مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

توضیحات کوتاه :
موفقیت درست همانند یک سفر است که رویای رسیدن به مقصد، شیرین‌تر و جذاب‌تر از حضور در مقصد است. اگر قصد دارید به بالای قله برسید نکاتی که باید در حین مسیر رعایت کنید بسیار اهمیت دارند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

 

خلاصه ای از مقاله

بارها مطالب زیادی در مورد موفقیت بیان شده است و مسیرهای موفقیت را مشخص نموده اند. در این مسیر نکاتی هم هست که کمتر به آنها پرداخته شده است. در این مقاله نکاتی درباره موفقیت را مطرح می کنیم که کمتر مورد توجه بوده اند ولی تاثیر زیادی بر موفقیت دارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رازهای پنهان موفقیت چیست؟

خلقت انسان به گونه‌ای است که از وقتی خودش را می‌شناسد و از همان دوران کودکی به دنبال موفقیت است. گرچه عملاً این واژه به کار برده نمی‌شود اما حتی در دوران خردسالی نیز درصدد هستیم موفق شویم. کودکی را تصور کنید که دیگر یاد گرفته چطور لباس‌های خود را بپوشد یا بند کفش‌هایش را ببندد و به این خاطر خوشحال است.

همین موارد کوچک برای او و والدین موفقیت به شمار می‌روند. این روند، مرحله به مرحله ادامه پیدا می‌کند. نه تنها تمایل برای موفقیت یک غریزه ذاتی به حساب می‌آید، بلکه حس رضایت پس از آن نیز به همین صورت است.

این پدیده فراگیر برای تمام افراد معانی متفاوتی دارد و هر کس به روش خود تلاش می‌کند تا این نیاز را برآورده سازد.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

مسلماً نکاتی که یک فرد معمولی برای رسیدن به هدف و موفق شدن رعایت می‌کند با یک کارآفرین یا فردی که در سطح جهانی موفق محسوب می‌شود، یکسان نخواهد بود. هر چه هدف و رویای شما بزرگتر باشد، اصول و نکاتی که باید رعایت کنید، بیشتر خواهد شد.

چه بسا همه افراد نکات را می‌دانند اما از آنجا که این نکات را ساده می‌پندارند توجهی به آنها نخواهند داشت. در عصر حاضر این مسئله اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. در کتاب‌ها، همایش‌ها و سمینارها و شبکه‌های اجتماعی در این خصوص صحبت‌های بسیاری می‌شود.

گاهی این تکرارها باعث می‌شود نکات را پیش پا افتاده بدانیم و توجهی به آنها نداشته باشیم. موفقیت درست همانند یک سفر است که رویای رسیدن به مقصد، شیرین‌تر و جذاب‌تر از حضور در مقصد است.

اگر قصد دارید به بالای قله برسید نکاتی که باید در حین مسیر رعایت کنید بسیار اهمیت دارند. غفلت از هر نکته موجب خواهد شد از مسیر منحرف شوید و یا دیرتر به مقصد برسید.

نکته‌های ناگفته موفقیت

همه بر این موضوع واقف هستیم که موفقیت حاصل تلاش و انگیزه است. به عبارت دیگر، هر دانه‌ای که بکارید همان را برداشت خواهید کرد. اما چگونه باید این مسیر را بپیماییم تا به خطا نرویم. چه نکته‌هایی وجود دارد که افراد موفق آنها را رعایت می‌کنند، اما ما از آنها غافل هستیم.

در این جا قصد داریم چند راز زندگی موفق را با شما در میان بگذاریم. شاید مواردی که عنوان می‌شود برای شما نیز تازگی داشته باشد:

 

مسیر موفقیت

 

1. لایف استایل یا سبک زندگی درستی را انتخاب کنید

نخستین نکته‌ای که باید رعایت شود انتخاب روش درست برای زندگی کردن است. اگر نتوانیم زندگی خود را به شیوه‌ای درست و اصولی مدیریت کنیم، در تمام برنامه‌های خود دچار مشکل خواهیم شد.

اگر انرژی و توانایی‌های خود را محدود کنید، در طول روز با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد و نتایج ناخوشایند آن، زندگی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. سعی کنید در زندگی برای خودتان قفس درست نکنید زیرا در این صورت دچار روز مرگی خواهید شد.

برای اینکه سبک زندگی درستی داشته باشید به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • مواد غذایی مصرفی: لیستی از مواد غذایی خود در طول یک هفته تهیه کنید و همه آنها را مورد بررسی قرار دهید. کدام یک برای شما مفید هستند و کدام موارد باید حذف شوند؟ سعی کنید در این مورد تصمیم درستی بگیرید زیرا بیشترین اثر را بر سلامت و انرژی شما خواهند داشت.
  • خواب و استراحت: در دنیای امروز، این مورد اهمیت خود را از دست داده است. اگرچه خواب، نیاز ضروری بدن است و هر روز ساعاتی را به آن اختصاص می‌دهیم اما به این نکته توجه نداریم که خواب باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا بدن بتواند خود را بازسازی کند. افراد زیادی به دلیل مشغله و گرفتاری‌هایی که در حال حاضر با آنها مواجه هستند، ساعات مناسبی را به خواب اختصاص نمی‌دهند و به خاطر همین درگیری‌های ذهنی، زمانی که خواب هستند ذهن پریشانی دارند. از این جهت حتی پس از زمان استراحت، کسل و بی حال هستند.
  • تمرینات بدنی و ورزش: هرگاه صحبت از ورزش می‌شود، تصویر باشگاه و وسایل بدنسازی در ذهن افراد شکل می‌گیرد. به خاطر داشته باشید یک پیاده روی نیم ساعته نیز می‌تواند موجب تقویت روحیه شما شود. خودتان را مقید نکنید که حتماً به با باشگاه بروید زیرا در این صورت امکان دارد بعد از مدتی آن را رها کنید. در خانه خود، محلی را به ورزش اختصاص دهید و مدیتیشن را نیز فراموش نکنید.

 

نکته هایی درباره موفقیت

 

2. هیچگاه یادگیری را متوقف نکنید

افراد موفق دنیا هرگز در یک نقطه متوقف نمی‌شوند. دانش و اطلاعات هر روز جدیدتر می‌شوند. اگر خود را به روز نکنید در یک دایره‌ قرار خواهید گرفت و همیشه دور خودتان می‌چرخید. در صورتی که قصد دارید جزو افراد موفق قرار بگیرید کسب دانش و مهارت را اولویت خود بدانید.

3. مدیریت زمان داشته باشید

تک تک لحظه‌ها ارزشمند هستند و زندگی ما حاصل همین ثانیه‌ها است. بسیاری از افراد موفق در این رابطه از قانون هشتاد بیست استفاده می‌کنند. به عبارتی باید کارهای اضافه و مواردی که هیچ سود و منفعتی ندارند را حذف کنیم تا بتوانیم بر اموری متمرکز شویم که برای ما موفقیت به همراه می‌آورند.

با حذف کارهای اضافه، انرژی، انگیزه و زمان بیشتری به دست خواهیم آورد. زمانی که سپری شده است را به هیچ عنوان نمی‌توان بازگرداند، بنابراین هوشمندانه از لحظات خود استفاده کنید.

4. اهداف زندگی خود را بنویسید

هدف‌ها را می‌توان به دو گروه کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرد. هر آنچه را که می‌خواهید در پنج یا ده سال آینده به دست آورید، برای خود مشخص کنید. علاوه بر این کارهایی که در طول سال، ماه، هفته و روز باید انجام دهید را مکتوب کنید.

سعی کنید در زمان بندی تعیین شده همه آنها را انجام دهید. کارهای انجام شده انرژی و انگیزه شما را بیشتر خواهند کرد و کارهایی که به تعویق افتاده‌اند موجب استرس و اضطراب خواهند شد.   

 

مقاله پیشنهادی: قدرت رویاپردازی در مسیر موفقیت

نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می‌گویند

 

5. تسلط بر ضمیر ناخودآگاه را بیاموزید

اهداف و رویاهایتان را در ذهن متصور شوید. جسور باشید و از داشتن رویاهای بزرگ نهراسید. آنچه در ذهن شما شکل می‌گیرد باعث خواهد شد در دنیای بیرون به واقعیت بپیوندد.

6. با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنید

همواره از آنچه در اطراف شما رخ می‌دهد مطلع باشید. دنیا هر روز در حال پیشرفت است و اطلاعات در همه حوزه‌ها در حال به روز رسانی می‌باشد. بنابراین در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید به دنبال جدیدترین اطلاعات باشید و سعی کنید تنها به یک حوزه وابسته نباشید.

آشنایی با حوزه‌های مرتبط، درهای جدیدی را برای شما باز خواهد کرد.

7. شکست مقدمه موفقیت است

هرگاه با شکست مواجه شدید، دچار اضطراب و دلهره نشوید. اگر شکست را به چشم تجربه‌ای برای آینده نگاه کنید در این صورت می‌توانید آگاه‌تر از قبل در راه آینده قدم بردارید. مواجهه با موانع و چالش‌ها موجب افزایش قدرت شما خواهند شد.

همیشه ریسک پذیر باشید و از امتحان راه‌های جدید امتناع نکنید. افراد موفق اگرچه به تجربیات خود و سایر افراد موفق تکیه کرده‌اند اما در شرایطی نیز مجبور شده‌اند آزمون و خطا داشته باشند.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد از آن چیست؟

 

8. موفقیت هنر انتخاب است

گاهی دو گزینه به یک اندازه خوب یا بد به نظر می‌رسند. افرادی موفق خواهند شد که در انتخاب گزینه‌های خود هوشمندانه عمل کنند. گاهی همین تفاوت‌های کوچک میان دو گزینه، نتایج بسیار متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

اگرچه ظاهراً شباهت‌های فراوانی در گزینه‌های پیش روی شما وجود دارد اما در عمل تفاوت‌های بسیاری با هم خواهند داشت. تمام نکاتی که به آنها اشاره شده است شاید در ظاهر ساده و پیش پا افتاده باشند، اما هر کدام از آنها نقش پررنگی در موفقیت شما خواهند داشت.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-about-success-we-are-not-told
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط