افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

6 گام تا تبدیل استرس به موفقیت

توضیحات کوتاه :
آیا تاکنون برای شما پیش آمده که هدفی را برای خود تعیین کنید و باعث شده باشد دچار استرس، اضطراب و نگرانی شوید؟ آیا در این مواقع مدام از خودتان نمی‌پرسید: «چرا من پا در این مسیر گذاشته‌ام؟»

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
6 گام تا تبدیل استرس به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

استرس مداوم در زندگی می تواند اثرات مخربی داشته باشد و شخص را از مسیر موفقیت دور نماید. استرس داشتن اجتناب ناپذیر است اما می توان با راهکارهایی استرس را به انرژی مثبت تبدیل نمود و برای رسیدن به موفقیت از آن استفاده کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید: 

 

رسیدن به موفقیت با حذف استرس از زندگی

آیا تاکنون برای شما پیش آمده است که هدفی را برای خود تعیین کرده‌اید و باعث شده است تا شما استرس زیادی را پیدا کرده و دچار اضطراب و نگرانی شوید؟ آیا در این مواقع مدام از خودتان می‌پرسید: «چرا من پا در این مسیر گذاشته‌ام؟» اگر چنین شرایطی را تجربه کرده‌اید یا ممکن است تجربه کنید، به هیچ عنوان نگران نباشید.

چرا که شما می‌توانید اضطراب خود را به تمرکز تبدیل کنید و در نتیجه آن، به نتایجی با بهره‌وری بالاتر دست پیدا کنید. زمانی که شما نکات مورد نیاز را یاد بگیرید و بدانید که به چه شکلی می‌توانید به این حالت دست پیدا کنید، می‌توانید موفقیت را تجربه کنید. در ادامه 6 نکته مهم در این زمینه را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 

چگونه کسب درآمد میلیاردی داشته باشیم؟

 

1. شما باید موفقیت را به معنای واقعی به دست بیاورید

شما باید برای دستیابی به اهداف خود شور و اشتیاق بی‌نظیری داشته باشید. اگر شما برای چیزی تلاش کنید که به معنای واقعی به دنبال آن نیستید، خیلی زود خسته می‌شوید و از آن دست می‌کشید. کاری که شما باید انجام دهید این است که روی چیزی تمرکز کنید که واقعاً می‌خواهید آن را به دست بیاورید.

مسئله‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که استرس‌هایی که در زمان حرکت به سوی هدفی که برای آن اشتیاق زیادی دارید در شما شکل می‌گیرد، می‌تواند انرژی زیادی را به شما بدهند. این انرژی نیز شما را به سمت هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید هدایت می‌کند.

در نتیجه اگر چنین استرسی را تجربه می‌کنید، باید بدانید که می‌توانید از آن در راستای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. نه اینکه با تجربه آن، از پیش رفتن در مسیر خود بازداشته شوید.

2. نقش خودتان در زندگی را تعیین کنید

  • آیا شما در خصوص نقش خود در زندگی به درک درستی دست پیدا کرده‌اید؟
  • آیا شما نقش خود در زندگی را به عنوان یک نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر خود می‌بینید؟

این سؤالاتی است که شما باید از خودتان بپرسید و به پاسخ درستی درباره آنها دست پیدا کنید. خیلی از افراد هیچ ایده‌ای درباره اینکه اهداف و رویاهایشان چه سودی برای آنها دارند، در ذهن ندارند. تنها چیزی که آن‌ها می‌دانند این است که می‌خواهند به آن رویا دست پیدا کنند. همین امر باعث می‌شود که فرد دچار استرس شود.

برای مثال، در نظر بگیرید که شما می‌خواهید به یک کارآفرین تبدیل شوید. در این حالت شما باید مسئولیت زیادی را بر عهده بگیرید و روی کسب و کاری سرمایه گذاری کنید که نمی‌توانید با اطمینان درباره امنیت مالی آن صحبت کنید.

اکنون می‌توانید درک درست‌تری درباره اهمیت تعیین نقش داشته باشید. همانطور که پیش‌تر گفته شد، شما باید برای رسیدن به هدفی که در ذهن دارید، بیش از اندازه مشتاق باشید. اشتیاق به شما این اجازه را می‌دهد تا شما نقشی را برعهده بگیرید که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید.

در این حالت شما دیگر به خاطر مسئولیت‌هایی که باید برعهده بگیرید دچار اضطراب و نگرانی نمی‌شوید. چرا که از همان ابتدا نقش خود را تعیین کرده‌اید و با اشتیاق و علاقه برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید.

 

تبدیل استرس به انژی مثبت

 

3. تفاوت میان استرس سازنده و مخرب را تشخیص دهید

زمانی که شما سعی می‌کنید تا چشم انداز آینده خود را ترسیم کنید، مطمئناً دچار استرس می‌شوید. اما مسئله مهم این است که شما باید یاد بگیرید تفاوت میان استرس سازنده و استرس مخرب را تشخیص دهید. رشد بدن به اضطراب پاسخ می‌دهد.

استرس باعث رشد شخصیت، رشد احساسی، رشد معنوی و تقویت ماهیچه شما می‌شود. زمانی که شما رویای خود را دنبال می‌کنید، مطمئناً با فراز و نشیب‌های زیادی رو به رو می‌شوید. اما باید از آنها بهره ببرید تا بتوانید خودتان را قوی‌تر کنید.

استرس مخرب به استرسی می‌گویند که زمانی که شما کنترل خود را روی زندگی از دست می‌دهید در شما پدیدار می‌شود. در این حالت شما از احساسات خود در منطقه امن خود دور شده‌اید اما همچنان همه چیز به شکل اشتباهی پیش می‌رود. این استرس، شما را ناتوان می‌کند و باعث می‌شود که شما ضعیف‌تر شده و در نهایت به ذهنیتی دست پیدا کنید که مطابق با آن خودتان را فرد ضعیفی ببینید.

هیچ آرزویی نباید باعث شود که شما برای خودتان احساس تأسف کنید. اگر این اتفاق افتاد باید بدانید که مسیر اشتباهی را پیش رفته‌اید. اگر شما اضطراب‌های مخرب را باور دارید، این باور به احساس قالب در شما تبدیل می‌شود. در نتیجه شما باید سعی کنید این باورها را تغییر دهید و باید بدانید که برای تبدیل این احساسات منفی به تمرکز، راه زیادی را در پیش خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: منطقه امن ذهنی چیست؟

 استرس در زندگی

 

4. اطراف خود را با داستان‌های موفقیت پر کنید

خودتان را در شرایطی قرار دهید که بتوانید در اطراف خود افرادی را ببینید که توانسته‌اند به رویایی که شما برای خودتان در سر دارید، دست پیدا کنند. انرژی آن‌ها می‌تواند به شما نیز انرژی مثبت دهد.

شما زمانی که ببینید فرد دیگری توانسته است به چیزی که شما به دنبال آن هستید با موفقیت دست پیدا کند، احتمال اینکه بتوانید مثل آنها باشید، بیشتر می‌شود. در نتیجه شما باید شروع کنید تا به یکی از آن افراد تبدیل شوید. این کار باعث می‌شود که استرس شما به تمرکز تبدیل شود.

5. همیشه به دنبال پیروزی باشید

شما در مسیر حرکت به سمت موفقیت با افرادی رو به رو می‌شوید که سعی دارند با کارها و حرف‌های خود شما را از هدفی که دارید دور کنند. حتی ممکن است آن‌ها واقعاً قصد کمک کردن را نیز داشته باشند اما متأسفانه با حرف‌های خود در دل شما شک و تردید می‌اندازند.

همین شک و تردید نیز در نهایت به استرس و اضطراب در شما منجر خواهد شد. کاری که شما باید انجام دهید این است که به این افراد اجازه ندهید تا شما را از هدفی که در ذهن دارید دور کنند.

شما باید قدرت و اختیار خود را به عنوان یک رهبر در زندگی حفظ کنید و با احترام به آنها نشان دهید که شما می‌خواهید کاری که انتخاب کرده‌اید را انجام دهید. روی خودتان و زندگیتان تسلط داشته و استرس و اضطراب را تحت کنترل خود درآورید.

 

6  گام تا تبدیل استرس به واقعیت

 

6. اجازه ندهید ترس‌های غیر واقعی شما را از حرکت بازدارند

خیلی از افراد به ترس‌های غیرواقعی اجازه می‌دهند تا وارد زندگی آنها شوند. همین امر سبب می‌شود تا تعادل زندگی آنها در بیشتر مواقع برهم خورده و در اکثر مواقع دچار ترس و اضطراب شوند. برای حل این مشکل باید با هر ترسی که دارید رو به رو شوید. برای مثال اگر شما از آب واهمه دارید، باید هر روز برای شنا کردن به داخل آب بروید.

شما باید آنقدر این کار را ادامه دهید تا در نهایت ترس بدون منطق شما از بین رفته و اضطراب و نگرانی شما به انرژی تبدیل شده و در ادامه حتی از آن کار لذت نیز ببرید. همیشه این جمله را به یاد داشته باشید: «هر کجا که استرس و نگرانی وجود دارد؛ رشد نیز می‌باشد.»

تا زمانی که شما خودتان را در مسیر قرار می‌دهید و از آن فرار نمی‌کنید، می‌توانید از انرژی که به دست می‌آورید استفاده کرده و به تمرکز دست پیدا کنید. با این کار شما می‌توانید به سمت هدفی که برای خود تعیین نموده حرکت کرده و در نهایت به آن دست پیدا کنید.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم و درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

در آخر باید دوباره روی این موضوع تأکید شود که شما به هیچ عنوان نباید از استرس و نگرانی ترسی داشته باشید. شما خیلی راحت می‌توانید این احساس مخرب را به احساسی تبدیل کنید که به شما در رسیدن به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید، کمک نماید. با این کار شما به تمرکز بیشتری دست پیدا می‌کنید و می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتری به سمت رویاهای خود قدم بردارید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/turn-stress-into-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط