افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

9 روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان

توضیحات کوتاه :
داشتن شورواشتیاق برای هر کاری نیاز است. چرا که تنها با داشتن علاقه و انگیزه است که یک فرد حاضر می‌شود در مسیری پیش برود و به دنبال پیشرفت و بهتر شدن در آن مسیر باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
9 روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان

 

خلاصه ای از مقاله

محیط کار دقیقاً جزء مکان‌هایی است که باید بتواند در افراد حاضر در آن محیط انگیزه کافی برای تلاش کردن را ایجاد کند، در غیر این صورت موفق شدن یا موفق ماندن امر دشواری خواهد بود. در این مقاله 9 روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان بیان می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اهمیت داشتن انگیزه در محیط کار

داشتن شورواشتیاق برای هر کاری نیاز است. چرا که تنها با داشتن علاقه و انگیزه است که یک فرد حاضر می‌شود در مسیری پیش برود و به دنبال پیشرفت و بهتر شدن در آن مسیر باشد. محیط کار دقیقاً جزء مکان‌هایی است که باید بتواند در افراد حاضر در آن محیط انگیزه کافی برای تلاش کردن را ایجاد کند، در غیر این صورت موفق شدن یا موفق ماندن امر دشواری خواهد بود. فرض کنید شما یک کارآفرین موفق هستید که ایده‌های بسیار خوب و موثری در سر دارید. شما در حال حاضر توانسته‌اید به رویاهای خود جامعه عمل بپوشانید و کسب‌وکاری که همیشه به آن فکر می‌کردید را راه‌اندازی کنید. تمام کارکنان را با دقت از میان افراد متخصص انتخاب کرده و حال زمان آن رسیده است که عملکرد آنها را بررسی کنید. متاسفانه بعد از بررسی نتایج کار آن‌ها می‌بینید که انتظاراتی که از آنها داشته‌اید برآورده نشده است. مسئله مهم این است که تمامی آنها سوابق کاری مناسبی دارند و در کار خود جزء بهترین‌ها هستند. به نظرتان مشکل کجاست؟

 

در زمانی کوتاه درآمدی میلیاردی کسب کنید

 

از یک سو مطمئناً مشکل را نمی‌توان به ناکارآمد بودن آنها نسبت داد. از سوی دیگر نیز شما از هدف‌ها و برنامه‌هایی که برای تیم تعیین کرده‌اید مطمئن هستید. پس باید به شکل جدی‌تری به ماجرا نگاه کنید و شرایط کاری آنها را بررسی کنید. شاید دلیل این اتفاق نداشتن انگیزه کافی است. شما باید به عنوان یک رهبر موفق تلاش کنید تا انگیزه لازم را در این افراد به وجود بیاورید تا بتوانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. چرا که تا زمانی که انگیزه خوبی وجود نداشته باشد، هیچ تلاشی نتیجه مطلوب و مورد نظر را نمی‌دهد. حال سؤال این است که چگونه این انگیزه را در کارکنان خود ایجاد کنید. برای پاسخ به این سؤال باید شیوه مدیریتی رهبران برجسته را بررسی و سعی در تکرار آن کنید. در ادامه به نتایج به دست آمده از این بررسی خواهیم پرداخت.

راه‌های افزایش انگیزه کارمندان

اهداف مناسب و با ارزشی را برای حرکت تیم در نظر بگیرید

کارمندان باید بدانند که شرکت یا هر محیطی که در آن مشغول به کار هستند هدف‌گذاری درست و مناسبی دارند. زمانی که احساس کنند که برای موفقیت کل تیم و پیشرفت هر یک از آنها از قبل برنامه‌ریزی شده است، می‌توانند با انگیزه و اعتماد بیشتری تلاش کنند. سعی کنید هدف‌هایی که تعیین می‌کنید قابل دستیابی باشند تا کارمندان عملکرد خود را مطابق با آن اهداف بیشتر و بهتر نمایند.

سعی کنید محیط دوستانه‌ای را ایجاد کنید

کارمندان شما بخش اعظمی از روزشان را در محیط کاری خود می‌گذرانند. پس باید سعی کنید تا آنجا که امکان دارد، محیط دوستانه و دلپذیری برای آنها به وجود بیاورید. زمانی که محیط برای کارمندان جذاب و دوست داشنتی باشد، احساس راحتی بیشتری داشته و انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا می‌کنند. آن‌ها دیگر تصور نمی‌کنند که محیط کسل‌کننده و ناراحت کننده است و هر روز صبح با انرژی بیشتری سر کار حاضر می‌شوند.

 

مقاله پیشنهادی: رشد حرفه ای کارمندان در محیط کار

روش های رهبران موفق برای ایجاد انگیزه

 

به کارکنان خود نشان دهید که متوجه تلاش‌های آنها هستید

همه ما چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری خود دنبال گرفتن تأیید از اطرافیان خود هستیم. در محیط کاری بخش اصلی این تأیید باید از سمت مدیر شرکت صورت بگیرد. زمانی که شما به کارمندان خود نشان می‌دهید که نظاره‌گر عملکرد آنها هستید، تأثیر بسیار زیادی روی آنها و نحوه کار کردنشان خواهید گذاشت. این تأثیر خیلی بیشتر از چیزی است که می‌توانید تصورش را کنید. پس سعی کنید هر زمان که کارمندی کار خود را به درستی انجام داد، با گفتار و رفتار خود به او نشان دهید که کارش را تأیید می‌کنید.

برای افراد تیم خود یک الگوی مناسب باشید

اگر می‌خواهید کارمندانتان یک سری ویژگی‌ها را داشته باشند که در حال حاضر بحث ما روی داشتن انگیزه است، باید خودتان هم در عمل و رفتار خود چنین باشید. زمانی که کارکنان نتوانند در مدیر خود تلاش و کوشش برای به موفقیت رساندن تیم خود را ببینند، چگونه می‌توانند در خودشان این انگیزه را پیدا کنند؟ همیشه به یاد داشته باشید که تک تک حرکات و رفتارهای شما توسط کارمندانتان رصد می‌شود. پس سعی کنید به شکلی رفتار کنید که دوست دارید کارکنانتان به همان شکل رفتار کنند.

سعی کنید با تشویق کارمندان خود به آنها انگیزه بدهید

همواره تشویق و تشکر نقش بسیار مهمی در عملکرد افراد دارد. زمانی که شما کارمندی را به خاطر عملکرد خوبی که دارد، تشویق می‌کنید، در حقیقت انگیزه تلاش بیشتر و تکرار این تشویق را در او به وجود می‌آورید. حتماً نیازی نیست که این تشویق به صورت مادی باشد، شما می‌توانید به هر شکلی که احساس می‌کنید می‌تواند مؤثر باشد، عمل کنید. مسئله مهم این است که کارمندان شما احساس خوبی پیدا کنند و تلاش خود را همچون گذشته حفظ کرده یا حتی بیشتر نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

9 روش رهبران موفق

 

داشتن گفتگوهای مثبت و سازنده با آنها را هرگز فراموش نکنید

شاید بتوان گفت ساده‌ترین و در عین حال سخت‌ترین کار دقیقاً همین گزینه است. شما و کارمندانتان به طور مرتب با یکدیگر در ارتباط هستید و به همین دلیل هم برقراری رابطه با کارکنان کار آسانی به نظر می‌رسد. از طرف دیگر شما باید بدانید که به چه شکلی با آنها گفتگو کنید. این گفتگوی شما باید در عین دوستانه بودن، جایگاه شما را به عنوان یک رهبر حفظ کند. پس سعی کنید هر روز بخشی از زمان خود را به گفتگو با کارمندان خود و معاشرت با آنها اختصاص دهید. این کار نه تنها باعث می‌شود تیم شما احساس بهتری داشته باشند، بلکه باعث می‌شود شما بتوانید به شکل بهتری با نیازهایی که ممکن است آنها داشته باشند، آشنا شوید.

روحیه کار تیمی را در کارمندان خود به وجود بیاورید

باید تلاش کنید که محیطی را به وجود بیاورید که کارمندانتان احساس کنند همه آنها در یک سطح قرار دارند و به هیچ کس بیشتر از دیگری بهاء داده نمی‌شود. به آنها یاد دهید که شما، همه یک تیم هستید که کار هر کدام روی عملکرد دیگری تأثیر می‌گذارد و نقش هر کس در جای خود مهم و تاثیرگذار است. باید به شکلی رفتار کنید که تمام افراد حاضر احساس کنند برای آنها و کاری که انجام می‌دهند ارزش و احترام قائل هستید.

مقاله پیشنهادی: نکات طلایی برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار - عزت خواه دات کام

آن‌ها را به داشتن رقابت دوستانه و سالم تشویق کنید

داشتن کمی حس رقابت در میان کارکنان، نه تنها بد نیست که بسیار سودمند نیز می‌باشد. تیم خود را به داشتن رقابت سازنده با یکدیگر تشویق کنید. یک محیط رقابتی که تمام کارکنان مشارکت سازنده در آن دارند، می‌تواند بهره‌وری بسیار بالایی داشته باشد. در صورتی که بتوانید چنین محیطی را به وجود بیاورید، تمامی کارکنان با انگیزه بیشتری تلاش کرده و سعی می‌کنند نسبت به گذشته پیشرفت کرده و بهتر شوند. در نتیجه تمامی آنها عملکرد خیلی بهتری خواهند داشت.

 

از کمپانی آمازون کسب درآمد کنیم

 

همواره از داشتن خلاقیت و ایده‌های نو حمایت کنید

سعی کنید محیطی را به وجود بیاورید که تمامی کارکنان شما بتوانند با خیال راحت و داشتن اعتمادبه‌نفس نظرات خود را عنوان کنند. باید به آنها اجازه دهید که از خلاقیت خود استفاده کنند و ایده‌های جدیدی را ارائه دهند. اگر کارمندی از ترس سرزنش یا دیدن رفتار ناامیدکننده از سوی مدیر خود، قید عنوان کردن نظر خود را بزند، مطمئن باشید اولین کسی که ضرر می‌کند خود شما هستید. چرا که حتی یک ایده به ظاهر بی‌معنا هم ممکن است بتواند در صورت عملی شدن تأثیر بسیار مهمی در عملکرد شرکت شما بگذارد و به ناگهان سبب پیشرفت بسیار زیادی شود. پس ارزش ایده‌هایی که عنوان می‌شود را بدانید و راه را برای عنوان کردن آنها باز بگذارید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/9-successful-leadership-methods-for-employee-motivation
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط