مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت و شادکامی

توضیحات کوتاه :
 موفقیت و شادکامی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ شما در زندگی خود حق انتخاب دارید، آیا انتخاب راه شادکامی را می‌پسندید یا مسیر انتخابی شما متفاوت می‌باشد؟ 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 3.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موفقیت و شادکامی

 

خلاصه ای از مقاله

 آیا انسان باید شاد باشد تا بتواند موفق شود یا اینکه موفق باشد تا بتواند شادی را احساس کند. برخی معتقدند که این یک رابطه دوسویه است. گرچه این عقیده درست به نظر می رسد اما با نگاهی دقیق‌تر متوجه خواهیم شد که برای موفقیت و پیشرفت در زندگی ابتدا باید سوخت و نیروی محرکه لازم را داشته باشیم. اما نوش‌داروی موفقیت چیست؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

رابطه بین شادی و موفقیت

با موفقیت و شادکامی آشنایی دارید؟ موفقیت و شادکامی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ شما در زندگی خود حق انتخاب دارید، آیا انتخاب راه شادکامی را می‌پسندید یا مسیر انتخابی شما متفاوت می‌باشد؟ عده‌ای از صاحبنظران بر این عقیده‌اند که باید در ذهن و افکار، رویاهای بزرگ پرورش داد. آنها معتقدند تنها این باورها می‌تواند باعث پیشرفت آدمی گردد. همانطور که مارکوس اورلیوس می‌گوید: رویاهای بزرگ را در سر بپرورانید. پس موفقیت و شادکامی با یکدیگر در ارتباط مستقیم می‌باشند. هیچگاه از شادبودن خود دست برندارید و به نیروی درونی خود توجه کنید. در خود حس هدفمندی را تقویت کنید و همواره با داشتن هدف به سمت جلو حرکت نمایید. اگر می‌خواهید به موفقیت و شادکامی برسید باید :

 

باورهایمان را آنگونه که دوست داریم بسازیم

 

  1. کارهایی را که به آنها علاقه دارید، انجام دهید.
  2. در حرفه خود، بهترین باشید.
  3. در کار خود متعهد باشید.
  4. سخت‌کوش و مصر در امورات باشید.
  5. سخت‌تر و بیشتر کار کنید.
  6. خودتان را در یادگیری به طور مادام‌العمر غرق کنید.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت واقعی به چه معنا است؟

موفقیت و شادکامی

 

دیدگاهتان را نسبت به زندگی تغییر دهید

شما بی‌نظیر هستید. با فریاد زدن خودتان را عرضه کنید و به خودتان افتخار کنید. با شجاعت به استقبال مشکلات بروید. همیشه به فکر افزایش دادن مهارت‌ها و توانایی‌های خودتان باشید، مسلماً بدون این موارد به موفقیت و شادکامی نخواهید رسید. دیدتان را به زندگی تغییر دهید. جهان هستی بسیار زیبا است. آن‌ را با نوع دیدگاه خود، متفاوت نبینید. صادق بودن را هیچگاه فراموش نکنید و برای رسیدن به موفقیت و شادکامی، اولویت‌های زندگی‌تان را مشخص نمایید. برای رسیدن به اهداف خود برنامه‌ریزی نمایید و در عمل نمودن و زدن دکمه اقدام، تنبلی نکنید. اگر در این مورد سست عنصر باشید، از موفقیت و شادکامی دور می‌شوید. فکر نکنید که الان دیر شده است. ایده‌هایی که در ذهنتان شکل می‌گیرد را در اولین زمان ممکن اجرایی نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت نگرش مثبت برای کسب موفقیت

موفقیت و شادکامی

 

مهم‌ترین تفاوت افراد موفق و ناموفق چیست؟

زندگینامه افراد موفق را مطالعه و سرلوحه زندگی خود قرار دهید. مسیرهای که به جایگاه موفقیت و شادکامی منتهی شده‌اند را پیگیری نمایید و خودتان را در آن مسیرها قرار دهید. از دنبال نمودن راه افراد بی‌تجربه پرهیز کنید. اهل ریسک و اقدام نمودن باشید. وینس لمباردی می‌گوید: برای جهش از قله‌ای به قله‌ای دیگر آماده باشید. از رمز و رازهای رسیدن به موفقیت و شادکامی غافل نشوید. اولین رمز موفقیت و شادکامی داشتن ذهنی سالم در بدن می‌باشد. ورزش و تغذیه خوب را نیز مداوم انجام دهید. خداوند بخشنده به انسانها نعمت‌های بی‌شماری عطاء نموده است. ولی اکثراً بدان بی‌توجهند. همین الآن بر روی کاغذ تمامی نعمت‌ها و داشته‌هایتان را بنویسید.

 

موفقیت و شادکامی

 

شادی لازمه موفقیت است

در این خصوص دو دیدگاه وجود دارد: آیا انسان باید شاد باشد تا بتواند موفق شود یا اینکه موفق باشد تا بتواند شادی را احساس کند. برخی معتقدند که این یک رابطه دوسویه است. گرچه این عقیده درست به نظر می رسد اما با نگاهی دقیق‌تر متوجه خواهیم شد که برای موفقیت و پیشرفت در زندگی ابتدا باید سوخت و نیروی محرکه لازم را داشته باشیم. اما نوش‌داروی موفقیت چیست؟ درست است شادی. هر انسانی که بتواند زندگی شادتری داشته باشد می تواند زندگی موفق‌تری بسازد. با فاصله گرفتن از احساس غم و ناراحتی تمرکز فرد روی هدف، رویا و خواسته‌هایش بیشتر می‌شود و می‌تواند برنده موفقیت باشد. نکته مهمی که وجود دارد مسری بودن شادی است. اگر احساس می‌کنید از این موهبت برخوردار نیستید به آسانی می‌توانید با قرار گرفتن در جمع دوستان و افرادی که شاد هستند این هدیه را به خودتان بدهید و البته به خاطر داشته باشید اگر خودتان فرد شادی هستید و افرادی در کنار شما هستند که لذت شادی را از خودشان سلب کرده‌اند این هدیه دوست داشتنی را برای آنها به ارمغان ببرید. 

 

مقاله پیشنهادی: کلیدهای شادی در زندگی

موفقیت و شادکامی

 

برای شاد بودن شکرگزار داشته‌هایتان باشید

شما نباید از شکرگزاری دور شوید. چنانچه علاقمند بودید، مقاله معجزه شکر گزاری را مطالعه نمایید. این مقاله می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع گردد. اگر چندین قدم بیشتر از آنچه باید راه بروید، طی کنید خودتان را به موفقیت و شادکامی نزدیک تر نموده‌اید. حال که با رازهای رسیدن به موفقیت و شادکامی آشنا شدید، فراموش نکنید که باید از آنها بهره ببرید و به اتفاقات گذشته فکر نکنید. دیروز گذشته است، به فردا فکر کنید و برای آن برنامه‌ریزی نمایید. با باورداشتن خودتان، زمان حال خود را زیباتر سازید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-and-happiness
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نجمه گفته:
۰ | ۰

چقدر این روزها شادی کم شده و دلمون لک زده برای روزهای که خیلی شاد بودیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نجمه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط