موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم؟ (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
موفق شدن در بیزینس فروش کالای فیزیکی در سایت آمازون نیازمند برخورداری از دانش و اطلاعات مربوطه است. تضمین درآمد دلاری و کسب عنوان بست سلر آمازون با این راهکارها میسر می شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 2.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم؟ (بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله بخش دوم مقاله چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم را می خوانید. در این بخش به راهکارهایی می پردازیم تا بتوانید حتی کالای قدیمی را هم به یک کالای پرفروش در آمازون تبدیل نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اصول انتخاب محصول برای فروش در آمازون

موفق شدن در بیزینس فروش کالای فیزیکی در سایت آمازون نیازمند برخورداری از دانش و اطلاعات مربوطه است. درست همانند هر بیزینس دیگری، فردی که می‌خواهد در فروشندگی آمازون موفق شود، درآمد دلاری خود را تضمین کند یا حتی پا را فراتر نهد و عنوان بست سلر آمازون را کسب نماید، باید مجموعه‌ای از اطلاعات را در اختیار داشته باشد.

در ادامه بخش اول «چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم» راهکارهای دیگری ارائه می‌شود تا علاقه‌مندان با استفاده از آنها فروش موفقی را در آمازون تجربه کنند.

 

چگونه با فروش کالا در امازون میلیاردر شویم؟

 

1. با ارتقا کیفیت یک کالای قدیمی آن را به یک کالای پرفروش در آمازون تبدیل کنید

محبوب و معروف‌ترین کالاها، همان محصولاتی هستند که مشکلی از مشتری را حل کنند. توجه به این مسئله شما را به یک گام جلوتر سوق خواهد داد. به دنبال یافتن کالایی باشید که مشتریان آمازون تقاضای زیادی برای آن دارند.

در اکثر استارت آپ ها ارتقاء کیفیت یک محصول پروسه زیر را خواهدداشت: یک شرکت ایده‌ای برای یک محصول ارائه می‌کند. سپس شرکت به سراغ مصرف کنندگان احتمالی این محصول خواهد رفت تا نظر و بازخورد آنها را در مورد این محصول جویا شود.

بر اساس نظرات و بازخوردی که از مصرف کنندگان کالا به دست آمده، برای ساخت کالا اقدام می‌کند. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود و نظرات مصرف کنندگان در ساخت محصول اجرایی شود، مصرف کننده برای خرید این کالا تمایل نشان خواهد داد.

به نظر می‌رسد این نوع بازاریابی برای محصول، زمانی که سخن از فروش آنلاین در میان باشد کمی سخت به نظر برسد. در تجارت الکترونیک، شما هرگز مشتری خود را نخواهید دید.

می‌توان گفت از نقطه نظر شرکت، مصرف کننده تنها یک نام، آدرسی برای ارسال کالا و  یک شماره ثبت سفارش خواهد بود. بنابراین چگونه می‌توان نظر و بازخورد مصرف کننده را دریافت کرد؟

 

آمورش فروش در آمازون

 

  • استفاده از بازخورد و ریویوی مشتری در آمازون

در حقیقت، آمازون پایگاه داده جامعی را برای بازخورد کاربران درنظر گرفته که مورد استفاده فروشندگان قرار خواهد گرفت و سیستم ریویوی مشتری را در برمی گیرد. این سیستم بازخورد تنها در ذهن فروشنده ساخته نمی‌شود بلکه هدفش امکان ایجاد اخذ تصمیمات آگاهانه برای خریدار است.

قبل از عرضه نخستین محصول، شما نمی‌توانید در مورد محصول بازخوردی را به دست بیاورید اما می‌توانید به بازخورد کالاهای مشابهی که عرضه کرده‌اید، اتکا کنید. ارائه نظرات مشتریان موجب می‌شود فروشندگان جدیدی جذب آمازون شوند.

به علاوه این اطلاعات منبع مهم و بزرگی برای ایده گرفتن افرادی است که می‌خواهند فروش کالا در آمازون را آغاز کنند. تصور کنید شما به عنوان یک فروشنده در مورد تجهیزات فوتبال جستجویی را انجام می‌دهید. یکی از این کالاها در صفحه اول جستجو قرار می‌گیرد ولی رتبه آن سه ستاره است.

این اطلاعات نشان می‌دهد که فروش این کالا با وجود اینکه مشتریان رضایت صددرصدی نداشته‌اند خوب بوده است. از طرفی اگر شما بتوانید کالای مشابهی را که عیوب یا نواقص کالای موجود را رفع کند، در آمازون ارائه دهید محصول شما با فروش موفقی همراه خواهد شد.

اگر وارد صفحه محصول شوید و به نظرات مشتریان دقت کنید با نظرات منفی یا مثبت کاربران مواجه خواهید شد. با توجه به نظرات منفی می‌توانید متوجه شوید این کالا چه عیوب یا نواقصی برای مشتری داشته است.

سعی کنید آنها را در کالای خود برطرف نمایید و با ارتقاء کیفیت محصول، فروش خوبی را در آمازون تجربه کنید.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه Amazon Basic چیست؟ - فروشندگان ثالت آمازون

فروشندگی در آمازون

 

2. به سراغ محصولات فصلی برای فروش در آمازون نروید

در صورتی که در محدوده زمانی سال نو به دنبال یافتن کالایی پرفروش و محبوب هستید این شانس را دارید که کالاهایی از قبیل بابانوئل، چراغ‌های کریسمس و تقویم‌های میلادی را به عنوان پرفروش‌ترین کالاها بیابید.

بر همین اساس احتمال دارد تصمیم بگیرید گوزن شمالی پلاستیکی را برای فروش در سال 2019 انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود از این تصمیم انصراف بدهید. اما چرا؟ چنین محصولاتی کاملاً به صورت فصلی هستند و تنها در یک فصل یا محدوده زمانی سال به خوبی به فروش می‌رسند.

وسائل مربوط به کریسمس و سال نو، به طور خاص کالاهای فروش فصلی هستند. زمانی که شما در مرحله انتخاب کالا برای فروش در آمازون هستید باید به این مسئله نیز فکر کنید که آیا محصول انتخابی شما مربوط به فصلی خاص است یا نه.

در صورت امکان، از انتخاب چنین محصولاتی دوری کنید. دو دلیل برای اجتناب از محصولات فصلی وجود دارد: نخست در صورتی که محصول در اوج فروش فصلی خود باشد شما دچار گمراهی خواهید شد آیا این محصول به طور کلی پرفروش است یا نه.

علاوه بر این، حتی اگر تصور درستی در مورد پرفروش بودن کالای انتخابی داشته باشید با فراز و نشیبی که در مورد کالاهای فصلی وجود دارد نمی‌توانید نسبت به موجودی انبار خود مدیریت درستی داشته باشید.

 

فروش در آمازون

 

3. کالایی را برای فروش در آمازون انتخاب کنید که در فهرست پرفروش‌های آمازون قرار داشته باشد

منبع مهم دیگر، برای یافتن ایده کالاهای پرفروش در فهرست محصولات پرفروش آمازون قرار دارد. آسان‌ترین راه و بهترین مکان برای آغاز این کار، مراجعه به لیست فروشندگان برتر آمازون است.

در این قسمت، می‌توانید کاتالوگی از محبوب‌ترین کالاهای سایت آمازون را بیابید. خوشبختانه این لیست به مجموعه و زیر مجموعه‌هایی تقسیم شده است که کار شما راحت‌تر می‌کند. به طور مثال، می‌توانید به سراغ فروشندگان برتر در دسته بندی محصولات ورزشی و وسایل تفریحی بروید.

4. محصولاتی را انتخاب کنید که در آمازون اشباع نشده‌اند

اجازه دهید دلیل این توصیه بیان شود. بیش از یک دهه است که آمازون به فروشندگان شخص ثالث اجازه داده است محصولاتشان را در پلتفرم خودشان ارائه کنند.

به ویژه در چند سال اخیر، فروش در آمازون رقابتی‌تر شده است و به عبارتی فروش محصولات محبوب، اشباع شده است. در برخی موارد، علت، پیشتازیِ برندهای بزرگ است و در موارد دیگر فروشندگان ثالث کار را برای فروشندگان مبتدی سخت کرده‌اند.

علت دیگر نیز این است که تعداد زیادی از فروشندگان جدید آمازون به سراغ دسته بندی‌های یکسان رفته‌اند و فرصت‌های اندکی در اختیار تازه واردان قرار خواهد گرفت. پیامد انتخاب چنین رویکردی این است که مزایای بیشتری در خصوص دسته‌بندی‌های کوچکتر وجود خواهد داشت.

 

مقاله پیشنهادی: نرم افزار تحلیل گر برای فروش در آمازون

چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم؟

 

آیا شما تمایل دارید سهم کوچکی از یک بازار بزرگ را داشته باشید یا سهم بزرگی از یک بازار کوچک؟ مسلماً پاسخ شما باید گزینه دوم باشد. اکنون چگونه می‌توانید دسته بندی‌های کوچکتر را بیابید؟ گوگل و آمازون هر دو می‌توانند در این خصوص راهنمای شما باشند.

با جستجو در هر دو سایت، نتایج خودکاری به شما ارائه خواهد شد. در حقیقت، زمانی که نوشتن برای سرچ یک مورد را آغاز می‌کنید، در نوار جستجو واژه‌های دیگری که احتمالاً شما به دنبال آنها هستید برایتان به نمایش درخواهد آمد.

نکته مهم این است که آنچه در این نوار جستجو نشان داده می‌شود مواردی است که دیگران نیز آنها را جستجو کرده‌اند. از این طریق، یعنی توجه به نمایش خودکار در نوار جستجو، می‌توانید متوجه شوید که مشتری به دنبال چه مواردی بوده است.

5. به سراغ فروش کالاهایی بروید که تجربه شما پرفروش بودن آنها را اثبات کرده است

نکته نهایی برای یافتن کالای محبوب و پرفروش در آمازون این است که پیش از ارائه محصول در آمازون، آن را تست کنید. در مطالبی که تاکنون ارائه شد راههای متفاوتی برای مشخص کردن میزان و احتمال فروش کالا در آمازون عنوان شد.

از جمله اینکه می‌توانید به BSR رقبای خود توجه کنید، می‌توانید در صفحه محصول به قسمت پائین صفحه اسکرول کنید و با توجه به نظراتی که کاربران اظهار کرده‌اند محصول پیشنهادی خودتان را ارتقاء دهید، یا می‌توانید به سراغ صفحه «Movers & Shakers» بروید و متوجه شوید در 24 ساعت گذشته چه محصولاتی بیشترین فروش را داشته‌اند.

 

نحوه فروش کالا در سایت آمازون

 

حقیقت اینجا است که گاهی اوقات، راهی جز این نیست که خود شما در مورد میزان محبوبیت کالا ارزیابی داشته باشید. به عبارت دیگر، گاهی بهتر است در صورتی که به وجود تقاضا برای کالا اطمینان دارید به خودتان اتکا کنید.

البته زمانی این ارزیابی حقیقی صورت می‌گیرد که کالای مورد نظر را در آمازون عرضه کنید و مشتری برای خرید آن تصمیم بگیرد. با توجه به کلیه مطالبی که ارائه شد می‌توانید یک ارزیابی اولیه داشته باشید و در مورد محصولات محدودی تخمین بزنید که آیا این کالاها می‌توانند فروش خوبی در آمازون داشته باشند یا نه.

برای بررسی بهتر می‌توانید از نرم‌افزارهای تحلیل‌گر برای میزان جستجوی کالا استفاده کنید. از کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کنید تا متوجه شوید کدام کالا تقاضای بیشتری خواهد داشت و یک سایت دراپ شیپینگ راه اندازی و بدون هزینه برای انبار کالا، محصولتان را به فروش برسانید. آمازون بستری نامحدود برای موفقیت فروشندگان فراهم آورده است.

شما نیز می‌توانید با استفاده از نکات ارائه شده و الگوبرداری از افراد موفق یکی از فروشندگان موفق در آمازون باشید.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

بخش اول مطلب را در مقاله چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم؟ (بخش اول) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-o-sell-on-amazon-part2
برچسب ها
بیزینس آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط