مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

خلق موفقیت در زندگی

توضیحات کوتاه :
برای دستیابی به موفقیت همانقدر که تلاش فرد اهمیت دارد، مسائل روحی و روانی هم مؤثر است. شاید کار ساده‌ای به‌نظر نرسد اما شدنی است. فقط کافیست همین الان تصمیم خودتان را بگیرید و شروع کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.8k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
خلق موفقیت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

 موفقیت برای هر فردی دارای معنا و مفهومی متفاوت می‌باشد. برخی موفقیت را در داشتن سلامتی، برخی در کسب ثروت و دسته‌ دیگر در دستیابی به قدرت می‌بینند. تمامی این موارد در جای خود خوب و مناسب هستند. در حقیقت می‌توان گفت موفقیت مفهومی است که به تعداد افراد حاضر بر روی این کره‌ خاکی معانی مختلفی دارد. مسئله مهمی که باید بدانید این است که دستیابی به آن، کار چندان ساده‌ای نیست و نیاز به تلاش و پشتکار دارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

موفقیت چیست؟

موفقیت از نگاه شما چیست؟ به‌نظر شما فرد موفق کیست و چگونه به جایگاه فعلی خود رسیده است؟ موفقیت برای هر فردی دارای معنا و مفهومی متفاوت می‌باشد. برخی موفقیت را در داشتن سلامتی، برخی در کسب ثروت و دسته‌ دیگر در دستیابی به قدرت می‌بینند. تمامی این موارد در جای خود خوب و مناسب هستند. در حقیقت می‌توان گفت موفقیت مفهومی است که به تعداد افراد حاضر بر روی این کره‌ خاکی معانی مختلفی دارد. مسئله مهمی که باید بدانید این است که دستیابی به آن، کار چندان ساده‌ای نیست و نیاز به تلاش و پشتکار دارد. برای دستیابی به موفقیت همانقدر که تلاش فرد اهمیت دارد، مسائل روحی و روانی هم مؤثر است. شاید کار ساده‌ای به‌نظر نرسد اما شدنی است. فقط کافیست همین الان تصمیم خودتان را بگیرید و شروع کنید. در این مقاله سعی ما بر این است که تا جای ممکن مسیر موفقیت را برای شما هموار کنیم. پس اگر شما به‌دنبال رسیدن به اهداف و آرزوهای خود هستید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت واقعی به چه معنا است؟

موفقیت در زندگی

 

در ابتدا برای دستیابی به موفقیت به نکات زیر توجه نمایید:

1. هدف خود را مشخص نمایید

کارهایی که دوست دارید انجام بدهید را برای خود مشخص نمایید. ببینید با چه چیزهایی احساس رضایت و خرسندی خواهید داشت. شما باید بدانید که چه چیزی برایتان در زندگی ارجحیت بیشتری دارد و بر اساس همان عمل کنید.

 

خلق موفقیت در زندگی و ثروتمند شدن

 

2. در کنار اهداف کوتاه مدت، اهداف بلند مدت داشته باشید

لازم است هر شخصی که به‌دنبال موفقیت است، یکسری اهداف بلندمدت هم داشته باشد. با خود بگویید که مثلاً می‌خواهید در 5 سال آینده کجا باشید. سعی کنید از آینده‌ای که به‌دنبال آن هستید تصویر واضح و مشخصی را در ذهن داشته باشید.

3. هیچ وقت خود را با دیگری مقایسه نکنید

هیچ‌وقت تلاش نکنید دیگری باشید، بلکه مهمترین چیز این است که خودتان باشید. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که ما فقط ظاهر کار را می‌بینیم. تصورات ما همیشه براساس ظاهر بیرونی شکل می‌گیرد و همین هم باعث ناراحتی و البته دور شدن ما از هدف‌هایمان می‌شود. پس سعی کنید این خصیصه را در خودتان بکشید.

4. به خودباوری برسید

برای اینکه فرد موفقی در زندگی باشید لازم نیست فرد خیلی خاص باشید یا ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشید. همه افراد موفق در ابتدا خودشان را باور کردند و پذیرفتند که خود واقعیشان قابلیت‌های متمایز کننده‌ای دارند. پس شما هم می‌توانید.

مقاله پیشنهادی: تفاوت طرز فکر افراد موفق و افراد معمولی

5. بزرگ فکر کنید

این افکار ما هستند که واقعیت‌های زندگی ما را می‌سازند. پس هر میزان که وسعت فکرتان بیشتر باشد، مطمئناً موفق‌تر خواهید بود. واضح است که زمانی که فردی کوچک فکر کند، با ایده‌های کوچک هم برخورد می‌کند، پس دسترسی به موفقیت‌های بزرگ برایش کار سخت و دشواری به‌نظر می‌رسد. با بزرگ فکر کردن می‌توانید در تمامی بخش‌های زندگی خود کامروا باشید.

6. از شکست خوردن نترسید

همه ممکن است در زندگی دچار اشتباه بشوند. افراد موفق هم از این قاعده مستثنی نیستند. ترس از شکست خود دلیلی برای شکست است. تا زمانی که با ترستان مقابله نکنید و گام در مسیر نگذارید نمی‌توانید به موفقیت بیندیشید.

7. از داشتن ایده‌های بزرگ واهمه نداشته باشید

ما همواره از پرداختن به ایده‌های بزرگمان فرار می‌کنیم. اما باید این را به‌خاطر داشت که شاید همین ایده بزرگ شما قرار است دنیا را متحول کند. پس وقتی ایده‌ بزرگی دارید آن را مطرح کنید و دنبال عملی کردن آن بروید.

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای ثروتمند شدن

ویژگی های افراد موفق

 

افراد موفق چه ویژگی‌های دارند

1. افراد موفق علاقمندی‌های خودشان را دنبال می‌نمایند. بزرگ‌ترین مانع در راه رسیدن به موفقیت نداشتن علاقه به کاری است که انجام می‌دهیم. این افراد با علاقه به انجام کار خود می‌پردازند.
2. زمانی که دیگران تنها در حال فکر کردن به آرزوهایشان هستند، آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند.
3. این افراد همیشه روبه‌جلو حرکت می‌کنند و در گذشته نمی‌مانند. آن‌ها تنها از گذشته درس می‌گیرند و نگاهشان تنها به رو‌به‌رو است نه پشت سر.
4. افراد موفق همواره به‌دنبال بهتر شدن هستند. آن‌ها سعی نمی‌کنند در شرایط فعلیشان باقی بمانند، بلکه می‌خواهند هر روز بهتر از دیروز باشند.
5. این دسته از افراد همواره به جزئیات توجه دارند. همین توجه به جزئیات است که می‌تواند سبب رسیدن به موفقیت‌های بزرگ بشود.
6. افراد موفق با دیگران ارتباط خوبی دارند. یکی از موارد مهم برای موفقیت، داشتن روابط خوب است.
7. آن‌ها مغرور نیستند و همیشه با احترام با دیگران رفتار می‌کنند.

 

خلق موفقیت در زندگی


8. افراد قابل اعتمادی هستند.
9. آن‌ها احساس مسئولیت می‌کنند. برخلاف بسیاری از افراد، آن‌ها از زیر مسئولیت فرار نمی‌کنند و وظایفی که به عهده دارند را به نحوه احسنت انجام می‌دهند.
10. کسانی که موفق شده‌اند، با ترس‌های خود مقابله می‌کنند. افراد موفق اجازه نمی‌دهند که ترس‌هایشان آن‌ها را از رسیدن به اهدافشان دور نگه دارد.
11. آن‌ها انرژی‌های منفی را از خود دور می‌کنند. همیشه نگاهی مثبت دارند و با فکر کردن به نکات منفی خود را دلسرد و ناامید نمی‌کنند.
12. این افراد ریسک می‌کنند. البته این به این معنا نیست که بدون فکر کاری را انجام می‌دهند بلکه با فکر و بررسی کامل ریسک می‌کنند تا شرایط خود را بهبود ببخشند.
13. آن‌ها همواره به‌دنبال یادگیری هستند. این افراد به خوبی متوجه میزان اهمیت این بخش شده‌اند و تصور نمی‌کنند حالا که به وضعیت تقریباً مشخصی رسیده‌اند پس بهترین هستند.
14. افراد موفق برای زندگی خود برنامه‌ریزی دارند. این افراد می‌دانند که به‌دنبال چه چیزی هستند و برای رسیدن به آن برنامه‌ی مشخصی دارند.
15. افراد شجاعی هستند و از مشکلات فرار نمی‌کنند. این افراد به‌جای فرار و دوری از سختی‌ها با آنها روبه‌رو می‌شوند.
16. آن‌ها خستگی‌ناپذیر هستند. این افراد برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند.
17. افراد موفق تقلید نمی‌کنند. آن‌ها افراد خلاقی هستند و همواره ایده‌های نو در ذهن دارند.
18. آن‌ها با دیگران مشورت می‌کنند. این افراد در مسیر روبه‌جلو خود از تجربه‌های دیگران استفاده می‌کنند و درس می‌گیرند.

 

خلق موفقیت در زندگی


19. کسانی که سؤال می‌پرسند به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوند. آن‌ها هیچگاه فکر نمی‌کنند که با پرسیدن سؤال کوچک خواهند شد، بلکه می‌دانند با این کار پیشرفت خواهند کرد.
20. افراد قابل اعتمادی هستند. معتمد بودن یکی از مهمترین خصیصه‌هایی است که درون این افراد دیده می‌شود.
21. همه‌ افراد موفق برای خود اولویت گذاری می‌کنند. اگر بخواهید همه‌ی کارهایتان را با هم انجام بدهید دچار مشکل خواهید شد. پس کارهای خود را جایی یادداشت کنید و با توجه به میزان اهمیت آن‌ها را اولویت‌بندی نمایید. با تلاش و کوشش به هدفتان دست پیدا خواهید کرد، پس دست از تلاش برندارید.

شاید در ابتدای راه تصور کنید که راهی سخت و طولانی‌ در پیش دارید. اما به خاطر داشته باشید که همه‌ افراد موفق یک روز در همین جایی که شما ایستاده‌اید، ایستاده بودند. اینکه بتوانید به هدفتان برسید تنها به خود شما بستگی دارد. پس از همین لحظه تصمیم خود را بگیرید و شروع کنید. داشتن تصمیمی قاطع و محکم و حقیقی اولین گامی است که باید در مسیر موفقیت برداشت. بعد از آن با تمام توان تلاش کنید و از موانعی که در مسیرتان وجود دارد نترسید. مطمئن باشید با تلاش همه چیز ممکن خواهد شد.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/creating-success-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مانی گفته:
۰ | ۰

سلام. معنی موفقیت را باید در درون خودمون پیدا کنیم و با معیارها و استعدادهای خودمون تعریفش کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مانی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
salman گفته:
۰ | ۰

سلام
فقط میتونم بگم خیلی مختصر و جمع و جور و بسیار عالی و مفید

سحر غالب/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سلمان عزیز     
با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما
سحر غالب هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون از لطف و محبت شما دوست عزیز. رضایت شما موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای تیم عزت خواه دات کام است تا مسیرمان را هموارتر و پر انرژی تر طی کنیم و مایه  دلگرمی هرچه بیشتر عزیزانی همچون شما باشیم.

موفق و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط