موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های کسب موفقیت فردی

توضیحات کوتاه :
گرچه راه اندازی یک کسب و کار جدید کار آسانی نیست اما راه های بسیاری وجود دارد که با استفاده از آنها می توان در شروع کسب و کار جدید با موفقیت عمل نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
راه های کسب موفقیت فردی

 

خلاصه ای از مقاله

 موارد زیادی مثل ترس و احساس ناامنی وجود دارند که ما را از حرکت در یک مسیر جدید باز می‌دارند. مهم‌ترین فاکتور بازدارنده، نداشتن انگیزه است. در ادامه به شما 10 توصیه مهم ارائه می‌کنیم که برای دستیابی به هر چیزی که در زندگی به دنبال آن هستید، به شما کمک می‌کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه کسب و کار جدیدی راه اندازی کنیم

راه اندازی یک کسب و کار جدید کار آسانی نیست. شما باید از حقوق ثابتی که به راحتی هر ماه دریافت می‌کردید، دست کشیده و وارد یک مسیر ناشناخته و غیرقابل پیش بینی شوید. موارد زیادی مثل ترس و احساس ناامنی وجود دارند که ما را از حرکت در یک مسیر جدید باز می‌دارند. مهم‌ترین فاکتور بازدارنده، نداشتن انگیزه است. در ادامه به شما 10 توصیه مهم ارائه می‌کنیم که برای دستیابی به هر چیزی که در زندگی به دنبال آن هستید، به شما کمک می‌کنند.

 

روش راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. روی مسئولیت‌ها و تعهدات خود تمرکز کنید

شما چقدر به اهداف خود متعهد هستید؟ مسئولیت‌های شما تا چه اندازه برایتان مهم هستند و شما حاضرید برای رسیدگی به آنها از چه چیزهایی بگذرید؟ اگر شما خودتان را فردی پایبند به تعهدات دیدید، ناخودآگاه انگیزه لازم را نیز پیدا خواهید کرد.

2. به جای نتایج، به دنبال کسب دانش باشید

اگر شما همیشه با کشف، بهبود، کاوش و تجربه کردن، احساس شادی و هیجان می‌کنید، باید بدانید که می‌توانید به اندازه کافی، انگیزه خود را تغذیه کنید. اما اگر تنها روی نتایج تمرکز کنید، انگیزه کافی برای پیش رفتن در مسیر را نخواهید داشت. ممکن است با اولین سختی که در مسیر به آن برخورد می‌کنید، تمام انگیزه شما از بین برود. بنابراین کلید موفقیت این است که به جای تمرکز روی مقصد، روی سفر خود تمرکز کنید. به این فکر کنید که در طول مسیر خود چه چیزهایی را یاد می‌گیرید و در چه زمینه‌هایی رشد پیدا می‌کنید.

3. از سفر خود به سمت اهدافتان لذت ببرید

زندگی خود را مثل یک بازی ببینید. لحظه‌ای که آن را جدی بگیرید، به احتمال زیاد فشار احساسی زیادی را متحمل خواهید شد. بدین ترتیب تمرکز خود را روی چشم انداز پیش رو از دست داده و دچار مشکل خواهید شد. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید از سفر تفریحی خود به سمت اهدافتان، لذت ببرید.

 

راه های موفقیت

 

4. از افکاری که شما را از حرکت باز می‌دارند، دوری کنید

افکار شما، احساسات شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند و این احساسات شما هستند که طرز فکر و چگونگی فعالیت شما را تعیین می‌کنند. شما ممکن است افکار زیادی را در سر داشته باشید و همیشه به این فکر می‌کنید که کدام یک را انتخاب کرده و به سمت آن پیش بروید. افکاری که شما را از نظر احساسی دچار درگیری می‌کند (مثل ترس یا شک و تردید) را انتخاب کنید؟ یا افکاری که شما را به سمت جلو سوق می‌دهند (مثل هیجان، کوشش، امتحان کردن چیزهای جدید یا بیرون آمدن از منطقه امن) را انتخاب نمایید؟

5. از قدرت تخیل خود استفاده نمایید

بعد از دوری از افکار منفی و ناامید کننده، زمان آن می‌رسد که از قدرت تخیل خود استفاده نمایید. زمانی که همه چیز به خوبی پیش می‌رود، شما سرشار از انرژی مثبت هستید. اما زمانی که دچار سختی و مشکل می‌شوید، نیاز است بیش از حالت قبل با انرژی باشید. بنابراین موقعیت خود را تغییر دهید. اگر شما دائماً با خودتان تکرار می‌کنید که من از کار خود متنفر هستم، تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که این جمله چه تأثیری روی شما می‌گذارد؟

در اینجا بحث تخیل مطرح است. شما می‌توانید همیشه یک چیز جدید یاد بگیرید، حتی از بدترین مدیر این دنیا در خسته کننده ترین کار ممکن. یک تمرین خیلی مهمی که باید به آن بپردازید، این است: تنها برای سه روز، مثبت فکر کرده و مثبت حرف بزنید. سپس تأثیر آن را بعد از همان سه روز خواهید دید.

6. دست از مهربانی کردن برای خودتان بردارید

لازمه فعالیت، داشتن انگیزه است و این فعالیت‌های شما هستند که نتایج را سبب می‌شوند. گاهی اوقات عملکرد شما نمی‌تواند شما را به نتیجه‌ای که به دنبال آن بوده‌اید، برساند. بنابراین ممکن است ترجیح دهید که با خودتان مهربان بوده و خودتان را در موقعیت‌های سخت قرار ندهید. شما منتظر یک زمان مناسب یا یک فرصت خوب می‌مانید، در حالی که ممکن است در همین مدت دچار رکود یا حتی گاهی اوقات افسردگی شوید. از این موقعیت بیرون آمده و خودتان را به چالش بکشید. کاری که می‌خواهید را انجام دهید، حتی اگر از آن کار واهمه دارید.

 

مقاله پیشنهادی: ویژگی های منحصر به فرد افراد با انگیزه

رشد فردی

 

7. به هیچ عنوان به موارد جانبی توجه نکنید

همیشه در مسیر حرکت رو به جلو موارد بی معنا و بر هم زننده تمرکز برابر شما نمایان می‌شوند. به ویژه موارد آسان و معمولی که شما ترجیح می‌دهید به جای تمرکز روی چالش‌های جدید و برنامه‌های بامعنا، روی آنها متمرکز شوید. یاد بگیرید که روی مهم‌ترین چیز تمرکز کنید. یک لیست از مواردی که تمرکز شما را برهم می‌زنند، تهیه نموده و خودتان را مجبور کنید که آنها را انجام ندهید.

8. سعی کنید به جای تکیه کردن به دیگران، به خودتان متکی باشید

شما به هیچ عنوان نباید از دیگران انتظار داشته باشید، کاری را به جای شما انجام دهند. حتی اگر آن افراد همسر، خانواده، دوستان یا رئیس شما باشند. مطمئن باشید آنها هم به همان میزان که شما درگیر هستید، دغدغه دارند. هیچ کس نمی‌تواند باعث خوشحالی شما یا دستیابی به اهدافتان شود. همه چیز به خود شما بستگی دارد.

9. برنامه ریزی داشته باشید

همیشه تا سه قدم آتی خود را برنامه ریزی کنید. یک برنامه ریزی دقیق برای تمامی روزهای خود داشته باشید. باید بدانید که هر لحظه می‌خواهید چه کاری را به چه شکلی انجام دهید. دانستن اینکه چه چیزی باید در چه زمانی و به  چه شکلی اتفاق بیافتد بسیار مهم است. سپس هر روز خود را بررسی نموده و مشخص کنید که کدام یک از کارها را به شکل درستی به سرانجام رسانده‌اید و در کدام بخش‌ها ضعف داشته‌اید. سپس به دنبال حل آن اشکالات بروید. با این کار شما می‌توانید به شکل بهتری در مسیر موفقیت گام برداشته و به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.

10. خودتان را از فرسودگی حفظ کنید

حتی زمانی که از انگیزه بالایی هم برخوردارید، ممکن است دچار فرسودگی شوید. با بررسی عملکرد خود می‌توانید متوجه شوید که چه زمان و کجا احساس خستگی کرده‌اید. مطمئناً شما هم مثل خیلی‌های دیگر نشانه‌های خستگی خود را می‌شناسید. هر زمان که آن نشانه‌ها، خود را نشان دادند، دست از کار کشیده و کمی استراحت کنید. اگر بتوانید در برنامه هفتگی خود زمانی برای استراحت و تفریح کردن قرار دهید، می‌توانید به جسم و ذهن خود استراحت لازم را بدهید.

سعی کنید کارهای متنوع و گوناگون انجام دهید. همیشه بین منطق و خلاقیت در حرکت باشید. گاهی کارهای فیزیکی انجام دهید و گاهی اوقات فعالیت‌های ذهنی داشته باشید. بعضی اوقات کار خودتان را به تنهایی به نتیجه برسانید و بعضی وقت‌ها نیز به کار تیمی روی بیاورید. حتی اگر احساس می‌کنید نتیجه بخش است، می‌توانید موقعیت فیزیکی خود را نیز تغییر دهید. انجام تمرینات مدیتیشن نیز می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. نفس عمیقی کشیده و چشمان خود را بسته و برای 5 دقیقه تنها روی یک مورد تمرکز کنید.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

داشتن حس کنجکاوی برای موفقیت یک امر ضروری به شمار می‌رود

حقیقت این است که نبود انگیزه کافی در شما به دلیل تنبل بودن یا نداشتن هدف نیست. حتی بزرگ‌ترین ستاره‌ها، موفق‌ترین ورزشکاران و ثروتمندترین تجار نیز ممکن است گاهی شکست بخورند. چیزی که باعث می‌شود آنها انگیزه لازم را داشته باشند، داشتن حس کنجکاوی درباره این است که تا چه میزان می‌توانند بهتر شوند. پس قبل از همه چیز، سعی کنید کنجکاو باشید. این کنجکاوی شما را به سمت اهدافتان و موفقیت در آنها هدایت می‌کند. مدیران باهوش می‌دانند که آنها به یک تیم، با مهارت‌های فردی بالا نیازمند هستند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ways-to-achieve-individual-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط