افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عوامل موفقیت در زندگی چیست؟

توضیحات کوتاه :
شما ترجیح می‌دهید که یک زندگی با بهره وری بالا داشته باشید یا زندگی که در آن کارهای زیادی را انجام می‌دهید اما به نتیجه مطلوبی نمی‌رسید؟ شما می‌توانید هوشمندانه رفتار کنید و به هدف خود برسید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
عوامل موفقیت در زندگی چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای اینکه بتوانید تعادل زندگی خود را حفظ کنید، یک اصل کلیدی را به شما یاد خواهیم داد. شما می‌توانید از این اصل استفاده نمایید تا در مسیر درست پیش بروید. این اصل یادگیری «تفکر زنجیره‌ای بصری» است. در این مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اصول موفقیت در زندگی

شما ترجیح می‌دهید که یک زندگی با بهره وری بالا داشته باشید یا زندگی که در آن کارهای زیادی را انجام می‌دهید اما به نتیجه مطلوبی نمی‌رسید؟ مطمئناً زمانی که شما اهداف خود را با دقت انتخاب می‌کنید و آنها را در ذهن خود مرور می‌کنید، می‌توانید هوشمندانه‌تر پیش بروید. شما خیلی زود متوجه می‌شوید که یک زندگی با ارزش از طریق داشتن تعادل در زندگی به وجود می‌آید.

برای اینکه بتوانید تعادل زندگی خود را حفظ کنید، یک اصل کلیدی را به شما یاد خواهیم داد. شما می‌توانید از این اصل استفاده نمایید تا در مسیر درست پیش بروید. این اصل یادگیری «تفکر زنجیره‌ای بصری» است.

 

کسب درآمد میلیاری

 

تفکر زنجیره ای بصری چیست؟

افراد جاه طلب می‌دانند هر گامی که به سمت اهداف خود برمی دارند، یک گام مجزا نیست. همه آن‌ها می‌دانند که هیچ پروژه‌ای، یک پروژه یکتا نیست. آن‌ها هر کاری که انجام می‌دهند را به عنوان زنجیره‌ای از اتفاقات و اقدامات می‌دانند که آنها را به هدف نهایی می‌رساند. هر اقدام و حرکتی که امروز صورت می‌گیرد، به صورت زنجیره وار به گذشته متصل شده است. هر اقدام و حرکتی که که فردا صورت بگیرد نیز به اقدامات امروز ما وابسته است.

تمامی اقدامات شما به هم مرتبط بوده و یکدیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. تمامی مسیرها، اقدامات و حرکات شما در مسیر موفقیت به صورت زنجیره وار به موفقیت شما در زندگی مرتبط هستند.

زمانی که شما بپذیرید یک مورد در زندگی شما سایر موارد را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد یا آینده را مثل یک زنجیر ببینید که همه چیز در آن به یکدیگر ربط دارد، می‌توانید به شجاعت و قدرتی برسید که در زمان‌های سختی شما را به جلو می‌برد. زمانی که شما می‌توانید ببینید که هر بخشی از زنجیر زندگیتان، شما را در نهایت به چیزهایی که بیشتر در زندگی به دنبال آن هستید، می‌رساند و شما را به فردی که می‌خواستید تبدیل می‌کنند، دیگر احساس ناامیدی، بی انگیزگی، ترس یا عدم صبر نخواهید داشت.

زمانی که شما می‌توانید از طریق تفکر زنجیره‌ای بصری، هر چیزی که می‌خواهید را حتی در روزهای سخت ببینید، می‌توانید به سمت هدف‌های خود حرکت کنید. چرا که می دانید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید.

 

عوامل موفقیت در زندگی

 

دستیابی به موفقیت از طریق تفکر زنجیره‌ای بصری

افکار زنجیره‌ای بصری شما زمانی شکل می‌گیرند که شما شغل خود، فعالیت‌های مربوط به خانواده، سرمایه و سلامت خود را به شکل خوبی برنامه ریزی کنید. شما قبل از اینکه به جایی که می‌خواهید دست پیدا کنید، می دانید که قرار است به کجا بروید. همه ما می دانیم که داشتن یک برنامه مشخص برای بازی فوتبال یا بسکتبال تا چه حد از اهمیت برخوردار است. هیچ تیم حرفه‌ای در جهان پیدا نمی‌شود که بازی را بدون برنامه آغاز کند. اما تعداد کمی از ما زمان خود را به برنامه ریزی این چنینی برای زندگی‌های خود اختصاص می‌دهیم. این نوع برنامه ریزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

قانون برنامه ریزی برای زندگی چیست؟

اولین قانون برنامه ریزی برای زندگی این است: تا زمانی که دقیقاً نمی دانید برنامه شما برای کاری که می‌خواهید انجام دهید، چیست، اقدام نکنید. تا وقتی که برای روز خود برنامه ریزی نکرده‌اید، آن را شروع نکنید. هر روز برای همان روز برنامه ریزی کنید. درست است که انجام این کار هم به زمان نیاز دارد و هم به یک تلاش منظم. اما با این حال به یاد داشته باشید شما زمانی می‌توانید ثمره کار خود را ببینید که با برنامه پیش رفته باشد. اگر نه آرزو کردن و امید داشتنِ صرف، نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

زمانی که برنامه ریزی روزانه را یاد گرفتید، می‌توانید وارد مرحله بعد شوید. هفته خود را تا زمانی که برنامه دقیق مربوط به آن را ندانستید، آغاز نکنید. هفته خود را بدون داشتن برنامه شروع نکنید. تنها برای چند لحظه تصور کنید که اگر شما آخر هر هفته به برنامه ریزی برای هفته آینده بپردازید، چه اتفاقی خواهد افتاد. در این صورت زمانی که جمعه فرا رسید به خودتان نمی‌گویید: «دیدی این هفته چه زود تمام شد؟ من این یک هفته را کجا بوده و چه کار کرده‌ام؟»

 

مقاله پیشنهادی: چگونه برای موفقیت برنامه ریزی کنیم؟

موفقیت در زندگی

 

اگر یاد بگیرید که برای روزهای هر هفته خود برنامه ریزی داشته باشید، این برنامه تأثیر بهتری خواهد داشت. روزهای شما بهتر خواهند شد. شما فرد موثرتری بوده و باهوش‌تر و سخت‌تر تلاش می‌کنید. هنگامی که شما یاد می‌گیرید که برای هفته خود برنامه ریزی کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا باید برای هر ماه برنامه ریزی کنید؟ ماه خودتان را تا زمانی که برنامه ریزی مناسبی نکرده‌اید، آغاز نکنید. با ایجاد یک برنامه مشخص و دنبال کردن آن، روزها، هفته‌ها و ماه‌های شما همگی به عنوان بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر، یک چشم انداز بلند مدت و یک برنامه بصری شناخته می‌شوند. شما می‌توانید به یک چشم انداز بهتر در تمامی این زمینه‌ها دست پیدا کنید. چرا که شما برنامه ریزی دارید.

برنامه ریزی برای زندگی

اگر آینده شما از نظر بصری، جدید است و شما تاکنون برنامه ریزی نداشته‌اید، اجازه دهید چند توصیه به شما کنیم. دو چیز وجود دارد که شما باید قبل از اینکه برنامه خود را ایجاد کنید، بدانید.

1. زنجیره بصری آینده شما مثل یک صفحه گسترده است. به جای اینکه اعداد را لیست کنید، اقدامات خود را لیست نمایید. به این لیست، لیست کارها روزانه گفته می‌شود.

2. شما می‌توانید هر روز و برای هر پروژه یا پروژه‌هایی که به صورت همزمان شکل می‌گیرند، برنامه ریزی داشته باشید.

 

عوامل موفقیت

 

اما این سؤال مطرح می‌شود که چگونه این برنامه ریزی را داشته باشید؟ بهتر است این کار را روی صفحه نمودار انجام دهید. یک صفحه نمودار را برداشته و به تعداد روزهایی که این برنامه را پیش می‌برید، ستون عمودی بکشید. سپس قسمت سمت چپ این صفحه، عنوان اقدامات را یادداشت نمایید. زیر این عنوان، تمامی اقداماتی که در آن چهارچوب پیش می‌برید را به صورت یک لیست یادداشت نمایید.

برای مثال، شما برای اینکه یک برنامه بازاریابی را پیش ببرید، به یک هفته زمان نیاز دارید. شما باید کارهای زیادی را انجام دهید تا این کار پایان بگیرد. پس هدف اصلی را به اهداف کوچک‌تر تبدیل کنید. بهترین راه این است که همه کارهایی که باید انجام دهید را در سمت چپ کاغذ یادداشت نمایید.

شروع برخی از این کارها به اتمام یک کار دیگر وابسته است. شما باید نتایج تحقیقات خود درباره بازار را قبل از اینکه بازار مقصد خود را انتخاب نمایید، به دست بیاورید. همچنین شما باید قبل از اینکه بودجه‌ای را به موارد مورد نیاز اختصاص دهید، استراتژی بازاریابی خود را داشته باشید. زمانی که شما پروژه مورد نظر خود را تقسیم بندی نموده و با توجه به قسمت‌های تقسیم شده زمان بندی می‌کنید، می‌توانید عملکرد بهتری داشته باشید. چرا که مثل یک پازل، شما می‌توانید تک به تک این قطعات را کنار هم چیده و به نتیجه نهایی دست پیدا کنید.

 

عوامل موفقیت در زندگی چیست


نتیجه نهایی ایجاد یک برنامه این است که وظایف خود را به چشم می‌بینید. از این روش اغلب در بیزینس برای هماهنگ کردن و توسعه دادن پروژه‌ها در هر بازه زمانی استفاده می‌شود. این کار تنها راهی است که شما می‌توانید از طریق آن تمام یک پروژه را روی کاغذ دیده و پیشرفت در آن را مدیریت نمایید.

اهمیت داشتن نظم در کارها

مطمئناً ایجاد برنامه ریزی این چنینی خسته کننده است چرا که اولویت بندی کامل زندگی و پروژه‌ها دشوار است. شما ممکن است پیش از اینکه یک فرمت مناسب را ایجاد کنید، مجبور باشید چندین صفحه نمودار را درست نمایید. اما بلافاصله بعد از درست نمودن اولین صفحه، شما می‌توانید ارزش داشتن نظم در کارها را متوجه شوید. برنامه خود را ساده و روشن نگه دارید. در محل کار خود آن را در جایی قرار دهید که بتوانید به طور مرتب ببینید و یک کپی از آن را به خانه برده و به آینه اتاق خود بچسبانید. یک کپی از آن را هم در دفتر خود یادداشت نمایید تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. این برنامه همیشه به شما یادآوری می‌کند برای رسیدن به چیزی که به دنبال آن هستید، به چه چیزهایی نیاز دارید.

 

فروش در آمازون و کسب درامد دلاری

 

اگر شما تمام کارها را مطابق برنامه خود پیش ببرید، این برنامه ریزی خیلی برای شما مفید خواهد بود. روز به روز، هفته به هفته و ماه به ماه، شما می‌توانید ببینید که رویاهای شما به شکل معجزه آسایی به واقعیت تبدیل می‌شوند. برای اینکه به رویای خود جامعه عمل بپوشانید، برای آن برنامه ریزی کرده و سپس به تماشا بنشینید تا رویایتان به واقعیت تبدیل شود. شما می‌توانید آینده خود را برابر چشمانتان ببینید.

بنابراین در روزهایی که انرژی شما کاهش پیدا کرده یا انگیزه کافی برای حرکت رو به جلو ندارید، به برنامه خود نگاه کرده و ببینید چقدر با رسیدن به هدفتان فاصله دارید. زمانی را به تجسم دقیقاً آنچه در سر دارید اختصاص دهید. در چنین روزهایی داشتن برنامه و زنجیره بصری شما از آینده است که شما را به جلو سوق می‌دهد. مردم یا شرایط موجود ممکن است شما را به عقب برگردانند اما زنجیره بصری، دوباره شما را به سمت اهدافتان پیش می‌برد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/factors-leading-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط