مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اشتباهات رایج در شروع کسب و کارهای جدید

توضیحات کوتاه :
اگر شما کارآفرین هستید که به تازگی تصمیم گرفته‌اید کسب‌وکار جدیدی را شروع کنید، باید بدانید که شروع کسب‌وکارتان می‌تواند یک اتفاق بزرگ در زندگی شما باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اشتباهات رایج در شروع کسب و کارهای جدید

 

خلاصه ای از مقاله

 خیلی از کارآفرینانی که اکنون موفق شده‌اند و نامشان برسر زبان‌ها افتاده است، دقیقاً در همین نقطه‌ای که شما قرار دارید، قرار گرفته بودند. پس شما هم می‌توانید به موفقیت‌های بزرگی مثل موفقیت‌های آنها دست پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

جلوگیری از شکست در راه‌اندازی کسب و کاری جدید

اگر شما کارآفرین هستید که به تازگی تصمیم گرفته‌اید کسب‌وکار جدیدی را شروع کنید، باید بدانید که شروع کسب‌وکارتان می‌تواند یک اتفاق بزرگ در زندگی شما باشد. اتفاقی که می‌تواند کل زندگی شما را تحت‌شعاع خود قرار دهد. خیلی از کارآفرینانی که اکنون موفق شده‌اند و نامشان برسر زبان‌ها افتاده است، دقیقاً در همین نقطه‌ای که شما قرار دارید، قرار گرفته بودند. پس شما هم می‌توانید به موفقیت‌های بزرگی مثل موفقیت‌های آنها دست پیدا کنید.

 

با از بین بردن اشتباهات رایج، بیزینس خود را حرفه ای تر مدیریت کنید

 

از سوی دیگر باید این را هم بدانید که خیلی از کارآفرینان هم متاسفانه کسب‌وکار خود را شروع کرده اما نتوانسته‌اند موفق باشند و شکست خورده‌اند. نکته‌ای که باید قبل از شروع کار بدانید این است که باید چه کارهایی را انجام داده و چه کارهایی را انجام ندهید. چرا که راه اندازی یک کسب‌وکار جدید با ریسک همراه است و اگر شما بدون فکر و برنامه قدم در مسیر بگذارید، مطمئن باشید شکست خواهید خورد. در مقایسه با دیگران مهم‌ترین مزیتی که شما دارید این است که می‌توانید از تجربیات و راهنمایی‌های دیگران استفاده کنید و باید بابت این مزیت خوشحال باشید. چرا که شما می‌توانید به راحتی بایدها و نبایدها را یاد گرفته و با دید بازتری قدم در مسیر بگذارید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با رایج‌ترین اشتباهاتی که تاکنون توسط کارآفرینان در شروع کسب‌وکار رخ داده است، آشنا کنیم. شما بعد از مطالعه دقیق تمامی این موارد می‌توانید با خیال راحتی به سمت هدف خود حرکت کنید و امید داشته باشید که حالا که با این اشتباهات آشنا شده‌اید، دیگر آنها را مرتکب نشوید. مطمئن باشید این یک پیروزی و دستاورد بزرگ برای شما خواهد بود که در ادامه کار تأثیر آن را خواهید دید.

رایج‌ترین اشتباهاتی که کارآفرینان در شروع کار مرتکب می‌شوند

نداشتن علاقه به کاری که می‌خواهید آغاز کنید

توصیه‌ای که همیشه و در هر شرایطی به شما می‌کنیم این است که به کاری مشغول شوید که به آن علاقه دارید. شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین و رایج‌ترین اشتباهی که افراد در شروع کسب‌وکار خود مرتکب می‌شوند، همین مورد است. همیشه به یاد داشته باشید که تا زمانی که به کاری علاقه ندارید، وارد آن نشوید. چرا که احتمال اینکه در آن شکست بخورید، زیاد است. متاسفانه این اشتباهی است که خیلی از ما مرتکب آن شده و به احتمال زیاد در ادامه هم خواهیم شد. تا زمانی که علاقه و اشتیاق برای انجام کاری وجود نداشته باشد، فرد مسیر سختی را در پیش داشته و طی آن دچار مشکلات زیادی می‌شود.

نداشتن یک برنامه ریزی مشخص برای کسب و کار خود

اگر تا کنون برای کسب‌وکاری که قصد راه‌اندازی آن را دارید، برنامه‌ریزی نکرده و هدف‌گذاری نداشته‌اید، همین الان این کار را انجام دهید. هر چقدر این برنامه ریزی دقیق‌تر باشد، کار شما در ادامه کار راحت‌تر خواهد بود. اما در حال حاضر داشتن یک چشم‌انداز کلی نیز می‌تواند مناسب باشد. داشتن برنامه یک امر بسیار ضروری در هر کاری بشمار می‌رود و مطمئناً شروع یک کسب‌وکار بیش از هر کار دیگری به این حرکت نیازمند است.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه ریزی برای ثروتمند شدن

اشتباهات رایج در شروع کسب و کار

 

نبود یک برنامه ریزی مالی مناسب

اینکه بدون فکر و داشتن برنامه‌ریزی مالی وارد کاری شوید، اشتباه بزرگی است. اگر در زمینه مالی دقت کافی را نداشته باشید و بی‌پروا خرج کنید، ممکن است در میانه راه دچار مشکل شوید. خیلی از کسانی که ورشکست شده‌اند، دقیقاً چنین رویه‌ای را دنبال کرده بودند. شما باید از چنین اشتباهاتی اجتناب کرده و با توجه به سرمایه اولیه و درآمدی که ممکن است از شغل اول خود داشته باشید، وارد یک کسب‌وکار جدید شوید. پس اطمینان حاصل کنید که سرمایه اولیه مناسبی برای شروع کار دارید. چرا که به طور معمول در چند ماه ابتدایی نه تنها درآمدی نداشته که باید از سرمایه فعلی خود نیز هزینه کنید.

بررسی نکردن روند کار و میزان پیشرفت در کار

نیاز است ک بعد از گذشت مدت زمان مشخصی به بررسی عملکرد خود بپردازید. این حرکت باید به صورت مداوم و همیشگی تکرار شود. چرا که تنها با بررسی نتایج عملکردتان است که می‌توانید میزان پیشرفت خود را بررسی و متوجه ایرادات کار شوید. با این کار می‌توان جلوی پیشروی بیشتر در یک مسیر اشتباه را گرفت و در سرمایه و زمان صرفه‌جویی کرد.

عدم بررسی نقاط ضعف یا قدرت خود

همه ما نقاط ضعف و قدرتی داریم که باید آنها را پیدا نماییم. سپس نقاط ضعف خود را از بین برده و نقاط قدرت خود را تقویت کنیم. در صورت داشتن شناخت کامل از خودتان و ویژگی‌هایی که درون خود دارید، راحت‌تر می‌توانید برای مسیری که قصد پیشروی در آن دارید، برنامه ریزی کنید. برای مثال اگر شما شخصیتی خجالتی و کم‌رو دارید و از نظر خودتان این یک ضعف است، شاید نتوانید در حرفه بازاریابی خیلی عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشید. پس سعی کنید با شناخت کامل از خودتان و قابلیت‌هایی که دارید، وارد عرصه کسب‌وکار مورد نظر خود شوید.

عدم استفاده از تکنولوژی و بازارهای آنلاین

خوشبختانه در زمان حاضر علم پیشرفت بسیاری داشته و کار را برای همگان آسان‌تر کرده است. اگر شما هم قصد دارید در کار خود پیشرفت کنید و عملکرد خوبی داشته باشید، باید هم راستا با علم و تکنولوژی پیش بروید. یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌توانید با استفاده از آن، کسب‌وکار موفق‌تری را تجربه کنید، استفاده از بازارهای آنلاین است. اکنون بسیاری از کارها به ویژه خرید و فروش به صورت آنلاین اتفاق می افتد. برای مثال آمازون یک فروشگاه آنلاین است که توانسته است مؤسس خود را به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل کند. اما آیا با فروش به صورت فیزیکی هم دستیابی به این میزان از موفقیت ممکن بود؟

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در کسب و کار خود موفق شویم؟

اشتباهات رایج در شروع کسب و کار

 

عدم استفاده از کمک‌ها و حمایت‌های بیرونی

خیلی اوقات این تصور در میان افراد وجود دارد که باید همه کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند. این تصور کاملاً اشتباه است. شما باید یاد بگیرید که به دیگران اعتماد کنید و از توانایی‌ها و تخصص آنها در زمینه پیشرفت کاری خود استفاده کنید. شما نمی‌توانید به تنهایی و بدون گرفتن کمک از دیگران تمام کارهای خود را انجام دهید. به نظر شما افراد موفقی مثل بیل گیتس یا جف بیزوس تمام کارهای خود را به تنهایی انجام می‌دهند؟ مسلماً چنین نیست. برای مثال جف بیزوس حتی برای شروع کار خود نیز یک متخصص برنامه‌نویسی را استخدام نمود. اگر او از همان ابتدا تمام کارهای خود را به تنهایی انجام می‌داد، شاید به موفقیت الان خود دست پیدا نمی‌کرد.

درس نگرفتن از اشتباهاتی که در مسیر مرتکب می‌شوید

هر کسی ممکن است در مسیر حرکت خود دچار اشتباهاتی شود. شما باید یاد بگیرید تا از این اشتباهات درس گرفته و در آینده دوباره آنها را تکرار نکنید. مطمئن باشید که با این کار موفقیت شما امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. خیلی از کارآفرینان در ابتدای کار خود شکست خورده‌اند اما دست از تلاش برنداشته‌اند و این ویژگی بسیار مهمی است که باید در خودتان داشته باشید.

 

چگونه در کسب و کار خود به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

بیمه کردن خود و کارتان را فراموش کنید

خطرات و بلایای طبیعی همواره در کمین هستند. بنابراین شما باید بدانید که با بیمه کردن خود در برابر آنها مقاوم خواهید شد. مهم نیست که کسب‌وکارتان در حال حاضر در چه حد و اندازه‌ای است، باید بیمه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. بیمه‌ها کمک می‌کنند تا شما با اطمینان خاطر بیشتر و خیال راحت‌تری رو به جلو حرکت کنید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/common-mistakes-for-starting-new-businesses
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۰

البته این مقاله خیلی مطالب رو به صورت کلی توضیح داد و اصلا به وارد جزأیات نشد. مصلا در اون بخش که گفته باید برنامه ریزی مالی مناسبی داشته باشیم این نکته خیلی مهمیه که باید بدونیم که مثلا چطور مدیریت پول داشته باشیم و چطور میتونیم که مخارج خود رو برنامه ریزی کنیم. مورد بعدی کمک گرفتن از بقیه ی افراد در مسیر موفقیت است که خیلی مهمه.متسفانه تو کشور ما مخصوصا بین دانشجو ها اصلا این مورد وجود نداره و هر کس دوست داره که تنهایی به موفقیت برسه و فکر می کنن که اگه با دیگران شریک بشن چیزی ازشون کم میشه و نمیتونن تمام مزایا رو برای خودشون داشت باشند.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

مواردی که مطرح نمودید را در تعدادی از ویدیوهای برنامه های بیزینس تایم و الان وقتشه به صورت کامل تر می توانید، مشاهده نمایید. بله دقیقا همینطور است مدیریت پول است که باعث می شود ما بتوانیم راحت تر به اهداف مالی خود دست یابیم. کمک گرفتن از افرادی که می توانند شما در مسیر اهدافتان راهنمایی کنند بسیار مفید خواهد بود ولی متاسفانه عده ای به اصل فراوانی در جهان ایمان ندارند. در صورتی که با اعتقاد به این اصل این تفکرات هم از بین خواهد رفت.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط