مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

توضیحات کوتاه :
بر اساس نظر متخصصان انگیزه به معنای میزان میل و انرژی است که فرد را برای انجام فعالیت‌ها و دستیابی به اهدافش به حرکت در می‌آورد. از بعد دیگر، انگیزه نوعی محرک برای ایجاد جنبش است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

 

خلاصه ای از مقاله

افراد گاها در پیشرفت روند کار خود به تقویت میزان انگیزه درونیشان نیاز دارند. زیرا همیشه همه چیز آنگونه که انتظار می‌رود پیش نخواهد رفت و چه بسا کاری که آن را با انرژی بسیاری شروع نموده بودید با چالش‌هایی درگیر شود که به کاهش انگیزه در وجود شما بینجامد. به همین سبب در این بخش از مقاله تعدادی از راهکارهایی را که متخصصان برای تقویت انگیزه حین انجام کار، به شما پیشنهاد می‌کنند را برای شما بیان می‌نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

انگیزه چیست؟

بر اساس نظر متخصصان انگیزه به معنای میزان میل و انرژی است که فرد را برای انجام فعالیت‌ها و دستیابی به اهدافش به حرکت در می‌آورد. از بعد دیگر، انگیزه نوعی محرک برای ایجاد جنبش است. نوعی محرک فکری برای تغییر دادن وضعیتی که در آن قرار داریم. در حقیقت برای شروع و ادامه هر کاری که انجام می‌دهید و به طور کل انجام هر فعالیتی به یک ذهنیت برانگیزاننده در آن زمینه احتیاج دارید.

 

نقش انگیزه در بهبود مدیریت کسب و کار شما

 

این مثال را در نظر بگیرید: خانه خود را برای انجام کار کوچکی مانند خرید مواد غذایی، ترک می‌کنید یا تغییرات اساسی از قبیل مهاجرت به کشور دیگری را در زندگی خود به وجود می‌آورید، همه این کارها را به دلایل خاصی انجام می‌دهید. ما این کارها را انجام می‌دهیم زیرا این اقدامات ما را قادر می‌سازد مسئله‌ای را که برای ما اهمیت دارد، برآورده نماییم.

انگیزه، تمایل درونی ما به انجام کاری است که برایمان حائز اهمیت است. برای مثال در زمینه کاری، افراد اغلب با انگیزه‌های مانند: افزایش سرمایه، موفقیت در آن زمینه، شناخته شدن، رضایت شغلی و غیره مشغول هستند.

چرا انگیزه در میزان موفقیت تأثیر می‌گذارد؟

آیا می‌خواهید بدانید که انگیزه به چه شکل در میزان کامیابی و شادی شما تأثیر می‌گذارد؟ با توجه به اینکه انگیزه ترکیبی از ارزش‌ها، باورها و خواسته‌هایی است که شما را به انجام دسته ای از اقدامات هدایت می‌کند، بنابراین در صورتی که شما قادر به کنترل این سه عامل انگیزشی هستید، در نتیجه می‌توانید با میل بیشتر کارهای خود را انجام دهید. علاوه بر این با پرداختن به آنچه در زندگیتان از اهمیت بسیاری برخوردار است، به موفقیت و شادی بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

به طور کل انگیزه شما به دو دسته محرک درونی و بیرونی تقسیم می‌شود. در صورتی که تمایل دارید از محرک‌های درونی خود آگاه شوید، باید نیازها، افکار و احساسات خود را به خوبی بشناسید. از سوی دیگر محرک‌های بیرونی، به محیط اطراف شما بستگی دارد و اینکه آن محیط تا چه اندازه موجب تشویق شما به انجام کارهایی که دوست دارید و خوشحالی شما می‌شود. در این بخش به 4 نمونه از دلایل اهمیت انگیزه در میزان موفقیت شما، اشاره می‌شود.

  • انگیزه رفتار شما را در جهت دستیابی به اهدافتان هماهنگ می‌نماید
  • انگیزه منجر به افزایش تلاش و انرژی می‌شود
  • انگیزه فعالیت شما را افزایش می‌دهد
  • انگیزه به شما کمک می‌کند که مسیر دستیابی به اهدافتان، برای شما سرگرم کننده و مهیج باشد

چگونه برای کسب موفقیت، در خود ایجاد انگیزه نماییم؟

در این بخش به چندین راه مؤثر برای ایجاد محرک‌های انگیزشی اشاره خواهیم کرد.

کار خود را آغاز نمایید؛ انگیزه لازم فراهم خواهد شد

احتیاجی نیست برای شروع کار خود منتظر یک محرک بمانید. اگر قرار است که به صورت روزانه بر روی یک پروژه کار کنید، در بسیاری از موارد بهتر است فوراً کار خود را آغاز نمایید. جالب است که بدانید پس از مدتی کار بر روی یک پروژه، انجام آن برای شما به فعالیتی سرگرم کننده، راحت و دوست داشتنی تبدیل خواهد ‌شد.

 

مقاله پیشنهادی: 13 نکته مهم برای افزایش انگیزه

نقش انگیزه

 

فعالیت‌های گسترده را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم نمایید

در صورتی که کار بر روی یک پروژه بزرگ برای شما دلهره آور است، فوراً انجام آن را به تعویق نیندازید. به جای معلق نگه داشتن آن، مسیر اجرای آن را به مراحل کوچک‌تری تقسیم کنید. سپس برای شروع فعالیت خود، یکی یکی گام بردارید.

از دوستان خود کمک بگیرید

از یکی از دوستان خود بخواهید تا پیشرفت کارهای شما را مد نظر قرار داده و آن‌ها را پیگیری نماید. احتمالاً شما با این روش انجام کارهای بیهوده را کنار خواهید گذاشت و راه حلی برای عبور از موانع کار خود پیدا می‌کنید.

مثبت بیندیشید و با افراد مثبت اندیش معاشرت کنید

انرژی‌های خوب افراد را دریافت کرده و وقت کمتری را با افراد منفی‌نگر بگذرانید. خودتان نیز به نیمه پر لیوان نگاه کنید. با افراد پرانرژی و با انگیزه رفت و آمد کنید. فراموش نکنید که انرژی تمامی افرادی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید به سمت شما جریان دارد.

از منابع ناشناس نیز انگیزه دریافت نمایید

دریافت انرژی خود را به افرادی که با آن‌ها از نزدیک ارتباط دارید محدود نکنید. تعداد زیادی کتاب‌های انگیزشی، پادکست، وبلاگ و داستان در حوزه محرک‌های موفقیت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها انگیزه لازم برای انجام کار را در خود ایجاد نمایید.

فعالیت‌های خود را با موسیقی همراه کنید

یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توان برای ایجاد محرک در خودتان انجام دهید این است که به موسیقی گوش دهید. این روش تأثیر بسیار مثبتی بر روند کار شما خواهد داشت.

با شکست‌های خود به نحوی سازنده برخورد کنید

زمانی که در مسیر خود با شکست مواجه می‌شوید، به عنوان مثال هنگامی که در حال قدم زدن هستید، از خودتان سؤال کنید "چه چیزی می‌توانم از این ناکامی یاد بگیرم؟" سپس پاسخ سؤال خود را در ذهن بسپارید و با توجه به آن به بهبود کار خود بپردازید.

شخصی که باید با او مقایسه شوید خود شما هستید

از مقایسه‌های اشتباه و بیهوده دست برداشته و به جای این کار، اکنونِ خود را با وضعیتی که در گذشته داشتید مقایسه نمایید و ببینید که تا چه اندازه راه طی نموده‌اید.

 

انگیزه

 

دوستانه رقابت کنید

به عنوان نمونه هنگامی که در محل کار یا مدرسه هستید، در پایان دادن به یک مسئولیت خسته کننده و کسالت بار با همکار یا رفیق خود رقابتی دوستانه را آغاز نمایید. عنصر رقابت، موجب لذتبخش تر شدن کار می‌شود. حتی می‌توانید برای ایجاد انگیزه بیشتر پاداشی را برای برنده در نظر بگیرید.

چگونه انگیزه خود را تقویت نماییم تا موفقیت بیشتری به دست بیاوریم؟

افراد گاها در پیشرفت روند کار خود به تقویت میزان انگیزه درونیشان نیاز دارند. زیرا همیشه همه چیز آنگونه که انتظار می‌رود پیش نخواهد رفت و چه بسا کاری که آن را با انرژی بسیاری شروع نموده بودید با چالش‌هایی درگیر شود که به کاهش انگیزه در وجود شما بینجامد. به همین سبب در این بخش از مقاله تعدادی از راهکارهایی را که متخصصان برای تقویت انگیزه حین انجام کار، به شما پیشنهاد می‌کنند را برای شما بیان می‌نماییم.

کار خود را به اندازه کافی جدی بگیرید

تصمیم بگیرید که با وجود همه شرایط به وجود آمده، تمامی مسیر را به سمت قله طی نمایید. از زمان اتخاذ چنین تصمیمی تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد خواهد شد. گاهی زندگی همانند سایه یک تپه بزرگ می‌ماند، اما این سایه تا زمانی پا برجاست که تصمیم بگیرید "من قصد دارم بهترین کار ممکن را انجام دهم." در همان لحظه سایه از بین رفته و روشنایی آفتاب جای آن را می‌گیرد و خواهید دید با پایبندی شما نسبت به تصمیمتان، زندگی تا چه حد شگفت انگیز خواهد شد.

از عواملی که شما را به عقب می راند آگاهی داشته باشید

چه عواملی برای شما مانع ایجاد می‌کنند؟ در کدام یک از مهارت‌های لازم برای دستیابی به اهداف خود احساس ضعف می‌کنید؟ آیا فعالیتی که انجام می‌دهید از کیفیت کافی برخوردار است؟ پاسخ این سؤالات را پیدا نموده و از مواردی که باید در آن‌ها پیشرفت کنید آگاه شوید. پرداختن به رفع محدودیت در توانایی‌ها و مهارت‌های شما، انگیزه شما را در دنبال نمودن ادامه مسیر افزایش خواهد داد.

 

نقش انگیزه در رسیدن به درآمد میلیاردی

 

افراد درستی را برای تعامل انتخاب نمایید

آیا می دانید کیفیت زندگی شما میانگینی از کیفیت زندگی افرادی است که با آن‌ها به طور مداوم در تعامل هستید؟ بنابراین از میان افرادی که با آن‌ها ارتباط دارید برندگان و اشخاصی که برنامه و مسیری مشخص را برای زندگی خود قرار داده‌اند گزینش نمایید تا داشتن سبک و راه و روش درست در زندگی برای شما به یک عادت تبدیل شود.

با استفاده از راهکارهای گفته شده در این مقاله و تماشای دوره پاراسل زندگی هر چه بیشتر به اهمیت داشتن انگیزه برای دست یابی به اهداف خود پی می‌برید.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-role-of-personal-motivation-in-the-success-of-individuals
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh