افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
ارزیابی فرصت‌ها و موقعیت‌ها در زندگی را چگونه یاد بگیریم تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم و در نهایت تصمیم درست ما باعث شود یک زندگی و لایف استایل درست را پیدا کنیم و به آینده روشنی دست پیدا کنیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

مطمئناً شما باید در طول روز یکسری تصمیمات مهم را اتخاذ نمایید یا اینکه حداقل هفته‌ای یا ماهی یک تصمیم گیری مهم داشته باشید. در نتیجه اگر ارزیابی خوبی نداشته باشید، مسلماً تصمیم اشتباهی را می‌گیرید یا سرمایه گذاری اشتباهی می‌کنید یا کار اشتباهی را انتخاب کرده و به آن مشغول می‌شوید و در نهایت نتیجه خوبی را به دست نمی‌آورید. اگر نتیجه خوبی به دست نیاورید، مسلماً به این فکر می‌کنید که کجای فرمولتان اشتباه است. در این مقاله به اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

با ارزیابی فرصت ها آینده بهتری را بسازیم

ارزیابی فرصت‌ها و موقعیت‌ها در زندگی را چگونه یاد بگیریم تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم و در نهایت تصمیم درست ما باعث شود که یک زندگی و لایف استایل درست را پیدا کنیم و به آینده روشنی دست پیدا کنیم؟ این موضوع خیلی مهم است و چه بسا شما می‌توانید از آن در بیزینس خود نیز استفاده نمایید. برای مثال، بخواهید ملکی را خریداری نمایید، شغلی را تغییر دهید، فردی را استخدام کنید، کالایی را خریداری نموده یا به فروش برسانید.

شما می‌توانید در تمامی سطوح و حتی از برخی از فاکتورهای این فرمول برای روابط خود نیز استفاده نمایید. چرا که شما هر چیزی را می‌توانید با منطق به جلو ببرید و آنالیز کنید. برای این فرمول یک نام قرار داده شده است که شاید در نگاه اول خیلی عجیب به نظر برسد. اسم این فرمول ساپوز می‌باشد. قدم به قدم به جلو می‌رویم تا معنای این فرمول را به خوبی یاد بگیرید. نکته‌ای که در اینجا مهم می‌باشد این است که اگر بتوانید ارزیابی خوبی را داشته باشید، می‌توانید تصمیمات خوبی را نیز اتخاذ نمایید.

 

چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنیم؟

 

مطمئناً شما باید در طول روز یکسری تصمیمات مهم را اتخاذ نمایید یا اینکه حداقل هفته‌ای یا ماهی یک تصمیم گیری مهم داشته باشید. در نتیجه اگر ارزیابی خوبی نداشته باشید، مسلماً تصمیم اشتباهی را می‌گیرید یا سرمایه گذاری اشتباهی می‌کنید یا کار اشتباهی را انتخاب کرده و به آن مشغول می‌شوید و در نهایت نتیجه خوبی را به دست نمی‌آورید. اگر نتیجه خوبی به دست نیاورید، مسلماً به این فکر می‌کنید که کجای فرمولتان اشتباه است.

شاید مشکل از همان اول کار باشد، یعنی همان قسمت ارزیابی. مسلماً خیلی از ما عادت نداریم قبل از اینکه کاری را انجام دهیم، درباره آن فکر کنیم و تصور می‌کنیم درست‌ترین راه این است که تنها انجام دهیم. برای مثال 10 ساعت کار می‌کنیم اما هیچ برنامه‌ای برای آن نداریم. ما در کارهای تیمی به شدت ضعیف عمل می‌کنیم چرا که کار تیمی مسلماً به برنامه و پلن نیاز دارد.

پس زمانی که ما در قسمت پلن خیلی ضعیف هستیم، مطمئنا در کار تیمی نیز ضعیف خواهیم بود و در نهایت نیز تمامی این عوامل منجر به پایین آمدن کیفیت کار ما می‌شوند. پس با قدرت به جلو می‌رویم.

 

کسب موفقیت

 

کلمه ساپوز دقیقاً به چه معنا است؟

  • مورد اولی که ما در فرمول ساپوز آن را بررسی می‌کنیم، سلامتی است.
  • مورد دوم انرژی است.
  • مورد بعدی پولی است که سرمایه گذاری می‌کنیم.
  • مورد چهارم وظایفی است که آنها را قبول می‌کنیم.
  • مورد آخر نیز زمانی است که می‌گذاریم.

 

رموز موفقیت

 

ما در حقیقت پکیجی از تمامی این موارد را می‌گذاریم تا چیزی را به دست بیاوریم. در همه فرمول‌های زندگی روال به همین شکل است. ما یک چیزی را می‌دهیم تا بتوانیم چیز دیگری را به دست بیاوریم. اما یک فرد باهوش، مثلاً یک بیزینس من یا شخصی که می‌تواند زندگی خود را به خوبی مدیریت کند و لایف استایل خوبی را بسازد، می‌داند چیزی که برداشت می‌کند از چیزی که می‌گذارد باید بیشتر باشد.

یا حداقل آن کار ارزشش را داشته باشد یا اینکه حداقل با چیزی که معاوضه می کند، حس بهتری را داشته باشد. این حداقل چیزی است که باید آن را به دست آورد. در این فرمول می‌بینیم که ما یک میزان زمان، انرژی پول یا حتی سلامتی خود را می‌گذاریم و تمامی این موارد را به عنوان یک پکیج روی هر چیزی که می‌خواهیم آن را انتخاب کنیم، سرمایه گذاری می‌کنیم. این موارد باید کمتر از آن طرف فرمول باشند. اما آن طرف فرمول دقیقاً چه چیزی قرار دارد؟

 

مقاله پیشنهادی: فاکتورهای موفقیت در زندگی

مسیر موفقیت

 

1. بازگشت سرمایه (ROI)

بازگشت سرمایه به این معنا است که اگر شما 100 دلار در یک بیزینس سرمایه گذاری کردید، چقدر از آن برمی گردد. شما این را باید بدانید یا آن را پیش بینی کنید. اگر ملکی را می‌خرید یا چیزی را با قیمت مشخصی خریداری می‌کنید، چقدر از آن قرار است برگردد.

2. ارزش در آینده

می‌توان به جرأت گفت که ما ایرانی‌ها در این خصوص 10 مورد عقب هستیم. چرا که ما اصولاً به چیزهایی که مربوط به آینده است اصلاً فکر نمی‌کنیم و ارزش هر چیزی را در زمان حال می‌سنجیم. اگر دقت کنید می‌بینید که همیشه در فامیل، دوستان یا آشنایان، فردی وجود دارد که به او اشاره کرده و می گویند او اگر توانسته است پولدار شود، چندین سال قبل در جایی که رونقی نداشت ملکی را خرید.

حال نیز زمانی که همه چیز در آنجا توسعه پیدا کرد، ارزش ملکی که داشت افزایش پیدا کرد و به یک میلیونر یا میلیاردر تبدیل شد. ما نیز باید در تصمیمات خود به همین شکل عمل کنیم. ما نباید تنها زمان حال را ببینیم بلکه باید ارزش هر چیزی در آینده را ببینیم. این موضوع خیلی مهم است. اگر در حال یادگیری شغلی هستید یا در حال سرمایه گذاری هستید، به دنبال چیزهایی باشید که مربوط به آینده است یا حداقل ریشه‌ای از آینده در آن وجود داشته باشد.

 

 رسیدن به موفقیت

 

3. سبک زندگی یا لایف استایل

در دوره پاراسل زندگی درباره این کلمه توضیحات زیادی داده شده است. منظور این است که همه این کارهایی که ما انجام می‌دهیم باید به ساخت لایف استایلی که آن را دوست داریم و از آن لذت می‌بریم، منجر شوند. لایف استایل چیزی نیست که کوتاه مدت باشد و مثلاً به یک هفته، 10 یا 20 روز محدود شود. ما در حقیقت در حال ساخت عادت یا یک شیوه فکر کردن می‌باشیم که بتوانیم تا آخر عمر به آن شکل زندگی کنیم. اگر شما رژیم می‌گیرید، باید بدانید که رژیم کوتاه مدت است و فایده‌ای ندارد.

شما باید سعی کنید که لایف استایل بسازید. تلاش کنید که قدم به قدم به جلو بروید و به آرامی وزن خود را کم کنید اما بتوانید وزنی که دارید را تمام طول عمر خود حفظ کنید و آن میزان سلامتی را نگه دارید. یک زمان، ممکن است شما، 10 ساعت ورزش کنید، بعد آن را رها ‌کنید و دفعات رفتن خود به باشگاه را به ماهی یک بار یا دو ماه یک بار برسانید. این در حالی است که بخواهید حرفه‌ای ورزش کنید باید روزی یک ساعت ورزش کنید و این مدت را هر روز ادامه بدهید.

یک فرمول، را نگه دارید و به جلو بروید. چون می‌توانید 20، 30 یا حتی 50 سال از آن استفاده کنید. شما باید قدم به قدم بیزینس خود را بسازید و نباید سعی کنید که یک شبه میلیاردر شوید. بیزینس شما باید به صورتی باشد که در طول زمان قوی شود، ریشه‌هایی از آینده درون آن باشد. مثلاً بیزینس شما به دنیای آنلاین ربط پیدا کند، مسائل هوش مصنوعی و هر آنچه که مربوط به آینده است. به این ترتیب مشاهده می‌کنید که در آینده هم جایگاه خودتان را دارید. همین فرمول به مورد آخر اضافه می‌شود:

4. سودمندی و مفید بودن

یعنی این که بیزینس شما، این تصمیمی که می‌گیرید و سرمایه‌ای که صرف می‌کنید، چقدر  شما را تغییر می‌دهد و به انسانی مفیدتر تبدیل می‌کند. 

 

اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

 

از فرمول ساپوز در زندگی شخصی خود استفاده کنید

حال از شما می‌خواهیم که یک کاغذ بردارید، این نکات را در آن یادداشت کنید و نگه دارید. بعد از آن هر زمانی که خواستید تصمیمی بگیرید یا هر ارزیابی که می‌خواهید در مورد زندگی و موقعیت‌های خودتان انجام دهید، آن را در این فرمول قرار دهید. به طور دقیق، کامل و همراه با توضیحات برای خودتان بنویسید که قرار است چه سرمایه‌ای صرف کنید و از این راه قرار است به چه چیزهای دست پیدا کنید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که شاید ما زمانی با خودمان فکر می‌کنیم که مثلاً می‌خواهیم ماهیانه 10 هزار دلار درآمد کسب کنیم و آن را چشم انداز بسیار خوبی برای خودمان تصور می‌کنیم اما وقتی به جلو می‌رویم، متوجه می‌شویم که آن کار چقدر بد بوده است. چون شرایط آن باعث می‌شود مشکلات جسمی و روحی فراوانی برای ما به وجود آید و تمام درآمد خود را صرف امور درمانی کنیم.

 

فروش کالا در آمازون

 

این نوع کار پر از استرس است، شما را به لحاظ ذهنی فرسوده می‌کند. حتماً شما هم با کسب و کارهایی مواجه شده‌اید که درآمد زیادی می‌توانید از آن کسب کنید اما در نهایت آسیب زیادی به سلامتی و لایف استایل شما وارد می‌کند. بنابراین سعی نکنید، لایف استایل خودتان را خراب کنید. سعی کنید فرمولی را برای خودتان پیدا کنید تا زمانی که می‌خواهید موردی را ارزیابی کنید، مورد سلامتی و لایف استایل را مد نظر قرار دهید.

حتماً روی این فرمول کار کنید. استاد حسین عزت خواه هم در زندگی شخصی خودشان و زمانی که می‌خواهند تصمیمات کاری بگیرند، از این فرمول استفاده زیادی می‌کنند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-opportunities-prioritize
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط