تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به خواسته ها در زندگی

توضیحات کوتاه :
نکته‌ای که باید بدانید این است که راه رسیدن به هدف، راه همواری نیست. به‌هیچ عنوان نمی‌توان گفت که پیمودن این مسیر آسان و راحت است. در طول این مسیر، ذهن، روح و جسم شما همگی درگیر می‌شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رسیدن به خواسته ها در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

رسیدن به خواسته‌ها مهم‌ترین مسئله در زندگی همه ما به‌شمار می‌رود. اما سؤال اینجاست که اگر ما به خواسته‌های خود دست پیدا نکردیم چه اتفاقی می‌افتد؟ در صورت مواجهه با چنین اتفاقی باید چکار کنیم؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه به خواسته‌های خود در زندگی دست پیدا کنیم؟

همه ما در زندگی هدف‌هایی داریم که برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنیم. فرقی هم ندارد این هدف‌ها آنقدر بزرگ باشند که تمام زندگی یک فرد را تحت‌الشعاع قرار دهند یا آنقدر کوچک که در ظاهر شاید هیچ تاثیری در زندگی فرد نداشته باشد. رسیدن به خواسته‌ها مهم‌ترین مسئله در زندگی همه ما به‌شمار می‌رود. اما سؤال اینجاست که اگر ما به خواسته‌های خود دست پیدا نکردیم چه اتفاقی می‌افتد؟ در صورت مواجهه با چنین اتفاقی باید چکار کنیم؟ 

 

ساختن لایف استایلی مطابق با خواسته‌های شما در زندگی


شما نمی‌توانید هیچکس را پیدا کنید که بگوید دستیابی به خواسته‌ها و امیال در زندگی کار راحت و آسانی است. حال هر چقدر این اهداف بزرگ‌تر باشند، مشخصاً دستیابی به آنها هم سخت‌تر خواهد بود. خیلی از ما عادت کرده‌ایم در ابتدا تمام تلاش خود را به‌کار ببندیم، اما در مسیر، خسته شده و ناگهان دست از کار بکشیم. چنین افرادی دیگر هیچ‌وقت به‌دنبال شروع دوباره نخواهند بود چرا که به دست کشیدن از کار و تلاش عادت دارند. آنگاه دیگر مسئله داشتن هدف و هدف‌گذاری نیست، بلکه موضوع چگونگی پیمودن مسیر و در نهایت رسیدن به خواسته است. خیلی از افراد هستند که در فرآیند انتخاب هدف درست عمل می‌کنند اما نمی‌دانند که در ادامه مسیر باید چکار کنند. در نتیجه وسط راه ناامید می‌شوند و دست از کار می‌کشند. 
نکته‌ای که باید بدانید این است که راه رسیدن به هدف، راه همواری نیست. به‌هیچ عنوان نمی‌توان گفت که پیمودن این مسیر آسان و راحت است. در طول این مسیر، ذهن، روح و جسم شما همگی درگیر می‌شوند و شما باید کنترل تمام آنها را در دست داشته باشید. هر چقدر خواسته بزرگ‌تر باشد این درگیری نیز بیشتر است. پس ما برای رسیدن به خواسته خود باید چه کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال با ما همراه باشید. 

 

مقاله پیشنهادی: 15 ایده الهام بخش برای ساخت زندگی هدفمند

دستیابی به اهداف

 

در مسیر رسیدن به خواسته‌های خود موارد زیر را به یاد داشته باشید

سعی کنید یک ارزش به ارزش‌های جهان بیفزایید

تفاوتی نمی‌کند که برای کدام یک از حوزه‌های زندگی شخصی یا کاری خود هدف گذاری کرده‌اید، این را بدانید که افراد موفق همیشه کارهای ارزشمندی انجام داده‌اند. میزان ارزشمندی کارهای آنها آنقدر زیاد بوده است که توانسته در ذهن جهانیان ثبت شود. پس شما هم می‌توانید. برای موفقیت فرقی نمی‌کند هدفتان چه چیزی باشد، فقط سعی کنید همان هدف به ظاهر کوچک تا جایی که ممکن است ارزشمند باشد. 

با دقت به جزئیات، به یک تجسم قوی دست پیدا کنید

در ساده‌ترین و اساسی‌ترین سطح، می‌توان گفت فکر یک انسان در اصل انرژی است. این انرژی از طریق نورون‌ها در ذهن فرد حرکت می‌کند، درست همانطور که از طریق مولکول‌ها و اتم‌ها درون هوا پخش می‌شوند. این انرژی همان انرژی است که از همان آغاز جهان نیز وجود داشته است. بنابراین، هنگامی که افکارتان با درنظرگرفتن چیزهایی که عمیقاً تحت تأثیر جزئیات قرار گرفته‌اند، بروز پیدا می‌کنند، اتفاقات جالبی برایتان خواهد افتاد. این افکار به صورت خودکار شما را به سوی فعالیت‌هایی سوق می‌دهند که باعث رسیدن شما به اهدافتان خواهند شد. این اتفاق یک شبه به وقوع نمی‌پیوندد، بلکه در طول زمان پیش خواهد آمد. 

مهم نیست چه اتفاقی افتاده است، دست از تلاش برندارید

شاید بتوان گفت که سخت‌ترین بخش در راه رسیدن به هدف، همین بخش است. چرا که دستیابی به اهداف بزرگ به زمان نیاز دارد و خیلی سریع و راحت به دست نمی‌آید. شاید حتی برای دستیابی به موفقیت چند هفته یا چند ماه هم کافی نباشد و گاهی سالها یا حتی قرن‌ها زمان نیاز است تا به نتیجه برسد. پس برای رسیدن به هدفتان پافشاری کنید و به راحتی ناامید نشوید، شاید دقیقاً همان زمانی که دست از کار می‌کشید فقط یک قدم تا رسیدن به موفقیت فاصله داشته باشید.

راهکارهای رسیدن به خواسته‌ها

برنامه ریزی داشته باشید

اگر بخواهید بدون داشتن یک برنامه مشخص قدم در مسیر موفقیت بگذارید، شانس موفقیت شما صفر خواهد بود. برای رسیدن به موفقیت باید یک برنامه جامع داشته باشید و بدانید که قرار است در کدام مسیر گام بردارید. البته این بدین معنا نیست که باید از همان ابتدا برای تمامی قدم‌هایتان برنامه داشته باشید. این برنامه‌ریزی جزئی، به مرور زمان به دست می‌آید. در طول زمان هدف شما ثابت باقی خواهد ماند، اما مسیر انتخابی ممکن است بارها تغییر کند.

در کارهای خود نظم داشته باشید

بدون نظم نمی‌توانید به خواسته‌های خود دست پیدا کنید. حتی اگر اهداف خود را روی یک کاغذ بنویسید و برنامه‌ریزی مناسبی هم داشته باشید، بدون نظم به هدف خود نمی‌رسید. برای دستیابی به نظم، باید در زندگی خود سازماندهی مناسبی داشته باشید. زمانی که همه چیز آشفته باشد، شما کنترل خود را بر روی زندگی از دست می‌دهید. داشتن نظم و انضباط هم به نوبه خود می‌تواند منجر به دستیابی به خواسته‌ها شود. 

 

مقاله پیشنهادی: چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

رسیدن به هدف

 

به آنچه که حواس شما را پرت می‌کند، دقت نکنید

در مسیر، موارد مختلف زیادی وجود دارند که به راحتی می‌توانند حواس شما را از هدفتان پرت نمایند. وظیفه شما این است که به آنها توجهی نکنید و تمرکز خود را از دست ندهید. زمانی را بگذارید و یک لیست از این موارد تهیه کنید. سپس به دنبال راهکارهایی بگردید که در راستای از بین بردن آنها به شما کمک کنند. با حذف چنین مواردی، مطمئناً زمان بیشتری خواهید داشت تا بجای تمرکز روی چیزهایی که تنها شما را از هدفتان دور می‌کنند، تنها روی خواسته خود متمرکز شوید.

زمان را به خوبی مدیریت کنید

مدیریت زمانی، یکی از فاکتورهای مهم در راه رسیدن به خواسته‌ها به‌شمار می‌رود. در این جهان هیچ کس زمان بیشتری را نسبت به دیگران ندارد. پس با داشتن مدیریت زمانی مناسب، می‌توانید در مسیر خود از دیگر افراد پیشی بگیرید. از خودتان بپرسید که چگونه زمان خود را سپری می‌کنید؟ آیا به درستی از آن استفاده می‌کنید یا وقت خود را در بیشتر مواقع تلف می‌کنید؟ به این سؤالات صادقانه پاسخ بدهید. بعد از آن به کمک پاسخ‌هایی که به این سؤالات داده‌اید شروع کنید و مدیریت زمان را جدی بگیرید. 

قانون 20/80 را به کار گیرید

مطابق این قانون، 80 درصد از نتایج از 20 درصد تلاش‌ و فعالیت‌ها به دست می‌آیند. مثلاً در مورد فروش کالا، 20 درصد از مشتریان، 80 درصد فروش ما را رقم می‌زنند. برای اینکه بدانید 20 درصد مربوط به شما چه فعالیت‌هایی را شامل می‌شود، باید تمام فعالیت‌های مرتبط با خواسته خود را شناسایی کنید. سپس آنها را انجام دهید تا به 80 درصد مورد نظر دست پیدا کنید. 

شکست‌ها را پیش بینی کنید

شاید بتوان گفت که موفقیت و شکست دو یار جدانشدنی هستند. شما نمی‌توانید بدون شکست خوردن به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید. حتی موفق‌ترین شخصیت‌های جهان هم بارها و بارها شکست خورده‌اند. اما اگر شما بتوانید آنها را پیش بینی کنید، آنگاه می‌تواند به جای اینکه منتظر بمانید تا اتفاق بیفتند، خودتان را برای آنها آماده کنید. حتی می‌توانید با پیش‌بینی به موقع یک شکست، از همان شکست برای خودتان پلی به سمت موفقیت بسازید.
مسیر موفقیت و دستیابی به خواسته‌ها همیشه مسیر شلوغ و پر رفت‌وآمدی است، چرا که همه دوست دارند این مسیر را طی کرده و به هدف نهایی دست پیدا کنند. باید به یاد داشته باشید که شاید راه طولانی و سختی را پیش‌رو داشته باشید، اما همانطور که خیلی‌ها به نتیجه مطلوب رسیده‌اند، شما هم می‌توانید. فقط کافی است دست از تلاش نکشید و برای رسیدن به هدف خود به پیش بروید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/reaching-desires-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نجمه گفته:
۰ | ۰

سلام
باید نترسید و اقدام کرد. اولین قدم که برداشته بشه ترسها هم کمتر میشه.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نجمه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز نظر خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط