مثبت، نشانگر راهی برای موفقیت است

با لیست کردن نکات مثبت، مسیر کلی موفقیت به شما نشان داده خواهد شد. در صورتی که چشم انداز مبهمی از هدف‌هایی که برای خودتان تعیین کرده‌اید داشته باشید، به راحتی از آنها چشم پوشی خواهید کرد اما در صورتی که بدانید چگونه تلاش‌های شما موجب بهبود و پیشرفت زندگی خودتان و دیگران خواهد شد، اهمیت ارزش آنها را نیز درنظر خواهید گرفت. بنابراین هم به خاطر خودتان و به خاطر افرادی که دوستشان دارید حرکت رو به جلو را ادامه خواهید داد.

 

حفظ قدرت اراده

 

2. اهدافتان را تعیین و سازماندهی کنید

مهم نیست چه قدر در مورد اهدافی که تعین کرده‌اید مثبت نگر هستید اما در صورتی که در میان انبوهی از هدف‌ها محبوس شده‌اید، لیستی از تمام چیزهایی که می‌خواهید به آنها برسید تهیه کنید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که به احتمال زیاد بسیاری از این موارد به یکدیگر مرتبط هستند و با رسیدن به هر کدام از آنها یک قدم به هدف اصلی نزدیکتر خواهید شد. بنابراین می‌توانید دو یا چند مورد مرتبط را در قالب یک هدف واحد بنویسید.

با انجام این کار تعداد کلی خواسته‌های شما کمتر می‌شود و استرس کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

3. اهدافتان را به ترتیب اهمیت و اولویت درنظر بگیرید

زمانی که لیست اهداف شما کاملاً  یکپارچه و منسجم شد، جایگاه هر کدام را با توجه به اولویت مشخص کنید. از این طریق متوجه خواهید شد باید کدام یک را در مرحله اول به انجام برسانید و کدام موارد را می‌توانید به تعویق بیندازید.

در این صورت به خاطر انجام دادن حجم انبوهی از کارها به یک باره احساس خستگی نخواهید داشت. پس از اولویت بندی اهداف، به اهدافی که در انتهای لیست نوشته‌اید نگاهی بیندازید. در مورد حذف برخی از آنها کمی تأمل کنید به ویژه اگر به اندازه سایر موارد اهمیت ندارند.

با حذف موارد اضافه شما می‌توانید زمان و انرژی را صرف اهداف مهم و کارهای موثرتر نمایید. تصور نکنید لیست ابتدایی شما یک لیست قطعی است و نمی‌توانید تغییری در آن لحاظ کنید.

هر زمان که لازم باشد می‌توانید به سراغ این لیست بروید و بر حسب شرایط، تغییراتی را در آنها ایجاد کنید. تهیه این لیست به شما کمک می‌کند مسیر کلی را بدانید و به طور سیستماتیک آنها را انجام دهید.

 

مقاله پیشنهادی: راه های باور نکردنی دست یابی به اهداف شخصی

 رسیدن به هدف

 

4. آیا ایجاد انگیزه شخصی است؟

در پایان باید به یاد داشته باشید که انگیزه منحصر به یک فرد نیست. حتی اگر اهدافی که تعیین کرده‌اید مخصوص شما هستند بر دیگران نیز اثر گذار خواهند بود. بنابراین باید افراد دیگری را که به شما کمک می‌کنند به لیست خودتان اضافه کنید.

خانواده و اطرفیان شما تمایل دارند شما بهترین عملکرد را داشته باشید اما به احتمال زیاد اگر شما سالم‌تر، ثروتمندتر و موفق‌تر باشید آنها نیز از این موارد منتفع خواهند شد.

بنابراین به نزدیکترین افراد خانواده‌تان اجازه دهید از هدف و مسیر انتخابی شما اگاهی داشته باشند و اگر از مسیرتان منحرف شدید اجازه دخالت به آنها بدهید. اگر اهداف شما به حوزه کاری و شغلی‌تان مرتبط است، قطعاً بر همکارانتان اثر گذار خواهد بود.

به آنها توضیح دهید که چه نقشی در موفقیت شما دارند، از آنها کمک و حمایتشان را بخواهید و در عوض برای به دست آوردن هدفهایشان به آنها کمک کنید.

 

حفظ قدرت اراده برای رسیدن به هدف

 

5. به نتیجه فکر کنید و برای موفقیت‌های کوچک جشن بگیرید

گاهی بد نیست از پایان کار یک تصویر‌سازی داشته باشید. خودتان را در همان حالتی که تصور کنید که به خواسته‌ها و ایده‌آل‌هایتان دست‌یافته‌اید. چه رویای شیرینی است زمانی که در این شرایط قرار بگیرید.

مطمئناً با این تصویر لذت بخشی که در ذهن ساخته‌اید انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر خواهید یافت. فراموش نکنید که حتی موفقیت‌های هرچند ناچیز را باید مهم بدانید و برای آنها نیز جشن بگیرید. هر پله صعود به منزله نزدیک‌تر شدن به هدف است.

6. اهداف هوشمندانه داشته باشید

از هدف‌هایی که دارید استفاده هوشمندانه داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید از هدف‌هایی که دارید برای نزدیک‌تر شدن به دوستانتان بهره ببرید. اگر می‌خواهید شرایط سلامت جسمی شما بهبود پیدا کند از یک دوست بخواهید همراه شما به ورزش بیاید.

اگر در حال راه اندازی یک بیزینس هستید از تجارب دوستی که در این زمینه فعالیت داشته است استفاده کنید. همراه و دوستانی که در طول مسیر می‌یابید، منبع انگیزه‌ای پایدار و با ثبات برای شما هستند.

تا زمانی که اعتمادی دو طرفه میان شما وجود داشته باشد، شما را به سمت رسیدن به هدف، حتی اهداف سخت و غیر قابل باور تشویق خواهند کرد.

 

چگونه با فروش در آمازون کسب درآمد داشته باشیم؟

 

یکی دیگر از راه‌های ایجاد انگیزه که البته مورد علاقه افراد بسیاری قرار گرفته است، خواندن و مرور مطالب و نقل قول‌های انگیزشی افراد موفق می‌باشد. حرف درستی که در زمان درستی ارائه شود می‌تواند موجب چشم اندازی جدید شود و شما را برای انجام کارهایی که دیگران قبل از شما انجام داده‌اند و در آنها عملکرد موفقی داشته‌اند تشویق کند.

بزرگ‌ترین مانعی که هم اکنون همانند سدی میان شما و هدفتان قرار گرفته است، چیست؟ هرگز از تلاش کردن نترسید زیرا تلاش مقدمه موفقیت است و شما این پتانسیل را دارید که موفقیت را جشن بگیرید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/maintain-willpower-to-achive-goals
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط