مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

روتین صبحگاهی راز موفقیت افراد موفق

توضیحات کوتاه :
زمانی که صحبت از موفقیت می‌شود شاید در ذهن ما یک پروسه خیلی عجیب اتفاق بیفتد. از خودمان بپرسیم که ما به چه شکلی می‌توانیم موفق بشویم? باید برای رسیدن به موفقیت چه کاری انجام دهیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
روتین صبحگاهی راز موفقیت افراد موفق

 

خلاصه ای از مقاله

با تصمیمات و انتخاب‌هایی که در طول روز اتخاذ می‌کنیم، می‌توانیم یک روز موفق را بسازیم. اگر بتوانیم آنها را به یک روتین خیلی خوب تبدیل نماییم و در ادامه این روتین را به سبک زندگی خود نزدیک کنیم، در سال‌های آینده یک انسان خیلی موفق خواهیم بود. چرا که توانسته‌ایم رویایی که در ذهن خود داشتیم را خلق کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساخت یک روتین صبحگاهی

زمانی که صحبت از موفقیت می‌شود شاید در ذهن ما یک پروسه خیلی عجیب اتفاق بیفتد. از خودمان بپرسیم که ما به چه شکلی می‌توانیم موفق بشویم و باید در چه مسیری پیش برویم؟ باید برای رسیدن به موفقیت چه کاری انجام دهیم؟ دستیابی به موفقیت خیلی ساده است. با تصمیمات و انتخاب‌هایی که در طول روز اتخاذ می‌کنیم، می‌توانیم یک روز موفق را بسازیم. اگر بتوانیم آنها را به یک روتین خیلی خوب تبدیل نماییم و در ادامه این روتین را به سبک زندگی خود نزدیک کنیم، در سال‌های آینده یک انسان خیلی موفق خواهیم بود. چرا که توانسته‌ایم رویایی که در ذهن خود داشتیم را خلق کنیم. اگر شما هم به دنبال رسیدن به یک روتین صبحگاهی مناسب هستید و می‌خواهید بدانید چه کارهایی را باید انجام داده و چه کارهایی را نباید انجام دهید، با ما همراه باشید. 

ساخت زندگی سرشار از موفقیت

همانطور که پیش‌تر گفتیم برای اینکه بتوانیم یک زندگی سرشار از دستاورد و موفقیت را برای خودمان بسازیم، باید به کارهایی که در طول روز انجام می‌دهیم، دقت کنیم. باید به بهترین نحو از زمان خود استفاده کنیم. مهم‌ترین قسمت روز، صبح است، یعنی زمانی که روز خود را شروع می‌کنیم. در ادامه به روش ساختن یک روتین صبحگاهی اشاره خواهیم کرد. تکنیک‌ها و مواردی که در ادامه به شما خواهیم گفت، توسط افراد بزرگی مثل بیل گیتس، استیو جابز، مارک زاکربرگ، تیم فریس، تونی رابینز و خیلی از افراد بزرگ دیگر اجرا می‌شوند. در نتیجه اگر ما بتوانیم به این سبک زندگی دست یابیم، می‌توانیم روزی پر از دستاورد و موفقیت را تجربه کنیم. 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در ساخت زندگی رویایی خود موفق شویم؟

روتین صبحگاهی راز موفقیت

 

برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت

زمانی که می‌خواهید صبح خود را شروع کنید، این فکر به ذهن شما خطور خواهد کرد که مورد اولی که باید انجام دهید چه کاری می‌باشد. یعنی شب قبل، پیش از آنکه بخوابید باید دو کار مهم را برای خودتان انجام بدهید. مورد اول این است که روی یک تکه کاغذ یا درون یک دفترچه زیبا یا هرجایی که دوست دارید، برنامه فردا خود را بنویسید. هر جا که فکر می‌کنید اگر برنامه زندگی خود را روی آن بنویسید، می‌توانید آن را نگه داشته و بعدها به خودتان افتخار کنید که وارد این مسیر شده‌اید را می‌توانید انتخاب کنید. پس شروع به نوشتن درون یک دفتری که برایتان ارزش بالایی دارد، نمایید. کارهای مهمی که فردا باید انجام بدهید را بنویسید. اما این کارهای مهم چیست؟ قرار نیست بنویسید که مثلاً فردا باید ماشین خود را بشویید یا یک کار مشخص را انجام بدهید. باید تعدادی از کارهای مهمی که شما را به خلق رویای زندگیتان نزدیک‌تر می‌کند را بنویسید. آیا شستن ماشین می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد؟ مشخصاً پاسخ این سؤال منفی است. پس نباید آن را بنویسید. کارهای مهم و سرنوشت‌ساز را بنویسید. خیلی از افراد هستند که ادعا می‌کنند خیلی سرشان شلوغ است و زمانی که به لیست آنها نگاهی می‌اندازید، می‌بینید تک‌به‌تک کارهای خود را نوشته‌اند. این کارها شما را به هیچ کجا نمی‌رساند. این کارها ممکن است نیازهای روزانه شما باشد اما فکر خود را روی مسیری که شما را به هدفتان می‌رساند، متمرکز کنید.

 

در کمتر از 2 سال 3 میلیارد کسب درآمد کنیم

 

انرژی خود را صرف کارهای مهم زندگی خود کنید

مغز انسان تا یک اندازه مشخص می‌تواند انرژی بگذارد و روی چیزی متمرکز بشود، پس آن را روی کارهای بیهوده نگذارید. حواستان باشد تنها سه الی چهار عدد از مهم‌ترین کارهای زندگی خود را شب قبل روی برگه بنویسید و فردا حتماً به سراغ آنها بروید. بعد از آن فکر کنید که می‌خواهید آن کار را با چه جزئیاتی انجام دهید. اجازه بدهید برای روشن‌تر شدن گفته خود یک مثال بزنیم. فرض کنید باید با یک شرکت مشخص تماس بگیرید و در صورت امکان نمایندگی آنها را گرفته یا محصول خود را برای آنها بفرستید. هر کاری که به خلق رویای شما مرتبط است را بنویسید. تفاوتی هم نمی‌کند که رویا شما چیست. مورد بعدی که باید شب قبل انجام بدهید، قرار دادن گوشی روی حالت هواپیما است. با این کار دیگر نه گوشی شما زنگ می‌خورد، نه پیامی برای شما می‌آید و نه حتی از برنامه‌های مختلف روی گوشی خود هشداری دریافت می‌کنید. بدین ترتیب شما خواب خیلی خوبی را تجربه خواهید کرد.

صبح خود را اینگونه آغاز کنید

حتماً هنگام بیدار شدن تخت خواب خود را مرتب کنید. شاید این سؤال در ذهنتان به وجود بیاید که این کار چه ارتباطی با موفقیت دارد. زمانی که شما تخت خود را مرتب می‌کنید، به صورت ناخودآگاه یک کار در ذهن شما شروع شده، انجام شده و ثبت می‌گردد. در زمانی که شما هنوز گیج خواب هستید و خیلی هوشیار نشدید، یک کار را شروع کرده، انجام داده و به پایان رسانده‌اید. یعنی توانسته‌اید یک کار را به صورت کامل انجام بدهید. این کار به شما قدرت بی‌نهایتی خواهد داد. بدین ترتیب در ذهن شما حک خواهد شد که امروز می‌توانید کارهای زیادی را انجام دهید و آنها را به سرانجام برسانید. این کار می‌تواند خیلی کمک کننده باشد. زمانی که برای این کار می‌گذارید شاید بیست ثانیه هم نشود. نیازی نیست خیلی روی این کار وسواس به خرج بدهید.

حذف کارهای غیر ضروری برای خلق موفقیت

مورد بعدی مرور لیست کارهایی است که در دفترچه نوشته‌اید. بررسی نمایید که امروز باید چه کارهایی انجام بدهید و این بار بیشتر فکر کنید. سعی کنید هر روز بیشتر از روز قبل فکرکنید. پیش از انجام هر کاری فقط فکر کنید. صبح بهترین زمان برای فکر کردن است. 15 الی 20 دقیقه از زمان خود را به فکر کردن به کارهایی که نوشته‌اید، اختصاص بدهید. آیا هنوز کارهایی که نوشته‌اید برای خلق موفقیت ضروری به نظر می‌رسند؟ اگر جواب منفی است، پس آنها را حذف کنید. جایزه بزرگ موفقیت به افرادی تعلق می‌گیرد که قدرت حذف کردن را دارند. آدم‌های مهم کارهای کم اما بسیار مهم را انجام می‌دهند. کسانی که دستاوردهای خیلی مهمی دارند، شاید در طول یک روز تنها 4 کار را انجام بدهند اما همین 4 کار سرنوشت‌ساز هستند. افرادی که هیچ هدف مشخصی ندارند، شاید در روز صدها کار را انجام بدهند اما هیچ یک از این کارها برای آنها سودی نخواهد داشت. پس مجدداً با جزئیات بیشتر به کارهای خود فکر کنید. حتی می‌توانید برنامه‌ریزی هم داشته باشید که مثلاً اگر قرار است به شخص خاصی تلفن بزنید، در مکالمه تلفنی خود چه بگویید یا اگر با کسی قرار می‌گذارید، قرار است از او چه چیزی را بخواهید. با جزئیات به کارهای خود فکر کنید.

 

مقاله پیشنهادی: اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت بیشتر با روتین صبحگاهی

 

هر روز فعالیت بدنی داشته باشید

این فعالیت بدنی می‌تواند رفتن به باشگاه و انجام تمرینات در رشته ورزشی مورد علاقه خود باشد. همچنین می‌توانید 20-15 دقیقه را به مدیتیشن اختصاص دهید. این کار خیلی می‌تواند به شما کمک کند. اما اگر هیچ کدام را نمی‌توانید انجام دهید یا تصور می‌کنید برایتان خیلی سخت است، چرا که ممکن است شروع روزتان از ساعت 5 یا 6 صبح باشد و باشگاه رفتن برایتان سخت باشد، می‌توانید در خانه ورزش کنید. می‌توانید حداقل روزی 50 شنا یا دراز و نشست بروید. هر فعالیت ورزشی که می‌توانید داخل اتاق خود انجام بدهید را انتخاب کنید. دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای هم پذیرفته نیست. با انجام فعالیت ورزشی می‌توانید انرژی زیادی را جذب کنید. بعد از آن می‌توانید به یک حمام کوتاه بروید که می‌تواند خیلی کمک کننده باشد. سپس جلوی آینه بایستید، چشمان خود را ببندید و روز خود را تجسم کنید. رویایی‌ترین روز شما چه روزی است و می‌خواهید امروز چه کاری را انجام بدهید. با خود فکر کنید که امروز قدرت انجام هر کاری را دارید و تصمیم بگیرید که چه کارهایی را می‌خواهید انجام دهید.

روز رویایی خود را خلق کنید

روز رویایی خود را تجسم کنید. فرقی هم ندارد چه چیزی باشد. اگر دوست دارید کاری را انجام بدهید و در آن موفق شوید، تنها به آن فکر کنید. اگر می‌خواهید قرارداد مورد نظر خود را ‌ببندید، با کسی که می‌خواهید ملاقات کنید و هر کار دیگری که ممکن است بخواهید انجام دهید، آن را تجسم کنید. استیو جابز می‌گوید: «من هر روز جلو آینه می‌ایستادم و از خودم می‌پرسیدم که اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، آیا همین کارهایی که می‌خواهم انجام بدهم را انجام می‌دادم؟» این جمله می‌تواند خیلی مفید باشد. ما می‌توانیم فکر کنیم و کارهایی که ما را به رویا و هدفمان نمی‌رساند را حذف کنیم. هیچگاه از شرایط و محیط زندگی خود گلایه نکنید. آیا شما تمام کارهایی که باید در روز انجام دهید را انجام می‌دهید؟ آیا شما روتین خود را می‌سازید؟ آیا شما سبک زندگی درستی دارید؟ اگر همه چیز درست است، شاید راهی برای گلایه وجود داشته باشد اما اگر کوچک‌ترین مشکلی هنوز وجود داشته باشد، پس به دنبال حل آن بروید. از خودتان بپرسید که آیا من دقیقاً کارهایی را انجام می‌دهم که اگر آخرین روز زندگی من هم بود، باز آنها را انجام می‌دادم؟ این جمله می‌تواند کل زندگی شما را تغییر بدهد. از چیزی که می‌خواهید در زندگی خود بسازید، یک تصویر مشخص را تجسم کنید. از خود بپرسید که امروز می‌خواهید چه کاری انجام دهید و چند قدم برای رسیدن به رویای خود گام بر می‌دارید.

برای کسب موفقیت در طول روز، صبح‌ها به سراغ اخبار نروید

زمانی که چشمان خود را باز می‌کنید به سراغ اخبار، روزنامه، تلفن همراه، رسانه‌های جمعی و هر چیزی که باعث استرس شما می‌گردد، نروید. اگر شما به دنبال نمودن اخبار علاقه زیادی دارید و فکر می‌کنید حتماً باید اخبار هر روز را پیگیری کنید، این کار را به تایم عصر به بعد موکول نمایید. در ابتدای صبح این کار را نکنید. درست است که ممکن است در شروع کار برایتان سخت باشد اما سعی کنید آن را انجام دهید. خیلی از ما زمانی که چشمان خود را باز می‌کنیم سریع به سراغ اینستاگرام یا هر رسانه جمعی دیگر می‌رویم. این کار تأثیر مخربی روی مغز شما می‌گذارد و روز شما را به یک روز بی‌انرژی و بدون دستاورد تبدیل خواهد کرد.

 برای رسیدن به کامیابی، قدرت حذف کردن را در خود تقویت نمایید

تصمیم‌های کوچک زندگی خود را حذف کنید. برای مثال زمانی که شما قصد رفتن به محل کار خود را دارید، مطمئناً باید لباس مناسب آن را بپوشید. حال فرض کنید قصد دارید در کنار آن به باشگاه هم بروید. پس باید یک دست لباس هم برای آن بردارید. شب، قبل از خواب، لباس‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید و در یک جای مناسب قرار بدهید. بدین ترتیب زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید دیگر نیازی به تصمیم‌گیری در این باره نخواهید داشت. دیگر لازم نیست به این فکر کنید که امروز کدام لباس را برای رفتن به محل کار بپوشید یا آیا اینکه لباس مورد نظرتان برای رفتن به باشگاه تمیز است یا نه. این تصمیم‌ها ذهن شما را مغشوش می‌کنند. تا آنجا که می‌شود برای لباس پوشیدن، غذا خوردن و تماس‌های تلفنی زمان زیادی نگذارید. اگر تمرکز خود را روی کارهای مهم خود بگذارید، به دستاوردهای بزرگی هم خواهید رسید. اما زمانی که برای تصمیم‌های کوچک می‌گذارید، می‌تواند شما را از رسیدن به هدف‌ بزرگتان دور کند. همین نکات ساده می‌توانند زندگی شما را متحول کند چرا که تمامی این موارد الگوهایی از زندگی افراد موفق هستند. شاید در ابتدا کمی سخت باشد اما اگر آن را به یک عادت تبدیل کنیم، برای همه ما آسان خواهد شد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-secret-of-morning-routines-of-successful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مهدی گفته:
۰ | ۰

سلام
من این روتین صبحگاهی رو شروع کردم و تا حدوی نتیجه اون رو دیدم

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود بر شما

مسلما شما اولین گام مهم برای رسیدن به موفقیت را برداشته اید و ادامه دادن این مسیر شما را به موفقیت های بزرگی خواهد رساند.

پاسخ

مطالب مرتبط