افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک های افزایش قدرت ذهن

توضیحات کوتاه :
برای بهبود قدرت ذهنی خود باید هر روز به صورت آگاهانه تلاش نمایید. در ادامه قصد داریم شما را با راه‌هایی که می‌تواند شما را به قدرت ذهنی برساند، آشنا کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 1

  • 4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تکنیک های افزایش قدرت ذهن

 

خلاصه ای از مقاله

مغز انسان‌ها به صورت طبیعی برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهداف مستعد می‌باشد. این تمایل طبیعی نیز تنها به کارهای بزرگ اختصاص پیدا نمی‌کند. با دستیابی به هر کدام از اهداف خود، شما می‌توانید به اعتماد به نفس بیشتری در زمینه توانایی خود در کسب موفقیت دست پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید یاد بگیرید تشخیص دهید که چه زمانی اهدافتان جاه طلبانه است و چه زمانی شما را به اندازه کافی به چالش نمی‌کشند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

10 راه برای رسیدن به قدرت ذهنی

برای بهبود قدرت ذهنی خود باید هر روز به صورت آگاهانه تلاش نمایید. در ادامه قصد داریم شما را با راه‌هایی که می‌تواند شما را به قدرت ذهنی برساند، آشنا کنیم.

1. هدف گذاری داشته باشید

مغز انسان‌ها به صورت طبیعی برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهداف مستعد می‌باشد. این تمایل طبیعی نیز تنها به کارهای بزرگ اختصاص پیدا نمی‌کند. مثلاً اینکه بگویید: «من می‌خواهم 50 کیلو وزن کم کنم.» مغز شما حتی برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت مدیریتی نیز تلاش می‌کند. مثل اینکه بگویید: «من می‌خواهم نیم ساعت بدون استفاده از گوشی کار کنم یا می‌خواهم تا آخر امشب جواب تمام ایمیل‌های خود را بدهم.»

با دستیابی به هر کدام از اهداف خود، شما می‌توانید به اعتماد به نفس بیشتری در زمینه توانایی خود در کسب موفقیت دست پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید یاد بگیرید تشخیص دهید که چه زمانی اهدافتان جاه طلبانه است و چه زمانی شما را به اندازه کافی به چالش نمی‌کشند.

 

باورهای کازآفرین میلیونر چگونه است

 

2. خودتان را برای رسیدن به موفقیت آماده کنید

رسیدن به قدرت ذهنی به این معنا نیست که شما مجبورید هر روز خودتان را در برابر موارد وسوسه کننده قرار دهید. شما قصد دارید با تغییر محیط، زندگی خود را کمی آسان‌تر کنید. اگر می‌خواهید در صبح تمرین کنید، شب هنگام کفش و لباس‌های ورزشی خود را کنار تخت خود بگذارید. اگر می‌خواهید تغذیه سالم‌تری داشته باشید، مواد غذایی ناسالم را از خانه خود بیرون بریزید. زمانی که شما خودتان را برای موفقیت آماده می‌کنید، دیگر لازم نیست برای شکستن مقاومت خود برای اینکه صبح از تخت خواب بیرون بیایید یا بسته‌های چیپس را بیرون بریزید، قدرت ذهنی خود را به کار بگیرید.

3. ناراحتی‌ها را به خاطر رسیدن به هدف بزرگ خود تحمل کنید

خیلی اوقات ناراحتی‌ها باعث می‌شوند که یک فرد به دنبال راه‌های میانبر نادرست برود. آن‌ها به جای اینکه با مشکلات رو به رو شوند، به دنبال چیزی هستند که آنها را خیلی سریع از آن حس ناراحت کننده خلاص کند. برای مثال، برنامه مورد علاقه تلویزیونی خود را مشاهده کرده یا کل روز را می‌خوابند تا به آن مشکل فکر نکنند. اما این راه حل‌های کوتاه مدت می‌توانند مشکلات طولانی مدت بیشتری را به وجود بیاورند.

شما می‌توانید با یادآوری یک تصویر بزرگ‌تر، تمرین کنید تا در برابر ناراحتی‌های زندگی تاب بیاورید. برای مثال، خودتان را مجبور کنید که روی بودجه‌تان کار کنید، حتی اگر این کار باعث می‌شود که دچار استرس شوید. یا زمانی که احساس خستگی می‌کنید از تردمیل استفاده کرده و کمی روی آن پیاده روی کنید. از ناراحتی‌ها و سختی‌ها فرار کنید. هر چقدر که بیشتر ناراحتی‌ها را تحمل کنید، در زمینه توانایی خود برای انجام کارهای سخت‌تر اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنید.

 

تکنیک های قدرت ذهنی

 

4. افکار منفی خود را با افکار مثبت جایگزین کنید

سعی کنید یک نگرش واقع گرایانه و در عین حال مثبت را در خودتان ایجاد کنید. افکار فاجعه بار مثل اینکه اگر به سختی کار نکنم نمی‌توانم به این هدف برسم را با افکار مثبت جایگزین کنید.

مثلاً بگویید من می‌توانم شانس خودم برای رسیدن به موفقیت را بیشتر کنم. شما نمی‌توانید تمام افکار منفی خود را از بین ببرید. هر کسی ممکن است روزهای بد هم داشته باشد. اما با جایگزین کردن افکار منفی خود با انتظارات واقع گرایانه، شما می‌توانید همچنان در مسیر باقی مانده و خودتان را برای مدیریت روزهای بد آماده کنید.

5. میان احساسات و منطق خود تعادل برقرار کنید

زمانی که میان احساسات و منطقتان هماهنگی وجود داشته باشد، می‌توانید تصمیم گیری‌های بهتری داشته باشید. اگر همه تصمیم گیری‌های شما بر پایه احساسات باشند، شما نمی‌توانید هیچ پولی را برای دوران بازنشستگی خود ذخیره کنید. چرا که تمام مدت درگیر این هستید که در حال حاضر پول خود را به چه شکلی خرج کنید تا احساس خوشحالی نمایید.

از سوی دیگر اگر تمام تصمیم گیری‌های شما منطقی باشد، یک زندگی یکنواخت و بدون لذت، تفریح و عشق را تجربه خواهید کرد. اگر شما در حال حاضر قصد خرید خانه یا تغییر شغل خود را دارید، سعی کنید بین منطق و احساسات خود تعادل برقرار کرده و سپس درباره آنها تصمیم گیری کنید. اگر بیش از اندازه هیجان زده بوده یا استرس زیادی دارید، یک لیست از تمامی جوانب مثبت و منفی کار مورد نظر خود یادداشت نمایید و سپس با یک تصمیم گیری درست پیش بروید. بررسی این لیست کمک می‌کند که منطق خود را درگیر کرده و باعث شود تا احساسات خود را متعادل کنید.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباه های رایج در هدفگذاری که شما را ازموفقیت دور می کند

افزایش قدرت ذهنی

 

6. سعی کنید به اهداف خود دست پیدا کنید

ماندن در مسیر حرکت به سوی یک هدف کار دشواری است، مگر اینکه شما نسبت به هدف کلی خود آگاهی کامل داشته باشید. تصور کنید که قرار است برای یک مأموریت مهم هدف گذاری داشته باشید. سعی کنید هدف‌های خودتان در زندگی را به صورت واضح و مختصر روی کاغذ یادداشت نمایید. زمانی که در مسیر برای برداشتن گام بعدی تلاش می‌کنید، به خودتان یادآوری کنید که این هدف مشخص به چه دلیلی برای شما مهم است. روی اهداف روزانه خود تمرکز کنید اما اطمینان حاصل کنید گام‌هایی که هر روز برمی دارید شما را به هدف بزرگ‌تری که در حال حرکت به سمت آن هستید، می‌رساند.

7. به جای بهانه تراشی، توضیح دهید

زمانی که کاری را به آن اندازه که انتظار دارید، خوب انجام نمی‌دهید، به دنبال دلایل این اتفاق بگردید. زمانی که به دنبال توضیح باشید، می‌توانید در سری بعد عملکرد بهتری داشته باشید. اما هیچ وقت سعی نکنید برای رفتار خود بهانه تراشی کنید. مسئولیت هر نقص و خطایی که پیش آمده را به طور کامل بپذیرید. دیگران یا شرایط را مقصر ندانسته و آنها را سرزنش نکنید. اشتباهات خود را بپذیرید و با آنها رو به رو شوید. بدین ترتیب شما می‌توانید از آنها درس گرفته و در آینده دوباره آنها را تکرار نکنید.

 

تکنیک های افزایش قدرت ذهنی

 

8. هر روز یک کار سخت را انجام دهید

موفقیت تصادفی نیست. سعی کنید خودتان را آگاهانه به چالش بکشید. مسلماً ممکن است چیزی که شما را به چالش می‌کشد برای شخص دیگری این حالت را نداشته باشد. بنابراین شما باید بررسی کنید و ببینید که مرزهای منطقه امن شما دقیقاً کجا می‌باشد. سپس چیزی که خارج از این منطقه است را انتخاب کرده و هر روز یک گام کوچک به سمت آن بردارید. این جمله به این معنا می‌باشد که زمانی که احساس می‌کنید برای کاری توانایی لازم را ندارید، دقیقاً همان کار را انتخاب کرده و هر روز برای بهتر شدن و رسیدن به آن هدف تلاش کنید. خودتان را مجبور کنید تا امروز کمی بهتر از چیزی که دیروز بوده‌اید، باشید.

9. برای داشتن ذهنی قدرتمندتر، از قانون 10 دقیقه استفاده کنید

قدرت ذهنی نمی‌تواند به طرز معجزه آسایی باعث ایجاد انگیزه در شما شود. اما می‌تواند به شما کمک کند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشید. حتی زمانی که خودتان چنین احساسی ندارید. زمانی که شما وسوسه می‌شوید که دست از کاری بکشید، از قانون 10 دقیقه استفاده نمایید. هنگامی که تصمیم گرفتید دست از انجام کاری بردارید، به خودتان بگویید که تنها برای 10 دقیقه دیگر آن کار را ادامه دهید.

سپس اگر بعد از 10 دقیقه ذهن شما دوباره دستور رها کردن کار را به شما داد، می‌توانید دست از آن کار بکشید. معمولاً شروع کار سخت‌ترین قسمت است. زمانی که گام اول را برمی دارید، متوجه می‌شوید که کار به آن سختی که تصور می‌کردید نبوده است. در نتیجه توانایی‌ها و مهارت‌های دیگرتان به شما کمک می‌کنند تا به جلو پیش بروید.

 

درآمد میلیاردی را با راه اندازی بیزینس آنلاین آمازون تجربه کنیم

 

10. خودتان را قانع کنید که اشتباه می‌کنید

دفعه بعد که فکر می‌کنید نمی‌توانید کاری را انجام دهید، خودتان را قانع کنید که اشتباه می‌کنید. خودتان را مجبور کنید که برای مثال در باشگاه یک حرکت بیشتر انجام دهید یا یک فروش بیشتر در این ماه داشته باشید. ذهن شما به شکلی است که دوست دارد قبل از اینکه بدن شما توانایی خود را از دست بدهد، دست از کار بکشد.

به خودتان بگویید که هنوز توانایی پیش رفتن را دارید و نباید تسلیم شوید. با این کار در طولانی مدت مغز شما از این حرکت که توانایی شما را کمتر از آن چیزی که است تصور کند، دست برمی‌دارد. در نتیجه شما عملکرد خیلی بهتری خواهید داشت.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/brain-power-boosting-technique
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط