افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قوانین موفقیت در کسب و کار

توضیحات کوتاه :
موفقیت در کسب و کار هدف تمام صاحبان کسب و کار است. کارآفرینان جوان زمانی که می‌خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند با چالش‌های زیادی رو به رو می‌شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.4k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
قوانین موفقیت در کسب و کار

 

خلاصه ای از مقاله

مسلماً رسیدن به موفقیت کار راحتی نیست، اما می‌توان با اطمینان گفت که شدنی است. شاید بتوان گفت که پیدا کردن ایده اولیه کار که گام ابتدایی نیز می‌باشد، ساده‌ترین بخش کار است. در این مقاله به قوانین موفقیت در کسب و کار می پردازیم.


آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رسیدن به موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار هدفی است که تمامی کسانی که کسب و کار خود را به راه می‌اندازند، به دنبال آن می‌باشند. کارآفرینان جوان زمانی که می‌خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند با چالش‌های زیادی رو به رو می‌شوند. این چالش‌ها می‌توانند چگونگی رقابت در بازار یا پیدا کردن سرمایه اولیه برای شروع کار باشند. شما باید به عنوان یک کارآفرین با این چالش‌ها به خوبی رو به رو شوید تا در نهایت بتوانید به موفقیتی که به دنبال آن بوده‌اید، دست پیدا نمایید.

مسلماً رسیدن به موفقیت کار راحتی نیست، اما می‌توان با اطمینان گفت که شدنی است. شاید بتوان گفت که پیدا کردن ایده اولیه کار که گام ابتدایی نیز می‌باشد، ساده‌ترین بخش کار است.

 

کسب درامد از آمازون

 

سخت‌ترین کاری که باید در این مسیر انجام دهند این است که در کاری که شروع کرده‌اند بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند. به عبارت دیگر این افراد باید بتوانند زمانی که از آن‌ها می‌پرسند: «حال که ایده مورد نظر خود را پیدا کرده‌اند قرار است به چه نتیجه‌ای برسید؟»، پاسخ مناسبی به این سؤال دهند. در غیر این صورت راه اندازی یک کسب و کار به خودی خود می‌تواند ساده‌ترین کار ممکن باشد.

اگر شما هدف و برنامه‌ای نداشته باشید، خیلی راحت یک کسب و کار را به راه می‌اندازید و در ادامه به احتمال بسیار زیاد شکست را تجربه خواهید کرد. پس چگونگی شروع یک کسب و کار و مهم‌تر از آن چگونگی پیش بردن آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ما در این مقاله قصد داریم توصیه‌هایی را عنوان کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید کسب و کار خود را به خوبی آغاز کرده و در نهایت در آن موفق شوید.

1. علاقه خود را دنبال کنید

شروع یک کسب و کار جدید دقیقاً مثل تشکیل خانواده است. شما برای اینکه بتوانید در کاری که آغاز می‌کنید به موفقیت دست پیدا کنید، باید تعهد داشته و زمان و سرمایه خود را روی این کار بگذارید. اطمینان حاصل کنید که عشق و علاقه زیادی به کسب و کاری که شروع کرده‌اید، داشته و نسبت به انجام آن متعهد می‌باشید. این دو مواردی هستند که باعث می‌شوند شما تمایل لازم برای پیش رفتن و رشد کسب و کار خود را داشته باشید.

آیا شما تمامی تحقیقات لازم را انجام داده‌اید تا اطمینان حاصل کنید که تمامی نکاتی لازم برای شروع آن کسب و کار را می‌دانید؟
برخی از منابع اطلاعاتی که می‌توانند اطلاعات لازم درباره نوع کسب و کار و صنعت مورد نظر را به شما دهند را در ادامه عنوان خواهیم کرد.

 • کارگاه‌های کسب و کارهای استارت آپ رایگان یا کم هزینه
 • سمینارهای محلی
 • دوره‌های آنلاین
 • مراکز کوچک کسب و کار
 • دانشگاه‌ها
 • برنامه‌های تلویزیونی مربوط به تجارت
 • تحقیقات انجام شده درباره صنعت مورد نظر
 • رسانه‌های اجتماعی

اینکه در طول مسیر دچار شک و تردید شوید، یک امر اجتناب ناپذیر است. شما باید به ایده، نوآوری یا کسب و کار خود افتخار کنید و برای ارائه کارهایی که تا کنون انجام داده‌اید و برنامه ریزی برای گام بعدی خود آماده باشید.

 

رموز موفقیت در کسب و کار

 

2. با رقبای کسب و کار خود دوست شوید

زمانی که شما ایده کسب و کار خود را عملی می‌کنید، نیاز است که بدانید که با چه کسانی در حال رقابت کردن هستید. رقبای شما دشمنانتان نیستند. کسب اطلاعات بیشتر درباره رقبا می‌تواند یک راه عالی برای یادگیری باشد. شما از این طریق یاد می‌گیرید که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی را انجام دهید و از چه کارها و اقداماتی دوری کنید.

برای افرادی که استارت آپ خود را به تازگی آغاز کرده‌اند، همیشه فرصت‌های زیادی وجود دارد. بنابراین تمرکز خود را روی بهتر کردن محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید قرار دهید تا بتوانید در بازار به جایگاهی که می‌خواهید دست پیدا کنید.

راه‌های کسب اطلاعات درباره رقبا عبارتند از:

 • تحقیق درباره صنعت به صورت آنلاین (بررسی کنید و ببینید که چه کسانی در صنعت کاری شما بهترین عملکرد را داشته‌اند.)
 • نظراتی که به صورت آنلاین درباره محصول یا خدمت رقبای شما ارائه شده است را بررسی کنید.
 • متوجه شوید که رقبا شما چگونه خودشان را با شرایط بازار جهانی وقف داده‌اند.
 • به دنبال مطبوعات یا رسانه‌هایی باشید که درباره رقبا شما مطلبی را ارائه داده‌اند. بدین ترتیب می‌توانید به درک بهتری نسبت به اتفاقاتی که در این فضا می افتد، برسید.
 • تحقیقات رسمی و غیررسمی درباره بازار مورد نظر می‌تواند یک راه عالی برای شناخت معایب محصول و بهبود بخشیدن آن باشد. شما باید تحقیق کرده و نظر مشتریان هدف درباره صنعت، محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید را به دست بیاورید. شما همچنین باید بدانید که آیا تغییری وجود دارد که مشتریان هدف شما به دنبال آن باشند یا نه. بدین ترتیب شما می‌توانید این تغییرات را در محصول نوآورانه بعدی خود پیاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: 6 اصل کاربردی برای موفقیت در کسب و کار

 موفقیت در کسب و کار

 

3. برای موفقیت برنامه ریزی داشته باشید

داشتن یک طرح کسب و کار نوشته شده، در حقیقت یک عنصر کلیدی برای موفقیت به شمار می‌رود. یک طرح کسب و کار مستحکم، اهداف شما در آینده را تعیین کرده و مشخص می‌نماید که باید در ادامه چه گام‌هایی را بردارید تا به این اهداف دست پیدا کنید. شما باید بتوانید این طرح را برای سرمایه گذاران، فروشندگان و توزیع کنندگان به صورت واضح توضیح دهید تا آنها در نهایت بتوانند این برنامه‌ها را جدی بگیرند.
طرح کسب و کار شما باید از نظر محتوایی مواردی را دربر گیرد. این موارد عبارتند از:

 • خلاصه‌ای از فرآیندهای عملیاتی. شما باید یک خلاصه مفید و مختصر از ایده کسب و کار خود و معامله پیشنهادی را ارائه دهید. اگر شما برنامه خود را برای سرمایه گذاران ارسال می‌نمایید، دقت داشته باشید که میزان پولی که نیاز دارید و همچنین برنامه خود برای استفاده از آن را نیز ذکر نمایید.
 • برنامه ریزی مالی قوی و مستحکم. این قسمت دقیقاً توضیحاتی است که سرمایه گذاران به دنبال آن می‌باشند. طرح بیزینس شما باید شرح مفصلی از تمام درآمدهای در جریان و ساختار هزینه‌های کسب و کار شما را دربر بگیرد. به هیچ عنوان بابت اینکه از مشاوره حرفه‌ای افراد متخصص در زمینه پیش بینی‌های مالی استارت آپ خود استفاده می‌نمایید، نگران نباشید.
 • معرفی اعضای تیم. شما باید به سرمایه گذاران بالقوه خود نشان دهید که چگونه یک تیم برنده را گرد هم آورده‌اید که می‌توانند به طرز موفقیت آمیزی ایده کسب و کار شما را اجرایی کنند. اطمینان حاصل کنید که مدارک تحصیلی، دستاوردها و لینک مربوط به رزومه و پروفایل اعضای کلیدی تیم خود که به شکل فعالانه در این بیزینس درگیر هستند را برای آنها ارسال نموده‌اید.
 • استراتژی وارد شدن به بازار هدف. چشم انداز فعلی بازار هدف شما به چه شکلی است؟ برنامه شما برای به دست آوردن سهم خود در این بازار و صنعت چیست؟

 

قوانین موفقیت در کسب و کار

 

4. یک مربی یا راهنمای موفقیت پیدا کنید

همه کارآفرینان جوان نیاز دارند که یک مربی را در کنار خود داشته باشند تا در این سفر پرهیجان آنها را راهنمایی و رهبری کند. یک مربی در حقیقت یک منبع بسیار ارزشمند می‌باشند. چرا که چنین فردی می‌تواند مشکلاتی که ممکن است در مسیر با آنها رو به رو شوید را پیش بینی کرده و به شما برای گذر از آنها کمک کند. این کار به شما کمک می‌کند تا از اشتباهات اجتناب ناپذیر ابتدای کار دوری کنید. اشتباهاتی که اغلب مواقع به مشکلات مالی منجر خواهند شد.

 

روش های کسب درآمد بدون وقفه چیست

 

چگونه می توانید یک مربی با تجربه برای موفقیت پیدا کنید؟

 • خانواده یا دوستان شما می‌توانند مربیان بالقوه را به شما معرفی کنند.
 • شبکه‌های آنلاین حرفه‌ای
 • اتحادیه یا هیئت‌های صنعت
 • متخصصان حاضر در دانشگاه‌ها
 • کارآفرینان محلی دیگر
 • مراکز کوچک کسب و کارهای محلی
 • از اطرافیان خود بپرسید و از آنها بخواهید یک فرد مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/rules-of-successful-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط