مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

توضیحات کوتاه :
 قانون جذب یکی از قوانینی است که به طور ناخودآگاه و اتوماتیک بر کل زندگی شما سایه افکنده است. هر چه حس سپاسگزاری شما بیشتر باشد، در پاسخ نعمت‌های بیشتری را به دست خواهید آورد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 4.2k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
معجزه شکرگزاری - بخش دوم

 

خلاصه ای از مقاله

در قسمت اول این مقاله دو نکته طلایی برای گسترش روحیه شکرگزاری که شامل مثبت اندیشی و موفقیت و پیامدهای غیبت کردن بود را بیان نمودیم. در این مقاله قصد داریم درباره الگوبرداری از افراد موفق، حفظ انگیزه درونی، امتیازدهی به تکنیک‌های شکرگزاری و ... صحبت نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

از افراد موفق الگو برداری کنید

نکته سوم: در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارید، رهبر و شخصیت‌های بزرگ را پیدا کنید، زندگی شخصی آنها را مطالعه نمایید و در مورد زندگی آنها تحقیق کنید. در برخورد با این موضوع طبق مقاله‌های قبلی می‌توان از 2 روش استفاده نمود. اول: شما می‌توانید افراد بزرگ و موفق زمینه مورد علاقه خود را پیدا کرده، درباره آنها تحقیق نمایید و آنها را به صورت الگو قرار داده و دنبال نمایید. دوم: یک قهرمان درونی در ذهن خود بسازید که شامل صفات و ویژگی‌های مثبت می‌باشد و خودتان را به قهرمانی که درون خود ساخته‌اید، شبیه کنید. برای شروع اگر تا الآن هیچ‌کدام از این کارها را انجام ندادید، با روش اول شروع کنید. یعنی یک انسان واقعی و قوی در زمینه مورد علاقه خود پیدا نمایید، درباره آن مطالعه کنید تا بتوانید کمی چهارچوب زندگی او را یاد بگیرید زیرا شما نیاز دارید که از کسی یا چیزی روحیه و الهام بگیرید.

 

کارآفرینان چه ذهنیتی دارند؟

 

چگونه می توانید انگیزه درونی خود را حفظ کنید؟

زمانی که تا حدودی نسبت به چهارچوب موفقیت و انسان موفق در زمینه مورد نظرتان آگاه شدید، می‌توانید جنبه‌های مختلف آن فرد را برای خود آنالیز و تجزیه تحلیل کنید، قسمت‌هایی را دقیقاً انجام دهید، قسمت‌هایی را حذف یا اضافه کنید و آن شخصیتی که درون خود می‌سازید و به آن فکر می‌کنید، ترکیبی از این 2 مورد باشد، چیزی که خودتان می‌خواهید و آن چیزی که برای آن استانداردی وجود دارد و یک نفر قبلاً از آن استفاده نموده و موفق شده است. شاید زمانی که شروع به تحقیق درباره افراد موفق رشته مورد نظر خود می‌کنید، متوجه شوید که چقدر به آن شخصیت نزدیک هستید و نقاط مشترکی بین روحیه شما و آن فرد بزرگ وجود دارد. این موضوع می‌تواند به شما انگیزه فراوانی بدهد. برای مثال در زمینه بررسی شخصیت‌های بزرگ در زمینه ورزش رزمی متوجه می‌شوید این ورزش فقط رزمی نیست. در این زمینه می‌توانید مسائل مختلفی را بررسی کنید مانند استفاده از مدیتیشن در این زمینه، اینکه چطور می‌توانید با ورزش رزمی خود را آرام کنید، به چه شکل می‌توانید از ورزش رزمی در زندگی شخصی خود استفاده نمایید و خیلی از موارد دیگری که آن فرد بزرگ در این زمینه با هم مرتبط کرده است.

 

مقاله پیبشنهادی: ویژگی های منحصر به فرد افراد با انگیزه

معجزه شکرگزاری

 

زمانی که شما این نقاط اشتراک را پیدا می‌کنید، متوجه می‌شوید که مثلاً در یک قسمت شما هم دقیقا مثل آن فرد فکر می‌کنید یا اگر در بخشی مشکلی دارید آن فرد هم با آن مشکل مواجه شده و توانسته آن را حل نماید. پس زمانی که درباره رهبر و شخصیت بزرگ زمینه مورد علاقه خود تحقیق می‌کنید، بی‌شک نقاط مشترک زیادی بین خود و آن فرد پیدا می‌نمایید که این نقاط مشترک بی‌نهایت به شما انگیزه می‌دهد. یکی از روش‌های خود انگیزشی نیز همین موضوع است. زیرا این‌گونه شما متوجه می‌شوید که در مسیر هستید. خیلی از مواقع شما برای ادامه مسیر خود نیاز به تأیید دارید که این تأیید می‌تواند همین نقاط مشترک باشد. در این زمان از خود تشکر می‌کنید و خدا را شکر می‌کنید زیرا در مسیر قرار گرفته‌اید، شما هم صفات خوبی دارید، هدف دارید و رویای شما با رویای یکی از شخصیت‌های بزرگ رشته مورد نظرتان یکسان بوده است.

 

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

 

دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید

نکته چهارم: یک کار خیر انجام دهید. برای مثال، در گروهی ثبت‌نام کنید و به صورت رایگان برای آنها کار کنید. مثلاً آموزش به کودکان، سالمندان و... . یک کار مثبت به صورت رایگان بدون اینکه پولی دریافت نمایید، انجام دهید. زیرا زمانی که این کار را انجام می‌دهید یک قدم مثبت بر می‌دارید و برای کائنات و دنیایی که در آن هستید احساس مفید بودن می‌کنید. خدا را شکر می‌کنید که توانایی و قدرتی دارید که می‌توانید بر دنیای اطرافتان تأثیر بگذراید. خود را بیشتر باور می‌کنید و شکرگزاری را با اقدام کردن، به خود نشان می‌دهید. همه‌ی ما مسئول هستیم دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم را به جای بهتری برای زندگی تبدیل نماییم. پس به فکر این باشید که یک قدم مثبت برای کائنات بردارید. زمانی که این کار را انجام دهید می‌فهمید که در زندگی و برای کره زمین مفید هستید. پس همین امروز یک کار مثبت که به انجام آن علاقه دارید را پیدا کنید و آن را بدون دریافت پول انجام دهید. این کار شما را فوق‌العاده شادمان می‌کند. احساس شادی‌ای که از این کار در ذهن و وجود شما ایجاد می‌شود قابل مقایسه با اینکه به دستاوردهای بزرگ می‌رسید، نمی‌باشد و این حس فوق‌العاده قوی‌تر می‌باشد. بعضی مواقع ممکن است به افراد خودخواهی تبدیل شوید که فقط به زندگی خود فکر می‌کنید ولی شما هم جزئی از چرخه و کره خاکی هستید و باید کمی دید خود را عوض کنید و اگر از آن استفاده می‌کنید به آن کمک هم بکنید.

 

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

 

قدردانی از کسانی که دوستشان دارید

نکته پنجم: کاغذ بردارید و نامه‌های تشکر بنویسید. برای هر فردی که در زندگی شما نقشی دارد نامه‌ای بنویسید و از او تشکر کنید. اول: به این علت که آنها وارد زندگی شما شده‌اند. باور داشته باشید که افرادی که وارد زندگی شما شدند، به شما کمک کردند که به انسان بهتری تبدیل شوید. دوم: صفات خوب آنها و کارهای خوبی که انجام می‌دهند را پیدا نمایید. برای مثال اگر یک نفر معلم است و در عین حال همسر شما می‌باشد، برای او بنویسید که خیلی خوشحال هستید که او در زندگی شما هست و این فوق‌العاده ارزشمند است که او معلم است و به بچه‌ها آموزش می‌دهد و باعث می‌شود آنها به انسان‌های بهتر و موفق‌تری تبدیل شوند. این یک اقدام است و تکنیکی است که شما باید در زمینه شکرگزاری انجام دهید و اگر تا الان این کار را انجام نداده‌اید الان وقتشه که این کار را شروع کنید زیرا ذهن شما شروع به جستجو افراد خوب و مؤثر زندگیتان می‌کند. برای آنها نامه‌های تشکر بنویسید. اگر در زمینه ارتباطات کنجکاو هستید که بدانید چطور می‌توانید رابطه خوبی با همه افراد برقرار کنید، یکی از روش‌ها این است که شما شکرگزار باشید و به افراد زندگیتان نشان دهید که شما درک دارید و می‌فهمید که آنها چه ویژگی‌های خوبی دارند. پس شکایت و غیبت کردن را کنار بگذارید و اکنون برای نوشتن نامه‌های تشکر اقدام کنید.

 

تکنیک‌های شکرگزاری

 

امتیاز دهی به تکنیک‌های شکرگزاری

حال به ابتدا مقاله قبل باز می‌گردیم که قرار شد شما به هریک از تکنیک‌ها یک امتیاز بین 0 تا 10 بدهید. این کار را انجام دهید اگر نمره‌ای که به دست آوردید بین 30 تا 35 است، شما در میانه‌های مسیر هستید و نیاز به تلاش بیشتری دارید تا به فردی تبدیل شوید که کاملاً نگرش شکرگزاری دارد. اگر نمره شما بین 40 تا 50 است به شما تبریک می‌گوییم چون شما یک نابغه میلیونر هستید و طرز فکر شما این است که در دنیای خوبی زندگی می‌کنید، هر فرد و اتفاق در زندگی شما نقاط مثبتی دارد و شما می‌توانید آن نکات مثبت را پیدا کنید. انسان موفق کسی است که می‌تواند فرصت‌ها را ببیند و برای آن اقدام نماید. اگر نمره شما زیر 30 است، زمان آن رسیده که جدی‌تر به صفات و اخلاق خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که تغییر کنید و به یک نابغه میلیونر تبدیل گردید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

 

راه موفقیت را با شکرگزاری آسانتر کنید

مهم نیست که باورها و اصول اعتقادی شما چیست. قانون جذب یکی از قوانینی است که به طور ناخودآگاه و اتوماتیک بر کل زندگی شما سایه افکنده است. هر چه حس سپاسگزاری و تشکر شما به خاطر نعمت‌ها، داشته‌ها یا موفقیت‌هایی که در طول زندگی به دست آورده‌اید بیشتر باشد، در پاسخ نعمت‌های بیشتری را به دست خواهید آورد. انسان‌های موفق و بزرگ دنیا هرگز به این فکر نمی‌کنند که چرا زمانی چیزی را به دست نیاورده‌اند بلکه تمرکز خود را روی موفقیت‌هایی قرار می‌دهند که در زندگی آنها را به سمت پیشرفت هدایت کرده است. هرگز نباید جاذب مشکلات و ناراحتی‌ها باشید. در عوض آهنربای ذهن و قلب شما باید به واسطه شکرگزاری چیزهایی را جذب کند که راه موفقیت را آسانتر سازد. مهم نیست چه کسی هستید و در حال حاضر چه شرایطی دارید. مطمئناً هر فردی در هر برهه‌ای از زندگی که باشد مواردی را برای شکرگزاری خواهد یافت. از همان آغاز صبح و طلوع آفتاب شروع کنید. به خاطر همان روشنایی که یک روز دیگر توانسته اید شاهد آن باشید یا عزیزانی که در کنارتان قرار گرفته‌اند، تشکر کنید.

امیدواریم این 5 نکته را در زندگی خود استفاده نمایید و تمام تلاش خود را برای تقویت روحیه شکرگزاری به کار ببرید تا بتوانید از زندگی لذت بیشتری ببرید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

جهت مطالعه بخش اول این مقاله (معجزه شکرگزاری) کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thanks-giving-miracle-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
جواد گفته:
۰ | ۰

سلام.من این معجزه را با چشمان خود دیده ام. واقعا تاثیر عمیقی بر روی زندگی میگذارد ولی خیلی از افراد آنرا دست کم میگیرند.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما جواد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم عزت خواه دات کام یاری رساندن به کاربران و همراهان عزیز می باشد تا بتوانند با پشتکار خود قله های موفقیت را طی نمایند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
sonia گفته:
۰ | ۰

واقعا ممنونم
امید وارم در این راه همیشه با بشتکار بیشتر ومداوم و با کمک شما عزیزان بهتر به مسیر تکامل انسان بودن برسیم

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سونیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

شایسته است به پاس تلاش‌ها و ابراز لطف و محبتتان به مجموعه عزت خواه دات کام نهایت سپاس و قدردانی را به شما ابراز داریم. به امید آنکه در پرتو تلاش و پشتکار خود، اهداف متعالی و تجربیات سازنده و ارزنده در زندگیتان محقق گردد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط