افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه یک کسب و کار پر سود را شروع کنیم؟

توضیحات کوتاه :
اینکه در کنار شغل اصلی خود، کسب و کار جدیدی را آغاز کنید، می‌تواند موضوع چالش برانگیزی باشد. اما در حقیقت یکی از بهترین راه‌های ممکن این است که بدانید می‌توانید کارآفرین خوبی باشید یا نه.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

 • 3.1k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه یک کسب و کار پر سود را شروع کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

هرگاه احساس کردید زمان آن رسیده است که شغل خود را رها کرده و به یک کارآفرین تمام وقت تبدیل شوید، سؤالاتی که در ادامه بیان می‌شود را از خودتان بپرسید. پاسخ شما به این سؤالات در مورد کارآفرینی می‌تواند برای شما مشخص نماید که حقیقتاً زمان رها کردن و پیش رفتن به صورت تمام وقت در مسیر جدید کسب و کارتان رسیده است یا هنوز به زمان نیاز دارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شروع یک کسب و کار پرسود

اینکه در کنار شغل اصلی خود یک کسب و کار جدید را آغاز کنید، می‌تواند موضوع چالش برانگیزی باشد. اما این کار در حقیقت یکی از بهترین راه‌های ممکن برای فهمیدن این موضوع است که شما می‌توانید کارآفرین خوبی باشید یا نه. شما باید بتوانید این کار سخت را مدیریت کرده، زمان طولانی را پشت سر گذاشته، میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کرده و خودتان را برای تبدیل کردن این کار به یک کسب و کار تمام وقت آماده کنید.

تمامی موارد گفته شده برای اینکه بتوانید در یک کسب و کار به موفقیت برسید مهم است. به همین دلیل، شما باید در خصوص داشتن آمادگی در تمامی موارد عنوان شده به اطمینان کامل برسید. چرا که با داشتن آمادگی کامل می‌توانید با احساس راحتی و آرامش خیال بیشتری پیش بروید و در نتیجه موفقیت را به خودتان و کسب و کاری که به راه انداخته اید، نزدیک‌تر ببینید.

 

چگونه درآمد خودمان را افزایش دهیم

 

هرگاه احساس کردید زمان آن رسیده است که شغل خود را رها کرده و به یک کارآفرین تمام وقت تبدیل شوید، سؤالاتی که در ادامه بیان می‌شود را از خودتان بپرسید. پاسخ شما به این سؤالات در مورد کارآفرینی می‌تواند برای شما مشخص نماید که حقیقتاً زمان رها کردن و پیش رفتن به صورت تمام وقت در مسیر جدید کسب و کارتان رسیده است یا هنوز به زمان نیاز دارید.

به این ترتیب زمانی که در مورد رها کردن بیزینس خود تصمیم گیری می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که تصمیم درستی را اتخاذ کرده‌اید. همه کارآفرینانی که توانسته‌اند تا به امروز در راه اندازی شغل مورد علاقه خود موفق عمل کنند، دقیقاً همین مسیر را پیش رفته‌اند. چرا که بزرگ‌ترین اشتباهی که یک کارآفرین می‌تواند در شروع کسب و کار خود مرتکب شود، این است که بدون فکر و برنامه در مسیر قدم بگذارد.

 

شروع یک کسب و کار پر سود

 

اهداف کسب و کار شما چیست؟

شما زمانی که برنامه کسب و کار خود را یادداشت می‌کنید، در حقیقت اهدافی را برای خود مشخص می‌کنید که قصد رسیدن به آنها را دارید. اگر شما به این اهداف دست پیدا کرده‌اید، احتمالاً زمان آن رسیده است که تمام زمان خود را به این کسب و کار اختصاص دهید. چرا که این مسئله ثابت می‌کند شما کسب و کار خود را به خوبی پیش برده‌اید و احتمالاً همچنان می‌توانید آن را به شکل مؤثری پیش ببرید. در ادامه به برخی از این اهداف که مشخص می‌کنند آیا کسب و کار شما آماده می‌باشد یا نه اشاره خواهد شد.

 • شما باید توانسته باشید یک محصول جدید را پیدا کرده و بعد از تولید آن، با موفقیت بازار مناسب برای آن را پیدا نمایید.
 • شما باید برای اینکه کسب و کار خود را وارد مرحله بعد کنید، از حمایت مالی بیرونی بهره ببرید.
 • کسب و کار شما باید به جایی رسیده باشد که افرادی را به کار گیرید که به صورت پروژه‌ای یا پیمانی برای شما کار می‌کنند و همچنین به استخدام کارمند نیز نیاز پیدا کرده باشید.
 • کسب و کار شما باید به یک حد مطمئن از فروش رسیده باشد. به طور کلی، اگر بیزینس شما می‌تواند در نهایت یک سوم از درآمد فعلیتان را به شما بدهد، احتمالاً شما در شرایط خوبی برای رها کردن کار اصلی خود قرار دارید.
 • فرصت‌های رشد، خودشان را به شما نشان داده‌اند. اما شما نیاز دارید که از یک کار خانگی به یک محیط مناسب برای داشتن تجارت الکترونیک یا خرده فروشی بروید تا بتوانید از مزایای آن بهره ببرید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 استراتژی توسعه کسب و کار | عزت خواه دات کام

 کسب و کار پر سود

 

اقدامات لازم برای شروع راه اندازی کسب و کار

شما قبل از اینکه کسب و کاری را به صورت جدی و تمام وقت پیش ببرید، باید موارد زیادی را به دقت بررسی کنید. در این بخش به سؤالی که در زمینه فرآیندهای عملیاتی بیزینس خود باید مطرح کنید، اشاره خواهد شد. پس قبل از اینکه کار خود را رها کنید، اطمینان حاصل کنید که موارد ذیل را به شکل مناسبی در اختیار داشته باشید.

 • سیستم‌ها و فرآیندهایی که شما می‌توانید به کمک آنها مقیاس کسب و کار خود را اندازه گیری نمایید
 • تجهیزات مناسب، نرم افزار و دیگر ابزارهای لازم برای داشتن فرآیندهای عملیاتی تمام وقت
 • داشتن یک رتبه اعتبار محکم و رابطه خوب با بانکداران تجاری
 • داشتن مشاوران حرفه‌ای مثل یک حسابدار، وکیل یا مربی
 • داشتن روابط مناسب با فروشندگان و تولیدکنندگان به منظور پاسخگویی به نیازهای یک کسب و کار در حال رشد

 

چگونه یک کسب و کار پر سود را شروع کنیم

 

آیا از نظر احساسی و ذهنی آماده راه اندازی کسب و کار هستید؟

بررسی کنید و ببینید که خودتان و خانواده شما چه احساسی درباره کسب و کار شما دارید. چالش‌هایی که هنگام اداره کردن یک کسب و کار تمام وقت با آنها رو‌ به رو می‌شوید با مشکلاتی که تاکنون با آن برخورد کرده‌اید متفاوت است. بنابراین، این انتظار را نداشته باشید که زندگی ساده‌تر شود. البته مطمئناً زندگی در کنار دشوار شدن، هیجان انگیزتر و جذاب‌تر نیز خواهد شد. در نظر داشته باشید که:

 • آیا در نتیجه راه اندازی کسب و کار خود، روابط شخصی شما آسیب دیده است؟
 • آیا شما از سمت دوستان، خانواده و مربیان خود به شکلی قوی در خصوص تغییر شغل خود مورد حمایت قرار می‌گیرید؟
 • آیا شما زمانی که به رها کردن شغل خود فکر می‌کنید، احساس هیجان کرده و انرژی زیادی دارید؟ داشتن کمی استرس مشکلی را ایجاد نمی‌کند.
 • آیا از نظر مالی آماده می‌باشید؟

دلیل اصلی و شماره یک شکست استارت آپ ها نداشتن سرمایه کافی است. قبل از اینکه امنیت حاصل از داشتن یک شغل تمام وقت را از دست دهید، اطمینان حاصل کنید که کسب و کار جدیدتان از نظر مالی به شکل مناسبی تأمین شده است.

 • آیا تاکنون به اندازه کافی ذخیره مالی داشته‌اید تا زمانی که کسب و کار خود را به شکل تمام وقت درآورده و توانستید از طریق آن کسب درآمد کنید، دچار مشکل نشوید؟
 • آیا می‌توانید از مزایای مهمی که کارفرما در اختیار شما قرار داده بود، بگذرید؟ این مزایا می‌توانند برای مثال، بیمه سلامت یا بیمه عمر باشند.
 • اگر شما هنوز به نقطه تراز نرسیده‌اید، آیا سرمایه کافی دارید تا کسب و کار خود را تا زمان دستیابی به این نقطه حفظ نمایید؟
 • آیا شما نیاز دارید که تغییر عمده‌ای در بحث مالی خود دهید؟ برای مثال، مجبور باشید خانه خود را تغییر دهید و برای این کار به پول نیاز داشته باشید. اگر چنین است، شما باید این کارها را قبل از رها کردن کار خود انجام دهید. چرا که مدیریت این کارها زمانی که شما برای خودتان کار می‌کنید سخت‌تر است. به ویژه زمانی که شما هنوز نتوانسته‌اید به یک خط مالی مشخص در کسب و کار خود دست پیدا کنید.

 

چگونه از سایت اینترنتی آمازون کسبدرآمد کنیم

 

گاهی ممکن است شما نیاز داشته باشید زمان بیشتری را روی کسب و کار جدید خود بگذارید تا بتوانید به نتیجه مطلوب و مورد نظر دست پیدا کنید. اما در کنار آن هنوز از نظر مالی به نقطه امن مورد نظر دست پیدا نکرده‌اید و به درآمدی که از آن کار به دست می‌آورید همچنان نیاز دارید. در این مواقع، شما می‌توانید اقداماتی را داشته باشید که در ادامه به دو مورد اصلی اشاره خواهیم کرد.

 • در این صورت، شما می‌توانید بررسی کنید و ببینید کارفرمای فعلی شما حاضر است شما را به صورت یک پیمانکار مستقل به شکل نیمه وقت استخدام کند یا نه. بدین ترتیب شما همچنان درآمد مورد نظر خود را دارید و در کنار آن می‌توانید آزادانه زمان بیشتری را به کسب و کار خودتان اختصاص دهید.
 • در این حالت نیز می‌توانید پرس و جو کرده و مشخص نمایید که می‌توانید به صورت ساعتی شغل خود را پیش ببرید. بدین ترتیب، شما می‌توانید مزایای شغل اول خود را همچنان حفظ کنید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/start-a-profitable-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط