افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمار آمازون برای استفاده فروشندگان

توضیحات کوتاه :
آمار آمازون نشان داده‌ نیروی دگرگونی آمازون باعث تغییرات اساسی در سازوکار کل دنیای تجارت آنلاین شده است. این یعنی اگر شما دنبال برتری در دنیای تجارت آنلاین باشید، آمازون باید معیار شما باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.9k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
آمار آمازون برای استفاده فروشندگان

 

خلاصه ای از مقاله

آمار آمازون دربر دارنده نکاتی است که به خوبی موفقیت های این شرکت غول آسای جهانی را نشان می دهد. این تجارت، باعث دگرگونی های فراوانی در کل جهان مخصوصا خرید و فروش آنلاین شده است. در این مقاله برخی از آمارهای شگفت انگیز کمپانی آمازون را مرور خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اهمیت آمار آمازون در چیست؟

آمار آمازون نکات خیلی زیادی را در بر دارد. بدون شک آمازون پیشگام صنعت تجارت آنلاین است. در سالهای اخیر، این شرکت شاهد تغییرات شگرفی بوده است که صنعت خرده‌فروشی آنلاین را وارد عرصه‌های جدید نموده است.

آمار آمازون نشان داده‌ است که نیروی دگرگونی آمازون باعث تغییرات اساسی در سازوکار کل دنیای تجارت آنلاین شده است. این یعنی اگر شما به دنبال کسب برتری در دنیای تجارت آنلاین باشید، آمازون باید معیار شما باشد. به عبارت دیگر، شما باید از مدل کسب و کار آمازون پیروی نمایید.

 

مطالعه و دانلود : گزارش فروشندگان آمازون - 2023 

 

به همین دلیل، پرداختن به اصول اولیه آمازون می‌تواند شروع خوبی باشد. درک جزییات مسیر رشد آمازون و استفاده از راه‌حل‌های قابل اطمینان تجارت آنلاین، می‌تواند به شما کمک کند تا به قله‌های تجارت آنلاین برسید.

به همین منظور ما آمار مورد نیاز شما در مورد آمازون را گردآوری کرده‌ایم. این آمار شما را با آمازون بیشتر آشنا می‌کنند و راه شما برای موفقیت را روشن می‌سازند. با داشتن این آمارها می‌توانید کمپین‌های هدفمند راه‌اندازی کرده و تصمیمات بهتری بگیرید تا همگام با غول‌های تجارت آنلاین جهانی به پیش بروید.

 

 

آمار کلی آمازون

در سالهای اخیر، آمازون تبدیل به دومین شرکت تریلیون دلاری پس از اپل شده است. این شرکت در قلب تغییرات در صنعت تجارت آنلاین بوده و تغییرات اساسی در رویکرد، اطلاعات مردم شناختی، پیشرفتهای فناوری و ترجیحات مشتری داشته است. مسیر پیشرفت آمازون شفاف بوده و در دسترس برندها و فروشندگان است تا بتوانند از آن درس بگیرند و کسب‌وکار خود را رشد دهند.

 

فروشندگی در وبسایت آمازون

 

ویدئو پیشنهادی : انتخاب محصول برای فروش در آمازون

 

افزایش اندازه بازار آمازون

 • در سال 2018، درآمد آمازون به میزان 31 درصد افزایش یافت. این رشد در مقایسه با رشد 23 درصدی درآمد گوگل بسیار چشمگیر است.
 • در سه ماهه اول سال 2019، آمازون رشد 17 درصدی در فروش را گزارش کرد که معادل 59.7 میلیارد دلار درآمد بود.
 • در سالهای اخیر، آمازون شاهد رشد ثابت در درآمد خالص خود بوده است. به عنوان مثال در سال 2015، درآمد شرکت 107 میلیارد دلار، در سال 2016، 135 میلیارد دلار، در سال 2017، 177 میلیارد دلار و در سال 2018، 232 میلیارد دلار بوده است.
 • در ماه جولای سال 2019، ارزش بازار آمازون به 993 میلیارد دلار رسید.
 • سال 2019، سهم آمازون از کل بازار تجارت آنلاین آمریکا به 52.4 درصد رسید که در سال 2018 این رقم 48 درصد بود. در کل، آمازون بیش از 5 درصد فروشهای آنلاین و آفلاین در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
 • در سال 2018،آمازون 49 درصد بازار 252 میلیون دلاری آمریکا را در دست داشته است. سهم بازار آمازون بیش از دوبرابر مجموع سهم بازار 9 شرکت رقیب آمازون است.
 • در سه ماهه اول سال 2019، فروش آمازون 10.2 درصد کل فروش‌های آنلاین در آمریکا را به خود اختصاص داد.
 • گسترش محصولات ارائه شده در آمازون
 • طبق آمار، به جز کتاب، خدمات و نوشیدنی، آمازون کاتالوگی متشکل از 12 میلیون محصول دارد. 353 میلیون محصول در بازار آمازون به فروش می‌رسند.
 • محصولات خانه و آشپزخانه (64.3 میلیون)، لباس، کفش و جواهرات (33.4 میلیون) و ابزار و لوازم تعمیرات منزل (11.1 میلیون) مهم‌ترین بخش‌های درآمدزا برای آمازون هستند.
 • محصولات الکترونیک (44 درصد) کالاهایی هستند که بیشتر در آمازون خریداری می‌شوند. دیگر محصولات در این لیست شامل موارد زیر هستند: کفش و جواهرات (43 درصد)، خانه و آشپزخانه (39 درصد)، زیبایی و مراقبت شخصی (36 درصد)، کتاب (33 درصد)، موبایل و وسایل جانبی (28 درصد)، فیلم و تلویزیون (25 درصد)، لوازم حیوانات خانگی (20 درصد)، ورزش و فعالیت‌های بیرونی (17 درصد)، غذا و خوراکی (15 درصد)، قطعات اتومبیل و لوازم جانبی (13 درصد) و لوازم کودک (9 درصد).
 • همچنین، آمازون سهم بازار بزرگی در دسته بندی‌های مختلف دارد. این دسته بندی‌ها شامل لوازم الکترونیک (89.9 درصد)، تعمیر منزل (83.8 درصد)، غذا (81.8 درصد)، ورزش، تناسب اندام و فعالیت‌های بیرونی (89.6 درصد)، ملزومات خانگی (89.6 درصد) و سلامت و دارو (92 درصد) می‌باشد.
 •  60 درصد از صدهزار فروشنده برتر آمازون بر دسته بندی خانه و آشپزخانه تمرکز دارند.

هیج شکی در این نیست که اندازه بازار آمازون گسترش خواهد یافت. در حال حاضر، آمازون در 16 کشور جهان فعال است اما محصولات خود را به بیش از 100 کشور جهان ارسال می‌کند. آمازون بیش از 500 هزار کارمند و بیش از صدهزار ربات دارد.

به ازای هر یک دلاری که توسط یک مشتری آمریکایی خرج می‌شود، 49 سنت به آمازون می‌رسد. با توجه به این آمار، رشد فضایی آمازون به نظر غیرقابل توقف می‌رسد. در واقع، داده‌های اخیر بازار غول‌آسای آمازون بسیار شگفت‌انگیز هستند و نشان می‌دهند که این غول خرده‌فروشی، پادشاه دنیای تجارت آنلاین است.

مسلماً به دلیل بازار عظیم آمازون، رقابت برای رقبای آمازون بسیار دشوار شده است. ظهور محصولات شخصی‌سازی‌شده که آمازون پیشگام آن است، رقابت را باز هم پیچیده‌تر ساخته است. اما برای برندها و فروشندگانی که در آمازون به فروش مشغولند، آمار بازگشت سرمایه آمازون نشانه‌هایی از سود عظیم را در خود دارد.

 

وبسایت آمازون

 

آمار فروشندگان و کاربران آمازون

در طول چند سال گذشته، فرهنگ فروش آنلاین دستخوش تحول عظیمی شده است و سلطه تجارت آنلاین روز به روز در حال افزایش است. امروزه، فروشندگان مشتاقند تا شانس خود را در پلتفرم‌های آنلاین مختلف امتحان نمایند و خریداران نیز علایق خود را نشان داده‌اند.

آمار زیر اطلاعات زیادی در مورد نیازها، خواسته‌ها و رفتارهای مشتریان امروزی ارائه می‌دهد. این آمار یک نگاه عمیقتر به تجربیات مشتریان در پلتفرم آمازون ارائه می‌دهد. مطالعه این آمار به شما کمک می‌کند نیازهای مشتریان آنلاین را بهتر بشناسید.

در نتیجه می‌توانید با استفاده از این اطلاعات، دست به کارهای خلاقانه بزنید تا وفاداری مشتریان خود را افزایش داده و مشتریان جدید بیشتری را جذب نمایید.

ترافیک شگفت انگیز آمازون

 • جولای 2019، رتبه آمازون در مشارکت ترافیک اینترنت به جایگاه دهم جهانی رسید.
 • بین فوریه 2018 و آوریل 2019، آمازون بیش از 37 میلیارد بازدید از دستگاههای موبایل و دسکتاپ داشت.
 • در سپتامبر 2018، آمازون 122 میلیون بازدید از کامپیوترهای دسکتاپ داشت. مقایسه کنید با بازدیدهای والمارت (59 میلیون)، ای بی (54 میلیون)، هوم دپو (36 میلیون)، و گروپان (32 میلیون).
 • 68.9 درصد ترافیک آمازون از آمریکا می‌آید.
 • در طول آوریل 2019، آمازون نزدیک به 2.4 میلیارد بازدید از دستگاههای موبایل و دسکتاپ داشت. این عدد نشان دهنده افزایش چشمگیر از فوریه 2018 است که 2.1 میلیارد بازدید ثبت شده بود.
 •  48 درصد مشتریان آمریکایی حداقل چندبار در هفته از آمازون دیدن می‌کنند. همچنین، 89 درصد مشتریان آمریکایی حداقل یک بار در ماه از آمازون دیدن می‌کنند.
 •  89 درصد مشتریان آمریکایی ترجیح می‌دهند از آمازون خرید کنند تا از یک سایت دیگر.

آمازون انتخاب اول برای خرید آنلاین است

 • 66 درصد مشتریان برای جستجو در مورد یک محصول، ابتدا به سایت آمازون سر می‌زنند. این در حالی است که 20 درصد جستجو برای یک محصول جدید در موتورهای جستجو مانند گوگل، 4 درصد در وبسایت برندها، 4 درصد در وبسایت فروشندگان، 3 درصد در دیگر مارکت‌پلیس‌ها و 1 درصد در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود.
 •  79 درصد مشتریان آمریکایی برای چک کردن نظرات خریداران در مورد یک محصول به سراغ آمازون می‌روند. این در حالی است که 32 درصد به موتورهای جستجو مانند گوگل اعتماد می‌کنند، 25 درصد به سراغ وبسایتهای فروش آنلاین می‌روند، 11 درصد به دیگر مارکت‌پلیس‌ها سر می‌زنند و 7 درصد از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
 • در سال 2018، آمازون از لحاظ سرچ محصول از گوگل پیشی گرفت. در پایان سال، 54 درصد سرچ محصول از آمازون و 48 درصد از گوگل شروع شد.
 •  82 درصد مشتریان قبل از خرید محصول، قیمت آن را در آمازون چک می‌کنند. این رقم برای موتورهای جستجو 36 درصد، وبسایتهای فروش 33 درصد، وبسایت برندها 24 درصد، مارکت پلیس‌های دیگر 17 درصد و رسانه‌های اجتماعی 5 درصد است.
 • به طور میانگین، 45 درصد مشتریان وقتی به دنبال خرید محصولی در آمازون هستند، حداکثر دو صفحه محصول را چک می‌کنند. 26 درصد مشتریان اولین محصولی که در صفحه نتایج آمازون ظاهر می‌شود را خریداری می‌نمایند.
 •  43 درصد مشتریان روی تبلیغات آمازون در اینترنت کلیک می‌کنند. از میان این کلیک‌ها، 76 درصد از گوگل، 49 درصد از فیسبوک، 21 درصد از اینستاگرام، 14 درصد از توییتر، 12 درصد از پینترست و 7 درصد از اسنپ چت می‌آید.

 

آمار آمازون برای خرید آنلاین

 

مشتریان و فروشندگان نمی‌توانند در مقابل جاذبه آمازون مقاومت کنند

آمار فروشندگان آمازون نشان می‌دهد که بیش از 6 میلیون فروشنده (شامل فروشدگان غیرفعال) در آمازون وجود دارد. تقریباً دو و نیم میلیون فروشنده محصول خود را در آمازون لیست کرده‌اند. بیش از 140 هزار فروشنده آمازون سالانه بیش از صدهزار دلار درآمد دارند.

هرروز 3000 فروشنده به این غول فروش آنلاین می‌پیوندند. در سه ماهه اول سال 2016، آمازون 310 میلیون کاربر فعال داشت که آن را به بزرگترین پلتفرم فروش آنلاین در جهان تبدیل کرد.

 • اعضای پرایم و نسل جوان، بیشتر از بقیه کاربران از آمازون دید می‌کنند.
 • 65 درصد مشتریان آمازون از کامپیوتر برای خرید استفاده می‌کنند. این در حالی است که 26 درصد مشتریان از گوشی های هوشمند، 9 درصد از تبلت و یک درصد از دستیارهای صوتی استفاده می‌کنند.
 • 74 درصد مشتریان وقتی آماده خرید هستند به آمازون سر می‌زنند. 10 درصد کاربران از موتورهای جستجو، 5 درصد از وبسابت برندها، 4 درصد از وبسایتهای فروش آنلاین و 1 درصد از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
 •  برای مشتریان آمازون، قیمت (62 درصد) مهم‌ترین انگیزه برای انتخاب یک برند در آمازون است. پس از آن کیفیت (23 درصد)، نظرات کاربران (12 درصد) و ارسال (1 درصد) در درجات بعدی اهمیت قرار دارند.

مسلماً فروش در آمازون، به دلیل گستره عظیم این بازار، یک موقعیت غیرقابل چشم‌پوشی به نظر می‌رسد. گستردگی و تنوع مخاطب در آمازون شگفت انگیز است. مهم‌تر از آن، میزان ترافیک ثبت شده توسط آمازون شما را قادر می‌سازد تا به حجم عظیم مشتریان آمازون دسترسی داشته باشید.

این آمار تأیید می‌کنند که آمازون یک منبع جامع ترافیک مشتری است. آمازون تبدیل به بخش مهمی از ذهنیت مشتری در مورد خرید شده است. اما این بدان معنا نیست که فروش در آمازون راحت است. برای بهره‌مند شدن از مزایای فروش در آمازون، شما باید یک استراتژی جذب مشتری عالی داشته باشید.

آمار آمازون پرایم

وقتی پای نوآوری و برنامه‌های پیشگام به میان باشد، آمازون بی‌رقیب است. به عنوان مثال، موفقیت و رشد اعضای آمازون را در نظر بگیرید. آمازون پرایم یک سرویس عضویت هیجان‌انگیز است که ارسال دو روزه و اخیراً یک روزه رایگان را برای اعضا فعال کرده است.

علاوه بر ارسال رایگان، این برنامه مزیت‌های دیگری مانند تخفیفات ویژه در روز پرایم، دسترسی به پرایم ویدیو و مجموعه‌ای بزرگ از مزایای دیگر دارد.

 • آمار نشان می‌دهند که 63 درصد مشتریان آمازون عضو پرایم هستند که بیش از صد میلیون عضو را شامل می‌شود.
 • ژوئن سال 2018، تعداد اعضای پرایم 95 میلیون بود که این تعداد در مارس 2019 به 103 میلیون نفر رسید.
 • 95 درصد اعضای پرایم اعلام کرده‌اند که احتمالاً عضویت خود را تمدید خواهند کرد.
 • در سال 2018، 58.7 میلیون خانوار آمریکایی عضو پرایم بودند. این عدد در سال 2020 به 68.7 میلیون نفر خواهد رسید.
 • 55 درصد مشتریان آمریکایی در حال حاضر عضو پرایم هستند، 15 درصد قبلاً عضو پرایم بوده‌اند و 31 درصد عضو پرایم نیستند.

 

آمار امازون

 

حجم خرید اعضای پرایم

 48 درصد اعضای پرایم به طور منظم یا یک بار در هفته خرید آنلاین انجام می‌دهند. 74 درصد اعضا حداقل هرچند هفته یکبار خرید آنلاین انجام می‌دهند. 37 درصد مشتریان غیرعضو پرایم تنها چندبار در سال خرید آنلاین انجام می‌دهند.

به طور متوسط، یک عضو پرایم سالانه 1300 دلار از آمازون خرید می‌کند که این رقم برای مشتری غیر عضو پرایم 700 دلار است.
موارد زیر جزو محبوبترین مزایای پرایم هستند: ارسال دوروزه رایگان (83 درصد)، پخش آنلاین ویدیو و موسیقی (10 درصد)، تخفیفات مخصوص پرایم در فروشگاه Wholefoods (5 درصد)، کتاب‌های صوتی ومجلات رایگان (1 درصد) و دیگر مزایا (1 درصد).

 • 34 درصد اعضای پرایم همیشه محصولات مشمول پرایم را خریداری می‌کنند در حالیکه 53 درصد آنها اغلب محصولات مشمول پرایم را خریداری می‌نمایند.
 • درآمد آمازون از برنامه پرایم
 •  آمار آمازون نشان می‌دهد که تنها در سال 2018، این شرکت 14.17 میلیون دلار درآمد از خدمات عضویت کسب کرد.
 •  طبق آمار آمازون، تعداد اعضای پرایم آمازون بسیار زیاد است. این سرویس توجه بسیاری از مشتریان را جلب کرده و محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است. آمازون پرایم یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تجارت آنلاین، یعنی ارسال محصول، را حل کرده است که به محبوبیت آن می‌افزاید. برنامه عضویت پرایم یک نمونه بارز از قدرت نوآوری آمازون است. این نکته نشان می‌دهد که آمازون تلاش بی‌وقفه ای دارد تا گستره خود را در تمام مراحل سفر خرید مشتری افزایش دهد.

آمار آمازون در روز پرایم

یک نوآوری خلاقانه دیگر که توسط آمازون صورت گرفته است، معرفی روز پرایم است. این روز مخصوص خرید ابتدا در 15 جولای 2015 برای اولین بار برای بزرگداشت بیستمین سالگرد تأسیس آمازون معرفی شد.

روز پرایم یک پنجره خرید سالانه است که تنها مخصوص اعضای پرایم است. این روز یادآور Cyber Monday و جمعه سیاه است. اما برخلاف این دو روز، روز پرایم یک پنجره 36 ساعته و اخیراً 48 ساعته را ارائه می‌دهد.

 • روز پرایم سال 2017، رکورد فروش 2.4 میلیارد دلاری را ثبت کرد. این رقم در سال 2016، 1.5 میلیارد دلار بود.
 • بیش از صد میلیون محصول در روز پرایم 2018 خریداری شد. در سال 2017، فروش روز پرایم از فروش Cyber Monday و جمعه سیاه فراتر رفت. در دوره دو روزه پرایم 2017، آمازون 187 میلیون بازدید داشت.
 • در سال 2019، مشتریان در روز پرایم بیش از 175 میلیون محصول خریداری کردند. تنها در آمریکا، مشتریان یک میلیون هدفون، صدهزار لپ تاپ، 200 هزار تلویزیون، 650 هزار وسایل نظافت منزل، 100 هزار ظرف ناهار، 350 هزار محصول زیبایی لوکس، بیش از یک میلیون اسباب بازی و 400 هزار محصول مربوط به حیوانات خانگی خریداری کردند.

آمازون از زمان آغاز به کار خود همیشه یک روند رو به رشد داشته است. روز پرایم از cyber Monday و جمعه سیاه پیشی گرفته است چون روز پرایم تنها مخصوص مشتریان آمازون است.

 

آمارفروشندگان شخص ثالث آمازون

 

آمار مربوط به فروشندگان طرف سوم و ارسال

بخشی از موفقیت چشمگیر آمازون در عرصه فروش آنلاین به دلیل برنامه همکاری آن است. این برنامه یک راه ساده در اختیار کارآفرینان تجارت آنلاین قرار می‌دهد تا از طریق وبسایتهای خود کسب درآمد کنند. این یعنی برنامه همکاری آمازون هم به نفع آمازون و هم به نفع کارآفرینان اینترنتی بوده است.

همچنین، FBA به کمک فروشندگانی آمده است که نمی توانند بسته‌بندی و ارسال محصولات خود را به تنهایی مدیریت کنند. این برنامه باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود و فروشندگان را قادر ساخته خدمات بی نظیری را به مشتریان خود ارائه دهند.

 • درآمد آمازون از طریق فروشندگان طرف سوم در سال 2018 برابر با 42.75 میلیارد دلار بود. این رقم در سال 2017، 31.88 میلیارد دلار بود.
 • 66 درصد فروشندگان برتر آمازون از خدمات FBA استفاده می‌کنند.
 •  در سه ماهه اول 2019، 53 درصد محصولات فروخته شده در آمازون از طریق فروشندگان طرف سوم به فروش رفت. این روند در چهارسال گذشته به طور ثابت در حال افزایش بوده است: 44 درصد در سه ماهه اول 2015، 48 درصد در سه ماهه اول 2016، 50 درصد در سه ماهه اول 2017 و 52 درصد در سه ماهه اول 2018.
 • سه چهارم شرکتهای فروشنده در آمازون بین یک تا پنج کارمند دارند.

مسلماً برنامه همکاری آمازون و FBA اطلاعات مهمی در مورد تسلط رو به رشد آمازون ارائه می‌دهند. افزایش درآمد از سوی فروشندگان طرف سوم کل داستان را نشان نمی‌دهد.

اما نشانه‌هایی از ترجیح کارآفرینان اینترنتی برای فروش از طریق این پلتفرم را ارائه می‌دهد. استفاده بخش عظیمی از فروشندگان برتر آمازون از برنامه FBA یک نکته را روشن می‌کند: مشتریان تنها برای خرید به این پلتفرم نمی‌آیند بلکه برای استفاده از خدمات بی‌نظیر آمازون نیز از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

آمار مربوط به الکسا و اکو آمازون

آمازون هرگز از ریسک کردن برای پیشگامی در نوآوری و افزایش راحتی برای مشتریان روی‌گردان نیست. اول از همه، تخصص عمیق آمازون بی نظیر است. دوم اینکه، توانایی آمازون برای ماندن در صف اول گرایشات انقلابی باعث شده است که این شرکت بتواند انتظارات مشتریان را به بهترین شکل برآورده سازد.

در نتیجه، این غول تجارت جهانی نوآوری‌هایی مانند اکو و الکسا را ارائه داده‌ است. الکسا و اکو در ابتدا منحصراً برای خدمات فروش نبودند اما کمک آنها به این بخش در آمار مشخص است:

 • 50 میلیون دستگاه اکو در سال 2018 فروخته شده‌اند که یک میلیون صاحب دستگاه اکو، آن را با یک اسپیکر هوشمند خریداری کرده‌اند.
 •   الکسا نیز در بیش از 60 هزار دستگاه در دسترس است.
 • مشتریان آمریکایی بیش از صد میلیون دستگاه اکو خریداری کرده‌اند تا بتوانند از الکسا استفاده کنند. در سال 2018، آمازون 73 درصد بازار اسپیکر هوشمند آمریکا و 27.7 درصد بازار جهانی را در دست گرفت.
 •  نکته جالب این است که تنها 2 درصد دارندگان دستگاههای الکسا از آن برای خرید استفاده کرده‌اند. 20 درصد نیز از آن برای نظارت بر خرید استفاده کرده‌اند.

فناوری در فضای فروش اینترنتی به طور روزافزون در حال تبدیل شدن به مؤلفه اصلی است حتی با اینکه این حوزه هرروز پیچیده‌تر می‌شود. از زمانی که آمازون اسپیکرهای الکسا را معرفی کرد، رشد الکسا روزافزون بوده است.

امروزه، الکسا بخش مهمی از تعامل کاربران با وسایل هوشمند خانگی خود است. بر عکس، کاربرد اصلی آن برای ساده کردن فرایند خرید چندان موفق نبوده است اما آینده بهتری در انتظار آن است.

 

آمار خدمات وب آمازون

 

آمار مربوط به خدمات وب آمازون

آمازون علاوه بر تسلط بر تجارت آنلاین، به دلیل ارائه خدمات رایانش ابری نیز معروف شده است. حال که برندهای برجسته‌ای مانند AOL، ردیت، نتفلیکس و پینترست از خدمات وب آمازون استفاده می‌کنند، آینده برای خدمات ابری آمازون روشن به نظر می‌رسد.

 • در پایان سه ماهه اول سال 2019، خدمات وب آمازون 31.5 درصد بازار خدمات زیرساختهای ابری جهان را در دست داشت.
 • خدمات وب آمازون در 190 کشور جهان بیش از یک میلیون عضو فعال دارد.
 • خدمات وب آمازون نسبت به جمع 14 رقیب خود، پنج برابر بیشتر از زیرساختهای ابری استفاده کرده است.
 •  AWS یکی از بزرگترین منابع درآمد برای آمازون است. به عنوان مثلاً، تنها در سال 2018، این بخش 25.66 میلیارد دلار فروش خالص داشت که این رقم در سال 2017 برابر با 17.46 میلیارد دلار بود.
 • بعلاوه، آمار نشان داده است که در سه ماهه اول 2019، AWS رشد درآمد 42 درصدی داشت که این رقم در سه ماهه آخر 2018، 46 درصد بود.
 • سهم خدمات وب آمازون از بازار رایانش ابری 41.5 درصد است که از مجموع سهم گوگل، مایکروسافت، آی بی ام و Rackspace بیشتر است.

خدمات وب آمازون یک سرویس بسیار پرسود است که تسلط خود را در بازار خدمات ابری عمومی حفظ کرده است. به عنوان مثال، بیش از 8000 هزار عضو شبکه، بیش از 1900 محصول نرم افزاری طرف سوم و بیش از 70 خدمت زیرساختی از خدمات وب آمازون استفاده می‌کنند.

AWS که تنها در سال 2018 درآمد 26 میلیارد دلاری داشت، تبدیل به یکی از بازوهای قدرتمند کسب درآمد برای آمازون شده است.

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

معنای آمار آمازون برای برندها و فروشندگان چیست؟

به طور خلاصه، آمار آمازون نشان می‌دهند که تسلط آمازون قرار نیست به این زودی خاتمه یابد. این غول فروشندگی آنلاین بخش اعظم سهم بازار تجارت آنلاین را در دست دارد. آمازون همچنین بزرگترین کاتالوگ محصولات (353 میلیون محصول) را ارائه می‌دهد و ارزش بازار آن به یک تریلیون دلار رسیده است.

هرچند آمار آمازون تنها اعداد تقریبی را به نمایش می‌گذارد، اما گزارش‌های آمازون نشان داده‌اند که بسیاری از مشتریان جستجو در مورد محصول و مقایسه قیمتها را از آمازون شروع می‌کنند. مهم‌تر از آن، برای مشتریانی که به دنبال نظرات واقعی مشتریان هستند، آمازون اولین گزینه است.

یک نکته مهم دیگر این است که هرچند تجارت آنلاین از طریق موبایل در حال افزایش است اما هنوز هم بخش اعظم مشتریان ترجیح می‌دهند از طریق کامپیوتر خرید کنند. در نهایت اینکه چشم‌انداز تجارت الکترونیک همواره در حال تغییر است و آمازون این توانایی را یافته است که در صف اول نوآوری باشد.

به عنوان مثال، برنامه پرایم، روز پرایم و FBA نمونه‌های برجسته‌ای از این نوآوری نبوغ‌آمیز هستند که قدرت آمازون به عنوان یک غول تجارت الکترونیک را تثبیت کرده‌اند.

برای فروش آنلاین، پلتفرم‌های زیادی در دسترس هستند اما با نوآوری‌هایی مانند الکسا و Amazon Prime Air، آمازون یک گزینه بی‌نظیر برای بسیاری از فروشندگان است.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره کسب درآمد از آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-statistics-sellers
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط