موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکات طلایی برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار - عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
حفظ انرژی و انگیزه برای بازدهی کارها لازم می باشد مخصوصا حفظ انگیزه در محیط کار. انسان ذخیره بی پایانی از انرژی ندارد. شما مانند یک باتری هستید که باید در طول روز دوباره شارژ شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نکات طلایی برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار - عزت خواه دات کام

 

خلاصه‌ای از مقاله:

نکات طلایی برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار چیست؟ حفظ انرژی و انگیزه در محل کار یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کامندان است. این مشکل به ویژه زمانی که به وظایف و پروژه‌های محول شده علاقه نداشته باشیم جدی‌تر می‌شود. در این مقاله، راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند سطح انرژی و انگیزه خود را افزایش داده و در نتیجه کارایی خود را بهبود دهید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

راهکارهای حفظ انرژی کارمندان در محیط کار 

به طور منظم استراحت کنید

حفظ انرژی و انگیزه برای بازدهی کارها لازم می باشد مخصوصا حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار. انسان ذخیره بی پایانی از انرژی ندارد. شما مانند یک باتری هستید که باید در طول روز دوباره شارژ شود.

بسیاری از مردم دو ساعت پس از بیدار شدن، به بالاترین سطح انرژی خود می‌رسند و این سطح انرژی به مدت تقریباً سه ساعت دوام دارد. پس از این مدت، سطح انرژی افت می‌کند به ویژه پس از زمان ناهار.

مطمئناً شما هم در زمان بعد از ظهر دچار افت انرژی شده‌اید. این زمانی است که اکثر مردم با مصرف کافئین یا شکر سعی می‌کنند سطح انرژی خود را افزایش دهند که کار سالمی نیست.

اما یک راه سالمتر نیز وجود دارد. با در نظر گرفتن زمان‌های استراحت کوتاه در میانه انجام کار، می‌توانید سطح انرژی خود را ثابت نگه دارید. همچنین با این کار از مصرف خوراکی‌های غیرسالم جلوگیری می‌کنید.

زمان استراحت خود را برای مواقعی تنظیم کنید که سطح انرژی شما به طور معمول کاهش می‌یابد. می‌توانید یک پیاده روی کوتاه یا یک میان وعده سالم داشته باشید. به مدت ده دقیقه استراحت کنید، تنفس عمیق داشته باشید و سپس دوباره کار خود را از سر بگیرید. 

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

در صورت نیاز از دیگران کمک بگیرید

یکی دیگر از راههای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار، کمک گرفتن از دیگران است. شما ممکن است مهارتهای زیادی داشته باشید اما نمی‌توانید همه کارها را همزمان انجام دهید.

بقیه افراد هم مهارتهایی دارند که می‌تواند به شما کمک کند پروژه‌های بیشتری را به اتمام برسانید و تلاش‌های خود را کارآمدتر سازید.

به ویژه زمانی که احساس خستگی مفرط دارید یا وظایف زیادی بر عهده شما گذاشته شده‌اند، باید از کمک دیگران استفاده کنید. نکته جالب در مورد کمک گرفتن این است که بسیاری از افراد دوست دارند وقتی موقعیت مناسب باشد به دیگران کمک کنند.

این افراد وقتی به دیگران کمک می‌کنند ، انرژی می‌گیرند و شما نیز از اینکه مجبور نیستید همه کارها را خودتان انجام دهید انرژی می‌گیرید و به این صورت انگیزه و انرژی در محیط کار حفظ می شود.

 

مقاله پیشنهادی: 16 مهارت تکمیلی که به موفقیت شغلی شما کمک می‌کند

حفظ انرژی  و انگیزه در محیط کار

 

ماهیت کارها را تغییر دهید

برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار، ماهیت کارها را تغییر دهید. تصور کنید شما کارفرمایی هستید که در فواصل منظم باید در مورد عملکرد کارمندان خود با آنها صحبت کنید و به آنها گزارش دهید. شما این کار را دوست ندارید و دائم از آن طفره می‌روید.

مسلماً این طفره رفتن اثر خوبی بر عملکرد شما و کارمندانتان ندارد. کاری که شما در این حالت می‌توانید انجام دهید این است که موضوع را به طور کامل عوض کنید و از کارمندان خود بخواهید که بر اساس دستورالعمل‌های شما یک برنامه کاری برای 12 ماه آینده تنظیم کنند.

با این کار می‌توانید کارمندان خود را در این روند شریک کنید و به آنها انگیزه و هیجان دهید. اگر شما وظیفه یا پروژه‌ای دارید که برای شما دردسر ایجاد می‌کند، یا تمایلی به انجام آن ندارید، می‌توانید یک راه جدید برای انجام آن پیدا کنید.

ممکن است مجبور شوید چندین راه را امتحان کنید تا یک راه حل خوب را پیدا کنید اما اگر راهی برای لذت بردن از کاری پیدا کنید که به آن علاقه ندارید، می‌توانید رضایت بیشتری را تجربه کنید و در نتیجه به اطرافیان خود بیشتر کمک نمایید و به این نحو، انگیزه خود و کارکنان را در محیط کار حفظ کنید.

 

مقاله پیشنهادی: بهبود عملکرد در محیط کار با 6 گام ساده

حفظ انگیزه در محیط کار

 

توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید

یکی از مهمترین موارد لازم برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار و انجام کارهایی که دوست دارید و به رضایت کلی شما در زندگی منجر می‌شود، این است که توانایی نه گفتن را داشته باشید. اگر پروژه‌ای به مهارتهای شما نمی‌خورد شما باید به دنبال راهی باشید که آن را قبول نکنید.

نکته اصلی در اینجا این است که مصمم و قاطع باشید بدون اینکه فرد مقابل احساس طرد شدگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر رییس شما پروژه‌ای را به شما محول می‌کند که به مهارتها یا علایق شما نمی ‌خورد، این مسئولیت شما است که برای مشکل او یک راه حل بیابید.

بنابراین به جای نه گفتن، به او یک گزینه دیگر پیشنهاد دهید تا او پیشنهاد شما را قبول کند. هر چیزی قابل مذاکره است. با خلاقیت مشکلات را حل کنید تا همه احساس برنده شدن داشته باشند.

 

مقاله پیشنهادی: تقویت مهارت جرات ورزی در محل کار

بهبود عملکرد در محیط کار

 

کارایی خود را افزایش دهید

برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار و اینکه بالاترین سطح بهره وری و کارایی را داشته باشید باید کاری کنید که به اصطلاح زودتر روی غلتک بیفتید.

این استراتژی را کارمندان بسیار کارآمد انجام می‌دهند. اگر بتوانید وظایف مهم خود را زود و سریع انجام دهید، زمان بیشتری برای استراحت و امتحان ایده‌های جدید و خلاقانه خواهید داشت. برای این که روی غلتک بیفتید، باید ابتدا به خود انگیزه بدهید.

اگر بتوانید با افزایش انگیزه، زودتر کار خود را شروع کنید، می‌توانید هرروز کارایی خود را افزایش دهید. گام دوم این است که وقتی در این حالت قرار دارید، کارهای درست و مهم را انجام دهید و نه کارهای بی اهمیت. این یعنی نباید اجازه دهید که عوامل پرت کننده حواس، تمرکز شما را به هم بزنند.

بنابراین اگر می‌خواهید به اهداف خود برسید و کارهای مهم را انجام دهید، این دو نکته مهم را فراموش نکنید:

  • اول اینکه بر کارهای درست تمرکز کنید.
  • دوم اینکه تمامی عوامل پرت کننده حواس را حذف کنید.

چندین تحقیق نشان داده‌اند که صرف ساعات بیشتر روی انجام کارها، باعث نمی‌شود که شما دستاوردهای بیشتری داشته باشید. به جای آن، باید برنامه‌های دقیقی داشته باشید که اولویت‌ها و اهداف کوتاه مدت شما را تعیین و رصد کند.

بنابراین اگر می‌خواهید کارایی بیشتر و استرس کمتری داشته باشید، به جای اینکه از خود بپرسید چگونه می‌توانم کارایی خود را بالا ببرم، اول باید بپرسید: آیا من واقعاً نیاز دارم که این کار را انجام دهم؟

خوب انجام دادن یک کار باعث نمی‌شود که آن کار تبدیل به یک کار درست شود. بنابراین مشکل در اینجاست که بسیاری از مردم به جای اینکه بر انجام کار درست تأکید کنند بر انجام سریع کارها تمرکز دارند. 

 

 

 

فروش در آمازون

 

در نهایت اینکه، برای رسیدن به بالاترین سطح و حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار، نیازی نیست که همه این استراتژی‌ها را همزمان انجام دهید. به این فکر کنید که کدام یک از این کارها بیشتر مورد علاقه شما است و به شما هیجان بیشتری می‌دهد.

گام دوم این است که این ایده را اجرایی کنید. سه گام اول برای اجرایی کردن این ایده را بنویسید. گام اول را انتخاب کنید و بنویسید که کی و چگونه آن را انجام می‌دهید و برای آن برنامه ریزی کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در ابتدای صبح کار را سریع روی غلتک بیندازید و به انجام آن مشغول شوید، باید سه موردی که حواس شما را پرت می‌کنند یادداشت کنید. سپس، مهم‌ترین عامل حواس پرتی را شناسایی کنید و به این فکر کنید که چگونه آن را از میان ببرید.

اگر در طول انجام وظایفتان، همکاران حواس شما را پرت می‌کنند باید به دنبال راه حلی برای آن باشید. مثلاً می‌توانید به آنها نشان دهیدکه نیاز به تمرکز دارید.

به عنوان مثال، هر روز از ساعت 9 تا 11 در گوش خود هدفون بگذارید. با انجام این کارها، انرژی، تمرکز و در نهایت کارایی خود را افزایش داده و در مدت زمان کمتر به نتایج بیشتری دست خواهید یافت.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در فروش تخصصی در آمازون همراه باشید. 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/keep-energy-workplace
برچسب ها
موفقیت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط