افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

اصول موفقیت در زندگی

  • 19 مرداد 1397
  • 1005
  • 0

اصول جهانی موفقیت در زندگی

همه انسان‌ها از زمان خلقت در جستجو اصول موفقیت در زندگی می‌باشند و تقریباً تمام زندگی خود را وقف موفقیت می‌کنند. عده زیادی موفق می‌شوند که مسیر خود را تعیین کرده و به هدف خود برسند و عده‌ای همچنان در جستجوی هدف در جا می‌زنند. ولی همواره دلیلی برای موفقیت افراد موفق و دلیلی برای شکست بقیه افراد وجود دارد. یکی از بزرگترین تله‌های که در جامعه  امروزی وجود دارد، هدایت خودکار زندگی است. یعنی مرده متحرک بودن و انجام هر کاری که دیگران انجام می‌دهند.

 

اصول موفقیت در زندگی

 

مدیریت ذهن چیست و چگونه می‌توانیم ذهنمان را کنترل و مدیریت نماییم؟

 توانایی کنترل و مدیریت ذهن، احساسات و ارتباط با دیگران برای موفقیت در زندگی بسیار تأثیر گذار می باشد. افرادی که به خوبی می‌توانند خود را کنترل کنند، احساسات خود را می‌شناسند و می‌دانند چگونه این احساسات می‌تواند روی دیگران تأثیر بگذارد. افراد موفق به سادگی ناامید و دلسرد نمی‌شوند و با خوش بینی به راه خود ادامه می‌دهند تا به هدف خود برسند. اغلب شکست‌ها بزرگترین فرصت‌های یادگیری را در اختیار شما قرار می‌دهند. درحالیکه برخی از افراد انجام بعضی کارها را سخت می‌دانند، افراد موفق با انرژی و مثبت نگری آن کارها را انجام می‌دهند و کارهای دشوار را چالشی می‌دانند که باید به خوبی از عهده‌ی انجام آن برآیند.
 یکی از اصول مهم موفقیت این می باشد که کاری که دوست دارید و در آن ماهر هستید انجام دهید. چرا که کاری که به انجام آن علاقه داشته باشید را به بهترین نحو انجام می‌دهید و خواهان یادگیری بیشتر برای انجام هرچه بهتر آن هستید. نکته مهم در این زمینه این است که خجالت نکشید که از دیگران بیاموزید، از تجربه افرادی که قبل از شما این مسیر را طی کرده‌اند استفاده کنید و با افراد موفق نشست و برخواست کنید چرا که ارتباطات در زندگی یکی از مؤثرترین عوامل در موفقیت شما می باشد.

 

اصول موفقیت در دوره پاراسل زندگی

 

هنر ارتباط با دیگران

یکی از رازهای موفقیت توانایی برقراری ارتباط با دیگران است. هنگامی که نیاز به کمک دارید از اطرافیان با تجربه در خواست کمک کنید. بسیاری از افراد هنگامی که از آن‌ها درخواست کمک می‌کنید با اشتیاق به شما کمک می‌کنند و بعضی از روابط مؤثر از این طریق شکل می‌گیرد. همچنین درمورد کار خود و مسیری که قرار است طی کنید بسیار بیاموزید و مشورت کنید. ذهن و افکار انسان دائماً در حال تغییر است و افرادی که به دنبال رشد و یادگیری نیستند، پیشرفت نکرده و از همه چیز عقب می‌مانند. افراد موفق در زندگی همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید و کشف تجربیات تازه هستند. توانایی گسترش ذهن و تلاش برای یادگیری از آنچه فکر می‌کنید در مسیر موفقیت مهمتر می باشد.

یادگیری را متوقف نکنید چرا که دنیا آموزش را متوقف نخواهد کرد

هرگز یادگیری را متوقف نکنید، دانش و عقل شما بهترین منابع ذهنی هستند که شما باید برای حل مشکل، طوفان مغزی، توسعه محصول، خلاقیت، موفقیت و بسیاری از نیازهای دیگر از آن استفاده کنید. ثابت شده است که یادگیری کمک می‌کند تا شما جوان تر و سرحال تر بمانید. برخی مطالعات نشان می‌دهند که یادگیری به درمان بعضی از بیماری‌ها کمک می‌کند. بسته به هدفی که برای زندگی خود مشخص کرده‌اید و برای اینکه خود را در مسیر درست قرار دهید سطح مطالعات خود را ارتقا داده، برای آن اصولی مشخص کنید تا با برنامه ریزی به هدف مورد نظر خود از مسیر و راه درست برسید.

ذهن ناخودآگاه خود را برای موفقیت برنامه‌ریزی نمایید

یک راز موفقیت در زندگی این است که اهداف خود را بعد از مشخص کردن بنویسید، اولین کاری که قرار است در اول هر روز انجام دهید تا به موفقیت برسید، تعیین می‌کند که روزتان چگونه سپری شود. ذهن خود را طوری برنامه ریزی کنید که از همان لحظه بیدار شدن در شرایطی فوق العاده باشد. با این روش قطعاً یک روز عالی و مفید خواهید داشت. این شیوه بی نهایت مؤثر و عالی است که همان اول صبح شما را در شرایطی درست و مطلوبی قرار می‌دهد. به جای اینکه صبح سرگردان و خواب آلود روز خود را شروع کنید، ذهن خود را تنظیم ‌کنید تا پر بازده و موفق باشید.

چرا باید اهدافتان را با خود تکرار نمایید؟

یک دلیل خوب دیگر برای نوشتن اهدافتان این است که با خواندن آنها احساس خوبی خواهید داشت. اگر تصاویر موفقیت‌هایتان را مدام در ذهن خود تکرار و تجسم کنید، راه‌های عصبی جدیدی در مغزتان ایجاد می‌کنید. ذهنتان نمی‌تواند فرق بین واقعیت و چیزی را که صرفاً تصورات قوی و روشن هستند تشخیص دهد. با قرار دادن اهداف بر روی کاغذ و ایجاد یک برنامه عملی برای رسیدن به آنها،  ذهنیت مثبت و درستی برای خود می سازید. نوشتن اهداف باعث می شود ذهن ناخودآگاه شما متوجه شود که این ایده‌ها مهم هستند. زیرا شما تلاش کرده اید تا آنها را از هزاران ایده دیگری که از طریق آگاهی به صورت روزانه در ذهن جریان می‌یابد جدا کنید. این کار به ذهن ناخودآگاه شما می‌گوید که این ها ایده‌هایی هستند که از طرف شما اولویت بندی شده اند و این خود یک قدم مثبت برای رسیدن به موفقیت و اهداف می باشد.

 

موانع موفقیت را از سر راه خود بردارید

 

موانع را از سر راه خود بردارید

رویا پردازی کنید و آنها را باور داشته باشید. تصور کنید هم اکنون به خواسته‌هایتان رسیده‌اید. اگر رویای خود را ملکه‌ی ذهن خود کنید مطمئن باشید، نتایج خوبی دریافت خواهید کرد. ترس از شکست، سستی و تنبلی و عدم اراده کافی برای حرکت در مسیر موفقیت، شما را با مشکلات و شکست هایی مواجه می کند. البته بدانید مشکلات و شکست ها به عنوان بخشی از مسیر موفقیت هستند و اگر شما در شرایط کاملا خوب و مساعد موفقیت را کسب نمایید ، البته ارزشمند است ولی اقدام به خصوصی انجام نداده اید. در واقع موفقیت زمانی معنا می‌ یابد که شما خود موانع و سختی ها را از سر راه بردارید و به موفقیت برسید.

هیچ‌چیز آسان به دست نمی‌آید

هیچ موفقیتی در یک شب و به سادگی به دست نمی‌آیند. بلکه پشت تمام داستان‌های موفقیت، افرادی هستند که روزها و شب‌های زیادی کار و تلاش کرده‌اند تا به موفقیت برسند. افراد موفق یاد گرفته‌اند که از مسیر رسیدن به موفقیت لذت ببرند و در همه‌ی فراز و نشیب‌های این مسیر به وظایف و تعهدات خود عمل کنند تا به نتیجه‌ای که مورد نظرشان بوده برسند و در واقع سخن جیم ران فیلسوف متخصص در ایجاد انگیزه که می‌گوید: "نمی‌توانید کسی را استخدام کنید تا به جای شما ورزش شکم بکند" را به خوبی دریافته‌اند که اگر می‌خواهید از این ورزش سود ببرید، خودتان باید آن را انجام بدهید. خواه ورزش، مطالعه کردن، یادگیری یک زبان جدید، تعیین هدف، تصور کردن موفقیت، تکرار جملات تاکیدی مثبت، بکار گیری یک مهارت جدید و... این شما هستید که باید آن را انجام بدهید.

هیچ فرد دیگری قرار نیست این کارها را برای شما انجام دهد. در واقع برای هر نوع موفقیت در کار، تحصیل، زندگی و... اصولی وجود دارد که فرد می‌تواند با استفاده از این اصول که در این مقاله تعدادی از آنها ذکر شد عمل کند و موفقیت را برای خود رقم بزند. اصل اساسی موفقیت صبر است. با اعتماد به خود و تلاش و پشتکار می‌توانید موفقیت را برای خود رقم بزنید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط