تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه هایی برای بهبود شخصیت، تنها در ده دقیقه

توضیحات کوتاه :
استرس، احساسی است که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم. شما می‌توانید به کمک مدیتیشن، یوگا یا مطالعه، استرس خود را از بین ببرید. سعی کنید عادت‌های ناسالم خود را تشخیص داده و آنها را رفع کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه هایی برای بهبود شخصیت، تنها در ده دقیقه

 

خلاصه ای از مقاله

 سعی کنید عادت‌های ناسالم خود را تشخیص داده و به دنبال رفع آن‌ها باشید. یک زبان جدید یاد بگیرید. از اولویت قرار دادن بخش‌های شلوغ زندگی خود دست برداشته و زمان خود را به کارهای مهم اختصاص دهید. این کارهای مهم می‌توانند رشد پایدار ذهنی، فیزیکی و احساسی باشند. در ادامه به راه‌هایی اشاره خواهیم کرد که به کمک آن‌ها می‌توانید در 10 دقیقه یا حتی کمتر به انسان بهتری تبدیل شوید.


آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فاکتورهای موفقیت در زندگی

امروزه ما از جمله «سرم خیلی شلوغ است»، مکرراً استفاده می‌کنیم. ممکن است در جواب دوستی که با ما احوال پرسی می‌کند، چنین جمله‌ای را عنوان کنیم. گویی پرمشغله بودن یک احساس است. از کلمه پرمشغله بودن به عنوان یک بهانه برای به تعویق انداختن کارهای ناخوشایند استفاده می‌کنیم. چرا که پر‌‌مشغله بودن تا حدودی با موفق بودن برابر است. اما مطمئناً آنقدر سر شما شلوغ نیست که نتوانید هر روز 10 دقیقه را به بهتر کردن خودتان اختصاص دهید.

شما می‌توانید به کمک مدیتیشن، یوگا یا مطالعه، استرس خود را از بین ببرید. سعی کنید عادت‌های ناسالم خود را تشخیص داده و به دنبال رفع آن‌ها باشید. یک زبان جدید یاد بگیرید. از اولویت قرار دادن بخش‌های شلوغ زندگی خود دست برداشته و زمان خود را به کارهای مهم اختصاص دهید. این کارهای مهم می‌توانند رشد پایدار ذهنی، فیزیکی و احساسی باشند. در ادامه به راه‌هایی اشاره خواهیم کرد که به کمک آن‌ها می‌توانید در 10 دقیقه یا حتی کمتر به انسان بهتری تبدیل شوید.

 

راه اندازی کسب و کار

 

راهکارهای مربوط به رشد جسمی

1. تحرک داشته باشید

سعی کنید هر روز یک ساعت را به رفتن به باشگاه یا کلاس‌های تمرینی اختصاص دهید. شاید به دلیل داشتن کارهای مهم‌تر نتوانید این کار را انجام دهید. در این صورت می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید. حتی می‌توانید هر روز صبح بعد از اینکه از خواب بیدار شدید کمی در جا بزنید، دراز نشست کار کنید یا هر کاری که می‌تواند کمی به جسم شما تحرک دهد را انجام دهید.

2. یوگا را فراموش نکنید

یوگا در کاهش استرس و اضطراب نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. همچنین با انجام تمرینات یوگا می‌توانید خودتان را به فرد بهتری تبدیل کنید. اما طبق نتایج به دست آمده از نظرسنجی که سال پیش صورت گرفت، افرادی که یوگا کار می‌کنند، احساس رضایتی که از خودشان دارند 20 درصد از سایر افراد بیشتر است. سعی کنید هر روز زمانی را به انجام تمرینات یوگا اختصاص دهید.

 

شخصیت بهتر

 

3. مدیتیش بسیار کمک کننده است

اگر بتوانید زمانی را به خودتان اختصاص دهید، می‌توانید استرس خود را کاهش داده و ذهن خود را تقویت نمایید. اما شاید پیدا کردن یک محیط تاریک، ساکت و آرام که بتوانید در آنجا از همه چیز دور شوید، کار دشواری باشد. از خانه خارج شده و در طبیعت تمرینات تنفسی انجام دهید. با این کار جسم و ذهن شما جوان خواهند شد. اگر فکر می‌کنید داشتن تمرینات ذهنی در کنار پیاده روی کار سختی است، ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا مراحل ساده این کار را به شما یاد دهیم:

  • به محض اینکه حرکت خود را آغاز کردید، دقت کنید که بدنتان چه احساسی دارد. آیا احساس سبکی می‌کند یا سنگین بودن؟ آیا خشک شده است یا احساس راحتی دارد؟ باید در ابتدای کار کمی درباره خودتان به آگاهی دست پیدا کنید اما باید بدانید که این احساسات خیلی زود از بین می‌روند.
  • در گام بعدی، شروع به دیدن اطراف خود کنید. مردم، درختان، بیلبوردهای شهری و ویترین‌های مغازه‌ها، به همه آنها توجه کنید.
  • اکنون زمان آن رسیده است که توجه خود را به صداها دهید. ذهن خود را درگیر منبع تولید کننده صداها نکنید. تنها به آنها گوش داده و از کنارشان عبور کنید.
  • مرحله بعدی، به استفاده از حس بویایی مربوط می‌شود. به این توجه کنید که ذهن شما چگونه می‌خواهد از هر بویی یک داستان خلق کند.
  • به تمامی احساسات فیزیکی خود دقت کنید. شاید احساس گرما می‌کنید یا حتی ممکن است زانو درد گرفته باشید. به تمامی این احساسات دقت نمایید.
  • به احساساتی که با گذر زمان در شما ایجاد می‌شود نیز توجه داشته باشید. زمانی که چراغ سبز می‌شود و شما برای جلو زدن از دیگران سرعت خود را افزایش می‌دهید، چه احساسی دارید؟ خودتان را قضاوت نکنید. تنها به افکار خود دقت کرده و سپس از روی آنها گذر کنید.
  • در نهایت توجه خود را به سرعتتان دهید. از ریتم پیاده روی خود به عنوان یک هدف نهایی استفاده کنید. بدین ترتیب هر زمان که فکرتان سرگردان شد، توجه خود را دوباره به ریتم قدم زدن خود دهید. با گذشت زمان شما متوجه می‌شوید که می‌توانید از پیاده روی به عنوان یک ابزار برای رسیدن به آرامش و حتی یک بیزینس روزانه استفاده نمایید.

4. تمرینات کششی انجام دهید

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که زمان زیادی را روی صندلی و پشت میز می‌گذرانید، سعی کنید هر از چند گاهی از جای خود بلند شده و کمی بدن خود را بکشید. با این کار انرژی‌های منفی و خستگی از بدن شما به بیرون پرواز کرده و احساس بهتری پیدا می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

راه هایی برای بهبود شخصیت

 

5. ویژگی های مثبت خود را پیدا کنید

نیازی نیست که این عکس را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. این کار را تنها برای لذت شخصی و ستایش خودتان و چیزهایی که شما را به شخص منحصر به فردی تبدیل کرده‌اند، انجام دهید. بعد از اینکه از خودتان سلفی گرفتید، سه موردی که فکر می‌کنید در خودتان دارید و قابل ستایش هستند را روی کاغذ یادداشت کنید. سپس آنها را به آینه اتاق خود بچسبانید تا اعتماد به نفس خودتان را برای زمان‌هایی که با احساسات منفی مقابله می‌کنید، بیشتر کنید.

6. با دشمنان عاطفی خود مبارزه کنید

شما باید با احساس نگرانی، اضطراب و افسردگی و هر حسی که ممکن است احساس بدی در شما ایجاد کند، مقابله نمایید. این مسئله در یک مطالعه در دانشگاه نورت وسترن مورد بررسی قرار گرفته و اهمیت آن به همگان ثابت شده است.

7. آرامش داشته باشید

آیا بعد از ظهر شده است و شما احساس می‌کنید که از بهره وری شما کم شده است؟ خوردن یک فنجان قهوه یا چای را فراموش کنید و به جای آن 10 دقیقه چشمان خود را ببندید. این کار می‌تواند به طور چشمگیری دقت و توجه شما را افزایش دهد.

 

راه هایی برای بهبود شخصیت تنها در ده دقیقه

 

8. یک فرد حامی را در کنار خود داشته باشید

طبق یک مطالعه که در مجله International Association for Relationship Research منتشر شده است، کسانی که افراد مثبت را در اطراف خود دارند، خودشان هم افراد مثبتی هستند. اگر می‌خواهید همیشه حس خوبی داشته باشید، افراد مثبت را در اطراف خود نگه دارید.

راهکارهای مربوط به پیشرفت مالی

1. سعی کنید پس انداز داشته باشید

در مطالعه‌ای که در ایالت متحده روی بیش از 200 فرد بالغ صورت گرفته است، مشخص شده است که تنها 9 درصد از شرکت کنندگان روی داشتن پس انداز دقت کافی دارند. شما باید یاد بگیرید که بخشی از درآمد خود را ذخیره کنید تا بتوانید در شرایطی که نیاز مالی پیدا می‌کنید، پشوانه محکمی داشته باشید.

2. به خرج های خود دقت کنید

خیلی اوقات برای شما پیش آمده است که بعد از گذراندن یک آخر هفته لذت بخش در کنار دوستان خود، به خاطر ولخرجی‌هایتان احساس پشیمانی کنید. به همین دلیل هم به خودتان قول می‌دهید که از شنبه کمتر خرج کنید تا هزینه زیاد آخر هفته را جبران کنید. بدین ترتیب به تمام خریدهایی که انجام می‌دهید دقت می‌کنید و سعی می‌کنید حسابگر باشید. اما این کار می‌تواند خیلی ناراحت کننده باشد. به جای این کار، سعی کنید 3 بخشی که در آن دچار مشکل می‌شوید را پیدا نموده و دنبال نمایید. سپس تلاش کنید تا کنترل آن بخش‌ها را در دست بگیرید.

 

فروش در آمازون

 

3. بیش از اندازه سخت گیری مالی نداشته باشید

داشتن بودجه بندی حرکت عاقلانه‌ای است و اینکه حواستان به دخل و خرجتان باشد نیز یک جنبه بسیار مهم است که باید به عنوان یک فرد باهوش به آن دقت کنید. اما نباید آنقدر خودتان را درگیر امور مالی کنید که زندگی کردن را فراموش کنید. گاهی هم به خودتان استراحت داده و کمی برای خوشحالی خود و انجام کار مورد علاقه خود خرج کنید.

4. از دیگران یاد بگیرید

شما می‌توانید هر روز پست‌های یک وبلاگ مالی را مطالعه نمایید و از کسانی که در حال حاضر در حال کسب درآمد می‌باشند، یاد بگیرید. با این کار شما می‌توانید مطمئن‌تر گام برداشته و به هدف مالی که در ذهن دارید، دست پیدا کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/improve-your-personality
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط