موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه ایده های نو خلق کنیم؟

توضیحات کوتاه :
همانطور که افراد از نظر ظاهری متفاوت هستند، از نظر فکری هم با یکدیگر فرق دارند. هیچ‌کس شبیه به دیگری فکر نمی‌کند اما این تفاوت‌ها نباید ما را به اشتباه بیندازد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.6k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه ایده های نو خلق کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

خیلی‌ها فکر می‌کنند خلاقیت یک استعداد ذاتی است که خدا در وجود بعضی‌ها قرار داده است و در وجود برخی دیگر نه. این طرز فکر کاملاً اشتباه است. ایده‌های نو به ذهن هر کسی می‌تواند خطور کند و هیچ‌کس استثنا نیست. مسئله مهم این است که باید برای موفقیت در هر چیزی تلاش کرد. شما باید یک کار را آنقدر انجام دهید که بتوانید در آن بهترین باشید. خلاقیت هم از این قاعده مستثنی نیست. هیچ وقت به خودتان نگویید که من نمی‌توانم فرد خلاقی باشم و ایده‌های جدید و جالب هیچ وقت به ذهن من خطور نخواهند کرد. هر کسی با تمرین می‌تواند به فرد خلاق‌تری تبدیل شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

خلق ایده‌های نو در زندگی

همانطور که افراد از نظر ظاهری متفاوت هستند، از نظر فکری هم با یکدیگر فرق دارند. هیچ‌کس شبیه به دیگری فکر نمی‌کند اما این تفاوت‌ها نباید ما را به اشتباه بیندازد. خیلی‌ها فکر می‌کنند خلاقیت یک استعداد ذاتی است که خدا در وجود بعضی‌ها قرار داده است و در وجود برخی دیگر نه. این طرز فکر کاملاً اشتباه است. ایده‌های نو به ذهن هر کسی می‌تواند خطور کند و هیچ‌کس استثنا نیست. مسئله مهم این است که باید برای موفقیت در هر چیزی تلاش کرد. شما باید یک کار را آنقدر انجام دهید که بتوانید در آن بهترین باشید. خلاقیت هم از این قاعده مستثنی نیست. هیچ وقت به خودتان نگویید که من نمی‌توانم فرد خلاقی باشد و ایده‌های جدید و جالب هیچ وقت به ذهن من خطور نخواهند کرد. هر کسی با تمرین می‌تواند به فرد خلاق‌تری تبدیل شود. 

 

ساخت ذهنیت یک کارآفرین و خلق ایده‌های نو


اگر بخواهیم به یک تعریف مشخص درباره خلاقیت برسیم، شاید بتوان گفت که هر زمان فرد یک کار را متفاوت از دیگران انجام بدهد یا یک چیز متفاوت ابداع کند، می‌توان او را فرد خلاقی دانست. فقط باید این نکته را بدانید که این کار یا ایده‌نو باید توانایی پاسخ‌دهی به یک نیاز موجود در جامعه را داشته باشد. در حقیقت فرد خلاق به همه چیز با یک دید جدید نگاه می‌کند. اگر شما هم به دنبال خلق ایده‌های نو در هر زمینه‌ای هستید، باید سعی کنید به همه چیز از یک زاویه دید جدید نگاه کنید. باید به ایده‌های مختلف فکر کنید و بهترین ایده را انتخاب کنید. سپس روی ایده انتخابی خود کار کنید و در نهایت آن را اجرایی نمایید. این کار شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد. به همین دلیل ما شما را با تعدادی روش مؤثر در این زمینه آشنا خواهیم کرد. 

 

مقاله های پیشنهادی: ایده پردازی برای ثروتمند شدن

خلاقیت

 

روش‌های خلق ایده‌های نو

ذهن خود را خالی کنید

اینکه بتوانید با حضور ذهن کامل روی مسئله مورد نظر خود متمرکز شوید خیلی مهم است. پس در اولین گام باید تلاش کنید که ذهن خود را خالی کنید. برای این کار شاید لازم باشد هر چیزی که ممکن است تمرکز شما را به هم بزند را کنار بگذارید. تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر، بازی‌های مختلف، تلویزیون، کتاب یا هر چیزی دیگری که اگر در کنارتان باشد توجه شما را جلب می‌کند. بعد از این مرحله، یک مکان آرام را پیدا کرده و به آنجا بروید. سعی کنید تمرینات مدیتیشن را اجرا کنید. چشمان خود را ببندید و به آرامی نفس بکشید. به خودتان فرصت دهید تا به آرامش دست پیدا کنید. شاید خالی کردن کامل ذهن تقریباً غیرممکن باشد اما شما می‌توانید تا حد توان خود این کار را انجام دهید. به این فکر نکنید که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است یا در آینده قرار است چه پیش بیاید. حدود 10-15 دقیقه زمان برای این فعالیت می‌تواند کافی باشد.

ایده‌های خود را روی کاغذ بیاورید

تفاوتی نمی‌کند که ایده شما در چه زمینه‌ای باشد. این ایده می‌تواند ساخت یک محصول جدید، ارائه یک خدمت نو یا حتی ایده تولید یک فیلم سینمایی باشد. یک قلم و کاغذ بردارید و ایده خود را به تحریر درآورید. نیازی به نوشتن جمله نیست، فقط از کلمات کوتاه استفاده کنید. بعد از این مرحله می‌توانید زمانی را هم به نوشتن مشکلات پیش‌رو اختصاص بدهید. نکته‌ای که باید در این بخش بدانید این است که هرچیزی که در ذهنتان هست را روی کاغذ بیاورید.

برای خود مدل سازی کنید

این مرحله یکی از مهم‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌رود چرا که با تجسم کردن ایده خود می‌توانید یک گام مهم در راستای شناخت بهتر ایده خود بردارید. قبل از هر کاری باید از خودتان چند سؤال مهم بپرسید و به آنها پاسخ بدهید. اینکه محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید چیست و قرار است توسط چه کسانی استفاده شود؟ همچنین از خود بپرسید که چه زمانی ممکن است به این محصول یا خدمات نیاز پیدا شود و از چه طریقی می‌توان به آن دسترسی پیدا نمود؟ بعد از اینکه جواب تمامی این سؤالات را پیدا کردید، زمان تجسم کردن آن محصول یا خدمات فرا می‌رسد. مجسم ساختن ایده می‌تواند هم به صورت ذهنی اتفاق بیافتد و هم به صورتی فیزیکی. اگر قصد ساخت یک محصول جدید یا ارائه خدمتی متفاوت را دارید، می‌توانید از هر وسیله‌ای که در اطرافتان وجود دارد استفاده کنید. مثلاً طرح مورد نظر خود را روی کاغذ نقاشی کنید. با ساده‌ترین وسایل مثل کاغذ، وسایل دور ریختنی یا هر چیزی دیگری یک مدل اولیه از آن محصول تهیه کنید. این مرحله به شما کمک می‌کند تمام عوامل مؤثر را در نظر بگیرید و محصول یا خدمت بهتری را ارائه بدهید. 

محصولاتی که در حال حاضر وجود دارند را بهبود ببخشید

ممکن است بعد از مرحله تجسم محصول یا سرویس نهایی خود متوجه شوید که قبل از شما هم کسی به آن فکر کرده است. در صورت بروز چنین مسئله‌ای اصلاً عقب نکشید. شما می‌توانید با آن شخص رقابت کنید. محصول یا خدمت مورد نظر را به دقت بررسی کرده، کاستی‌های آن را پیدا نموده و به دنبال حل آنها برای محصول مشابه خود بروید. با خودتان بگویید من می‌توانم محصول مورد نظر را بهبود بخشیده و با شرایط بهتری ارائه بدهم. این روش با خلاقیت ارتباط تنگاتنگی دارد. 

 

مقاله پیشنهادی: داشتن ذهن ایده آل برای موفقیت

خلق ایده های نو

 

سعی کنید با دیگران مشورت و هم فکری کنید

شاید شما هم تصور می‌کنید که برای خلق ایده‌های نو باید به تنهایی فعالیت کنید اما در حقیقت چنین نیست. سعی کنید از دوستان یا همکاران خود هم فکری بگیرید. کار گروهی همیشه نتیجه بهتری را خواهد داشت. این را به یاد داشته باشید که چند فکر بهتر از یک فکر عمل خواهد کرد چرا که هر کس با زاویه دید مختص به خود به ماجرا نگاه می‌کند. بدین ترتیب ممکن است مواردی که به ذهن شما نرسیده است یا شما نسبت به آنها بی‌توجه بودید، توسط همکاران شما دیده شوند. این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه از افرادی کمک بگیرید که با شما هم مسیر باشند. زمانی که همه افراد یک گروه به دنبال دستیابی به هدف مشخصی باشند، می‌توانند نتیجه بهتری را بگیرند. افرادی که با شما مخالف هستند هم تنها زمانی می‌توانند کمک‌کننده باشند که از انتقادات آنها استفاده کنید. گاهی می‌توان در میان این انتقادات، ایرادهای مهم کار خود را پیدا کنید و سپس به دنبال بهبود آن بروید. 

هیچوقت تسلیم نشوید

ممکن است در هر یک از مراحل بالا یا بعد از اتمام آنها و رسیدن به مرحله بهره‌وری با مشکلات زیادی روبه‌رو شوید. ممکن است خیلی‌ها در این مسیر تلاش کنند شما را ناامید کنند و از مسیری که انتخاب کرده‌اید، برگردانند. ممکن است بعد از به نتیجه رسیدن، خدمت یا محصولی که ارائه داده‌اید جواب ندهد یا به کسب درآمد مناسب منجر نشود. آخرین توصیه ما به شما این است که هیچوقت تسلیم نشوید. موفقیت هیچگاه ساده به دست نمی‌آید. گاهی باید بارها شکست خورد و از نو آغاز کرد تا در آخر به نتیجه دلخواه خود رسید. اگر تصور می‌کنید که ممکن است با مواجه با هر نوع مشکلی سریع ناامید شوید و دست از کار بکشید، شاید اصلاً نباید گام در مسیر بگذارید. کسی که قدم در مسیر موفقیت می‌گذارد باید آمادگی روبه‌رو شدن با هر مشکلی را داشته باشد. نکته‌ای که باید در آخر گفت این است که شاید دستیابی به موفقیت ساده نباشد اما مطمئناً شدنی است. پس تلاش خود را به کار بگیرید تا به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-creat-new-ideas
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مرتضی گفته:
۰ | ۱

همه خلاق آفریده می شوند فقط برخی اموزش های غلط قدرت خلاقیت را کم می کند افراد آگاهانه باید بر روی تقویت خلاقیت خود کار کنند

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما مرتضی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
سعید گفته:
۰ | ۱

باسلام و آرزوی موفقیت.
مطلب فوق ، کاربردی و را هگشا بود. براتون بهترین ها را از خداوند آرزو می کنم

سمیه کرمی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما سعید عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سمیه کرمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

اطلاع از اینکه مطالب سایت عزت خواه دات کام برای شما مفید واقع شده است و انگیزه برای تلاش بیشتر در رسیدن به موفقیت در شما افزایش یافته است، باعث خوشحالی و انگیزه ما می گردد تا مسیرمان را هموارتر و پر انرژی تر طی کنیم و مایه دلگرمی هرچه بیشتر عزیزانی همچون شما باشیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط