تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 روش عملی برای شاد بودن در زندگی

توضیحات کوتاه :
شما چطور می‌توانید همیشه خودتان را شاد نگه دارید؟ روش‌های شاد بودن در زندگی چگونه است؟ چگونه باید انسان شادی شوید؟ در ادامه ده راه به شما پیشنهاد خواهد شد که از نظر علمی اثبات شده هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 2k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 روش عملی برای شاد بودن در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد و همین باعث می شود که همیشه احساس شادی نداشته باشیم. برای گذر از مشکلات و داشتن یک زندگی شاد باید نکاتی را یاد گرفته و در زندگی خود به کار برد. در این مقاله به برخی از این نکات اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می‌توانیم در زندگی شاد بمانیم؟

 1. شما چطور می‌توانید همیشه خودتان را شاد نگه دارید؟
 2. روشهای شاد بودن در زندگی چگونه است؟
 3. چگونه باید انسان شادی شوید؟ آیا این امکان وجود دارد؟
 4. آیا این روش‌ها اثبات شده هستند؟

از آنجا که موفقیت و شادکامی همواره در کنار هم هستند، در ادامه ده راه به شما پیشنهاد خواهد شد که از نظر علمی اثبات شده هستند. با مطالعه این روش‌ها نسبت به اجرای آنها ترغیب خواهید شد!

 

راه اندازی کسب و کار آمازون

 

1. بیشتر ورزش کنید

مطالعات بسیاری در این زمینه صورت‌گرفته است. انجام تمرینات ورزشی موجب خواهد شد هورمون‌های اندورفین بیشتری آزاد شوند و همیشه حتی بعد از انجام کار و فعالیت‌های روزانه احساس بهتری داشته باشید. آیا تا به حال دیده‌اید که فردی بعد از انجام تمرین ورزشی بی‌حوصله و کسل باشد؟ اما دلیل علمی آن چیست؟

دانشگاه تورنتو در این مورد تحقیقی انجام داده است و گروهی از افراد را در معرض نوعی رژیم ضد افسردگی، ورزش یا ترکیبی از آن دو قرار داده است. جای تعجب ندارد که هر سه گروه از افراد بعد از این آزمایش شادتر بودند. اما آیا این شادی پایدار بود؟

شش ماه بعد، گروهی که تنها در معرض ورزش قرار گرفته بودند، نرخ بازگشت روحیه شان پایین‌تر و در حدود 9 درصد بود. دو گروه دیگر نیز به همان حالت اولیه بازگشتند اما چگونه؟ مقدار تغییر به حالت اولیه در دو گروه دیگر از 38 تا 31 درصد متغیر بود. بنابراین حدود یک سوم از این افراد دوباره افسرده شدند.

2. تفکر مثبت بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد

Shawn Achor معتقد است: «شادی پیشگام موفقیت است». طبق این باور، اگر او فاکتورهای اثر گذار بر شادی از جمله، موارد استرس زا، شرایط حاد و بد، روابط تنش‌زا و سایر موارد را مورد توجه قرار می‌داد، در این صورت او تنها 10 درصد را شادی بلندمدت به شمار می‌آورد. 90 درصد باقی مانده به این مربوط می‌شود که شما چگونه دنیای اطرافتان را می‌بینید.

اگر شادی روی دیگر سکه موفقیت باشد، در این صورت شما به این جایگاه نخواهید رسید چرا که دائماً به دنبال این هستید به جایگاه بهتری برسید، حقوق بیشتری داشته باشید و مواردی دیگری از این دست. تفکر مثبت موجب خواهد شد سطح انرژی شما افزایش یابد و خلاقیت و بهره‌وری را تا 30 درصد افزایش دهید. به این راز توجه داشته باشید که باید از هم اکنون تفکر مثبت را در خودتان پرورش دهید نه اینکه آن را به زمانی موکول کنید که ثروتمند یا معروف شدید.

 

افراد شاد

 

3. افکار منفی‌تان را دور بریزید

برخی از افراد به خاطر افکار منفی خود ناراحت هستند اما نمی‌دانند چگونه باید از شر آنها خلاص شوند. طبق مطالعه یک دانشگاه، مشخص شده است که نوشتن این افکار روی یک کاغذ و سپس نابود کردن آنها، اثرات خوبی خواهد داشت. پیشنهاد تحقیق این است که نوشته‌های خودتان را پاره کنید و در سطل آشغال بریزید.

این حقیقت که در عمل آنها را به صورت فیزیکی از بین می‌برید، موجب می‌شود اثرات مخرب و سمی آنها را نیز نابود کنید. روانشناسان معتقد هستند که باید به طور مرتب این کار را انجام دهید و از شر افکار منفی رهایی یابید.

4. تجارب شما ارزشمندتر از دارایی‌هایتان هستند

یک روانشناس در دانشگاه کرنل تحقیقات بسیاری در این مورد انجام داده است و معتقد است نگه داشتن تجارب خاطره انگیز و خوشایند بسیار بهتر از چیزهای مادی است که آنها را خریده‌ایم. به طور مثال، فرض کنید زمانی قصد خرید یک ماشین یا یک سیسیتم کامپیوتری را داشته‌اید، حسی که در زمان خرید آنها داشته اید و تجربه خرید آنها برای شما خوشایندتر بوده است یا حس تملک این وسیله.

تجارب شما متعلق به خود شما هستند، آنها در ذهن شما خاص و منحصر‌به‌فرد هستند و موجب شادی پایدار و طولانی مدت‌تری خواهند شد. همیشه به دنبال این باشید که از جاهای جدید دیدن کنید. مقامات و مسئولان دولتی باید به جای ساختن مراکز خرید بزرگ امکاناتی را در شهرها فراهم کنند که شهروندان بتوانند فعالیتهای لذت بخش و خوشایند بیشتری را تجربه کنند.

 

 شادی در زندگی

 

5. دلایل شکرگزاری خودتان را یادداشت کنید

اگر هنگام صبح که چشمان خود را باز می‌کنید دلیلی برای سپاسگزاری داشته‌باشید و به خاطر آن احساس خوبی در شما زنده شود، شادمانی خودتان را دو چندان خواهید کرد. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که اکثر افراد تمایل دارند بر افکار منفی از جمله؛ نگرانی‌ها، تراژدی‌ها، شکست و نارضایتی هایشان متمرکز شوند. منفی‌نگری یک اشتباه بزرگ است.

به همین دلیل است که باید بیشتر بر موارد خوب متمرکز شویم و نسبت به داشته‌هایمان شکرگزار باشیم. این کار را می‌توانید به روش‌های مختلفی انجام دهید. از این چند ایده استفاده کنید و معجزه شکرگزاری را شاهد باشید.

 • هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید سه چیز را به یاد بیاورید که باید به خاطر آنها شکرگزار باشید.
 • برخی افراد عادت دارند که سه مورد را جایی برای خوشان یادداشت کنند و به همراه داشته باشند تا هر لحظه آنها را به یاد داشته باشند.
 • اگر باید از شخصی قدردانی کنید همین الان گوشی تلفن را بردارید و اگر باید از همکارتان به خاطر کمک در یک پروژه کاری تقدیر کنید او را به یک فنجان قهوه دعوت کنید.
 • می‌توانید به صورت داوطلبانه کمک‌های دیگران را جبران کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق | عزت خواه دات کام

 شاد بودن

 

6. همیشه در لحظه زندگی کنید

زندگی در لحظه به چه معنا است؟ شما باید توجه و تمرکز خودتان را به همین لحظه‌ای که در آن هستید معطوف کنید و بدون قضاوت کردن آن را بپذیرید. اگر به صورت مداوم این تمرین را انجام دهید می‌توانید روحیه خودتان را تقویت کنید، سطح استرس را کاهش دهید و کیفیت بهتری از زندگی را تجربه نمایید.

تمرکز بر لحظه حال به این معنا است که از تمام حواس خود از جمله بویایی، چشایی، لامسه و سایر حواس فیزیکی خودتان استفاده کنید و در عین حال نیز احساس شادمانی داشته باشید. به آنچه که موجب شادی و خوشحالی‌تان خواهد شد تمرکز داشته باشید. گذشته را فراموش کنید و بابت آینده هراس نداشته باشید.

7. به خواب خودتان اهمیت بدهید

در صورتی که به اندازه کافی نخوابید، منفی‌گرایی شما بیشتر خواهد شد. این نتیجه‌ای است که محققان پس از چندین آزمایش عنوان کرده اند. به همین علت است که افراد اگر خواب کافی نداشته باشند حوصله ندارند و خوش اخلاق نیستند. به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید خواب بهتر و آرامی داشته باشید؟

 

10 روش عملی برای شاد بودن در زندگی

 

8. زمانی را به کمک کردن به دیگران اختصاص دهید

ممکن است افراد، خانه بزرگتری بخرند، ماشین یا تلفن همراهشان را عوض کنند و مدل جدیدتری را جایگزین کنند. این تغییرات نیز موجب شادی و شادمانی لحظه‌ای و کوتاه مدت می‌شود اما مطمئناً بلند مدت و پایدار نخواهد بود. محققان متوجه شده‌اند در صورتی که شما زمان یا سرمایه خودتان را صرف کمک به دیگران کنید، تأثیرات قابل توجهی بر شادی شما خواهد داشت.

9. به عقایدی متمرکز شوید که می‌خواهید با آنها زندگی کنید

دکتر Daniel Gilbert معتقد است «قلب به همان سمتی سوق داده می‌شود که ذهن آنجا باشد». اغلب افراد به این فکر می‌کنند که اگر در بخت آزمایی برنده شوند، چه چیزهایی را بخرند و به کجا بروند. حتی ممکن است به این فکر کنند که مبلغی از آن را به کار خیر اختصاص دهند اما هرگز در مورد این صحبت نمی‌کنند که اگر برنده بخت آزمایی شوند چه قدر خوشحال خواهند شد و چه میزان آسوده خاطر خواهند شد. بنابراین بسیار مهم است که در ابتدا روی اولویت‌ها تمرکز داشته باشید.

 

فروش در آمازون

 

10. به قدرت و توانایی‌های خودتان ایمان داشته باشید

آیا شما فردی شجاع و روشن فکر هستید؟ چگونه از این قدرت و توانایی برای بهبود و پیشرفت خودتان و دیگران استفاده می‌کنید. این‌ها سؤالات کلیدی هستند. افرادی که به جای تمرکز بر نقاط ضعف، به استعداد و توانایی‌هایشان متمرکز می‌شوند زندگی شادتری را تجربه خواهند کرد. با آگاهی از پتانسیل و توانایی‌های خودتان می‌توانید به آسانترین شکل ممکن به شادی دست پیدا کنید و جهان را به جای بهتری تبدیل نمایید.

ده روشی که در بالا به آنها اشاره شد به لحاظ علمی ثابت شده هستند و به شما کمک خواهند کرد احساس شادی داشته باشید. اگر فکر می کنید زندگی شما مملو از مسئولیت‌های متنوع است و دیگر فرصت ایجاد تغییر را ندارید، باید تجدید نظر داشته باشید. راز رسیدن به بالاترین سطح زندگی و استفاده از همه توانایی‌ها در همین نکات پنهان شده است. هیچ گاه برای تجربه یک زندگی شاد دیر نخواهد بود.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون و کشورهای مورد تایید وبسایت آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-ways-to-happiness
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط