مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ویژگی افراد موفق - بخش دوم

توضیحات کوتاه :
یکی از رموز موفقیت تداوم داشتن در مسیر است. هر چقدر میل درونی شما برای رسیدن به آن هدف بیشتر باشد مسلما تداوم در این مسیر هم بیشتر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ویژگی افراد موفق - بخش دوم

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که شما نقشه خود را یافته‌اید و می‌دانید که چطور باید قدم بردارید، بعد از چند روز مطالعه می‌توانید تکنیک‌هایی را مشخص کنید که چگونه در این مسیر عمل کنید. اگر در کار خود تداوم داشته باشید، موفق خواهید بود. میزان این تداوم کاملاً بستگی به هدف شما دارد. هر چقدر هدف شما بزرگتر باشد، میزان زمانی که باید تداوم داشته باشید نیز بیشتر خواهد بود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

نوع دیدگاه به مقوله موفقیت

در گذشته هر نفر برای موفقیت در رشته مدنظر خود فقط یک راه پیش‌رو داشت و آن راه ورود به دانشگاه بود که لازمه این کار مهاجرت به کشورها و دانشگاه‌های برتر دنیا بود. اکنون روش کار تغییر کرده‌ است و شما می‌توانید 70 تا 80 درصد اطلاعات همان دانشگاه‌های معتبر را از طریق جستجو در اینترنت به‌دست آورید. این امر فقط بستگی به میل درونی شما دارد که چقدر اشتیاق دارید که در مسیر خود به جلو حرکت کنید، در مسیر موفقیت تلاش کرده و اطلاعات بدست آورید.
 آیا شما حاضر هستید که بررسی کرده، سؤالات درستی را پرسیده و پاسخ صحیح بدست آورید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال منفی بود، باید به مرحله قبل برگردید زیرا قطعاً مشکلات کوچکی در آن مرحله داشته‌اید. اما اگر آماده هستید و راه خود را مشخص کرده‌اید، مسلماً مربی خود و کتاب‌های مناسب را نیز خواهید یافت و شروع به پیشرفت خواهید کرد. زیرا در این حالت شما انرژی لازم را داشته و هر روز صبح می‌دانید که باید در چه مسیری حرکت کرده و چه کارهایی را انجام دهید. به‌طور مثال شما می‌دانید که باید یک فروشنده برتر در وبسایت آمازون شوید، باید یک دونده برتر شوید، باید یک سخنران یا موسیقی‌دان شوید و ... آگاهی شما از مسیری که قصد دارید طی کنید و کاری که می‌خواهید انجام دهید، انرژی و انگیزه بسیاری به شما خواهد داد.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش اول)

ویژیگی های افراد موفق

 

داشتن نظم و انضباط برای پیشرفت در کارها

زمانی که شما نقشه خود را یافته‌اید و می‌دانید که چطور باید قدم بردارید، بعد از چند روز مطالعه می‌توانید تکنیک‌هایی را مشخص کنید که چگونه در این مسیر عمل کنید. در این قسمت از مسیر، به نکته مهم داشتن نظم و انضباط می‌رسید. به این معنا که اگر در کار خود تداوم داشته باشید، موفق خواهید بود. میزان این تداوم کاملاً بستگی به هدف شما دارد. هر چقدر هدف شما بزرگتر باشد، میزان زمانی که باید تداوم داشته باشید نیز بیشتر خواهد بود. ممکن است این تداوم شش ماه، یک سال و یا ده سال باشد.

 

باور افراد موفق چگونه است؟

 

تاثیر نظم در موفقیت

برای مثال اگر شما قصد ساختن یک برند بزرگ را با چند هزار کارمند داشته باشید، ممکن است چندین سال زمان نیاز داشته باشد. حال به این موضوع خواهیم پرداخت که منظور از نظم و انضباط چیست؟ زمانی که شما در ابتدای روز بیدار شده و مغز شما سرحال بوده و انرژی کافی را دارا می باشد باید به کارهای مهم و اموری که شما را به سمت هدف خود پیش می‌برد، بپردازید. بنابراین اولین زمان روز خود را به کارهای مهم اختصاص دهید. سؤال بعدی این است که زمان شما کی شروع می‌شود؟ بسیاری از افراد بیان می‌کنند که نظم و انضباط در زندگی شخصی به این معنا است که ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوند، دوش گرفته، صبحانه خورده و بعد از تمرین ورزشی در ساعت 7 صبح شروع به کار کنند. اما این مورد برای اغلب افراد مناسب نخواهد بود. بعضی از اشخاص، آدم‌هایی نیستند که 6 صبح بیدار شوند. بنابراین هرگز خود را عذاب ندهید. اگر شما فردی هستید که ساعت 9 صبح از خواب بیدار می‌شوید، هیچ مشکلی نخواهد داشت. این ساعت بیدار شدن برای شما هیچ فرقی نخواهد داشت. زیرا اگر شما 6 صبح هم بیدار شوید، مسلماً تا 9 صبح کسل بوده و پشت سرهم خمیازه خواهید کشید. بنابراین اگر ساعت مناسب بیداری برای شما 9 صبح می باشد، می‌توانید همان ساعت بیدار شده و با انرژی روز خود را شروع کنید. اگر بعد از نیم ساعت که کارهای شخصی خود را انجام داده‌اید به سراغ شغل خود رفته‌ و زمان خود را به کاری اختصاص دهید که شما را به سمت هدف خود پیش خواهد برد، احساس خوبی در شما به وجود می آید. بنابراین بهترین زمان روز خود را که بعد از بیدار شدن از خواب است، صرف چک کردن ایمیل، سرزدن به شبکه‌های اجتماعی، صحبت کردن با تلفن و مواردی از این قبیل نکرده و تمام آن‌ها را کنار بگذارید. در این زمان باید به سراغ کاری بروید که تأثیر مستقیمی در رسیدن به هدفتان دارد. همچنین در طول روز حداقل 30% از زمان خود را صرف یادگیری کنید. اگر تاکنون به این روال عمل نکرده‌اید، باید تغییری در این روند ایجاد کنید.

مقاله پیشنهادی: فرمول ساده موفقیت از دیدگاه موفقترین افراد دنیا | عزت خواه دات کام

یادگیری را کنار نگذارید

زمانی که شما می‌خواهید کاری را شروع کرده و وارد مسیری شوید، در ابتدا اقدام به مطالعه خواهید کرد و سعی می‌کنید اطلاعاتی را آموخته و یاد بگیرید. اما زمانی که به 50 درصد این مسیر رسیدید، شروع به کم کردن آموزش خود کرده و کم‌کم یادگیری را کنار خواهید گذاشت. به‌طور مثال اگر تاکنون یادگیری شما 40 درصد بود، آن را به 20 یا 10 درصد رسانده و کم کم آن را حذف خواهید کرد. به‌طور ناخودآگاه احساس می‌کنید که دیگر نیازی به یادگیری نداشته و می‌توانید به راحتی کارها را پیش ببرید. اما توجه داشته باشید که این لحظه مرگ موفقیت شماست. زیرا شما در این لحظه یادگیری را کنار گذاشته و همه چیز را از دست خواهید داد. بنابراین هرگز یادگیری را فراموش نکرده و از سرعت آن نیز نکاهید. این امر در مسیر موفقیت می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر یادگیری در موفقیت

راز های موفقیت

 

روش زندگی افراد موفق

مورد مهم دیگر این است که هر شب قبل از خواب یک کاغذ برداشته و کارهای مهمی که انجام داده‌اید تا به هدف خود برسید را یادداشت کرده و برای هر کدام از آن‌ها تاریخ را ثبت کنید. بعد از چند روز به این برگه‌ها رجوع کرده و آن‌ها را چک کنید. در آن لحظه اگر هیچ مورد خاصی روی این برگه‌ها ننوشته باشید، شرمنده خواهید شد. بنابراین باید به سمتی حرکت کنید که این برگه‌ها را با مطالب و اقدامات مهم و مفیدی پر کنید.
 شما از این طریق می‌توانید هر روز خود را ارزیابی کرده و کار خود را بهتر کنید. علاوه بر این شما در زمان رسیدن به هدف خود کاملاً می دانید از چه مسیر و با انجام چه کارهایی به آن دستاورد رسیده‌اید و این را از همین برگه‌های یادداشت خود خواهید یافت. زیرا گاهی از اوقات افراد در زندگی خود به دستاوردهای خوبی می‌رسند و کارهای بزرگی را انجام می‌دهند که بعد از مدتی به خاطر نخواهند آورد که به چه شکل این مسیر موفقیت را پیموده‌اند. بنابراین در طول مسیر خود کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنید، ویدیوهایی که مشاهده می کنید، نکات آموزشی خود را بنویسید و تمام موارد را با تاریخ و ساعت یادداشت کنید. در نهایت این سفری که یادداشت می‌کنید برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.

از بین بردن مواردی که حواس شما را پرت می کنند

شما باید تمام مواردی که حواستان را پرت می‌کند، از بین ببرید. این موارد هر چیزی می‌تواند باشد از جمله شبکه‌های اجتماعی، سریال‌های تلویزیونی غیر مرتبط و هر چیزی که برای مسیر هدف شما مفید نیست. شما باید تمام این موارد را کنار گذاشته و از برنامه خود حذف کنید. لازم به ذکر است که قسمت مهم این موارد شبکه‌های اجتماعی هستند که استفاده می‌کنید و وقت شما را از بین می‌برد. بهتر است آنها را کنار بگذارید یا میزان استفاده از آنها را اصلاح نمایید. آماری در این زمینه وجود دارد که به‌طور میانگین در طول روز افراد 6 ساعت از زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی تلف می‌کنند.

دلایل موفقیت افراد موفق

اگر تنها میزان کمی از زمانی که صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنید را صرف مطالعه شخصی در زمینه کاری خود کنید و نکات و اطلاعاتی را یاد بگیرید، مسلماً می‌توانید زندگی خود را بسیار تغییر دهید. این یکی از دلایل موفقیت افراد خودساخته و موفق می‌باشد. اما متأسفانه اغلب مردم این کار را انجام نخواهند داد. بنابراین بهترین راه در این زمینه، دنبال نکردن صفحه‌های غیر مرتبط است تا بطور کلی دیگر آن صفحه را مشاهده نکنید. این کار بسیار ساده است. شما با یک بار جستجو کردن در صفحه اینستاگرام می‌توانید افرادی را مشاهده کنید که کلیپ‌های بیهوده‌ای را منتشر می‌کنند و هزاران نفر دنبال کننده دارند.
این امر یک فاجعه است. درحالی که فردی پروفسور یا نویسنده نیمی از این میزان دنبال‌کننده را ندارد. چرا این اتفاق در حال رخ دادن است؟ بنابراین از هم اکنون تصمیم بگیرید که از خودتان شروع کنید. شما باید توجه داشته باشید که هیچ زمانی از زندگی شما بی‌ارزش نخواهد بود که صرف مشاهده ویدیوهای بی‌فایده شبکه‌های اجتماعی کنید. شاید 20 سال بعد به این نتیجه برسید که چه اشتباهی انجام داده‌اید و به خودتان در زندگی ظلم کرده‌اید. شما در زندگی خود مأموریتی دارید و می‌خواهید به هدف، رویا و آرزوی خود برسید. بنابراین خودتان برای خودتان ارزش قائل شوید.

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

برای مطالعه بخش اول مقاله ویژگی افراد موفق کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/characteristics-of-successful-people-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شهرزاد گفته:
۰ | ۰

عمل کردن واقدام کردن خیلی مهمه. خیلی از افراد دانش کافی برای انجام کاری رو دارند اما جسارت شروع اون کار رو ندارند و اقدام نمی کنند.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شهرزاد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط