افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارند

توضیحات کوتاه :
ذهن یک ماشین بهانه‌سازی است و تلاش می‌کند ما را از انجام هر کاری منصرف کند. برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی باید مراقب این بهانه‌‌ها باشید و تلاش کنید از منطقه امن ذهنی خارج شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارند

 

خلاصه ای از مقاله

 ذهن ما از عدم راحتی، فشار و تغییر می‌ترسد. هر بار که ما سعی می‌کنیم از منطقه امن ذهنی بیرون بیاییم، ذهن تلاش می‌کند تا به هر قیمتی، به آن منطقه باز گردد، حتی اگر به قیمت از دست رفتن موفقیت، شادی و حتی سلامتی بلندمدت ما باشد. در این مقاله قصد داریم با این بازی‌ها و بهانه‌های ذهنی آشنا شویم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهانه‌های ذهن برای عدم پیشرفت

ذهن یک ماهیت شگفت‌انگیز است که توانایی‌های خارق‌العاده‌ای دارد. ذهن ما همچنین یک ماشین بهانه‌سازی است که زمانی که می‌دانیم باید دست به اقدامی بزنیم تلاش می‌کند ما را از انجام هر کاری منصرف کند. این موضوع مانع از رخ دادن بسیاری تغییرات مثبت در زندگی ما می‌شود. برای اینکه بتوانید در زندگی خود تغییرات مثبت ایجاد کنید باید به طور دقیق مراقب این بهانه‌ها باشید. پس از شناسایی این بهانه‌ها باید به دنبال راه‌هایی باشید تا آنها را نادیده گرفته و کاری که لازم است را انجام دهید. اما چرا ذهن این بهانه‌های غیرمنطقی را ایجاد می‌کند و در کار ما خلل وارد می‌کند؟ زیرا ذهن به دنبال راحتی است و نمی‌خواهد از منطقه امن خود خارج شود. ذهن ما از عدم راحتی، فشار و تغییر می‌ترسد. هر بار که ما سعی می‌کنیم از منطقه امن ذهنی بیرون بیاییم، ذهن تلاش می‌کند تا به هر قیمتی، به آن منطقه باز گردد، حتی اگر به قیمت از دست رفتن موفقیت، شادی و حتی سلامتی بلندمدت ما باشد. در این مقاله قصد داریم با این بازی‌ها و بهانه‌های ذهنی آشنا شویم.

 

چگونه در زمان کوتاه ثروتمند شویم

 

هر کاری در ابتدا سخت به نظر می‌رسد و شما فکر می‌کنید که نمی‌توانید تغییر مثبتی که می‌خواهید را ایجاد کنید. شما آنقدر به خود اعتقاد ندارید که بتوانید گام بعدی را بردارید. این یکی از شایع‌ترین بهانه‌های ذهن است که اکثر افراد را درگیر می‌کند. برای مقابله با این بهانه باید به این فکرکنید که بقیه افراد هم توانایی‌هایی مانند شما داشته‌اند و با همین توانایی‌ها موفق شده‌اند. تنها کسی که می‌تواند به شما بگوید نمی‌توانید، خود شما هستید. اگر این کلمات را در ذهن خود شنیدید، آنها را خاموش کنید. باید بدانید که شک، شما را وادار می‌کند به چیزی باور داشته باشید که وجود ندارد. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید آن باور را قبول کنید یا خیر.

 

مقاله پیشنهادی: با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارد

 

تنها این که یک نفر دیگر توانسته است دلیل نمی‌شود که شما هم بتوانید، درست است؟ شما به دنبال دلایلی می‌گردید که بقیه می‌توانند اما شما نمی‌توانید. شاید او توانسته کارآفرین اینترنتی باشد چون بچه ندارد. یا شاید او توانسته کسب‌وکار موفقی داشته باشد چون باهوش است. شاید او مثل من کودکی سختی نداشته است، شاید او زیباتر از من است و غیره. پیدا کردن بهانه بسیار ساده است. اما به افرادی نگاه کنید که موانع زیادی را روبروی خود داشته‌اند و باز هم موفق شده‌اند. به اطراف خود نگاه کنید و افرادی را ببینید که در سنین مختلف توانسته‌اند کارهای جدیدی انجام دهند: 48 ساله‌هایی که خانواده تشکیل داده‌اند، 57 ساله‌هایی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند، 71 ساله‌هایی که یک کسب‌وکار موفق راه‌اندازی کرده‌اند. همجنین داستان افرادی که با معلولیت و ناتوانی جسمی به درجات بالای علمی، هنری یا ورزشی رسیده‌اند را همه ما دیده‌ایم. همه موانع را می‌توان از سر راه برداشت.

 

افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارد

 

آیا تابه‌حال فرد موفقی را دیده‌اید که مرتب از مسوولیت شانه خالی می‌کند، تقصیرات را به گردن دیگران می‌اندازد و برای داشتن زندگی ناموفق خود بهانه تراشی می‌کند؟ حقیقت این است که شما با انتخاب‌هایی که هر روز انجام می‌دهید سرنوشت خود را رقم می‌زنید. شما تبدیل به همان کاری می‌شوید که به طور مکرر انجام می‌دهید. مهم‌ترین چیز در زندگی این است که بدانید مهمترین چیز در زندگی شما چیست و اولویت را به آن بدهید. اکثر ما زمان زیادی را صرف چیزهای فوری و ضروری می‌کنیم اما به چیزهای مهم نمی‌رسیم. بنابراین به این فکر کنید که کدام موارد در زندگی شما فوری و ضروری و کدام مهم هستند. سپس آنها را اولویت‌بندی کنید و آنچه که از همه مهمتر است را انجام دهید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان از منطقه امن ذهنی خارج شد؟ | عزت خواه دات کام

افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارد

 

درست است که ما باید از زندگی لذت ببریم اما این ایده که زندگی باید همیشه ساده و لذت‌بخش باشد باعث می‌شود که رفتارهای ناشی از تنبلی را توجیه کنیم. بهتر است که روی مبل لم بدهم و این شیرینی‌ها را تا آخر بخورم، چون باید از زندگی لذت برد، درست است؟ خیر. شما می‌توانید بدون غذاهای غیرسالم هم از زندگی لذت ببرید. می‌توانید ورزش کنید و از آن لذت ببرید. می‌توانید از راحتی در زندگی دست بکشید و هیچ چیزی را هم از دست ندهید. در واقع مسیری که کمترین مانع را داشته باشد، به کمترین پاداش ختم می‌شود. باید به انجام کارهای سخت عادت کنید چون هیچ مقصدی که ارزش رفتن داشته باشد، راه میان بر ندارد.

همه ما به یک شیرینی خوشمزه یا یک روز استراحت نیاز داریم. قرار نیست که هیچ پاداش یا استراحتی نداشته باشیم. اما اگر این توجیهات را تبدیل به قانون اساسی زندگی کنید، همیشه در حال استراحت خواهید بود. همیشه در حال پاداش دادن به خود خواهید بود و هرگز به برنامه اصلی پایبند نخواهید بود. به جای آن باید پایبند بودن به هدف را به عنوان پاداش در نظر بگیرید. رفتن به باشگاه چیزی نیست که من اول انجام دهم و برای آن پاداش بگیرم؛ رفتن به باشگاه خودِ پاداش است.

 

 

افکاری که ما را از پیشرفت باز می دارد

 

بله، حتماً می‌توانید بعداً انجامش دهید اما شما بعداً هم همین احساس را خواهید داشت. چرا فکر می‌کنید شما بعداً قرار است نسبت به الان انضباط بیشتری داشته باشید؟ هیچ دلیلی ندارد. در واقع الان که به خودتان اجازه می‌دهید کاهلی کنید، عادت به تعویق انداختن را در خود ایجاد می‌کنید و انضباط در آینده را غیرممکن می‌سازید. بنابراین همین امروز از بهانه‌تراشی دست بکشید و بر دلایلی تمرکز کنید که باید آن کار را انجام دهید نه بر دلایلی که نمی‌توانید انجامش دهید.

تغییر ثابت است اما رشد انتخابی است. می‌توانید درجا بزنید یا یاد بگیرید و رشد کنید. مقصدی که به آن می‌رسید به رویکرد و واکنش روزانه شما بستگی دارد. برای تغییر دیدگاه در موردی چیزی که نمی‌توانید تغییرش دهید، هرگز دیر نیست. تنها کافی است که تصمیم بگیرید از این موقعیت بهترین استفاده را ببرید. بدون هیچ بهانه و پشیمانی. همه چیز می‌تواند تغییر کند اگر شما بخواهید.

 

راه اندازی بیزینس پرسود آمازون

 

همین اکنون شما می‌توانید یک تصمیم متفاوت بگیرید و یک اتفاق جدید را رقم بزنید. آینده نزدیک است. با دو دست خود به آن بچسبید و به رفتن ادامه دهید. وقتی به مانعی برخوردید و دو گزینه نشستن یا ادامه دادن در پیش‌روی شما بود، گزینه دوم را انتخاب کنید. فکر کنید، تلاش کنید و اگر لازم باشد پرواز کنید. هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا زندگی خود را به جلو ببرید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thoughts-inhibit-success
برچسب ها
عوامل پیشرفت
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
راستین گفته:
۰ | ۰

سلام بر آقای عزت خواه عزیز. مطالبتون خیلی عالی و آموزنده هستند ولی در عمل به کار بردنشون خیلی سخته و نیاز به پشتکار خیلی زیادی داره.

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما راستین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و سپاس از حمایت‌ های بیکران شما، یقیناً حضور پر مهر شما ما را در مسیر پیشرفت و توسعه  همراهی می نماید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط