فروش کتاب در آمازون مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پردرآمدترین سایت دنیا

توضیحات کوتاه :
آمازون دات کام، یک خرده فروش آنلاین است که کتاب‌های الکترونیک برای خوانندگان تولید می‌کند. همچنین ارائه‌دهنده خدمات وب است که به نمونه بارز تجارت الکترونیک تبدیل شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
پردرآمدترین سایت دنیا

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون دات کام یک بنگاه تجاری بر مبنای اینترنت است که کالاهایی از قبیل کتاب، موسیقی، فیلم، کالاهای خانگی، وسایل الکترونیکی، اسباب‌بازی و بسیاری وسایل دیگر را چه به‌طور مستقیم یا از طریق واسط میان سایر خرده‌فروشان و میلیون‌ها مشتری آمازون دات کام به فروش می‌رساند. با خواندن این مقاله با پردرآمدترین سایت دنیا بیشتر آشنا می‌شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

اطلاعاتی در مورد تاسیس سایت آمازون

آمازون دات کام، یک خرده فروش آنلاین است که کتاب‌های الکترونیک برای خوانندگان تولید می‌کند. همچنین ارائهدهنده خدمات وب است که به نمونه بارز تجارت الکترونیک تبدیل شده است. دفتر مرکزی شرکت در سیاتل قرار دارد. آمازون دات کام یک بنگاه تجاری بر مبنای اینترنت است که کالاهایی از قبیل کتاب، موسیقی، فیلم، کالاهای خانگی، وسایل الکترونیکی، اسباب‌بازی و بسیاری وسایل دیگر را چه به‌طور مستقیم یا از طریق واسط میان سایر خرده‌فروشان و میلیون‌ها مشتری آمازون دات کام به فروش می‌رساند.

 

آمازون، پر درآمدترین سایت دنیا

 

خدمات تجاری وب آمازون شامل اجاره پایگاه ذخیره داده و محاسبه منابعی به‌نام" محاسبه مجازی " در اینترنت را شامل می‌شود. حضور آنلاین چشمگیر آمازون به‌طوری است که در سال 2012 یک درصد از ترافیک آمریکای شمالی مربوط به ورود و خروج مرکز داده آمازون دات کام می‌شد. این شرکت همچنین بازار پیشگام کتاب‌های الکترونیک Kindle را از آن خود کرده است. ترویج این‌گونه ابزارها به رشد چشمگیر انتشار کتاب‌های الکترونیک منجر شده و آمازون دات کام را به نیرویی مزاحم در بازار نشر کتاب تبدیل کرده است. جف بزوس که قبلاً معاون اجرایی سرمایه‌گذاری  تجاری وال استریت بود، در سال 1994 آمازون دات کام را تأسیس کرد .

 

مقاله پیشنهادی: بررسی تحلیلی سایت آمازون (2019)

پردرآمدترین سایت دنیا

 

انتخاب نام آمازون

این نام را در درجه اول به‌خاطر این انتخاب کرد که با اولین حرف الفبا شروع می‌شد و با نام رودخانه عظیم آمریکای جنوبی هم مرتبط بود. بر طبق تحقیقاتی که انجام داد، به این نتیجه رسید که فروش کتاب، منطقی‌ترین گزینه برای فروش آنلاین است. آمازون دات کام اولین شرکتی نبود که چنین کاری را انجام می‌داد. شرکت Computer Literacy  که یک فروشگاه کتاب Silicon Vallay بود، در سال 1991 شروع به‌فروش کتاب‌های موجود خود به مشتریانش که از لحاظ حرفه‌ای بسیار دقیق و زیرک بودند، کرد. به‌هرحال پیشگامی آمازون در تحویل هرگونه کتاب به خوانندگان در هر کجا بود. در حالی که آمازون در آغاز کار به‌عنوان یک فروشنده کتاب معروف شد، بزوس از ابتدا خاطر نشان می‌کرد که این سایت صرفاً یک خرده‌فروش محصولات مصرفی نیست. او  اظهار می‌کرد که آمازون دات کام یک شرکت فن‌آوری بود که تجارت آنلاین را برای مشتریان تسهیل می‌کرد.

استراتژی سایت آمازون

استراتژی آمازون دات کام گاهی با شک و انتقاد همراه بود. تحلیلگران و روزنامه نگاران اقتصادی نسبت به این شرکت توهین می‌کردند و شرکت را به‌عنوان آمازون دات بمب نام می‌بردند. منتقدین ادعا می‌کردند که آمازون دات کام با بهوجود آمدن زنجیره فروش کتاب‌هایی مثل Bordes و Barens &Noble و راه‌اندازی سایت‌های الکترونیک توسط چنین رقبایی، در نهایت جایگاه بازار کار را  از دست خواهد داد. فقدان سود شرکت تا سه ماه آخر سال 2001، به‌نظر منتقدان را توجیه می‌کرد. به هر حال بزوس به این منفی‌بافی‌ها خاتمه داد و عنوان کرد که این افراد رشد عظیم و بالقوه اینترنت را متوجه نمی‌شوند.

او اظهار کرد برای موفق شدن به‌عنوان یک خرده‌فروش آنلاین، شرکت باید "هر چه سریعتر بزرگ شود"، این شعاری بود که روی پیراهن‌های کارمندان چاپ شد. در واقع، آمازون دات کام سریع رشد کرد و تا دسامبر 1996 بعد از یک سال فعالیت، مشتریانش به تعداد 180000 رسیدند. در اکتبر 1997 یعنی کمتر از یک سال به تعداد 1000000 مشتری رسید. درآمد شرکت در سال 1996 از 15.7 میلیون دلار به 148 میلیون دلار در سال 1997 رسید و در سال 1998 نیز با ادامه همین روند به 610 دلار افزایش یافت. موفقیت آمازون دات کام موجب شد تا مؤسس شرکت به‌عنوان چهره سال 1999 در مجله تایم معرفی شود.

گسترش آمازون با برنامه های مکمل

شرکت به سرعت در سایر حوزه‌ها نیز گسترش یافت. برنامه‌های مکمل آن اینگونه بود که وبسایت‌های دیگری کالاهایی را برای حراج ارائه می‌دادند و آمازون دات کام سفارش‌ها را کامل می‌کرد و کمیسیون می‌گرفت. کار با چنین سایتی درسال 1996، به 350000 سایت تا سال 1999 افزایش یافت. شرکت با ادامه استراتژی نخست بزوس به سرعت شروع به‌فروش کتاب‌های بیشتر کرد. فروش فیلم و موسیقی در سال 1998 شروع شد. در همان سال با مشارکت فروشندگان کتاب آنلاین در انگلستان و آلمان فعالیت بین‌المللی خود را راه‌اندازی کرد. در سال 1999، وسایل الکترونیکی مصرفی، بازی‌های ویدئویی، نرم‌افزار، کالاهای مورد نیاز در خانه، اسباب‌بازی و وسایل دیگری را به‌فروش می‌رساند.

استراتژی های حفظ ثبات آمازون

آمازون دات کام برای حفظ و ثبات چنین رشدی به چیزی بیش از سرمایه‌گذاران خصوصی نیاز داشت تا از پس این توسعه و رشد برآید. در نتیجه در ماه می 1997 بعد از گذشت زمانی کمتر از دو سال از بازگشایی درهای مجازی خود به‌روی مصرف‌کنندگان و چنین سودی که قبلاً هرگز به‌دست نیاورده بود، آمازون دات کام یک شرکت عمومی شد و تا 54 میلیون دلار در بازار NASDAQ افزایش داشت. شرکت علاوه بر سرمایه نقدی می‌توانست از سهام بورس روبه‌رشد خود برای سرمایه‌گذاری روی رشد تهاجمی و استراتژی‌های تصاحبی استفاده کند.

گرچه ارائه انواع بیشتر کالا موجب گسترش تقاضا می‌شد، این خدمات آمازون بود که موجب وفاداری مشتریان و در نهایت سوددهی شرکت می‌شد. ابزارهای شخصی‌سازی شده آمازون برمبنای تاریخچه خرید مشتری و اطلاعات ارائه شده توسط خریداران نسبت به کالاهای مشابه، کالاهای دیگری را برای خرید پیشنهاد می‌داد. انتشار نظرات مشتریان نسبت به محصولات" اجتماعی از مصرف‌کنندگان" را تشکیل می‌داد که می‌توانستند به همدیگر در پیدا کردن کالای مناسب از یک کتاب خوب تا بهترین همزن کمک کنند.

فراسوی خرده فروشی سایت آمازون

همانطور که در بالا اشاره شد، بزوس اعتقاد داشت که آمازون دات کام یک خرده‌فروشی نیست، بلکه یک شرکت فن‌آوری است. برای نشان دادن اهمیت این موضوع، در سال 2002 شرکت، خدمات وب آمازون را راه‌اندازی کرد که در ابتدای کار در قالب ترافیک اینترنت داده؛ شهرت وبسایت و سایر آمارهای مورد نیاز بازاریابان و برنامه‌نویسان را ارائه می‌کرد. در سال 2006 شرکت، سبد سهام AWS را با Elastic Compute Cloud توسعه داد که کارش اجاره دادن قدرت پردازش کامپیوتر در مقیاس‌های کوچک یا بزرگ بود. در همین سال خدمات ذخیره آسان (S3) که ذخیره داده در اینترنت را اجاره می‌داد، شروع به کار کرد. زمانی که بزوس آمازون دات کام را تأسیس کرد، استراتژی اینگونه بود که شرکت هیچ ذخیره موجودی نداشته باشد. به‌هرحال برای کنترل بیشتر روی تحویل کالا، در سال 1997 شرکت اقدام به ذخیره موجودی در انبار کرد.

در سال 2000 شرکت خدمتی را راهاندازی کرد که شرکت‌های کوچک و اشخاص محصولاتشان را از طریق آمازون دات کام می‌فروختند. در سال 2006 آمازون خدمات انجام همه امور به صورت اتوماتیک توسط آمازون را ارائه داد، که مدیریت موجودی چنین کسب‌وکاری را امکان پذیر می‌ساخت. مدیریت موجودی این تجارت در سال 2012 در سیستم Kiva بالغ بر 775 میلیون دلار خرید شد. یک شرکت رباتیک که ابزارهای موجود به‌طور خودکار وظایف مربوط به موجودی را انجام می‌دادند. آقای بزوس می‌گوید: در صورتی که ما از مشتریانمان حمایت کنیم، بورس در بلندمدت از خودش حمایت خواهد کرد"  بعد از 10 سال، آمازون پرایم یک تجارت میلیارد دلاری برای شرکت  است که ارسال دو روزه و رایگان کالا را ارائه می‌دهد و به‌سرعت به گستره عظیمی تبدیل شد، یک Netflix که خدمات فیلم، ذخیره رایگان عکس، کتاب الکترونیک رایگان، دسترسی به قسمت‌های خاص وبسایت‌های تجارت الکترونیک و تخفیف‌هایی روی خدمات دیگر موجود در حوزه بزوس ارائه شد.

 

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون

فروشگاه سایت آمازون را بشناسیم

 

خدمات پرایم آمازون

بزوس در ماه می به سهام‌داران گفت :"بی‌شک، هدف ما از آمازون پرایم این است که اگر مشتری عضو پرایم نباشد، مسئولیتی ندارد". طرح جواب داد: 63% از کاربران آمازون در پرایم ثبت‌نام کردند و به نظر می‌رسد تا پایان سال نیمی از خانواده‌های آمریکا را در بر بگیرد. پرایم صرفاً سالانه 99 دلار از کاربران آمازون نمی‌گیرد و امکانات بیشتری برای کاربران پرایم ارائه می‌دهد. بهطور متوسط کاربران پرایم هر سال 1300 دلار در سایت هزینه می‌کنند و % 78 از کاربران پرایم ارسال 2 روزه رایگان کالا را یکی از اصلی‌ترین دلایل هزینه کردن روی سایت می‌دادند.

این هزینه‌ها به درآمد آمازون اضافه می‌شوند. در سه ماهه اخیر شرکت بیش از 1.4 بیلیون دلار سرمایه حاصل از خدمات ثبت عضو را گزارش کرده است. این پول به‌طور عمده از ثبت خدمات پرایم حاصل می‌شود، اما شامل کتاب‌های صوتی، موسیقی، کتاب الکترونیک و داستان‌های مصور ارائه شده در آمازون نیز می‌شود. آنچه اهمیت بیشتری دارد، تعهدی است که نسبت به مشتری وجود دارد.

آمازون یک شرکت محاسبه مجازی است!

تجارت مجازی 14.6 بیلیون دلاری آمازون که به‌عنوان خدمات وب آمازون شناخته شده است، اکنون در خدمت میلیونها مشتری است و از سال 2006 هر سال به بیش از 50% افزایش یافته است. داستان صعود آمازون به‌عنوان بخش اصلی ستون اینترنت در افسانه‌ها پنهان است. آمازون بر اساس محاسبه تخمینی در رشد فزاینده تجارت الکترونیک شرکت ایجاد نشده است. بلکه تلاش مهندسانی مثل Benjamin Black, Chris Pinkham و تیم برنامه‌نویسانی بود که زیرساختار مجازی و استانداردی که قابل‌استفاده برای همه افراد باشد را تشخیص دادند.

این شرکت فراتر از تلاش داخلی و مقدماتی در دهه 1990 تکامل یافت و مقیاس آن افزایش پیدا کرد. ابزارها را برای برنامه‌نویسان و مشتریان استاندارد کرد تا از پلتفرم تجارت الکترونیک آمازون استفاده کنند. اما تیم به یک مجموعه زیر ساختار مشترک به‌جای بازسازی چیزهای گران‌قیمتی مثل پایگاه داده و حجم ذخیره‌سازی احتیاج داشت. این طرز فکر، به خدمات وب سطح بالا تکامل یافت تا محصولات و خدمات آمازون را ارائه کند و درنهایت برای مشتریان کار مشابهی را انجام دهد.

با شرکت در دوره آربی، مهارت های لازم در خصوص فروشنده شدن در سایت غول آسای آمازون را کسب نمایید!

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-most-profitable-site-in-the-world
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بابک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ گفته:
۰ | ۰

سلام ایکاش ما هم در کشورمون روزی امکاناتی شبیه سایت آمازون داشته باشیم

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما بابک عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط