داستان پول چیست؟

  • 28 آذر 1396
  • 2917
  • 1

داستان پول چیست؟

داستان پول | داستان فقیر و ثروتمند | پول چیست | پول | متن در مورد پول | کنترل پول | مدیریت پول | داستان پول چیست

داستان پول

می خواهیم در مورد پول و ثروت صحبت کنیم که چگونه می توانیم به بهترین شکل پول و درآمدمان را مدیریت کنیم و در نهایت بیشترش کنیم، چه کاری کنیم که پول برای ما کار کند؟ دوست من از اولین نکته شروع می کنیم:

 

بیزینس پرسود

 

داستان پول چیست؟

داستان پول دقیقاً در ذهن شما چیست؟ چه تعریفی از پول دارید؟ حال من یک سناریو برای شما تعریف می کنم، افراد پولداری که می بینید، فکر می کنید که آنها آدم های بدی هستند؟ کارهای خیلی بدی انجام دادند که پولدار شدند؟ آدم های پولدار ویژگی های بدی دارند؟ یا خیر فکر می کنید که پول داشتن خوب است و می تواند مثبت باشد، تعریف شما از پول داشتن دقیقاً چیست؟ دوست خوبم پول داشتن می تواند بسیار خوب باشد، دلیل پول داشتن این است که ما بتوانیم از زندگی لذت بیشتری ببریم، خوشحال تر باشیم، ابزارآلات بیشتر و بهتری در اختیار شما باشد. شاید تصور بدی داشته باشید نسبت به افرادی که پولدار هستند، فکر می کنید آدم های فوق العاده بدی هستند! به همین دلیل به خودتان می گویید: من دوست ندارم که پولدار باشم، زیرا من هم به آدم بدی تبدیل خواهم شد. حالا یک سناریو جلوی روی شما قرار می دهم، آدمهایی هستند که با پول هایی که دارند، باعث می شوند بقیه افراد به دانشگاه بروند، به بیمارها، حیوانات و به دوستان خود کمک می کنند و حس خوبی از کمک کردن می گیرند. شاد و خوشحال تر هستند.

 

برای کسب درآمد بیشتر آمادگی ذهنی داشته باشید

 

ذهنیت خود را تغییر دهید

دوست خوبم با پول می توانید بی نهایت کار انجام دهید، تعریف شما از پول داشتن بسیار مهم است،  اگر الان  فکر می کنید که اگر پولدار شوید، تبدیل به آدم خیلی بدی خواهید شد که ظلم کرده و دزدی می کند. همین الان وقت آن است که این تعریف را از ذهن خود حذف کنید، پول داشتن می تواند خیلی خوب و فوق العاده مثبت باشد. داستان پول را در ذهنتان کاملاً باید عوض کنید، آدمهایی هستند که فوق العاده پولدارند و به بقیه خیلی کمک می کنند. فوق العاده آدم های خوبی هستند، آنها را پیدا کنید و الگوی خودتان قرار دهید. مطمئنم اگه الان جستجو کنید تا فردا می توانید اسم 100 نفر یا حتی بیشتر هم پیدا کنید.

و اما نکته دوم: کنترل و مدیریت پول

از شما  می خواهم که یک حساب اتوماتیک برای پس انداز خود داشته باشید و یا اگر پول با مبلغ بالا دارید. آن را در کاری سرمایه گذاری کنید، نکته این است که اگر کارمند هستید و فیش حقوقی دریافت می کنید، به خودتان بگویید که من یک درصد مشخصی را در ماه از پولم پس انداز می کنم، اگه این کار را به صورت اتوماتیک انجام بدهید. این فوق العاده خوب است. برای اینکه چون پولی که به حساب شما می آید. اصلاً احساس نمی کنید که کم شده چون به صورت اتوماتیک از حساب خود برداشت شده و برای آینده شما پس انداز می شود. اگرهم که مبلغ بسیار بالایی دارید و فکر می کنید که خیلی بالا است دوست خوبم باید کاری کنید که پول، پول بسازد و برای شما کار کند. حالا صرفاً فقط داشتن پول نیست. مثلا اگر درحساب بانکی خود 100 میلیون تومان دارید، این هیچ کاری برای شما در زندگیتان نمی کند؛ درست است؟ باید به دنبال راهی باشید که این 100 میلیون برای شما 150 میلیون تومان بشود و هر طوری که دوست دارید باید این روش را به صورت مدام تکرار کنید.

چگونه کسب و کار خود را گسترش دهید؟

من افرادی را می شناسم که در سن 25 سالگی صاحب یک کسب و کار بودند. ولی در سن 28 سالگی درآمدشان را از کسب و کار اول را در یک کار دیگری سرمایه گذاری کردند. کاری که علم آن را نداشتند و تبدیل به 2 تا کسب و کار شده و در 32 سالگی تبدیل به چهار تا کسب و کار شده است، پس تعجبی ندارد خیلی از افرادی که می بینید صاحب 10 تا شرکت هستند. راه آن همین است حالا لازم نیست که صرفاً 10 کار را یادگرفته باشید. ولی این پولی که جمع آوری کردید را می توانید در جای دیگری سرمایه گذاری کنید یا اینکه می توانید تمام پولی که دارید را در کاری که صاحبش هستید سرمایه گذاری کنید، این فقط برای کارآفرین ها رخ می دهد و اگر کارمند هستید باید همان درصدی که مشخص کردید را به صورت اتوماتیک به حساب خودتان بریزید که پس انداز می شود و بعد از اینکه به یک مبلغی رسید. در یک کاری سرمایه گذار کنید ولی این را فراموش نکنید که اگر پس اندازی ندارید این فاجعه است. خوب دوست من هرکاری که انجام می دهید، به دنبال این هستید که پول بیشتری از آن کار دربیاورید؟ اگه جواب شما مثبت است. دقیقاً به حرف من گوش کنید و این سوال را از خودتان بپرسید: من چگونه می توانم ارزش بیشتری به کارم بدهم؟

سوالاتی که در آمد را 5/2 برابر کرد!

اخیراً فردی با شرکت من برای یک پروژه عظیم عکاسی تماس گرفت و قیمت خواست ولی مبلغی که می خواست به من پرداخت کند 4 هزار دلار بود، نکته این بود من از خودم 3 تا سوال پرسیدم:

  1. من چگونه می توانم ارزش بیشتری به این پروژه عظیم عکاسی  بدهم؟
  2. من چگونه می توانم به کسب و کار مشتری کمک کنم؟
  3. من چگونه می توانم کیفیت کارم را بالاتر ببرم؟

همین سه تا سوال بود باعث شد که مبلغ قرارداد حدودا 5/2 برابر بیشتر شود. چون مطمئن باشید من، شما و همگی توانایی فوق العاده ای داریم. اما زمانی می توانیم از100% توانایی هایمان استفاده کنیم که سوال های درستی از خودمان بپرسیم، دقیقاً من چگونه می توانم کارم به نحو بهتری انجام بدهم؟

سوال کنید ایده به دنبال سوال می آید!

زمانی که سوال می پرسید دقیقاً ایده های بهتری در ذهنتان می آید و ایده هایی به مشتری می دهید که او هم پرداخت مالی را انجام می دهد. قطعاً مشتری هم صاحب یک کسب و کار است و می خواهد مشتری بیشتری را در کنار خود داشته باشد و اگر احساس اطمینان خاطر حاصل کند که می تواند پول بیشتری در بیاورد به شما هم پول بیشتری می دهد. دوست من نکته دقیقاً اینجاست. پس شما از خود بپرسید هرکاری که من انجام می دهم چگونه می توانم ارزش بیشتری به کارم بدهم؟ و به همین دلیل ارزش کارتان را بالاتر می برید و درآمدی که به دست می آورید. فوق العاده زیادتر می شود، فقط یکبار این را امتحان کنید! زمانی که شما در حال انجام کاری را هستید و کار شما خدمات رسانی به افراد خاص یا مربوط به یک پروژه ای است از خودتان بپرسید من چگونه می توانم بهتر کار کنم؟ جوابی که گرفتید بی شک درآمد تان را زیاد می کند. هیچ وقت این را فراموش نکنید در اتوبان هیچ ترافیکی وجود ندارد. اگر کار شما خوب شد و کاری کردید که با سرعت بالا در حال حرکت هستید. اصلاً ترافیک کاری وجود ندارد. کسانی که با قیمت های پایین کار می کنند، ناپدید می شوند. چون تو خیلی بالاتر از آنها هستید و کیفیت کارتان خیلی بالاتر از آنهاست. فقط به این طرز فکر برسید که من چگونه می توانم بهترین کار را انجام بدهم؟ چگونه می توانم این کار را بهتر کنم؟

 

داستان پول چیست؟

 

جایزه ذهنی به خودتان بدهید!

نکته چهارم: یک نکته ذهنی است که باید به آن توجه کنیم، اصولاً زمانی که یک دستاوردی را به دست می آورید و زمانی که به یک نقطه B می رسید، مثلاً به یکی از رویاها، اهداف و آرزوهای خود می رسید به خودتان می گویید که من می خواهم به خودم جایزه دهم. شاید خیلی برایتان این اتفاق پیش آمده باشد، مثلا جایزه به خودتان این است که ماشین خود را تعویض کنید. شاید خونه ای جدید بخرید، شاید باشگاهی که در آن هستید را تغییر بدهید، شاید عطر یا اوکلن می خرید و یک جایزه ای به خودتان می دهید و خودتان را تشویق می کنید. حالا اگر می خواهید پول خود را بهتر مدیریت کنید، درآمد خود را بالاتر ببرید، اگر قبلاً در یک سطحی به خودتان جایزه می دادید. این سطح را 4 پله  بالاتر ببرید و به نوعی مرزهای ذهنی خود را به سمت جلوتر ببرید. اگر در نقطه B به خودتان جایزه می دادید، این سری در نقطه  Fبه خودتان جایزه بدهید و به همین دلیل ذهن شما تلاش می کند که به نقطه F برسد اگر دیروز 5 قدم جلو رفتید. امروز چون جایزه و شخصیت خود را نقطه 8 شده است، شما دقیقاً به نقطه 8 می رسید. این یک تکنیک خیلی عالی است که فقط در ذهن شما انجام می شود. ولی این واقعاً می تواند در درآمد و مدیریت پول خود تاثیرگذار باشد.

آنچه می خواهید را همواره در ذهن خود تصور نمایید

پس همیشه سعی کنید. استانداردهای ذهنی خود را حتی در جایزه دادن، برای زندگی کردن، برای هر مورد مرتبط به خود بالاتر ببرید، اگر الآن در خانه ای مشخص  زندگی می کنید. برنامه ای برای خود قرار دهید، برای اینکه سه یا چهار ماه دیگر شرایط زندگی خود را یک سطح بالاتر ببرید و ان را بهتر کنید. دوست من امیدوارم که بتوانید این چهار مورد به بهترین شکل استفاده کرده و در زندگی خود اجرا کنید و سعی کنید در زندگی از پول و درآمد خود طوری استفاده کنید که به آرامش و خوشبختی برسید و اینکه هیچ وقت فراموش نکنید که هر مبلغی از درآمدتان را به بقیه کمک کنید و هیچوقت این تکنیک را از برنامه زندگی خود حذف نکنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله داستان پول چیست؟ در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
احسان در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ گفته:
۰ ۰ | ۱

درود بر استاد عزیز
مدتی بود داشتم همین مورد را بررسی می کردم ، با خواندن این مقاله ، این مطلب برایم کاملاً روشن شد ، که اگر ارزش ایجاد کنیم ، پول هم طبیعتاً آن طرف معادله هست ، یعنی هرچه بیشتر ارزش تولید کنیم ، بیشتر پولدار می شویم ، و هرچه ارزش آفرینی با کیفیت تر باشه ، پول هم بیشتر هست ، سپاس از شما ، بسیار بسیار عالی مطلب جا افتاد .

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

موفقیت های شما، شادی روزافزون ماست. امیدوارم همیشه در اوج پیروزی باشید.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

پاسخ

مطالب مرتبط