موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چهار کلید اصلی برای رشد شخصی و بدست آوردن و خلق اهداف

توضیحات کوتاه :
افراد موفق و بزرگ، منش و شخصیت بزرگی دارند. آنها در مسیر موفقیت برای رشد شخصیت خود هم تلاش نموده‌اند و همگام با کارهای دیگر بر روی شخصیت خود هم سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.6

تعداد امتیازها: 5

  • 9.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چهار کلید اصلی برای رشد شخصی و بدست آوردن و خلق اهداف

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

با به کار بردن نکاتی به ظاهر ساده می‌توانید گام‌های بلندی به سوی موفقیت و اهداف خود بردارید. ابتدا باید این نکات را بشناسید و بعد در زندگی خود به کار برید. از جمله این نکات داشتن قدرت تغییر، خوش‌بینی در زندگی، مشوق بودن و ... می‌باشد. سعی کنید در همه مراحل کار و زندگی انگیزه خود را حفظ و برای ارتقاء رشد شخصی خود تلاش نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رشد شخصی و خلق هدف

افراد زیادی هستند که اطلاعاتی در خصوص رشد شخصی ندارند و تلاشی هم در این زمینه انجام نمی‌دهند و این خیلی بد است. زیرا حتی این را نمی‌دانند که بخواهند درستش کنند، اما من به شما تبریک می‌گویم چون در مسیر و فرکانسی هستید که می‌خواهید زندگی‌تان بهتر شود و از لحاظ شخصی رشد پیدا کنید. رشدی که می‌تواند در رسیدن به موفقیت‌های بزرگ کمک فراوانی به شما بکند. برای رسیدن به رشد شخصی چهار کلید وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

 

آموزش گام به گام کسب و کار میلیاردی آنلاین

 

کلید اول : روانشناسی

باید از لحاظ روانشناسی چه تغییراتی درون شما ایجاد شود تا بتوانید زودتر به اهداف خود برسید؟ و از لحاظ شخصی خودتان را به یک سطح بالاتر برسانید.

اولین مورد در قسمت روانشناسی « motivation» است.

یعنی انگیزه، این انگیزه را چطوری باید به خودتان بدهید؟ ببینید انسان‌های اطراف شما می‌توانند بر شما تأثیر بگذارند ولی شما مسلماً به دنبال این هستید که سرعت بیشتری داشته باشید و پیشرفت بیشتری داشته باشید، در نتیجه باید یاد بگیرید به خودتان انگیزه بدهید، یکی از قویترین راه‌ها برای این کار این است که اهداف خود را بر روی یک برگه کوچک بنویسید و در جیبتان قرار دهید و هر روز آن اهداف را مرور کنید. هر ساعت و هر زمانی که احساس می‌کنید خسته شده‌اید، آن اهداف را مرور کنید. به نکته‌ای که من رعایت می‌کنم توجه کنید. می‌توانید سنگ یا صدف کوچکی به عنوان نمادی از آن اهداف خود در جیبتان قرار دهید و وقتی که دست شما به آن سنگ می‌خورد و آن را می‌بینید. شما را به یاد اهداف خود می‌اندازد. این کار ناخودآگاه اتفاق می‌افتد و اهداف را به یاد شما می آورد یا می‌توانید اهداف خود را بر روی کاغذی بنویسید و در اتاق خود جایی که در معرض دید شماست بچسبانید و هر روز بعد از بیدار شدن اولین چیزی که در برابر شما ظاهر می‌شود اهدافتان است.

 

مقاله پیشنهادی: نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

 

قدرت تغییر داشته باشید

 

مورد دوم: قدرت تغییر داشته باشید

یعنی زمانی که راهی را رفته‌اید و متوجه می‌شوید اشتباه است این قدر قدرت و جسارت داشته باشید که قبول کنید و راه خود را عوض کنید و از یک مسیر دیگری بروید. وقتی که ما کارهای تکراری را انجام می‌دهیم آن کارها ما را به ربات تبدیل می‌کنند. در کتابی که نوشته‌ام شدیداً به این موضوع اشاره کردهام که لازم نیست مثل یک ربات فقط کار کنید، مهم این است که مسیر درستی برویم و بازدهی بالایی داشته باشیم. برخی افراد بر این گمانند که اگر سی یا چهل سال از عمرشان را به یک شیوه خاص گذرانده‌اند دیگر امکان تغییر برای آنها وجود نخواهد داشت. این دسته از افراد باید این نکته را به خاطر داشته باشند که انسان قادر است هر کاری را انجام دهد البته باید تصمیم بگیرد و برای انجام آن نهایت تلاش را داشته باشد. تغییر روش، عادت یا سبک زندگی نیز امکان‌پذیر خواهد بود البته در صورتی که شما اراده مصممی داشته باشید. اگر رویایی در سر دارید که تاکنون و به شیوه فعلی نتوانسته‌اید به آن دست یابید، هراس به دلتان راه ندهید. با جرأت و جسارت گام بردارید و برای رویاهایتان بجنگید.

 

چهار کلید اصلی برای رشد شخصی

 

مورد سوم: خوش بین باشید

نباید نگران اتفاقی باشیم که قرار است در آینده رخ دهد، باید واقعاً خوش‌بین باشیم تا بهترین برای ما اتفاق بیافتد و بین بدی و خوبی که در آینده وجود دارد باید دوربین خود را بر خوبی زوم و متمرکز کنیم که در آینده قرار است اتفاق بیافتد.

مورد چهارمی که در قسمت روانشناسی قراردارد این است که ما آدم خوبی باشیم

یعنی نسبت به آدم‌های اطراف و کسانی که در زندگی شما هستند آدم دلسوز و مهربانی باشیم. انسان‌هایی که در اطراف ما تشکیل شدند نتیجه‌ای از خود ما هستند. اصولی در روانشناسی وجود دارد که می‌گوید پنج نفر از آدم‌های اطراف‌تان را در نظر بگیرید، شخصیت شما از شخصیت آن پنج نفر فاکتور گرفته شده است. پس کارهایی که می‌کنید به نحوی به آن افراد و باز به خودتان بر می‌گردد. اگر آدم دلسوزی هستید دور و بر شما را افراد دلسوز تشکیل می‌دهند، اگر آدم فداکار و مهربانی هستید آدم‌های اطرافتان از شما تأثیر می‌پذیرند پس در نتیجه باید سعی نمایید هر روز آدم خوبی باشید، فاکتورهای افراد خوب را همه می‌دانند، شما باید عیب‌و نقص‌های خودتان را بپذیرید و هر روز به آن آدم خوب بودن نزدیک‌تر شوید و در آخر باید بگویم آدم صبوری باشید.

 

مقاله پیشنهادی: معجزه صبر در موفقیت

 

چهار کلید اصلی برای رشد شخصی و بدست آوردن و خلق اهداف

 

کلید دوم: از لحاظ فیزیکی خوب باشید

لطفا به این سؤالات جواب دهید. شما روزی چند ساعت ورزش می‌کنید؟ چه غذایی می‌خورید؟ آیا مدیتیشن و یوگا کار می‌کنید؟ یا نه فقط یک زندگی دارید که وقتی با من تماس می‌گیرید به من می‌گویید من می‌خواهم پنجاه میلیون در ماه درآمد داشته باشم، حالا کسب و کار من به چه شکلی باشد و چه کاری را باید انجام دهم؟ خب من از شما می‌پرسم مدیتیشن و تمرکز انجام می‌دهید و شما می‌گویید این‌ها چه ربطی با هم دارند؟ من ربط آن را به شما می‌گویم. فیزیک شما در طولانی مدت روی شما تأثیرگذار خواهد بود مثلاً فست فودی که می‌خورید به دلیل تنبلی شما در غذا درست کردن است یا فست فود می‌خورید زیرا نمی‌توانید غذای خوب بخورید، این فست فود در دراز مدت مثلاً یک یا دوسال روی شما تأثیر می‌گذارد و بازدهی مغز و بدن شما به شدت افت پیدا می‌کند.پس باید به بدن خود به اندازه روح، ذهن و مغزتان اهمیت دهید.

کلید سوم: تولید کننده پرحاصل و پر بازده باشید.

به عبارت دیگر پروداکتیو باشید، به طور مثال اگر هر روز پانزده یا شانزده ساعت در جهت هدفتان کار کنید به منزله این نیست که پربازده هستید و پر بازده بودن این نیست که زیاد کار کنید، من کسانی که زیاد کار می‌کنند را قبول ندارم چون این افراد فرصت فکر کردن را ندارند، همیشه چیزهای جدید در دنیا توسط افرادی که کم کار می‌کنند اختراع می‌شود. من نمی‌گویم اصلاً کار نکنید، می‌گویم روزی چند ساعت کار کنید ولی پر بازده باشید. صبح ها که از خواب بیدار می شوید یک برنامه روزانه تهیه کنید و بگویید که این کارهای اصلی من است که باید همه آنها تمام شود. خب دقیقا باید همه کارها را تمام کنید فرقی نمی‌کند دو یا پنج تا کار است این بستگی دارد به تجارت شما، می‌تواند چند تماس تلفنی، مشاوره دادن، مشاوره گرفتن، کتاب نوشتن و یا فایل آموزشی و ویدئویی ساختن باشد، هر چیزی که باشد شما باید کار اصلی را انجام دهید و از کارهای متفرقه که هیچ کمکی برای رسیدن به اهدافتان نمی‌کند. دوری کنید پس کارهای متفرقه را جزو لیست کارهایتان نیاورید، شاید در طول روز پانزده ساعت کار کنید ولی اگر فاکتور بگیرید شاید یک ساعت هم کار مفید نداشته‌اید، پس زمان پر بازده بودن را زیاد کنید و کارهایتان را اولویت‌بندی نمایید. با اولویت‌بندی کارها هم زمان خود را مدیریت می‌نمایید و هم کارهای مهم فراموش نمی‌شوند.

 

از اهداف خود یک لیست تهیه نمایید

 

کلید چهارم: مشوق باشید و لیست بسازید.

یعنی اینکه یک کاغذ بردارید و لیست افرادی که این مشخصات را دارند یادداشت کنید: عاشق شما باشند، به اهداف و رویاها و آرزوهای شما احترام بگذارند، از صمیم قلب برای شما کار انجام دهند و دلسوز شما باشند و رویاهای شما را باور داشته باشند و اهداف شما را اهداف خود بدانند و این قدر شما برای آنها عزیز باشید که حاضر باشند همه کاری برای شما انجام دهند. حالا از همه لحاظ بررسی می‌کنیم، به طور مثال پدر و مادرتان، همسر و عشق خود را در نظر بگیرید که می‌تواند به شما آرامش دهد و وقتی شما آرامش داشته باشید می‌توانید به هدف خود برسید. از لحاظ دیگر یکی از دوستان شما می‌تواند به شما در بازاریابی یا تجارت کمک کند یا یکی دیگر از کارمندان شما می‌تواند در نوشتن بهترین طرح تجاری به شما کمک کند و شما بتوانید فروش بیشتری داشته باشید و موفق‌تر باشید. شاید الآن که این لیست را می‌نویسید کمتر از پنج نفر در لیست باشند ولی دوست من تا آخر امسال شما باید این لیست را به پنجاه نفر برسانید، پنجاه نفر را باید در تیم زندگی خود داشته باشید که حاضر باشند برای شما جانشان را بدهند و برای شما هر کاری را انجام دهند، این لیست است که شما را به هدف خود می‌رساند.

دوست خوبم امیدوارم این چهار کلید طلایی را هر روز در زندگی‌تان اجرا کنید و به هدف‌هایتان برسید. نکته‌ای که اهمیت دارد این است که شاید سخت باشد که همه این اصول را رعایت کنید ولی شما باید به خودتان قول دهید که من همین امروز این چهار کلید را اجرا می‌کنم و این را مرتب تکرار کنید. اگر شما به مدت بیست و یک روز این کار را انجام دهید به عادت تبدیل می‌شود و به همین راحتی عادت‌های خوب وارد زندگی شما می‌شود. امیدوارم رویاهایتان را باور کنید و روزی فرا رسد که به تمام اهداف خود برسید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چهار کلید اصلی برای رشد شخصی و بدست آوردن و خلق اهداف برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آنها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چهار_کلید_رشد_شخصی_خلق_هدف
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مهدی گفته:
۰ | ۱

مثل همیشه درجه یک

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما مهدی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط