تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصول موفقیت در زندگی | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
 افراد موفق به سادگی ناامید و دلسرد نمی‌شوند و با خوش‌بینی به راه خود ادامه می‌دهند تا به هدف خود برسند. اغلب شکست‌ها بزرگترین فرصت‌های یادگیری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 6k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اصول موفقیت در زندگی | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

 همواره دلیلی برای موفقیت افراد موفق و دلیلی برای شکست بقیه افراد وجود دارد. یکی از بزرگترین تله‌هایی که در جامعه امروزی وجود دارد، هدایت خودکار زندگی است. یعنی مرده متحرک بودن و انجام هر کاری که دیگران انجام می‌دهند. در این مقاله به اصول موفقیت در زندگی می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

اصول جهانی موفقیت در زندگی

همه انسان‌ها از زمان خلقت در جستجوی اصول موفقیت در زندگی می‌باشند و تقریباً تمام زندگی خود را وقف موفقیت می‌کنند. عده زیادی موفق می‌شوند که مسیر خود را تعیین کرده و به هدف خود برسند و عده‌ای همچنان در جستجوی هدف درجا می‌زنند. ولی همواره دلیلی برای موفقیت افراد موفق و دلیلی برای شکست بقیه افراد وجود دارد. یکی از بزرگترین تله‌هایی که در جامعه امروزی وجود دارد، هدایت خودکار زندگی است. یعنی مرده متحرک بودن و انجام هر کاری که دیگران انجام می‌دهند.

 

اصول موفقیت در زندگی

 

مدیریت ذهن چیست و چگونه می‌توانیم ذهنمان را کنترل و مدیریت نماییم؟

 توانایی کنترل و مدیریت ذهن، احساسات و ارتباط با دیگران برای موفقیت در زندگی بسیار تأثیرگذار می‌باشد. افرادی که به خوبی می‌توانند خود را کنترل کنند، احساسات خود را می‌شناسند و می‌دانند چگونه این احساسات می‌تواند روی دیگران تأثیر بگذارد. افراد موفق به سادگی ناامید و دلسرد نمی‌شوند و با خوش‌بینی به راه خود ادامه می‌دهند تا به هدف خود برسند. اغلب شکست‌ها بزرگترین فرصت‌های یادگیری را در اختیار شما قرار می‌دهند. در حالی که برخی افراد انجام بعضی کارها را سخت می‌دانند، افراد موفق با انرژی و مثبت‌نگری آن کارها را انجام می‌دهند و کارهای دشوار را چالشی می‌دانند که باید به خوبی از عهده‌ی انجام آن برآیند.
 یکی از اصول مهم موفقیت این می‌باشد که کاری که دوست دارید و در آن ماهر هستید را انجام دهید. چرا که کاری که به انجام آن علاقه داشته باشید را به بهترین نحو انجام می‌دهید و خواهان یادگیری بیشتر برای انجام هرچه بهتر آن هستید. نکته مهم در این زمینه این است که خجالت نکشید که از دیگران بیاموزید، از تجربه افرادی که قبل از شما این مسیر را طی کرده‌اند استفاده کنید و با افراد موفق نشست و برخاست کنید چرا که ارتباطات در زندگی یکی از مؤثرترین عوامل در موفقیت شما می‌باشد.

 

اصول موفقیت در دوره پاراسل زندگی

 

هنر ارتباط با دیگران

یکی از رازهای موفقیت توانایی برقراری ارتباط با دیگران است. هنگامی که نیاز به کمک دارید از اطرافیان با تجربه در خواست کمک کنید. بسیاری از افراد هنگامی که از آن‌ها درخواست کمک می‌کنید با اشتیاق به شما کمک می‌کنند و بعضی از روابط مؤثر از این طریق شکل می‌گیرد. همچنین درمورد کار خود و مسیری که قرار است طی کنید بسیار بیاموزید و مشورت کنید. ذهن و افکار انسان دائماً در حال تغییر است و افرادی که به دنبال رشد و یادگیری نیستند، پیشرفت نکرده و از همه چیز عقب می‌مانند. افراد موفق در زندگی همیشه به‌دنبال یادگیری چیزهای جدید و کشف تجربیات تازه هستند. توانایی گسترش ذهن و تلاش برای یادگیری از آنچه فکر می‌کنید در مسیر موفقیت مهمتر می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان با دیگران ارتباط موثر داشت؟

اصول موفقیت در زندگی

 

یادگیری را متوقف نکنید چرا که دنیا آموزش را متوقف نخواهد کرد

هرگز یادگیری را متوقف نکنید، دانش و عقل شما بهترین منابع ذهنی هستند که شما باید برای حل مشکل، طوفان مغزی، توسعه محصول، خلاقیت، موفقیت و بسیاری از نیازهای دیگر از آن استفاده کنید. ثابت شده است که یادگیری کمک می‌کند تا شما جوان‌تر و سرحال‌تر بمانید. برخی مطالعات نشان می‌دهند که یادگیری به درمان بعضی از بیماری‌ها کمک می‌کند. بسته به هدفی که برای زندگی خود مشخص کرده‌اید و برای اینکه خود را در مسیر درست قرار دهید سطح مطالعات خود را ارتقا داده، برای آن اصولی مشخص کنید تا با برنامه‌ریزی به هدف مورد نظر خود از مسیر و راه درست برسید.

ذهن ناخودآگاه خود را برای موفقیت برنامه‌ریزی نمایید

یک راز موفقیت در زندگی این است که اهداف خود را بعد از مشخص کردن بنویسید، اولین کاری که قرار است در اول هر روز انجام دهید تا به موفقیت برسید، تعیین می‌کند که روزتان چگونه سپری شود. ذهن خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که از همان لحظه بیدار شدن در شرایطی فوق‌العاده باشد. با این روش، قطعاً یک روز عالی و مفید خواهید داشت. این شیوه بی‌نهایت مؤثر و عالی است که همان اول صبح شما را در شرایطی درست و مطلوب قرار می‌دهد. به جای اینکه صبح سرگردان و خواب آلود روز خود را شروع کنید، ذهن خود را تنظیم ‌کنید تا پر بازده و موفق باشید.

 

مقاله پیشنهادی: شناخت ضمیر ناخودآگاه

اصول موفقیت در زندگی

چرا باید اهدافتان را با خود تکرار نمایید؟

یک دلیل خوب دیگر برای نوشتن اهدافتان این است که با خواندن آنها احساس خوبی خواهید داشت. اگر تصاویر موفقیت‌هایتان را مدام در ذهن خود تکرار و تجسم کنید، راه‌های عصبی جدیدی در مغزتان ایجاد می‌کنید. ذهنتان نمی‌تواند فرق بین واقعیت و چیزی را که صرفاً تصورات قوی و روشن هستند تشخیص دهد. با قرار دادن اهداف بر روی کاغذ و ایجاد یک برنامه عملی برای رسیدن به آنها،  ذهنیت مثبت و درستی برای خود می سازید. نوشتن اهداف باعث می‌شود ذهن ناخودآگاه شما متوجه شود که این ایده‌ها مهم هستند. زیرا شما تلاش کرده‌اید تا آنها را از هزاران ایده دیگری که از طریق آگاهی به صورت روزانه در ذهن جریان می‌یابد جدا کنید. این کار به ذهن ناخودآگاه شما می‌گوید که این‌ها ایده‌هایی هستند که از طرف شما اولویت‌بندی شده‌اند و این خود یک قدم مثبت برای رسیدن به موفقیت و اهداف می‌باشد.

 

موانع موفقیت را از سر راه خود بردارید

 

موانع را از سر راه خود بردارید

رویاپردازی کنید و آنها را باور داشته باشید. تصور کنید هم اکنون به خواسته‌هایتان رسیده‌اید. اگر رویای خود را ملکه‌ی ذهن خود کنید مطمئن باشید، نتایج خوبی دریافت خواهید کرد. ترس از شکست، سستی و تنبلی و عدم اراده کافی برای حرکت در مسیر موفقیت، شما را با مشکلات و شکست‌هایی مواجه می‌کند. البته بدانید مشکلات و شکست‌ها به عنوان بخشی از مسیر موفقیت هستند و اگر شما در شرایط کاملا خوب و مساعد موفقیت را کسب نمایید، البته ارزشمند است ولی اقدام به خصوصی انجام نداده‌اید. در واقع موفقیت زمانی معنا می‌‌یابد که شما خود موانع و سختی‌ها را از سر راه بردارید و به موفقیت برسید.

هر کاری که در زندگی انجام می‌دهیم محتاج پیش‌نیازهایی است. تصور کنید قرار است یک غذای ساده اما خوشمزه را برای خانواده خود آماده کنید. در ابتدا باید اراده و انگیزه‌ای برای پخت یک غذای لذیذ داشته باشید، گام دوم تهیه مواد لازم و با کیفیت است و در مرحله آخر باید دانش و اطلاعات مرتبط را داشته باشید. در صورتی که هر یک از این موارد موجود نباشد یا کاستی‌هایی داشته باشید، مثلث شما به درستی شکل نمی‌گیرد و به هدف خود نخواهید رسید. برای موفقیت در هر کار دیگری نیز باید مثلث آن را بسازید. در گام اول اراده و انگیزه خودتان را تقویت کنید و نسبت به هدف متعهد بمانید. منابع، سرمایه و ابزار مورد نیازتان را تهیه کنید و به‌دنبال کسب دانش، مهارت و اطلاعات مرتبط باشید.

 

مقاله پیشنهادی: فاکتورهای موفقیت در زندگی

اصول موفقیت در زندگی

 

هیچ‌چیز آسان به دست نمی‌آید

هیچ موفقیتی در یک شب و به سادگی به دست نمی‌آید بلکه پشت تمام داستان‌های موفقیت، افرادی هستند که روزها و شب‌های زیادی کار و تلاش کرده‌اند تا به موفقیت برسند. افراد موفق یاد گرفته‌اند که از مسیر رسیدن به موفقیت لذت ببرند و در همه‌ی فراز و نشیب‌های این مسیر به وظایف و تعهدات خود عمل کنند تا به نتیجه‌ای که مورد نظرشان بوده برسند و در واقع سخن جیم ران فیلسوف متخصص در ایجاد انگیزه که می‌گوید: «نمی‌توانید کسی را استخدام کنید تا به جای شما ورزش شکم بکند» را به خوبی دریافته‌اند که اگر می‌خواهید از این ورزش سود ببرید، خودتان باید آن را انجام بدهید. خواه ورزش، مطالعه کردن، یادگیری یک زبان جدید، تعیین هدف، تصور کردن موفقیت، تکرار جملات تأکیدی مثبت، به‌کار‌گیری یک مهارت جدید و ... این شما هستید که باید آن را انجام بدهید.

هیچ فرد دیگری قرار نیست این کارها را برای شما انجام دهد. در واقع برای هر نوع موفقیت در کار، تحصیل، زندگی و... اصولی وجود دارد که فرد می‌تواند با استفاده از این اصول که در این مقاله تعدادی از آنها ذکر شد عمل کند و موفقیت را برای خود رقم بزند. اصل اساسی موفقیت صبر است. با اعتمادبه‌خود و تلاش و پشتکار می‌توانید موفقیت را برای خود رقم بزنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/principles-of-success-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پاشا گفته:
۰ | ۰

عاااالی بود لذت بردم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما پاشا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
ساره گفته:
۰ | ۰

سلام و درود فراوان به شما و استاد عزیز.
آیا کتاب یا فایل تاثیرگذاری برای ترک اعتیاد هست؟خیلی ها آرزو دارن اول انسان معمولی باشن تا بعد بفهمند آرزوشون چی بوده و هست.سپاس از وقتی که می گذارید.

سمیه کرمی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ساره عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سمیه کرمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

در سایت ما فایل یا ویدیویی در این خصوص وجود ندارد ولی با سرچ در گوگل می توانید در این خصوص کسب اطلاعات نمایید.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط