تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

11 نکته برای حفظ نگرش مثبت

توضیحات کوتاه :
اگر در زندگی خود به دنبال رسیدن به خواسته هایتان هستید، لازم است نگرش مثبت را در خود حفظ کنید. در اکثر منابعی که در زمینه موفقیت منتشر شده است، بارها به قدرت نگرش مثبت و اهمیت آن اشاره شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
11 نکته برای حفظ نگرش مثبت

 

خلاصه ای از مقاله

نگرش، نوع نگاه انسان به زندگی است. برخی از افراد نگرش مثبتی به زندگی دارند و برخی دیگر با دید منفی به مسایل زندگی نگاه می کنند. راهکارهایی برای تغییر نگرش وجود دارد که در این مقاله به 11 مورد آن اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نکاتی برای حفظ نگرش مثبت در زندگی

اگر در زندگی خود به دنبال رسیدن به خواسته هایتان هستید، لازم است نگرش مثبت را در خود حفظ کنید. در بیشتر کتاب‌ها و منابعی که در زمینه موفقیت منتشر شده است، بارها به قدرت نگرش مثبت و اهمیت آن اشاره شده است. در این مقاله، قصد داریم 11 نکته جهت حفظ نگرش مثبت در زندگی را بررسی کنیم.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

1. خود شما واقعیت وجودیتان را مشخص می‌کنید

توجه به این نکته ضروری است که نحوه واکنش شما به جهان خارج، تعیین کننده واقعیت شما است. به عبارت دیگر، در مواجهه با هر اتفاقی، خودتان انتخاب می‌کنید که آن را یک تجربه مثبت قلمداد کنید یا منفی و بر همان اساس واکنش نشان دهید. مثلاً از دست دادن شغل، بسته به نگاه شما می‌تواند یک فاجعه یا فرصتی برای رشد و ارتقاء باشد. بنابراین خود شما مفهوم یک اتفاق را برای خودتان تعیین می‌کنید.

2. روزتان را با قدرت شروع کنید

بیشتر افراد، صبح‌ها با اکراه از تختخواب بیرون می‌آیند. همین شرایط باعث رقم خوردن روز ناخوشایندی برای آن‌ها می‌شود. افراد مثبت اندیش، پس از بیدار شدن از خواب، درباره محاسن زندگی فکر می‌کنند و با خودشان تصمیم می‌گیرند که روز شادی را سپری کنند. اگر به دنبال شروع یک روز پرانرژی هستید، می‌توانید زمانی را صرف خواندن یا گوش دادن به مطالب انگیزشی کنید. این زمان می‌تواند بسته به زمانی که در اختیار دارید، از 15 دقیقه تا 1 ساعت به طول بینجامد. 

 

مثبت اندیشی

 

3. ورزش کردن داروی طبیعی سلامتی

انجام حرکات ورزشی، یکی از راه‌هایی است که به حفظ نگرش مثبت در شما کمک می‌کند. علت این مسأله ترشح مواد مفید از مغز و وارد شدن آن به جریان خون است. علاوه بر فکر کردن به جنبه‌های مثبت زندگی، انجام حرکات ورزشی هم می‌تواند به شما در شروع یک روز فوق العاده کمک کند. برای ورزش کردن لازم نیست حتماً هزینه کنید و به باشگاه بروید.

شما می‌توانید صرفاً با پوشیدن لباس و کفش مناسب، صبح‌ها 20 دقیقه پیاده روی کنید و همزمان به فایل‌های انگیزشی صوتی گوش کنید. پیاده روی از جمله ورزش‌هایی است که به افزایش گردش خون در بدن کمک می‌کند و اکسیژن لازم برای عملکرد اندام‌های مختلف بدن را فراهم می‌کند.

4. از کتاب‌ها و فایل‌های انگیزشی غافل نشوید

برای تهیه این کتاب‌ها و فایل‌ها لازم نیست حتماً آنها را بخرید بلکه می‌توانید از کسانی که در حال کار بر روی افکار و رویاهای خود هستند امانت بگیرید. شما می‌توانید از این افراد درباره احساسات و تجربیات مثبتی که در این زمینه داشته‌اند و راهی که آنها را به زندگی دلخواهشان رسانده است اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

همچنین می‌توانید هنگام صبح یا در زمان ورزش کردن، غذا خوردن، در مسیر رفتن به سر کار، هنگام آشپزی، تمیز کردن خانه و غیره به این فایل‌ها گوش کنید یا آنها را تماشا کنید. فراموش نکنید که از هر زمانی می‌توانید برای بالابردن سطح نگرش مثبت در خود استفاده کنید.

5. زبان شما بیانگر افکار شما است

زبان و فکر شما ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. در واقع نوع کلام شما نشان می‌دهد که چه افکاری در سر دارید. به همین خاطر با کمی تغییر در زبان خود می‌توانید شیوه فکر کردن و عمل خود را تغییر دهید. وقتی کسی حال شما را می‌پرسد، آیا در جواب او می گویید: «خوبم»؟ یا می گوئید: «بد نیستم؟».

توجه داشته باشید کلماتی که به کار می‌برید، اطلاعاتی را درباره شما به خودتان و دیگران می‌دهد. زمانی که در جواب احوالپرسی دیگران از کلماتی مثل عالی، بی‌نظیر و مشابه آنها استفاده می‌کنید، نه تنها زیبایی زندگی را به خودتان یادآوری می‌کنید بلکه باعث شگفتی و حال خوب افرادی می‌شوید که با شما صحبت می‌کنند.

 

 نگرش مثبت

 

6. با افراد مثبت اندیش معاشرت کنید

حتماً شنیده‌اید که سلامتی، درآمد و سبک زندگی شما تحت تأثیر 5 نفری است که بیشترین زمان خود را با آن‌ها می‌گذرانید. بنابراین اگر بخواهید اندام متناسبی داشته باشید، با افرادی که در زمینه بدن‌سازی فعالیت می‌کنند، معاشرت کنید.

یا اگر می‌خواهید بیزینس جدیدی را راه اندازی کنید، با کسانی که در زمینه کسب و کار تجربه دارند، رفت و آمد کنید. به همین ترتیب اگر می‌خواهید نگرش مثبت را در خودتان تقویت کنید، لازم است با افراد مثبت اندیش نشست و برخاست کنید.

7. دیگران را به خاطر موفقیت‌هایشان تحسین کنید

وقتی دیگران را به خاطر درست انجام دادن کاری تحسین می‌کنید، به ایجاد حس رضایت در آنها کمک می‌کنید. همین امر سبب به وجود آمدن زنجیره‌ای از واکنش‌های مثبت می‌شود. خود شما هم وقتی مورد تمجید دیگران قرار می‌گیرید، احساس خوبی پیدا می‌کنید. بنابراین اگر می‌خواهید از دیگران انرژی مثبت دریافت کنید لازم است خودتان هم آنها را تحسین کنید و منتظر اتفاقات خوشایند بعد از آن باشید.

8. افکار منفی باعث ایجاد نگرش منفی در شما می‌شوند

نگرش و ذهنیت شما، رابطه مستقیمی با اطلاعات وارد شده به مغزتان دارد. بنابراین اگر در طول روز، خود را در معرض خبرهای منفی قرار دهید، بی‌شک احساس منفی به شما دست خواهد داد. بیشتر رسانه‌ها از جمله روزنامه‌ها و تلویزیون، خواسته یا ناخواسته به اشاعه افکار منفی در جامعه کمک کرده‌اند. بنابراین اگر خود را مدتی  از رسانه‌ها و افراد منفی‌باف دور نگه دارید، حفظ نگرش مثبت در شما بسیار راحت‌تر خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام موثر برای رهایی از افکار منفی

11 نکته برای حفظ نگرش مثبت

 

9. مسیر افکار منفی را مسدود کنید

وقتی تصمیم می‌گیرید مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید، ناخود آگاه افکار منفی به ذهن شما هجوم می‌آورند. این مسأله به ویژه در ابتدای کار بیشتر است اما با تمرین راهکارهایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم می‌توانید شدت آنها را کاهش دهید.

وقتی متوجه شدید که افکار منفی به سراغ شما می‌آیند، می‌توانید با زمزمه کردن ترانه‌ای شاد، ذهن خود را از فکر کردن به مسائل ناراحت کننده باز دارید. به این ترتیب بعد از گذشت مدتی متوجه می‌شوید که اصلاً در حال فکر کردن به آنها نیستید.

10. شکرگزار باشید

در طول یک روز، اتفاقات مثبت زیادی برای ما می افتد اما در بیشتر مواقع، آن‌ها را نادیده می‌گیریم و در عوض به افکار منفی اجازه می‌دهیم که فکر ما را به خودشان مشغول کنند. شکرگزاری از جمله کارهایی است که می‌تواند با یادآوری داشته‌هایتان، به حفظ نگرش مثبت در شما کمک کند.

برای این منظور می‌توانید دفتری تهیه کنید و در طول روز یا هر شب، داشته‌های مثبت خود را در آن بنویسید. داشتن سقفی بالای سر و غذایی برای خوردن، خود دو مورد برای شکرگزاری هستند که بخش بزرگی از جمعیت جهان، روزانه با آن درگیر هستند. پس هزاران مورد در زندگی شما وجود دارد که می‌توانید به خاطر آنها شکرگزار باشید.

11. باتری ذهنتان را شارژ کنید

یکی از کلیدهای حفظ نگرش مثبت این است که  زمان‌های آزاد خود، مثلاً چند ساعت در روزهای پایان هفته را صرف خواندن کتاب‌های مثبت اندیشی کنید یا چند هفته‌ای به مسافرت بروید. اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید به مسافرت بروید، می‌توانید به مسافرت خانگی بروید. به این معنی که ارتباط خود را با دنیای بیرون قطع کنید، مثلاً تلفن همراهتان را برای مدتی خاموش کنید و زمانتان را صرف انجام کارهایی کنید که واقعاً دوست دارید.

 

چگونه از اینترنت درآمد دلاری کسب کنیم؟

 

در این مقاله، به 11 نکته‌ای که می‌تواند به حفظ نگرش مثبت شما کمک ‌کند اشاره کردیم. این نکات زمانی کاربردی هستند که بتوانید آنها را در زندگی شخصی خود به کار گیرید. بنابراین، می‌توانید از راحت‌ترین نکته یا موردی که بیش از همه دوست دارید شروع و آن را از همین امروز وارد زندگی خود کنید. بعد از آن با گذشت زمان، می‌توانید سایر نکات را به کار بگیرید و شاهد افزایش مثبت اندیشی در زندگی خود باشید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر فروش تخصصی در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/maintain-positive-attitude
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط