موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه زندگی رویایی خود را بسازیم؟

توضیحات کوتاه :
تاکنون چند بار برای شما اتفاق افتاده که به اطراف خود نگاهی انداخته و گفته اید اطرافیانتان چقدر خوشبخت هستند که توانسته‌اند زندگی رویایی‌شان را بسازند؟ چگونه به خواسته‌هایشان رسیده‌اند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه زندگی رویایی خود را بسازیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

داشتن یک زندگی رویایی از روی شانس نیست بلکه ملزم به تعهد و صبوری است. هیچکس نمی‌تواند با جادو و معجزه زندگی رویایی‌اش را بسازد. افرادی که توانسته‌اند زندگی ایده آلشان را بسازند و به جایگاه مورد نظرشان رسیده‌اند، با تلاش مستمر، سخت کوشی، جسارت و شجاعت موفق شده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا همه افراد می‌توانند زندگی رویایی خودشان را بسازند؟

تاکنون چندین بار برای شما اتفاق افتاده است که به اطراف خودتان نگاهی انداخته‌اید و گفته‌اید اطرافیان شما چقدر خوشبخت هستند که توانسته‌اند زندگی رویایی‌شان را بسازند؟ چگونه توانسته‌اند به خواسته‌هایشان برسند؟ چرا من نمی‌توانم همانند آنها موفق شوم؟ داشتن یک زندگی رویایی از روی شانس نیست بلکه ملزم به تعهد و صبوری است.

هیچکس نمی‌تواند با جادو و معجزه زندگی رویایی‌اش را بسازد. افرادی که توانسته‌اند زندگی ایده آلشان را بسازند و به جایگاه مورد نظرشان رسیده‌اند، با تلاش مستمر، سخت کوشی، جسارت و شجاعت موفق شده‌اند. بنابراین شما نیز می‌توانید از همین امروز با ایجاد تغییرات کوچک شروع کنید تا راه موفقیت را برای خودتان هموار سازید. در ادامه به یازده روش اشاره می‌شود که زندگی رویایی را ممکن می‌سازد:

 

لایف استایل افراد موفق وکارآفرین چگونه است؟

 

1. از خواسته و اهدافتان اطلاع داشته باشید

اکثر افراد زمانشان را صرف گله و شکایت کردن در مورد زندگی‌شان می‌کنند، غافل از اینکه ابتدا باید اهداف و خواسته‌هایشان را از زندگی مشخص کنند. افراد بسیاری نیز هستند که دقیقاً می‌دانند از زندگی چه چیزی می‌خواهند و البته برای رسیدن به آنها نیز مدت زمان مشخص کرده‌اند. بر این موضوع کاملاً واقف هستند که برای پیدا کردن علاقه‌های شخصی و قلبی‌شان باید تلاش کنند.

بنابراین شما نیز به این سؤالات کمی فکر کنید. چه چیزی موجب خوشحالی و شادمانی شما می‌شود؟ علایق شما چیست؟ معنای موفقیت برای شما چگونه تعبیر می‌شود؟ از زندگی چه چیزی می‌خواهید؟ اولویت‌هایتان را چگونه تعیین کرده‌اید؟ می‌خواهید چه چیزی از زندگی را تغییر دهید؟ چه فرد یا افرادی مورد پسند شما هستند؟
این موارد، اندک سؤالاتی هستند که به شما کمک خواهند کرد اهداف و علایقتان را پیدا کنید. پاسخ آنها را جایی برای خودتان یادداشت کنید و نسبت به آنها تمرکز دقیق داشته باشید تا کاملاً متوجه علایق و اهداف‌تان شوید. بنابراین نخستین گام برای داشتن زندگی رویایی، یافتن رویا است. اینطور نیست؟

 

زندگی ایده آل

 

2. برای زندگی رویایی خود برنامه داشته باشید

اکنون که می‌دانید چه چیزی می‌خواهید، گام بعدی طراحی یک برنامه برای به وقوع پیوستن رویاهایتان است. حتماً می‌پرسید، چرا داشتن برنامه لازم است؟ خوب، شما می‌دانید که روزهایی بسیار با انگیزه هستید و البته روزهایی تنبل و بی حوصله. در اینجا است که لزوم یک برنامه مشخص می‌شود زیرا به شما کمک می‌کند رویاهایتان را همیشه به یادداشته باشید و با‌انگیزه بمانید.

برای رسیدن به رویاهایتان آنها را به قسمت‌های کوچکتر و قابل انجام تقسیم کنید. در رابطه با رویاهایتان اهدافی را مشخص کنید که قابل دستیابی باشند. لازم نیست برنامه پنج ساله داشته باشید بلکه برنامه یک ساله، شش ماهه، سه یا یک ماهه برای خودتان مشخص کنید. اهدافتان را با توجه به زندگی شخصی و حرفه‌ای بنویسید، تا جایی که می‌توانید دقیق باشید و برای هر کدام گام‌هایی تعریف کنید که قابلیت انجام شدن را داشته باشند.

 

دستیابی به زندگی رویایی

 

3. فعالیت مستمر داشته باشید

ثبات و پایداری، کلید اصلی و اساسی داشتن زندگی رویایی است. به هر حال این پایداری بسیار آسان نیست. روزهایی احساس می‌کنید که حوصله ندارید و بیشتر تمایل دارید از اهدافتان دست بکشید. در چنین روزهایی کمی استراحت داشته باشید تا احساس بهتری بیابید و مجدداً در مسیر قرار بگیرید. هر کاری که شما انجام دهید درست همانند یک سنگ بنا برای روهایتان خواهد بود بنابراین به ساخت اهدافتان نزدیک‌تر خواهید شد.

4. همواره در حال پیشرفت باشید

بسیار مهم است که همیشه شاهد پیشرفت‌های خودتان باشید تا نسبت به ماندن در راه و مسیر درست، اطمینان حاصل کنید. به این منظور می‌توانید از تقویم یا نرم افزارهای موجود برای آگاهی از میزان پیشرفت خودتان استفاده کنید. هر زمان احساس کردید که به هدفی نرسیده‌اید، یادداشتی از اشتباهات صورت پذیرفته، تهیه کنید و سعی کنید از آنها درس بگیرید.

به جای اینکه روی تکامل تمرکز داشته باشید، نسبت به پیشرفت‌های خودتان متمرکز شوید. مهم‌تر اینکه به خاطر داشته باشید بابت پیشرفت و حرکت رو به جلوی خودتان شکرگزار باشید و برای آنها جشن بگیرید و برای هر کدام از آنها به خودتان جایزه بدهید زیرا استحقاقش را دارید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام تا شروع زندگی رویایی | عزت خواه دات کام

ساخت زندگی رویایی

 

5. نسبت به شکست نگرش روشنفکرانه‌ای داشته باشید

زندگی غیرقابل پیش بینی است. شما می‌توانید برای تمام چیزهایی که می‌خواهید برنامه ریزی داشته باشید اما باید بدانید که زندگی همواره طبق برنامه و طرح‌های قبلی پیش نمی‌رود. گاهی شما محکوم به این هستید که با شرایط پیش بینی نشده، موانع، چالش‌ها و شکست مواجه شوید. بنابراین باید هر لحظه برای آنها آمادگی داشته باشید. شکست و ناکامی را در آغوش بکشید و از آنها هراسی به دلتان راه ندهید.

در صورتی که برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید و شکست بخورید بسیار بهتر از این است که هرگز برای آنها اقدامی نداشته باشید. فاکتور و عامل کلیدی این است که شکست را به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد نگاه کنید. هر گاه نگرش شما نسبت به شکست تغییر پیدا کرد، شما این جرأت و جسارت را در خودتان تقویت کرده‌اید که از منطقه امن فراتر بروید، ریسک پذیر باشید و به اهدافتان نزدیکتر شوید.

6. از نگرش‌های منفی دوری کنید

تلاش کنید از خطور افکار منفی یا برقراری ارتباط با افرادی که جوانب منفی یا بد قضایا را می‌بینند، اجتناب کنید. برای اجتناب از محبوس شدن در دایره این افکار، باید قدرت تحمل خود را افزایش دهید. گاهی اوقات یک فکر یا ایده منفی می‌تواند تمام تلاش و فعالیت‌های شما را زیر سؤال ببرد. شناسایی افکار و افراد منفی را یاد بگیرید تا بتوانید راحت‌تر برای خودتان مرزبندی سالمی داشته باشید.

هر زمان احساس خستگی یا بی‌حوصلگی داشتید به سراغ انجام کارهایی بروید که موجب شادی و انگیزه شما شوند. کارهایی از جمله؛ بازی کردن یا انجام یک ورزش خاص، گوش دادن به موسیقی یا حتی صحبت کردن با فردی که حس و حال بهتری برای شما بسازد.

 

 زندگی رویایی

 

7. در محاصره افراد مثبت نگر قرار بگیرید

افرادی که در اطراف و در دایره ارتباطی شما قرار دارند می‌توانند به روش‌های گوناگون بر شما اثر گذار باشند. در صورتی که این افراد را به درستی را انتخاب کنید، رشد و پیشرفت بهتری را تجربه خواهید کرد. به طور مثال، اگر اطرافیان شما منفی نگر و به اصطلاح سمی باشند، خود باوری شما نیز کاهش می‌یابد و برای همیشه احساس استرس خواهید داشت.

شما به شادی، تشویق و افراد حمایت کننده نیاز دارید، افرادی که بتوانند شما را راهنمایی کنند، موجب تقویت روحیه‌تان شوند و به شما کمک کنند چهارچوب مثبت نگری را کنترل کنید. بنابراین همواره اطرافیانتان را به گونه‌ای انتخاب کنید که اثر مثبت بر شما و زندگی‌تان داشته باشند. در مورد قطع رابطه با افرادی که به شما حس بدبختی را القا می‌کنند، شک نداشته باشید.

8. خودتان را باور داشته باشید

در صورتی که می‌خواهید یک زندگی رویایی را تجربه کنید، لازم است خودتان را باور داشته باشید. هر چه قدر که رویای شما «غیرممکن» به نظر برسد یا دیگران در مورد آن نظراتی داشته باشند، از باور این حقیقت نترسید که شما می‌توانید رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

در خودتان این باور را ایجاد کنید که می‌توانید رویایتان را محقق سازید، در حالی خودتان را متصور شوید که به اهداف و رویای خود رسیده‌اید. همین تمرین کوچک شما را به تعجب وا می‌دارد که چه قدرتی برای پیگیری اهداف خود خواهید داشت.

 

چگونه زندگی رویایی خود را بسازیم؟

 

9. روی چیزهایی که می‌توانید در کنترل خود داشته باشید، تمرکز کنید

گاهی اوقات ذهن شما درگیر است و از جایی به جای دیگر می پرد و موجب افزایش استرس شما خواهد شد. نفس عمیقی بکشید، فکر کردن را متوقف کنید و تمام افکار غیر لازم را حذف کنید. افکار غیر مولد هیچ اثر و سودی ندارند و تنها موجب خواهند شد تمرکز شما از بین برود و بیشتر نگران شوید.

در چنین مواردی، تنها بر چیزهایی که در کنترل شما هستند، تمرکز کنید. این واقعیت را بپذیرید که بسیاری از چیزها خارج از کنترل شما هستند و نیازی نیست انرژی خودتان را به خاطر آنها هدر دهید.

10. مقایسه خودتان را با دیگران متوقف کنید

یکی از افکار غیرمولد و غیرمؤثر، مقایسه خودتان با دیگران است که هرگز هیچ سودی نخواهد داشت. در عصر رسانه‌های اجتماعی، مطمئناً مقایسه نکردن کار بسیار دشواری است. شاید اگر در یکی از رسانه‌های اجتماعی در مورد سفر تفریحی یکی از همکارانتان به یک منطقه ناب و خوش آب و هوا مطلع شوید، کمی احساس حسادت در شما شکل بگیرد.

اما هرگاه دچار مقایسه منفی شدید و احساس بدی پیدا کردید، خودتان را متوقف نمایید. سفر و مقصد هر کدام از افراد در این کره خاکی متفاوت است و زندگی یک مسابقه نیست. تنها خودتان را با خودتان در قیاس قرار دهید و برای پیشرفت کردن تلاش نمایید. این همان چیزی است که اهمیت دارد.

 

آموزش فروش کالا در آمازون

 

11. بهانه جویی را متوقف کنید تا موفق شوید

«از فردا ورزش کردن را شروع خواهم کرد»، «برای شروع کردن از من گذشته است»، «به دنبال فرصت مناسبی هستم»، «زمانی که فلان اتفاق افتاد، شروع می‌کنم» تا به حال چندین مرتبه این بهانه‌ها را برای خودتان آورده‌اید؟ این بهانه‌ها صرفاً موجب می‌شوند در یک نقطه متوقف شوید و از رسیدن به نتایج باز بمانید. بنابراین از بهانه تراشی دوری کنید، بر ترس‌هایتان غلبه کنید و طبق برنامه‌هایی که طراحی کرده‌اید پیش بروید. این تنها راهی است که شما می‌توانید پیشرفت کنید.

زندگی کوتاه است و مطمئناً شما نباید زندگی‌تان را صرف ساخت رویای شخص دیگری نمایید. باید طوری زندگی کنید که سال‌ها بعد با نگاه به گذشته به جای افسوس خوردن، خنده بر لب داشته باشید. برای اینکه این اتفاق بیفتد باید با ساخت رویای خودتان شروع کنید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/build-your-dream-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط