مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

داستان پول چیست؟

توضیحات کوتاه :
داستان پول دقیقاً در ذهن شما چیست؟ چه تعریفی از پول دارید؟ دلیل پول داشتن این است که ما بتوانیم از زندگی لذت بیشتری ببریم، خوشحال‌تر باشیم، ابزارآلات بیشتر و بهتری در اختیار ما باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.67

تعداد امتیازها: 3

  • 7.8k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
داستان پول چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

پول نقش بزرگی در زندگی همه افراد دارد و می‌توانید خیلی از مشکلات و موانع را از سر راه بردارد. برای به دست ‌آوردن پول باید ابتدا ذهنیت مثبتی نسبت به پول داشته باشید و در مرحله بعد مقداری از درآمد خود را پس‌انداز نموده و سرمایه‌گذاری نمایید.در مقاله زیر در مورد پول و اهمیت سرمایه‌گذاری صحبت شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

داستان پول

می‌خواهیم در مورد پول و ثروت صحبت کنیم، چگونه می‌توانیم به بهترین شکل پول و درآمدمان را مدیریت و در نهایت بیشتر کنیم، چه کار کنیم تا پول برای ما کار کند؟ دوست من از اولین نکته شروع می‌کنیم:

 

بیزینس پرسود

 

داستان پول چیست؟

داستان پول دقیقاً در ذهن شما چیست؟ چه تعریفی از پول دارید؟ حال من یک سناریو برای شما تعریف می‌کنم، افراد پولداری که می‌بینید، فکر می‌کنید که آنها آدم‌های بدی هستند؟ کارهای خیلی بدی انجام دادند که پولدار شدند؟ آدم‌های پولدار ویژگی‌های بدی دارند؟ یا خیر فکر می‌کنید که پول داشتن خوب است و می‌تواند مثبت باشد، تعریف شما از پول داشتن دقیقاً چیست؟ دوست خوبم پول داشتن می‌تواند بسیار خوب باشد، دلیل پول داشتن این است که ما بتوانیم از زندگی لذت بیشتری ببریم، خوشحال‌تر باشیم، ابزارآلات بیشتر و بهتری در اختیار ما باشد. شاید تصور بدی داشته باشید نسبت به افرادی که پولدار هستند، فکر می‌کنید آدم‌های فوق‌العاده بدی هستند! به همین دلیل به خودتان می‌گویید: من دوست ندارم که پولدار باشم زیرا من هم به آدم بدی تبدیل خواهم شد. حالا یک سناریو جلوی روی شما قرار می‌دهم، آدم‌هایی هستند که با پول‌هایی که دارند، باعث می‌شوند بقیه افراد به دانشگاه بروند، به بیمارها، حیوانات و به دوستان خود کمک می‌کنند و حس خوبی از کمک کردن می‌گیرند و شاد و خوشحال‌تر هستند.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت و آرامش

برای کسب درآمد بیشتر آمادگی ذهنی داشته باشید

 

ذهنیت خود را تغییر دهید

دوست خوبم با پول می‌توانید بی نهایت کار انجام دهید، تعریف شما از پول داشتن بسیار مهم است، اگر الان  فکر می‌کنید که اگر پولدار شوید، تبدیل به آدم خیلی بدی خواهید شد که ظلم کرده و دزدی می‌کند. همین الآن وقت آن است که این تعریف را از ذهن خود حذف کنید، پول داشتن می‌تواند خیلی خوب و فوق‌العاده مثبت باشد. داستان پول را در ذهنتان کاملاً باید عوض کنید، آدم‌هایی هستند که فوق‌العاده پولدارند و به بقیه خیلی کمک می‌کنند. فوق‌العاده آدم‌های خوبی هستند، آنها را پیدا کنید و الگوی خودتان قرار دهید. مطمئنم اگر الآن جستجو کنید تا فردا می‌توانید اسم 100 نفر یا حتی تعداد بیشتری را پیدا کنید.

و اما نکته دوم: کنترل و مدیریت پول

از شما می‌خواهم که یک حساب اتوماتیک برای پس‌انداز خود داشته باشید و یا اگر پول با مبلغ بالا دارید آن را در کاری سرمایه‌گذاری کنید، نکته این است که اگر کارمند هستید و فیش حقوقی دریافت می‌کنید، به خودتان بگویید که من یک درصد مشخصی را در ماه از پولم پس‌انداز می‌کنم، اگر این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید فوق‌العاده خوب است. زیرا پولی که به حساب شما می‌آید اصلاً احساس نمی‌کنید کم شده چون به صورت اتوماتیک از حسابتان برداشت شده و برای آینده شما پس‌انداز می‌شود. اگر مبلغ بسیار بالایی دارید و فکر می‌کنید خیلی بالا است. دوست خوبم باید کاری کنید که پول، پول بسازد و برای شما کار کند. حالا صرفاً فقط داشتن پول نیست. مثلا اگر در حساب بانکی خود 100 میلیون تومان دارید، هیچ کاری برای شما در زندگیتان نمی‌کند؛ درست است؟ باید به دنبال راهی باشید که این 100 میلیون برای شما 150 میلیون تومان شود و هر طوری که دوست دارید باید این روش را به صورت مدام تکرار کنید.

 

مقاله پیشنهادی: در مدار پولدار شدن

داستان پول چیست

 

چگونه کسب و کار خود را گسترش دهید؟

من افرادی را می‌شناسم که در سن 25 سالگی صاحب یک کسب و کار بودند ولی در سن 28 سالگی درآمدشان از کسب و کار اول را در کار دیگری سرمایه‌گذاری کردند. کاری که علم آن را نداشتند و تبدیل به 2 کسب و کار شده و در 32 سالگی تبدیل به چهار کسب و کار شده است، پس تعجبی ندارد، خیلی از افرادی که می‌بینید صاحب 10 شرکت هستند. راه آن همین است، حالا لازم نیست صرفاً 10 کار را یادگرفته باشید. ولی پولی را که جمع‌آوری کردیدمی‌توانید در جای دیگری سرمایه‌گذاری کنید یا اینکه می‌توانید تمام پولی را که دارید در کاری که صاحبش هستید سرمایه‌گذاری کنید، این فقط برای کارآفرین‌ها رخ می‌دهد و اگر کارمند هستید باید همان درصدی که مشخص کردید را به صورت اتوماتیک به حساب خودتان بریزید که پس‌انداز می‌شود و بعد از اینکه به یک مبلغی رسید در یک کاری سرمایه‌گذاری کنید ولی این را فراموش نکنید که اگر پس‌اندازی ندارید این فاجعه است. خوب دوست من هرکاری که انجام می‌دهید، به دنبال این هستید که پول بیشتری از آن کار در بیاورید؟ اگر جواب شما مثبت است دقیقاً به حرف من گوش کنید و این سؤال را از خودتان بپرسید: من چگونه می‌توانم ارزش بیشتری به کارم بدهم؟

سؤالاتی که در آمد را 5/2 برابر کرد!

اخیراً فردی با شرکت من برای یک پروژه عظیم عکاسی تماس گرفت و قیمت خواست ولی مبلغی که می‌خواست به من پرداخت کند 4 هزار دلار بود، نکته این بود من از خودم 3 تا سوال پرسیدم:

  1. من چگونه می‌توانم ارزش بیشتری به این پروژه عظیم عکاسی بدهم؟
  2. من چگونه می‌توانم به کسب و کار مشتری کمک کنم؟
  3. من چگونه می‌توانم کیفیت کارم را بالاتر ببرم؟

همین سه سوال بود که باعث شد مبلغ قرارداد حدوداً 5/2 برابر بیشتر شود. چون مطمئن باشید من، شما و همگی توانایی فوق‌العاده‌ای داریم. اما زمانی می‌توانیم از 100% توانایی‌هایمان استفاده کنیم که سؤال‌های درستی از خودمان بپرسیم، دقیقاً من چگونه می‌توانم کارم را به نحو بهتری انجام دهم؟

 

داستان پول چیست

 

سؤال کنید ایده به دنبال سؤال می آید!

زمانی که سوال می‌پرسید دقیقاً ایده‌های بهتری در ذهنتان می‌آید و ایده‌هایی به مشتری می‌دهید که او هم پرداخت مالی را انجام می‌دهد. قطعاً مشتری نیز صاحب یک کسب و کار است و می‌خواهد مشتری بیشتری را در کنار خود داشته باشد و اگر اطمینان خاطر حاصل کند که می‌تواند پول بیشتری در بیاورد به شما هم پول بیشتری می‌دهد. دوست من نکته دقیقاً اینجا است. پس شما از خود بپرسید هرکاری که من انجام می‌دهم، چگونه می‌توانم ارزش بیشتری به کارم بدهم؟ و به همین دلیل ارزش کارتان را بالاتر می‌برید و درآمدی که به دست می‌آورید، فوق‌العاده زیادتر می‌شود، فقط یک بار امتحان کنید! زمانی که شما در حال انجام کاری هستید و کار شما خدمات‌رسانی به افراد خاص یا مربوط به یک پروژه‌ای است، از خودتان بپرسید من چگونه می‌توانم بهتر کار کنم؟ جوابی که گرفتید بی‌شک درآمدتان را زیاد می‌کند. هیچ‌وقت این را فراموش نکنید در اتوبان هیچ ترافیکی وجود ندارد. اگر کار شما خوب شد و کاری کردید که با سرعت بالا در حال حرکت هستید. اصلاً ترافیک کاری وجود ندارد. کسانی که با قیمت‌های پایین کار می‌کنند، ناپدید می‌شوند. چون شما خیلی بالاتر از آنها هستید و کیفیت کارتان خیلی بالاتر از آنها است. فقط به این طرز فکر برسید که من چگونه می‌توانم بهترین کار را انجام بدهم؟ چگونه می‌توانم این کار را بهتر کنم؟

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای رسیدن به موفقیت

داستان پول چیست؟

 

جایزه ذهنی به خودتان بدهید!

نکته چهارم: یک نکته ذهنی که باید به آن توجه کنیم، اصولاً زمانی که یک دستاوردی را به دست می‌آورید و زمانی که به نقطه B می‌رسید، مثلاً به یکی از رویاها، اهداف و آرزوهای خود می‌رسید به خودتان می‌گویید من می‌خواهم به خودم جایزه دهم، شاید خیلی برایتان این اتفاق پیش آمده باشد، مثلاً جایزه به خودتان این است که ماشین خود را تعویض کنید. شاید خانه‌ای جدید بخرید، شاید باشگاهی که در آن هستید را تغییر بدهید، شاید عطر یا اودکلن می‌خرید و جایزه‌ای به خودتان می‌دهید و خودتان را تشویق می‌کنید. حالا اگر می‌خواهید پول خود را بهتر مدیریت کنید، درآمد خود را بالاتر ببرید، اگر قبلاً در یک سطحی به خودتان جایزه می‌دادید. این سطح را 4 پله بالاتر ببرید و به نوعی مرزهای ذهنی خود را به سمت جلوتر ببرید. اگر در نقطه B به خودتان جایزه می‌دادید، این سری در نقطه  Fبه خودتان جایزه بدهید و به همین دلیل ذهن شما تلاش می‌کند که به نقطه F برسد اگر دیروز 5 قدم جلو رفتید امروز چون جایزه و شخصیت خود را نقطه 8 شده است، شما دقیقاً به نقطه 8 می‌رسید. این یک تکنیک خیلی عالی است که فقط در ذهن شما انجام می‌شود ولی این واقعاً می‌تواند در درآمد و مدیریت پول خود تاثیرگذار باشد.

چرا مدیریت پول مهم است؟

از شما نمی‌خواهم که همیشه ذهنتان را درگیر کنید که مثلاً حقوق این ماه شما چقدر بوده است؟ چه قدر صرف هزینه‌های جانبی کرده‌اید و چه قدر پس‌انداز داشته‌اید؟ نکته مهمی که برای مدیریت پول وجود دارد این است که باید برنامه‌ریزی داشته باشید. قبل از شروع هر کاری با سنجیدن تمام جوانب بدانید چه قدر سرمایه به دست خواهید آورد و پس از کنار گذاشتن هزینه‌هایتان چه میزان سرمایه برای شما باقی خواهد ماند. در صورتی که این برنامه‌ریزی مالی را جزء عادت‌های خوب خود قرار دهید، مسیر رسیدن به استقلال مالی را آسانتر نموده‌اید. هیچ‌گاه در مورد مسائل مالی نگرانی نخواهید داشت و ذهن شما از این بابت آسوده خواهد بود.

آنچه می خواهید را همواره در ذهن خود تصور نمایید

پس همیشه سعی کنید استانداردهای ذهنی خود را حتی در جایزه دادن برای زندگی کردن، برای هر مورد مرتبط به خود بالاتر ببرید، اگر الآن در خانه‌ای مشخص  زندگی می‌کنید. برنامه‌ای برای خود قرار دهید، برای اینکه سه یا چهار ماه دیگر شرایط زندگی خود را یک سطح بالاتر ببرید و آن را بهتر کنید. دوست من امیدوارم که بتوانید این چهار مورد به بهترین شکل استفاده کرده و در زندگی خود اجرا کنید و سعی کنید در زندگی از پول و درآمد خود به گونه‌ای استفاده کنید که به آرامش و خوشبختی برسید و هیچ‌وقت فراموش نکنید هر مبلغی از درآمدتان را به بقیه کمک کنید و هیچ‌وقت این تکنیک را از برنامه زندگی خود حذف نکنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله داستان پول چیست؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/داستان-پول-چیست
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صدرا گفته:
۰ | ۰

سلام. تلاشتون برای بهتر کردن زندگی افراد جای قدردانی داره . سپاس فراواااان از این همه خوبی.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صدرا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
احسان ترکی گفته:
۰ | ۱

درود بر استاد عزیز
مدتی بود داشتم همین مورد را بررسی می کردم ، با خواندن این مقاله ، این مطلب برایم کاملاً روشن شد ، که اگر ارزش ایجاد کنیم ، پول هم طبیعتاً آن طرف معادله هست ، یعنی هرچه بیشتر ارزش تولید کنیم ، بیشتر پولدار می شویم ، و هرچه ارزش آفرینی با کیفیت تر باشه ، پول هم بیشتر هست ، سپاس از شما ، بسیار بسیار عالی مطلب جا افتاد .

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

موفقیت های شما، شادی روزافزون ماست. امیدوارم همیشه در اوج پیروزی باشید.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

پاسخ

مطالب مرتبط