تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تفاوت های افراد موفق و ناموفق چیست؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت خواسته‌ای است که همه افراد با میل و رغبت بسیار برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. اما مسئله‌ این است که همه نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند. همین باعث مرزبندی افراد موفق می‌شود. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
تفاوت های افراد موفق و ناموفق چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت فاکتورهایی دارد که می‌توان با سختکوشی، داشتن اراده محکم و پشتکار به آن دست پیدا کرد. این تصور که رسیدن به موفقیت امری غیرممکن است، تصوری است که همه افراد ناموفق همراه خود دارند. گاهاً بررسی زندگی افراد موفق می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. چرا که آنها مسیر موفقیت را پیدا کرده و آن را تا انتها پیموده‌اند. در این مقاله قصد داریم برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های افراد موفق را عنوان نموده و تفاوت آنها با افراد ناموفق در این موارد را برای شما شرح دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویژگی بارز افراد موفق چیست؟

مشخصاً موفقیت خواسته‌ای است که همه افراد با میل و رغبت بسیار برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که همه نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند. همین امر باعث می‌شود که بتوان به راحتی میان افراد موفق و ناموفق را مرزبندی کرد. بین افراد موفق و افراد ناموفق همیشه تفاوت‌های آشکاری دیده می‌شود. این تفاوت‌ها معمولاً در عادات و تصمیم گیری‌های آن‌ها می‌باشد و همین تفاوت‌ها می‌تواند روی طرز فکر دیگران درباره هر دوی این افراد تأثیر شگرفی داشته باشد.

برای اینکه بتوانیم به یک تعریف مشخص از موفقیت دست پیدا کنیم، باید این تفاوت‌ها را به خوبی شناخته و درصدد از بین بردن آنها بربیاییم. اما شاید بارزترین تفاوتی که می‌توان میان این دو دسته پیدا کرد این است که افراد موفق همگی کارهایی را انجام می‌دهند که افراد ناموفق آنها را انجام نمی‌دهند.

 

ذهنیت کارآفرین ها را بسازیم

 

موفقیت فاکتورهایی دارد که می‌توان با سختکوشی، داشتن اراده محکم و پشتکار به آن دست پیدا کرد. این تصور که رسیدن به موفقیت امری غیرممکن است، تصوری است که همه افراد ناموفق همراه خود دارند. اما نکته‌ای که باید بدانید این است که هر شخصی که به دنبال دستیابی به موفقیت در زندگی است نباید فراموش کند که موفق شدن در عین سادگی و راحت بودن به یک سری الزامات نیاز دارد، در صورتی که آنها را بدانید و در زندگی به کار ببندید، می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید.

گاهاً بررسی زندگی افراد موفق می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. چرا که آنها مسیر موفقیت را پیدا کرده و آن را تا انتها پیموده‌اند. پس مطمئناً با الگوبرداری از آنها، شما هم می‌توانید تجربه مشابهی را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های افراد موفق را عنوان نموده و تفاوت آنها با افراد ناموفق در این موارد را برای شما شرح دهیم.

1. تعیین اهداف و توسعه برنامه زندگی

اولین ویژگی که می‌توان در افراد موفق به وفور مشاهده کرد، داشتن هدف گذاری برای زندگی می‌باشد. داشتن چشم انداز مناسب از آینده امر بسیار مهمی است. افراد موفق می‌دانند که در هر مرحله و مقطع از زندگی خود می‌خواهند چه کارهایی را انجام دهند و مطابق با اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اند پیش می‌روند. بدین ترتیب همیشه با داشتن برنامه مناسب برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنند و پیش می‌روند. این دقیقاً یکی از ویژگی‌هایی می‌باشد که افراد ناموفق نداشته و حتی خیلی از آنها به داشتن هدف و برنامه در زندگی اعتقادی نیز ندارند.

 

افراد موفق

 

2. نوشتن لیست اهداف کوتاه مدت

در کنار داشتن یک چشم انداز مناسب از آینده خود و برنامه ریزی برای رسیدن به چنین اهدافی، شما باید برای خودتان اهداف کوتاه مدتی نیز تعیین نمایید. گاهی حتی شاید نیاز باشد که اهداف بلند مدت خود را نیز به چندین هدف کوتاه مدت تقسیم نمایید تا رسیدن به آنها برایتان راحت‌تر شود. این دقیقاً همان کاری است که همه افراد موفق انجام می‌دهند.

آن‌ها می‌دانند که به طور کلی می‌خواهند به کجا برسند و برای رسیدن به آن باید چه کارهایی را انجام دهند. اما شما هیچ وقت نمی‌توانید این ویژگی را در یک فرد ناموفق پیدا نمایید و اگر در این باره از آنها سؤالی بپرسید، نمی‌توانند به شما جواب درستی دهند.

3. آرزوی موفقیت برای دیگران دارند

یک فرد موفق به هیچ عنوان از موفقیت دیگران ناراحت و آزرده نمی‌شود و در راستای موفقیت اطرافیانش تمام تلاش خود را نیز می‌کند. احساس حسادت در این افراد جایی ندارد و اگر قرار باشد نسبت به موفقیت دیگران حسی داشته باشند، آن احساس، غبطه است. چرا که آنها دوست دارند بتوانند همچون فرد مورد نظر به موفقیت برسند و البته که برای رسیدن به این خواسته تلاش می‌کنند.

در نقطه مقابل، افراد ناموفق همواره به دنبال دیدن شکست دیگران می‌باشند. شاید در ظاهر نشان دهند که از موفقیت شما خوشحال راضی می‌باشند اما در درون و به صورت مخفیانه آرزوی شکست خوردن شما را خواهند داشت.

 

مسیر موفقیت

 

4. ثبت وقایع روزانه و شناسایی نقاط ضعف یا قوت

این کار می‌تواند در موفقیت یک فرد نقش بسیار مهمی را ایفا کند. چرا که شما بدون یادداشت نمودن وقایع پیش آمده و مرور آنها به صورت روزانه نمی‌توانید نقاط قوت یا ضعف خود را شناسایی کرده و از شکست‌های خود درس بگیرید. این دو کار سبب می‌شوند تا شما ادامه مسیر خود را با قدرت و کیفیت بالاتری پیش بروید و راحت‌تر به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید.

5. یادگیری مداوم افراد موفق

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که شما را به کامیابی در زندگی نزدیک می‌کند، داشتن تمایل به یادگیری است. هیچ کس با در جا زدن و تلاش نکردن نمی‌تواند به موفقیت دست یابد. چرا که جهان به طور مداوم در حال تغییر کردن است و اگر شما بخواهید با این طرز فکر پیش بروید که همه چیز را می دانید، خیلی زود دچار مشکل خواهید شد. پس برای موفقیت همیشه باید به دنبال یادگیری مهارت‌ها جدیدی بود که بتواند در مسیر حرکت به ما کمک کرده و رسیدن به خواسته‌ها را برای ما میسرتر نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

موفقیت

 

6. نگرش ایجاد تغییر در افراد موفق

یک فرد موفق زمانی که کاری را آغاز می کند، به تنها چیزی که فکر می‌کند بهتر شدن خود و شرایط است. آن‌ها همیشه به دنبال تغییراتی هستند که بتوانند شرایط بهتری را برای همگان به وجود آورند. اما برعکس آنها، افراد ناموفق به تنها چیزی که فکر می‌کنند رسیدن به پول و سرمایه است. آن‌ها به همه چیز به چشم یک معامله نگاه می‌کنند و در هنگام انجام تمام کارهای خود تنها به دنبال سود و زیان می‌باشند.

7. داشتن لیست اهداف و کارهایی که باید انجام شوند

افراد موفق به صورت روزانه تمام کارهایی که می‌خواهند در همان روز انجام دهند را یادداشت می‌کنند. این کار می‌تواند در صبح همان روز صورت بگیرد اما بهتر است آن را در شب قبل انجام دهید. بهترین حالت این است که برنامه روزانه خود را شب هنگام و قبل از خواب یادداشت نمایید و صبح روز بعد، پس از بیدار شدن آن را مرور کرده و در صورت نیاز تغییر دهید.

 

افراد ناموفق

 

8. به اشتراک گذاری اطلاعات و داده‌ها توسط افراد موفق

یک فرد موفق هیچگاه از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با دیگران واهمه‌ای ندارد. استاد حسین عزت خواه، کارآفرین و مدرس موفقیت که خودشان توانسته‌اند با تلاش و کوشش به موفقیت‌های زیادی در زندگی دست یابند، به یک اصل مهم اعتقاد دارند و از آن با عنوان اصل فراوانی یاد می‌کنند. این عنوان را ایشان در جواب سؤال کسانی که پرسیده بودند چرا در دوره آربی تمام موارد مربوط به فروش در آمازون را با جزئیات یاد می‌دهند، بیان نموده بودند.

به عقیده ایشان در این جهان همه می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند و این تصور که اگر رازهای موفقیت خود را با دیگران در میان بگذارید، موقعیت خود را به خطر می‌اندازید، حقیقتاً اشتباه است. به همین دلیل هم دوره جامع آربی را تهیه نموده و در اختیار علاقه مندان به این کسب و کار قرار دادند. به این امید که دیگران هم بتوانند مثل ایشان به موفقیت رسیده و شرایط بهتری را برای خودشان بسازند.

 

تفاوت های افراد موفق

 

9. تشخیص نقاط ضعف با انتقاد کردن از خود

اگر با فرد موفقی برخورد داشته باشید، خواهید دید که این فرد به جای اینکه وقت خود را با حرف زدن درباره دیگران پر کند، به انتقاد کردن از خودش می‌پردازد. آن‌ها بزرگ‌ترین منتقد خودشان می‌باشند چرا که می‌دانند تنها با شناخت نقاط ضعف خود و بررسی اشتباهاتشان می‌توانند در مسیر درست و مناسب پیش بروند. مطمئناً حرف زدن درباره دیگران نمی‌تواند هیچ چیزی را به شما اضافه کند و تنها شما را از مسیر موفقیت دور می‌کند. پس بهتر است شما هم راه و روش افراد موفق را پیش گرفته و وقت خود را صرف بهتر کردن خود نمایید.

10. پذیرفتن تغییر اصل تفاوت افراد موفق

افراد موفق به هیچ عنوان از تغییرات نترسیده یا در برابر آنها گارد نمی‌گیرند. این رفتار دقیقاً نقطه مقابل افراد ناموفق است. آن‌ها به محض اینکه با تغییری رو به رو می‌شوند بدون اینکه بدانند آن تغییر دقیقاً چیست و چه کارآیی دارد، سریعاً در برابر آن موضع می‌گیرند. موفقیت زمانی حاصل می‌شود که شما با علم به احتمال وقوع تغییرات پیش بروید و خودتان را با شرایط به وجود آمده در نتیجه آن تغییر وفق دهید.

 

تفاوت های افراد موفق و ناموفق

 

11. شادی آفرین بودن

افراد موفق زمانی که وارد محیطی می‌شوند، به همه افراد حاضر احساس خوبی منتقل می‌کنند و باعث خوشحالی و شادی آن‌ها می‌شوند. در سوی دیگر، هر زمان که یک فرد ناموفق به میان افراد می رود، با انرژی منفی که همراه خود می‌برد، تنها خشم آنها را برمی‌انگیزد. چنین افرادی تنها عادت به گرفتن ایراد و غز زدن دارند و هیچگاه نمی‌توانند به چیزی با دید مثبت نگاه کنند. اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید، سعی کنید از این نوع رفتارها دوری کنید.

12.  افراد موفق درباره ایده‌های خود صحبت می‌کنند

افراد ناموفق همواره فکر می‌کنند که باید ایده‌های خود را مخفی کرده و به هیچ عنوان آنها را با کسی در میان نگذارند تا بتوانند در نهایت به موفقیت دست پیدا کنند. این طرز فکر کاملاً اشتباه است. چرا که تمامی افراد موفق به راحتی ایده‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و از مشاوره و راهنمایی آنها برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده می‌نمایند.

13. عادت مطالعه روزانه

داشتن مطالعه به صورت روزانه یکی از بهترین و مهم‌ترین عاداتی است که همه افراد موفق در خود دارند. شما هیچ فرد موفقی را نمی‌توانید پیدا کنید که در روز حداقل نیم ساعت از زمان خود را به مطالعه اختصاص ندهد. شما با مطالعه می‌توانید دانش خود را بیشتر کرده و به قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی دست پیدا نمایید. از طرف دیگر افراد ناموفق به جای داشتن مطالعه، وقت خود را با انجام کارهایی مثل تماشای تلویزیون پر می‌کنند و بدین حالت در مقایسه با روز قبل نمی‌توانند هیچ دستاوردی را داشته باشند.

14. ایجاد ارزش برای دیگران توسط افراد موفق

شخصی که موفق است دیگر به دنبال این نمی‌باشد که اعتبار تمام پیروزی‌ها را از آن خود کند. این دقیقاً نقطه مقابل شخصیت افراد ناموفق است. فرد موفق می‌داند که تا چه میزان در موفقیتی که حاصل شده است نقش دارد و سعی نمی‌کند با گرفتن تمام اعتبارات، خود را در چشم دیگران بزرگ و مهم جلوه دهد.

 

تفاوت های افراد موفق و ناموفق چیست

 

15. تقویت حس قدردانی و شکرگزاری

یکی از خصیصه‌های بسیار مهم افراد موفق داشتن حس قدردانی است. آن‌ها همیشه بابت داشته‌های خود شکرگزار بوده و قدردان کسانی هستند که در رسیدن آنها به موفقیت کمک کرده‌اند. اما یک فرد ناموفق تصور می‌کند که همیشه حق با اوست. به همین دلیل برای هیچ چیزی از دیگران تشکر نمی‌کنند.

16. تصمیم گیری سنجیده و منطقی

شما نمی‌توانید هیچ فرد موفقی را پیدا کنید که بدون فکر کردن و بررسی جوانب امر، تصمیمی را گرفته یا کاری را انجام دهد. این ویژگی یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که باعث تمایز میان افراد موفق و ناموفق می‌شود. اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید، باید یاد بگیرید که با فکر و برنامه پیش بروید و موضوع مورد نظر را با دقت تمام بررسی نمایید. در غیر این صورت در مسیر بارها و بارها با مشکلات مختلف رو به رو می‌شوید و چگونگی مواجه با این مشکلات برایتان به یک دغدغه بسیار بزرگ تبدیل می‌شود.

17. مثبت نگری و تمجید از دیگران

افراد ناموفق همیشه با دیدی منفی به همه چیز نگاه می‌کنند و همواره منفی‌ترین اتفاق ممکن به چشم آن‌ها می‌آید. مسئله‌ای که باید به آن توجه داشت این است که مطابق با قانون جذب، اگر شما به موارد منفی فکر کنید، این موارد به مرور زمان به واقعیت تبدیل می‌شوند. پس برای موفق شدن شما هم باید همچون افراد موفق نقاط مثبت شخصیت هر شخص را دیده و با تعریف کردن از آنها، باعث شوید احساس بهتری داشته باشند. این احساس خوب آنها به شما نیز منتقل می‌شود و باعث تغییر حال و هوای شما خواهد شد.

18. ایجاد حس بخشش و عفو دیگران

داشتن این ویژگی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی افراد و احساسات آنها داشته باشد. زمانی که شما دیگران را ببخشید، دیگر فکر خود را درگیر آنها و کاری که انجام داده‌اند، نمی‌کنید و همین مسئله باعث می‌شود به آرامش ذهنی و روحی دست پیدا کنید. داشتن آرامش ذهنی و روحی برای رسیدن به موفقیت یک امر بسیار مهم است. چرا که باعث می‌شود شما با دید بازتر و خیالی آسوده‌تر به مسائل نگاه کنید.

در برابر افراد موفق، کسانی که نتوانسته‌اند موفقیتی داشته باشند، همیشه با فکر کردن به اشتباهات دیگران و کینه جویی ذهن خود را مشغول می‌کنند. بدین ترتیب فرصت فکر کردن جدی به مسائل و مشکلات موجود را از دست می‌دهند.

 

فروش در آمازون و درآمد میلیاردی

 

19. قبول مسئولیت شکست خود

ویژگی دیگری که همه افراد موفق درون خود دارند، قبول مسئولیت شکست‌ها می‌باشد. آن‌ها به هیچ عنوان سعی نمی‌کنند از زیر بار مسئولیت‌ها شانه خالی کنند و با انداختن اشتباهات بر گردن دیگران خود را تبرئه کنند. شما هم اگر می‌خواهید جزء این دسته از افراد باشید باید اشتباه خود را بپذیرید و درصدد رفع آن برآیید. شما باید از آن تجربه بگیرید و در ادامه مسیر از این تجربه استفاده کنید تا دیگر اشتباه مشابه‌ای را مرتکب نشوید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/difference-between-successful-and-unsuccessful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط