افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشگاه آمازون چگونه موفق شد؟

توضیحات کوتاه :
کمپانی آمازون از زمان تأسیس تاکنون بر روی روند رشد و پیشرفت خود متمرکز باقی مانده است. در سال 1999، آمازون یک سرویس حراج آنلاین به نام Amazon Auctions را راه اندازی نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
فروشگاه آمازون چگونه موفق شد؟

 

خلاصه ای از مقاله

در سال 1999 از سمت مجله تایم، بزوس از میان دنیای شرکت‌های بزرگ برگزیده شد تا جایزه معتبر «شخصیتِ سال» را دریافت نماید. در حالی که داستان رشد Amazon.com مورد توجه قرار گرفته بود، تمرکز بزوس بر گسترش بازار آمازون همراه با کسب سود بیشتر بود. همان طور که این شرکت محصولات جدیدی از قبیل مبلمان، وسایل آشپزخانه، چمن زنی و باغبانی را به سایت خود اضافه می‌کرد، فروش همچنان به رشد خود ادامه داد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت کمپانی آمازون

کمپانی آمازون از زمان تأسیس تاکنون بر روی روند رشد و پیشرفت خود متمرکز باقی مانده است. در سال 1999، آمازون یک سرویس حراج آنلاین به نام Amazon Auctions را راه اندازی نمود. پس از آن این شرکت شروع به ارائه اسباب بازی‌ها و خدمات الکترونیکی نمود. سپس محصولات خود را در فروشگاه‌های مختلف دسته بندی شده در سایت خود تقسیم بندی کرد تا بتواند مشتریانی که برای خرید کالای مشخصی وارد سایت شده بودند را یاری نماید.

این موضوع که این کمپانی در طول فصل تعطیلات سال جاری، 181 هکتار کاغذ تزئینی ویژه تعطیلات و 2494 مایل روبان قرمز سفارش داد، نشان می‌دهد که بزوس انتظار داشت مانند دو سال گذشته خریدارانِ آن دوره از سالِ خود را راضی نگه دارد. البته که انتظار وی برآورده شد و فروش 1.6 میلیارد دلاری آن سال ثابت کرد که تلاش‌های این بنیان گذار برای ایجاد یک بازار پرقدرت آنلاین، نتیجه بخش بوده است.

 

افزایش درآمد با آمازون

 

در سال 1999 از سمت مجله تایم، بزوس از میان دنیای شرکت‌های بزرگ برگزیده شد تا جایزه معتبر «شخصیتِ سال» را دریافت نماید. در حالی که داستان رشد Amazon.com مورد توجه قرار گرفته بود، تمرکز بزوس بر گسترش بازار آمازون همراه با کسب سود بیشتر بود. همان طور که این شرکت محصولات جدیدی از قبیل مبلمان، وسایل آشپزخانه، چمن زنی و باغبانی را به سایت خود اضافه می‌کرد، فروش همچنان به رشد خود ادامه داد.

در حالی که تعداد زیادی از سرمایه گذاران در میان رقابت شدید و شرایط ضعیف اقتصادی اعلام ورشکستگی نموده بودند و با وجود کاهش سهام آمازون، بزوس همچنان خوش بین باقی ماند. در طول سال 2001، کمپانی بر روی کاهش هزینه‌ها متمرکز بود. بزوس در این راستا 1300 کارمند خود را اخراج نمود و یک انبار خود را بست. این کمپانی، کاهش قیمت را به استراتژی‌های قبلی خود مبنی بر انتخاب وسیع و آسان افزود.

 

وبسایت آمازون

 

افزایش فروش آمازون

استراتژی آمازون نتیجه بخش بود. در سال 2001، فروش به میزان بیش از 13 درصد از سال قبل خود یعنی تا مبلغ 3.12 میلیارد دلار افزایش یافت. در طول سه ماهه چهارم سال، آمازون به نقطه عطفی دست یافت که بسیاری آن را بعید می‌دانستند. این شرکت به سود خالص 5 میلیون دلار دست یافت. در سال 2002، این شرکت فروشگاه پوشاک خود را که شامل برند Gap و Lands` end می‌شد، راه اندازی کرد. در سه ماهه چهارم سال 2002، این شرکت سود خالص سه ماهه 3 میلیون دلاری را به دست آورد.

در حالی که تأمین سود سه ماهه، یک نقطه عطف عمده برای این شرکت جوان و نوپا بود، یک مقاله هفتگی در جولای 2002 هشدار داد: «پس از هفت سال و با وجود بیش از 1 میلیارد دلار خسارت، آمازون همچنان مشغول به کار است». در واقع هدف شرکت مبنی بر تبدیل شدن به بزرگترین فروشگاه دنیا هنوز منجر به سوددهی نشده بود. بزوس و تیم آمازون وی با اعتماد به اینکه شرکت در مسیر درستی قرار دارد ایستادگی نمودند.

وبسلایت آمازون با میزان 3.9 میلیارد دلار فروش سالانه، اکنون نسبت به زمان شروع کارش به عنوان یک فروشنده آنلاین کتاب، بی تردید راه زیادی را طی نموده است. اگرچه آمازون با عنوان یک کتاب فروشی آنلاین شهرت یافته بود، اما این شرکت استراتژی خود را که همان ارائه مجموعه  گسترده‌ای از محصولات و شناخته شدن به عنوان بزرگترین مرکز خرید روی زمین است، دنبال می‌نماید.

در اوایل سال 2001 نسخه اولیه صفحه اصلی سایت این شرکت به چندین دسته تقسیم شد. این دسته‌ها شامل کتاب‌، لوازم الکترونیک، اسباب بازی، انواع ویدئو، موسیقی، وسایل بهداشتی و زیبایی، تلفن‌های بی سیم، دوربین و عکاسی، کامپیوتر و بازی‌های ویدئویی، نرم افزار، ابزار و سخت افزار، وسایل چمن زنی و باغبانی، اتومبیل، مزایده و هدایا می‌شد.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش فارسی فروش در آمازون

موفقیت فروشگاه آمازون

 

گسترش خدمات در آمازون

کمپانی آمازون در ماه ژانویه سال 1995 روش جدیدی را جهت خرید کتاب در هر زمان از 24 ساعت روز و هفت روز هفته را راه اندازی نمود. همچنین سیستم ثبت سفارش خود را جهت رضایت کاربرانش توسعه داد تا نظرات کاربران و سایر اطلاعات مربوط به کتاب‌هایی را که فروخته بودند و هیچ فروشگاه کتاب فروشی در آن زمان ارائه نمی‌داد را در آن قرار دهند. جف بزوس، به عنوان بنیانگذار آمازون، تشخیص داد که کتاب‌ها، فیلم‌ها، نرم افزارهای کامپیوتری، سخت افزارها و سی دی‌ها ساده‌ترین محصولات برای فروش آنلاین می‌باشند. این دسته از محصولات قبل از سفارش، نیازی به دیدن و یا بررسی مشتری نداشتند و بسته بندی و حمل آن‌ها آسان بود.

در ابتدا آمازون به عنوان یک شبکه عمده فروشی کتاب‌های دست دوم تأسیس شده بود. به همین علت این شرکت نیازی به موجودی زیاد برای شروع فروش خود نداشت. یکی از دلایلی که آمازون، سیاتل واشنگتن را به عنوان مقر فروش خود انتخاب کرد، این بود که آن جا نزدیکترین مکان به بزرگترین کتاب فروشی دنیا بود. انبار این کمپانی از گاراژ بزوس آغاز شد و سپس در سال 1997 یک انبار در Delaware به آن اضافه شد. پس از نزدیک به دو سال، این فضای کوچک به یک انبار بزرگ در سیاتل منتقل شد. آمازون در سال 1998 علاوه بر انتخاب 3 میلیون کتاب، شروع به فروش انواع سی دی و بازی‌های کامپیوتری نمود.

 

فروشگاه آمازون

 

نوآوری مداوم در آمازون

هر شرکتی که در رابطه با فناوری فعالیت می کند، باید دست به نوآوری بزند. آمازون نیز اجازه می‌دهد که تصورات و تخیلاتش با ایده‌هایی نو در خصوص صنایع جدید گسترش یابد. مثلاً چه خوب می شد که سوپرمارکت‌هایی بدون صندوق‌دار داشتیم یا اینکه سفارشات از طریق هوایی به دست مشتریان می رسید. آمازون قبلاً با معرفی فروشگاههای آنلاین، مفهوم کتابفروشی را به طور کامل عوض نموده است.

حال این پرسش مطرح است که آیا این شرکت می تواند مفهوم سوپرمارکت را نیز عوض کند. این شرکت در حال حاضر نسخه آزمایشی Amazon Go را راه اندای نموده که با استفاده از دوربین‌ها و سنسورهای مختلف در سراسر فروشگاه به طور خودکار متوجه شود که مشتری چه چیزی را انتخاب کرده است و قیمت محصول انتخاب شده را از حساب خریدار خود کم نماید. پیشرفت چشمگیر رهگیری اشیا با استفاده از هوش مصنوعی به نرم افزار آمازون اجازه می‌دهد تا به طور خودکار با استفاده از دوربین‌های متعدد، یک خریدار را در سراسر فروشگاه شناسایی و پیگیری نماید.

 

ایجاد تحول در زندگی و کسب و کار

 

ربات های آمازون

آمازون همچنین به طور مداوم بر روی کاهش زمان میان سفارش یک محصول و تحویل دادن آن درب منزل مشتری تلاش می‌نماید. شرکت‌های رباتیک برای کمک به خودکار سازی گردش کار، رقابت در مرتب سازی اجناس و آماده سازی آن‌ها برای حمل و نقل، در خدمت آمازون درآمده اند. آمازون همچنین با استفاده از پهپاد برخی محصولات کوچک را در کمتر از 30 دقیقه به مشتریان پرایم خود تحویل می دهد. اگرچه قوانین و مقررات ایالات متحده پرواز پهپادها را در محدوده‌ای فراتر از خط دید یک خلبان انسان ممنوع اعلام نموده است،

آمازون هواپیماهای بدون سرنشین خود را در انگلستان امتحان نمود و مدتی بعد، از این طریق، اولین سفارش خود را به یک مشتری در حومه کمبریجشایر تحویل داد. در استفاده گسترده‌تر از این سرویس، کمپانی آمازون با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهد بود. از جمله این مشکلات می‌توان به مسائل مربوط به مدیریت ترافیک در سطوح ملی اشاره نمود.

اما با برنامه ریزی‌های قوی‌تری در این راستا می‌توان با برطرف کردن خطاهای این روش، خدمات سیستم بدون سرنشین را گسترش داد تا اجناس خریداری شده در مدت زمان کمتری در خدمت مشتریان قرار بگیرد. به طور کل حتی اگر کمپانی آمازون قادر به پرتاب فضا پیما نباشد باز هم متوجه هستید که این شرکت چه خدمات گسترده و با کیفیتی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-amazon-market-succeed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط