موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکته هایی در مورد موفقیت | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
موفقیت چیست؟ چگونه می‌توان به موفقیت دست یافت؟ چه ابزارها و نکته‌هایی برای رسیدن به موفقیت نیاز است؟ چگونه می‌توان مسیر موفقیت را طی نمود؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 5.2k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نکته هایی در مورد موفقیت | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

تعریف موفقیت برای هر فردی متفاوت است. بسیاری از افراد، تنها رسیدن به اهداف را موفقیت می‌دانند، در حالی که شما باید یاد بگیرید که موفقیت صرفا رسیدن به هدف نیست و شما باید از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید. در این مقاله به نکته‌هایی در مورد موفقیت اشاره می‌نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

همه‌چیز درباره موفقیت

در این مقاله، سعی بر آن داریم به نکته‌هایی در مورد موفقیت بپردازیم. اولین پرسشی که پیش می‌آید، این است که موفقیت چیست؟ چگونه می‌توان به موفقیت دست یافت؟ چه ابزارها و نکته‌هایی برای رسیدن به موفقیت نیاز است؟ در ابتدا این 3 نکته را درنظر بگیرید.

1. بیشتر از دیگران بدانید.
2. بیشتر از دیگران تلاش کنید.
3. کمتر از دیگران توقع داشته باشید.

ویلیام شکسپیر در این جمله‌ زیبا، به طور خلاصه این 3 نکته درباره موفقیت را بیان می‌کند: دانستن، تلاش، کوشش و قناعت.

 

نکته‌هایی در مورد موفقیت

 

تعریف موفقیت چیست؟

تعریف علمی موفقیت یک روند دایمی است که منجر به ارتقای سطح زندگی شما می‌شود و نهایتاً شما را به تکامل می‌رساند. تعریف موفقیت برای هر فردی متفاوت است. بسیاری از افراد، تنها رسیدن به اهداف را موفقیت می‌دانند، در حالی که شما باید یاد بگیرید که موفقیت صرفا رسیدن به هدف نیست و شما باید از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید. برای رسیدن به موفقیت باید در ذهن خود اهدافی را تعریف کنید. سپس از منطقه امن ذهنی خود رها شوید، با انگیزه‌ی قوی، تلاش و پشتکار به سمت آنها حرکت کنید و ترس را کنار بگذارید.

 1.  اهداف خود را بنویسید.
 2.  یک سیستم اعتقادی قدرتمند ( انگیزش مثبت ) خلق کنید.
 3.  روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

 

مقاله پیشنهادی: حرکت در مسیر موفقیت

نکته هایی درمورد موفقیت

با خودتان اندکی فکر کنید. اگر بخواهید نکاتی که برای موفق شدن به آنها توجه داشته‌اید را بشمارید، چند مورد را عنوان خواهید کرد؟ پنج، ده یا ده‌ها مورد. شاید در اولین نگاه، فقط چند عنوان مختصر به ذهن برسد اما با اندکی تأمل متوجه خواهیم شد که فاکتورهای موفقیت بی‌نهایت هستند و به احتمال زیاد افراد عادی جامعه اگر ده یا بیست مورد را رعایت کنند و به نتیجه مطلوبشان نرسند با خود خواهند گفت: «من که نکات بسیاری را رعایت کردم، پس چرا نتوانستم به هدف برسم و موفق شوم» اما در جهت مقابل، افرادی که تفکر هوشمندانه دارند می‌دانند که فاکتورهای موفقیت بی‌شمار هستند و به محض رویارویی با چالش‌ها یا مواجهه با شکست به دنبال عواملی می‌گردند که در مسیر خود آنها را نادیده گرفته‌اند. اراده و انگیزه، اعتمادبه‌نفس، مثبت‌اندیشی و حذف افکار منفی، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها، نوشتن اهداف و رویاپردازی، کسب دانش، مهارت و اطلاعات لازم، دوستی با افراد موفق و الگوبرداری از آنها، مدیریت زمان، پشتکار و عزم راسخ، نترسیدن از شکست‌ها و مواجهه درست و منطقی با چالش‌ها، پرورش تفکر خلاق و یادگیری مهارت حل مسأله، این‌ها فقط اندک مواردی هستند که رعایت آنها ما را در بالا رفتن از نردبان موفقیت کمک خواهند کرد.

 

چگونه در شغل خود موفق شویم؟

 

اهمیت یادداشت کردن اهداف

بودا می‌گوید: اگر اهداف خود را بنویسید، کائنات دست به دست هم می‌دهند، تا به آن برسید.
هر انسانی در زندگی به شکل متفاوتی موفقیت را تعریف می‌کند. لیکن با در نظر گرفتن همه ابعاد وجودی انسان، موفقیت می‌تواند در ابعاد زیر نیز تعریف شود:

 

مقاله پیشنهادی: جادوی نوشتن اهداف و آرزوها

نکته هایی درمورد موفقیت

 

 1. درونی: انسانی که دارای طرز فکر و نگرش مثبت است.
 2. شغلی: رسیدن به درجه‌ی بالا در شغلی که به آن علاقه دارید.
 3. خانوادگی: اکثر افرادی که از خانواده شادی برخوردارند، در زمینه‌های کاری، اجتماعی و برقراری ارتباط با دیگران نیز انسان‌های موفقی هستند.
 4. اقتصادی: پول و کسب ثروت می‌تواند، عاملی برای موفقیت افراد باشد.
 5. اجتماعی: انسان موجودی اجتماعی است که نیازمند برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان خود می باشد. افرادی که به سطح درستی از ارتباطات انسانی دست می‌یابند موفق‌تر بوده و آنهایی که انزوا طلبند در مسیر  نیل به اهداف خود با مشکلات و شکست‌هایی مواجه می‌شوند.

 

همه‌چیز درباره موفقیت

 

آیا تا کنون از خود پرسیده اید که می توان برای موفقیت سطحی تعیین کرد؟

برای موفقیت نمی‌توان محدودیت یا سطحی در نظر گرفت، چراکه انسان طبیعت و ذات سیری‌ناپذیر دارد، به همین دلیل به هر سطحی می‌رسد میل  رسیدن به سطح بالاتری را دارد و این میل تا بی‌نهایت ادامه دارد. آنچه مسلم است این است که برای رسیدن به موفقیت، می‌توان تقسیم‌بندی‌های متفاوتی از لحاظ اهداف، دیدگاه‌ها، نوع و راه رسیدن به آن انجام داد. ولی به‌طور کلی، با تعیین هدف مشخص در ذهن، تلاش و پشتکار، استفاده از ابزارها و نکته‌های سودمند، عزم و اراده قوی و نگرش مثبت می‌توان طعم موفقیت را چشید و از احساس شادمانی دستیابی به آن، لذت برد. بدانید که پیروزی بدون زحمت و همت حاصل نمی‌شود و لازم است شما در این مسیر مطالعه کنید، از افراد باتجربه در این زمینه مشاوره بگیرید، باورها و عادت‌های درست برای خود بسازید، شکرگزار باشید و با تمام وجود به خود و توانایی‌های خود ایمان داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

نکته هایی درمورد موفقیت

 

کافی است راه شکوفایی و بروز توانایی‌ها و استعدادهای خود را بیابید و آن‌ها را در زمان و مکان درست به کار ببرید. به خاطر داشته‌باشید شما برای رسیدن به اهداف خود همیشه زمان و فرصت ندارید پس خیلی مهم است که شما چه زمانی به اهداف خود می‌رسید. همیشه از هر فرصتی در زندگی خود بهره ببرید و بدانید اولین فردی که از این اقدام سود می‌برد خود شما هستید. به اهداف خود متعهد باشید و مسئولیت تمام کارهای خود را به عهده بگیرید.

مطالعه مقاله راز موفقیت چیست می‌تواند در خصوص رسیدن به اهدافتان، کمک بسیاری نماید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-on-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سما گفته:
۰ | ۰

باور داشتن
باور داشتن
باور داشتن
وقتی به این باور برسی که از پس انجام کاری برمیای مسلما می تونی اون کار رو انجام بدی.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط